РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000850332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsmots I. G. 
Methods and hardware to accelerate the work of a convolutional neural network = Методи та апаратні засоби для прискорення роботи згорткової нейронної мережі / I. G. Tsmots, O. M. Berezsky, M. O. Berezkyy // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2023. - 6, № 1. - С. 13-27. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Проаналізовано та виділено 3 основні підходи до побудови комп'ютерних систем: програмний, апаратний і проблемно-орієнтований. Вибрано для реалізації ЗНМ проблемно-орієнтований підхід. Цей підхід використовує процесорне ядро з апаратними прискорювачами, що реалізують базові операції ЗНМ. Розробку комп'ютерних систем для реалізації ЗНМ доцільно здійснювати на основі інтегрованого підходу. Цей підхід включає сучасну елементу базу, існуючі апаратні та програмні засоби для реалізації ЗНМ; методи й алгоритми реалізації ЗНМ; методи, алгоритми та НВІС-структури для реалізації базових операцій ЗНМ; методи та засоби автоматизованого проектування апаратних і програмних засобів орієнтованих на реалізацію ЗНМ комп'ютерних систем. Для розробки комп'ютерних систем для реалізації ЗНМ вибрано підхід, який включає: змінний склад обладнання; використання базису елементарних арифметичних операцій; організація процесу обчислення скалярного добутку як виконання єдиної операції; конвеєризації та просторового паралелізму; локалізації та спрощення зв'язків між сходинками конвеєра; узгодження часу формування вхідних даних і вагових коефіцієнтів з тривалістю конвеєрного такту. Показано, що для зменшення часу опрацювання зображень великого обсягу найдоцільніше використати паралельно-потокову НВІС-реалізацію базових операцій. Вибрано модифікованиий алгоритм Бута для формування часткових добутків у паралельно-потоковому пристрої обчислення скалярного добутку, що забезпечило зменшення у 2 рази кількості сходинок конвеєра. Вдосконалено метод групового підсумовування, який за рахунок використання багатовходових однорозрядних суматорів, об'єднаних за принципом дерева Уоллеса, забезпечує зменшення часу підсумовування. Розроблено метод паралельно-потокового обчислення скалярного добутку у ковзаючому вікні, який за рахунок узгодження часу надходження стовпчиків вхідних даних і вагових коефіцієнтів із тривалістю конвеєрного такту забезпечує високу ефективність використання обладнання та обчислення у реальному часі. Визначено основні шляхи узгодження часу надходження стовпчиків вхідних даних і вагових коефіцієнтів із тривалістю конвеєрного такту роботи апаратних засобів, які реалізують двовимірну згортку. Розроблено структуру апаратних засобів для реалізації двовимірної згортки у ковзаючому вікні, яка орієнтована на НВІС-реалізацію з високою ефективністю використання обладнання. Вибрано для реалізації апаратних прискорювачів програмовані логічні інтегральні схеми. Розроблено та змодельовано на базі FPGA EP3C16F484 сімейства Cyclone III фірми Altera однорозрядні 7, 15 і 31 входові суматори та синтезовано на їх базі 8-входовий 7-розрядний суматор.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського