 Книжкові видання та компакт-диски  Журнали та продовжувані видання  Автореферати дисертацій  Реферативна база даних  Наукова періодика України  Тематичний навігатор  Авторитетний файл імен осіб
|
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000850350<.>) |
Загальна кількість знайдених документів : 1
|
Kobets V. M. Gap-filling model between the labor market requirements and the standards of educational programmes for business analysts in Ukraine = Подолання розриву між вимогами ринку праці та стандартами освітніх програм в Україні для бізнес-аналітиків / V. M. Kobets, S. V. Koval // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2023. - 6, № 2. - С. 139-150. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.В умовах глобальної конкуренції підготовка кадрів із затребуваними на ринку праці компетентностями стає запорукою конкурентоспроможності підприємств у цифровій економіці. Мета роботи - виявлення невідподвіностей у підготовці бізнес-аналітиків між вимогами ринку праці та стандартами програм вищої освіти в Україні; аналіз ІТ-ринку України та виявлення дисбалансу компетентностей на ІТ-ринку праці в Україні; порівняння вимог роботодавців до компетентностей ІТ-фахівців на ринку праці; визначення компетентностей освітніх програм в Україні за стандартами МОН та їх відповідності вимогам ринку праці для ІТ-спеціальностей; розробка експериментальної моделі впливу компетентностей ІТ спеціальностей на заробітну плату бізнес-аналітиків. Проаналізовано доступні вакансії та розділено їх на 5 груп: банки, державні установи, IT, роздрібна торгівля та інше. Ці вакансії проаналізовано за загальними та фаховими компетентностями. Після порівняння вимог українських роботодавців до посади бізнес-аналітика на сайтах пошуку роботи визначено найважливіші професійні компетенції для ІТ-галузі. Здатність пояснювати економічні та соціальні процеси та явища на основі теоретичних моделей, аналізувати та інтерпретувати отримані результати, що зумовлює підвищення середньомісячної заробітної плати. Здатність розробляти бізнес-рішення та оцінювати нові технологічні пропозиції призводить до зниження зарплати. Уміння формувати нові конкурентоспроможні ідеї та втілювати їх у проєкти знижує зарплату при роботі на посадах у зрілих компаніях. Розуміння гнучких процесів розробки підвищує зарплату. Зппропоновано методологічний підхід до перегляду освітніх програм відповідно до потреб ринку праці. Запропонований підхід виявлення статистично значимих компетентностей може бути застосований до будь-якої спеціальності.
Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|
|
|