РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000852406<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kostenko G. 
Accounting calendar and cyclic ageing factors in diagnostic and prognostic models of second-life EV batteries application in energy storage systems = Урахування факторів календарного та циклічного старіння в діагностичних і прогностичних моделях застосування вторинних батарей електромобілів в системах зберігання енергії / G. Kostenko // Систем. дослідж. в енергетиці. - 2024. - № 3. - С. 21-34. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Швидке розширення ринку електромобілів значно збільшило попит на літій-іонні акумулятори, що створює виклики для виробників та політиків щодо ефективного використання та утилізації. Коли ці акумулятори досягають кінця свого первинного використання, їх повторне застосування для зберігання енергії стає критично важливим для вирішення багатьох екологічних та ресурсних проблем. Робота зосереджена на вторинному застосуванні акумуляторів електромобілів у системах зберігання енергії з урахуванням факторів календарного та циклічного старіння для оптимізації продуктивності та довговічності акумуляторів. Календарне старіння стосується деградації, що відбувається з часом через хімічні реакції в акумуляторі, навіть коли він не використовується. На цей тип старіння впливають: температура, стан заряду та умови зберігання. Циклічне старіння, з іншого боку, є результатом повторних циклів заряджання та розряджання, що спричиняє механічні та хімічні зміни в акумуляторі, призводячи до зменшення ємності та збільшення внутрішнього опору. Комбінований вплив цих процесів старіння вимагає розробки високоточних діагностичних та прогнозних моделей для ефективного управління продуктивністю та довговічністю вторинних акумуляторів. Розвиток ринку вживаних електромобілів в Україні викликає необхідність швидкого розроблення стратегій для повторного використання цих акумуляторів у системах зберігання енергії. Складнощі, пов'язані з остаточними процесами утилізації, роблять повторне використання привабливим проміжним рішенням. Повторне використання акумуляторів електромобілів дозволяє Україні пом'якшити наявні проблеми, пов'язані з токсичними відходами при остаточній переробці, водночас підтримуючи перехід до відновлюваних джерел енергії. Підкреслюється необхідність створення інтегрального індексу деградації DI, що поєднує фактори календарного та циклічного старіння зі стохастичними впливами для надання комплексної оцінки стану акумулятора. Такий показник є важливим для оптимізації практик управління акумуляторами, включаючи планування циклів заряджання та розряджання для продовження експлуатаційного терміну вторинних акумуляторів. Дослідження містить практичні рекомендації щодо впровадження цих моделей у різних сценаріях зберігання енергії, від побутових сонячних енергосистем до промислової підтримки мережі та станцій заряджання електромобілів. Прийняття оптимізованих стратегій управління акумуляторами має значний потенціал для продовження терміну служби вторинних акумуляторів та зниження операційних витрат. Такий підхід підтримує сталу енергетику і відповідає глобальним зусиллям щодо сприяння відновлюваним джерелам енергії та принципам циркулярної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського