РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000854346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cherkes B. 
Theoretical studies of identity in the sacral architecture of Ukraine = Теоретичні дослідження ідентичності в сакральній архітектурі України / B. Cherkes, O. Diachok, J. Hernik // Architectural Studies. - 2024. - 10, № 1. - С. 58-68. - Бібліогр.: 48 назв. - англ.

Сучасна реконструкція центральних районів у містах і селах з історичним довкіллям викликає дискусії щодо питань охорони культурної спадщини. Пам'ятки архітектури є відображенням зміни ідейно-політичних трансформацій у суспільстві, а відношення до них є відображенням культури нації. Необхідність бережного ставлення до старовинних українських святинь як генетичної пам'яті нації, будівництво сучасних храмів, які матимуть риси нової української церкви стали ще більш значимими у часи російського вторгнення в Україну. Актуальність дослідження зумовлена загостренням суспільно-політичних і національно-культурних проблем і недостатнім висвітленням у наукових працях процесу творення та відображення ідентичності в українських храмах. Мета роботи - дослідження процесу формування національної ідентичності та її візуалізації архітектурними засобами при створенні українських храмів. Для досягнення мети використано такі методи дослідження: емпіричні (пошук літературних та архівних джерел, спостереження, порівняння та опис), теоретичні (порівняльний і композиційний аналіз, класифікація та узагальнення) та спеціальні методи дослідження (натурне обстеження храмів, їх фотофіксація, виявлення характерних особливостей та ознак, дослідження ретроспективного розвитку). Усе це надало змогу дослідити процес становлення та розвитку архітектури українських автентичних церков у хронологічній послідовності, показати процес створення нового українського сакрального стилю, який став прообразом творчих пошуків сучасних архітекторів. Увагу зосереджено на ролі художньої та творчої еліти у створенні національної ідентичності; показано проблеми творення української ідентичності, пов'язаної з історичним минулим; проаналізовано вплив соціальних і політичних факторів на українську сакральну архітектуру та можливість візуалізації за допомогою архітектури образу національної церкви; відзначено важливість образу української сакральної архітектури для підтвердження національної ідентичності.



Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського