РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мамонтов І. М. 
Особливості патогенезу та лікування повної і часткової обструкції позапечінкових жовчних шляхів (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / І. М. Мамонтов; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків, 2020. - 36 c. - укp.

Під час експерименту встановлено, що при повній обструкції позапечінкових жовчних шляхів (ПОПЖШ) зменшення об'ємної щільності гепатоцитів (ОЩГ) < 0,6 см3 / см3 і загального об'єму гепатоцитів (ЗОГ) менше нормального значення призводить до декомпенсації та загибелі тварин; часткова обструкція є фактором, що сприяє розвитку холангіту (р < 0,05); часткова обструкція позапечінкових жовчних шляхів (ЧОПЖШ) без гіпербілірубінемії призводить до збільшення числа синусоїдальних клітин (ЧСК), проліферації жовчних проток, зменшення ОЩГ, збільшення ЗОГ, фіброзу печінки; морфологічні зміни печінки при експериментальній обструкції позапечінкових жовчних шляхів (ОПЖШ), що протікає з гострим біліарним панкреатитом (ГБП), обумовлені тільки холестазом. Проаналізовано результати лікування 576-ох хворих з ОПЖШ різного генезу. Визначено фактори, що сприяють розвитку холангіту, ГБП і синдрому Міріззі (CM). Сформовано діагностичну систему, що дозволяє з високою надійністю (> 95 %) невідкладно діагностувати холангіт. Розроблено шкалу визначення показань до невідкладної ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії (ЕРХПГ) при ОПЖШ, що дозволяє виокремити пацієнтів, які потребують екстрених (до 12-ти годин) і термінових (протягом 24-ох годин) ендоскопічних втручань. Удосконалено класифікацію СМ II типу та розроблено новий спосіб його хірургічного лікування - холецистофістулолітотомію. Зазначено, що впровадження розроблених діагностичних і лікувальних заходів дозволило при лікуванні CM зменшити необхідність відкритих втручань із 86,2 % до 21,4 % (р < 0,001); знизити частоту помірних і важких форм холангіту та / або ГБП із 29,1 % до 11,9 % (р < 0,05); зменшити летальність, обумовлену холангітом та / або ГБП, із 10,9 % до 4,8 % та загальну летальність із 2,3 % до 1,3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446069 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського