Координатор проекту: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ІМЕНІ Л. В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО

ID: NSOU0000049 адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/OSUA/NSOU0000049


Тип установи:  Наукова установа    
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ІМЕНІ Л. В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
Відомство: Національна академія наук  
Область: Київська область
Місто: Київ
  Інтернет-адреса: http://www.inphyschem-nas.kiev.ua/

  Вікіпедія


Бібліотека:


 Наукові видання  Завантаження може тривати деякий час!
Наукові періодичні видання:
  1.  Теоретическая и экспериментальная химия

Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України є одним з відомих наукових центрів України, який проводить фундаментальні і прикладні дослідження в різних розділах сучасної фізичної хімії.

Загальне визнання та високу оцінку в Україні та за її межами отримали дослідження вчених Інституту з фундаментальних проблем каталізу, хімії ізотопів, хімії вільних радикалів та механізмів хімічних реакцій, адсорбції та адсорбентів, фізичної хімії координаційних сполук, фотохімії. Широко відомі піонерські роботи засновника Інституту академіка Л. В. Писаржевського в галузі електронної хімії, які стали основою сучасних електронних уявлень щодо різноманітних хімічних явищ і процесів. Завдяки роботам академіка О. І. Бродського в Інституті вперше в СРСР було одержано “важку воду”, необхідну для здійснення атомного проекту в СРСР, а також виділені концентрати важких ізотопів кисню та азоту. Професором В. М. Поляковим відкрито явище гетерогенно-гомогенного каталізу, яке лежить в основі багатьох промислових каталітичних процесів, професором І. О. Неймарком вперше в СРСР одержано синтетичні цеоліти. До скарбниці світової науки увійшли дослідження академіка В. А. Ройтера з макрокінетики гетерогенного каталізу, академіка К. Б. Яцимирського з фізико-неорганічної хімії, професора Б. Я. Даїна з механізму фотопереносу електрона, а також роботи багатьох інших провідних вчених Інституту, якими відкрито ряд нових ефектів і явищ, що мають важливе значення для різних галузей фізичної хімії.

Інститут об’єднує в своєму складі 6 наукових відділів, 2 лабораторії та Виробничо-технологічний комплекс державних підприємств Інституту: «Радма», «Катек», «Колоран».

Інститут проводить дослідження за 5 науковими напрямами:

•Теорія хімічної будови, кінетика і реакційна здатність

•Каталіз

•Адсорбція і адсорбенти

•Хімія високих енергій

•Фізико-неорганічна хімія


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського