Координатор проекту: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА

ID: NSOU0000315 адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/OSUA/NSOU0000315


Тип установи:  Наукова установа    
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМЕНІ І. І. МЕЧНИКОВА
Відомство: Національна академія медичних наук України  
Область: Харківська область
Місто: Харків
  Інтернет-адреса: https://www.imiamn.org.ua/

  Вікіпедія


 Наукові видання  Завантаження може тривати деякий час!
Наукові періодичні видання:
  1.  Аннали Мечниківського інституту
  2.  Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології

Один з найстаріших у світі наукових закладів протиепідемічного профілю, Інститут мікробіології і імунології імені І. І. Мечникова — державна установа у складі Національної академії медичних наук України.

Основним завданням інституту є здійснення фундаментальних і прикладних наукових досліджень з провідних напрямків медичної мікробіології, імунології, епідеміології, інфектології: вивчення біологічних властивостей збудників інфекційних захворювань (СНІД та ВІЛ-асоційованих інфекцій, нових та маловивчених інфекцій), ареалу їх циркуляції в Україні та особливостей формування стійких біоекоценозів, молекулярно-генетичних механізмів дії факторів патогенності на організм, патогенезу, розробка методів лабораторної експрес-діагностики; розробка сучасних принципів і високоефективних засобів антимікробної терапії та теоретико-прикладних основ специфічної профілактики інфекційних захворювань; вивчення біологічних основ і еволюції механізмів та найважливіших феноменів імунітету (синтезу антитіл, імунної пам'яті, системи трансплантаційних антигенів, протипухлинного імунітету тощо) в процесі філогенезу, аналіз і дослідження взаємодії та розподілу регуляторних функцій між симбіозом, імунітетом та апоптозом, розробка нових методів оцінки імунного статусу організму та популяцій, вивчення віддалених імунологічних та імуногенетичних наслідків аварії на ЧАЕС і негативного впливу інших техногенних факторів екологічних катастроф, дослідження розповсюдженості та механізмів формування імунодефіцитних станів та їх корекція.

В інституті проводяться роботи з клінічної мікробіології та імунології, розробляються методи і засоби боротьби з внутрішньолікарняними інфекціями і сепсисом.

У 2008—2010 роках науковцями інституту отримано 15 патентів на винаходи. Видано 12 номерів журналу «Аннали Мечниковського Інституту», праць і збірників, присвячених питанням епідеміології і специфічної профілактики інфекційних хвороб і вакцино-сироватковій справі, 5 монографій, 11 методичних і інформаційних листів, проспектів.


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського