Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄРЕМЕНКО$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Єременко Д.В. 
Аудит агропромислових підприємств: методологія та організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.В. Єременко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, організаційні та практичні проблеми аудиту агропромислових підприємств. Узагальнено та розвинуто його теоретичні положення. Запропоновано шляхи вдосконалення методики аудиторського обслуговування агропромислових підприємств з використанням сучасних інформаційних технологій, організаційні підходи до реалізації галузевого напряму в регулюванні аудиторської діяльності, комплекс заходів і пропозицій для вдосконалення системи контролю якості аудиторських послуг. Розроблено організаційні підходи до сприяння розвитку аудиторського обслуговування агропромислових підприємств засобами кредитування аудиторських перевірок за пільгових умов. Запропоновані основні положення дозволяють удосконалити нормативну базу щодо регулювання аудиторської діяльності, зробити аудиторські послуги доступними для підприємств аграрного сектора економіки, підвищити якість аудиторського обслуговування, здійснювати системне планування та документування аудиторських перевірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 в +
Шифр НБУВ: РА355508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єременко А.В. 
Інтелектуальна власність в глобальній торговій системі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Єременко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено процеси інтернаціоналізації прав інтелектуальної власності, етапи створення сучасної міжнародної системи регулювання пов'язаних з торгівлею прав інтелектуальної власності. Розкрито роль інтелектуальної власності у формуванні мікро- та макрорівневих конкурентних переваг суб'єктів міжнародної економічної діяльності. Ідентифіковано ключові чинники інтернаціоналізації інтелектуальної власності та виявлено тенденції розвитку світового ринку об'єктів інтелектуальної власності. Обгрунтовано напрями вдосконалення національних систем регулювання прав інтелектуальної власності: створення систем протидії недобросовісній конкуренції в даній сфері, забезпечення захисту об'єктів інтелектуальної власності в інформаційних мережах та вдосконалення оцінки вартості їх прав у міжнародній торгівлі. Визначено шляхи розвитку регулювання прав інтелектуальної власності в Україні на законодавчо-нормативному, інституціональному та підприємницькому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-141.1 + Х833.3 + Х933.3 +
Шифр НБУВ: РА342523

Рубрики:

      
3.

Єременко О. М. 
Історична подія у контексті європейської традиції (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. М. Єременко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

Розроблено теорію історичної події, яка проаналізована як онтологічний і соціально-історичний феномен. Висвітлено фундаментальні ейдетичні параметри становлення історії. Виявлено онтологічні основи подієвості, проаналізовано структуру події, розроблено принципи класифікації історичних подій. Проаналізовано наративні та віртуальні аспекти історичної подієвості. Обгрунтувано можливості ейдетично-структуралістського розуміння подієвих структур, що повторюються в історії, що дало змогу вийти за межі лінійно-фіналістичного історизму та розробити принципово нову багатомірну модель пізнання історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + Т010.4
Шифр НБУВ: РА377622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єременко О.С. 
Модернізація управління повторними передачами на транспортному рівні базової ТСР/ІР мережі наступного покоління: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.С. Єременко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень у сфері телекомунікаційних систем і мереж, використання яких дозволяє підвищити продуктивність з'єднань Transmission Protocol (TCP) з використанням модернізованого методу управління тайм-аутом повторної передачі (Retransmission Timeout (RTO)) протоколу TCP на підставі впровадження процедури оптимальної лінійної фільтрації Калмана - Б'юсі (ФКБ). Застосування запропонованого методу дає змогу підвищити продуктивність з'єднань TCP за рахунок зменшення часу простою. За результатами експериментальних досліджень реалізацій з'єднань TCP показано, що процес зміни часу кругового обігу (Round-Trip Time (RTT)) не суперечить марковському. Запропоновано модернізувати метод визначення RTO шляхом впровадження на ланці оцінювання RTT процедуру ФКБ. Така модернізація забезпечить збільшення швидкості передачі від модуля TCP відправника та продуктивності TCP/IP мережі в цілому. Розроблено аналітичні моделі раунду з'єднання TCP з повторними передачами за тайм-аутом як системи масового обслуговування. Одержано показники його якості, які можуть бути використані для практичного аналізу ефекту повторних передач у з'єднаннях TCP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА357121

Рубрики:

      
5.

Єременко О.А. 
Особливості оксидативного стресу і антиоксидантного захисту організму у фазанів за умов штучного розведення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.А. Єременко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості оксидативного стресу та функціонування антиоксидантної системи організму фазанів за умов штучного розведення та дії антиоксидантів. Встановлено, що висока інтенсивність процесів ліпопероксидації у тканинах добових фазанів є причиною недостатньої функціональної активності ферментативної системи антиоксидантного захисту (АОЗ). Виявлено, що швидке вичерпання пулу основних ліпофільних біоантиоксидантів та інгібування ферментативних реакцій АОЗ призводить до зниження адаптаційної здатності диких птахів за умов штучного розведення. Виявлено, що введення до раціону фазанів переокисненого жиру викликає оксидативний стрес, що характеризується вираженим зростанням вмісту ТБК-активних продуктів у печінці та крові фазанів у 30-добовому віці та порушенням активності антиоксидантних ферментів. Обгунтовано необхідність проведення корекції процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за допомогою антиоксидантів з метою усунення порушень кисневого метаболізму та захисту тканини від ушкоджуючої дії оксидативного стресу. Показано, що застосування препарату "Дистинол" у дозах 0,038 % - 0,050 % сприяє зростанню E-вітамінної забезпеченості, стимулює ферментативну ланку АОЗ, знижує інтенсивність процесів ПОЛ, що позитивно впливає на приріст живої маси фазанят і збереження їх поголів'я у разі виникнення оксидативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.1-272.513 + Е623.353.523.1Pha*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА346606

Рубрики:

      
6.

Єременко А.П. 
Підвищення ефективності графітизуючого модифікування високоміцного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.П. Єременко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу графітизуючого модифікування залізо-кремнієвим сплавом на кінетику графітизації високоміцного чавуну з кулястим графітом в рідкому, твердо-рідкому та твердому стані. Показано, що додання у склад модифікатора титану, алюмінію, кальцію, барію підвищує ефективність графітизуючої обробки. Наявність цих же елементів у складі промислового ферросплаву ФС75 змінює його графітизуючий потенціал. Основні результати роботи знайшли застосування при виробництві виливків із високоміцного чавуну з високими пластичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.92

Рубрики:

      
7.

Єременко Л.В. 
Роль та місце строків в законодавстві України про працю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.В. Єременко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, наявні у разі застосування строків у трудовому праві. Проаналізовано, розкрито суть і з'ясовано місце строків у окремих інститутах трудового права. Наведено класифікацію строків, які регулюють трудові правовідносини. Досліджено порядок обчислення зазначених строків, а також гарантійну роль строків в охороні праці та дію строків щодо охорони трудових прав працівників і роботодавців. На підставі проведеного аналізу внесено пропозиції щодо вдосконалення чинних і розробки нових нормативно-правових актів щодо встановлення та застосування строків у трудовому праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА365285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єременко І.В. 
Синергетичний аналіз еволюції біологічних систем: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / І.В. Єременко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано методологічні синергетичні засади, які кваліфіковано як різновид постнекласичного філософського мислення. На підставі синергетичного аналізу досліджено феномени самоорганізації біологічних систем на рівні біогенезу, еволюції біологічних макросистем, ноогенезу. Визначено сутність самоорганізації на рівні біологічних систем. Розкрито евристичні функції синергетичного підходу в розумінні закономірностей еволюції біосистем, специфіку синергетичного аналізу процесів самоорганізації в еволюції живої матерії. Проведено гносеологічний аналіз біогенезу, автопоезу, алопоезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е02 + Е0*891*806*221
Шифр НБУВ: РА314244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Єременко О.В. 
Синкретизм художньої образності в українській прозі другої половини XIX - початку ХХ ст.: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / О.В. Єременко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Вперше проведено системне дослідження нового типу синкретизму художньої образності (СХО), акумульованого передмодерною літературною свідомістю. Українську прозу другої половини XIX - початку XX ст. вперше розглянуто у широкому синхронному та діахронному контекстах з урахуванням її синкретичних властивостей. Визначено концептуальні параметри СХО в літературі, простежено генезу його теоретичних і текстологічних моделей. Проведено дослідження категорії СХО у контексті рецептивної естетики. Доведено, що СХО базується на поліфонії, асоціативності, динамічності, синестетичності художнього образу. Визначено іманентні особливості СХО та зроблено висновок про співзвучність творчих інтенцій українського письменства загальноєвропейським пошукам другої половини XIX - початку XX ст. Досліджено взаємодію компонентів структури тексту в аспекті їх синкретичності. Охарактеризовано типи та модифікації синкретизму в українській прозі другої половини XIX ст. Вперше доведено, що синкретизм є одним з чинників, які визначають художню довершеність української прози досліджуваного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-334 +
Шифр НБУВ: РА362269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Єременко О.Р. 
Українська балада ХІХ століття (історія жанру): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Р. Єременко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми історії жанру української літературної балади XIX ст. на матеріалі трьох основних груп зразків балад фольклорно-морфологічної, побутової та історичної. На підставі аналітико-синтетичного дослідження з'ясовано специфічні риси, характерні баладному жанру, визначено його місце та роль у літературному процесі. Виділено жанрові різновиди, що утворилися на зрізі міжжанрової співдії, - твори, споріднені з баладами, а також твори, в яких наявні баладні мотиви та інтонації. Визначено типологічні риси балад та їх модифікації. Проаналізовано вплив національної історії, філософії, дуалізму, менталітету, моралі та етики українців на розкриття внутрішньо-почуттєвої структури характеру баладного героя, боговорено особливості психологізму жанрових зразків, їх зв'язок із проблемами національного буття, народним світорозумінням і світосприйняттям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-335 + Ш401.451.2
Шифр НБУВ: РА318087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Єременко Д. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності фермерських господарств України / Д. В. Єременко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації доведено, що основним напрямом розвитку вітчизняного фермерства є забезпечення конкурентоспроможного високотоварного виробництва сільськогосподарської продукції разом із розширенням сфери виробничо-господарської діяльності. Обґрунтовано необхідність створення альтернативної системи функціонування підприємницьких структур, діяльність яких має враховувати обов'язковий характер сталого розвитку сільських територій як невід'ємну складову свого подальшого існування. Запропоновано для використання поняття «фермерське село» або «село фермерського типу». Доведено, що головною метою фактичної реалізації моделі фермерського села є забезпечення гармонійного співіснування підприємницьких структур селянського типу в межах однієї адміністративної одиниці, стимулювання ведення ними господарської діяльності на принципах сталого розвитку. Розроблено «Концепцію програми конкурентоспроможного розвитку фермерських господарств на період до 2030 року», метою якої є створенняорганізаційно-економічних умов для забезпечення конкурентоспроможного розвитку фермерських господарств України. Проаналізовано сучасний стан та особливості державної підтримки конкурентоспроможного розвитку фермерських господарств. Обґрунтовано необхідність здійснення заходів державної політики щодо стимулювання розвитку міжгосподарських об'єднань фермерів на принципах кластеризації.^UIt is proved in the dissertation that the main direction of development of domestic farming is ensuring competitive high-quality production of agricultural products together with expansion of the sphere of production and economic activity. The necessity to create an alternative system of functioning of entrepreneurial structures, whose activity must take into account the mandatory nature of sustainable development of rural territories as an integral part of its further existence, has been substantiated. The term «farm village» or «farm-type village» has been proposed to use. It is proved that the main purpose of the actual implementation of the model of afarm village is to ensure the harmonious coexistence of business structures of the peasant type within one administrative unit, to stimulate their economic activity on the principles of sustainable development. «The concept of the program of competitive development of farms for the period up to 2030» has been developed, the purpose of which is to create organizational and economic conditions for ensuring the competitive development offarms in Ukraine. The current state and features of state support for competitive development of farms have been analyzed. The necessity of implementing state policy measures to stimulate the development of inter-economic associations of farmers based on the principles of clustering has been substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Єременко Ю. В. 
Самореалізація обдарованих учнів у сучасній Україні: основні чинники та ризики. / Ю. В. Єременко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: обдаровані учні. Мета: виявити основні чинники та ризики самореалізації обдарованих учнів у сучасному українському суспільстві. Методи дослідження: ретроспективний аналіз, системний аналіз, компаративний аналіз, анкетування, спостереження, тестування, фокусовані групові інтерв'ю, кореляційний аналіз. Теоретичні та практичні результати: розроблено авторську типологію ризиків самореалізації обдарованих учнів, запропоновано авторську класифікацію ключових проблемних зон, які виникають при самореалізації обдарованих учнів, на основі аналізу існуючих моделей обдарованості визначено її структурні компоненти, які впливають на самореалізацію особистості, удосконалено можливості використання факторного підходу для дослідження процесу самореалізації обдарованих учнів, удосконалено модель супроводу обдарованих учнів, яку доповнено елементами стейкхолдер-менеджменту та динамічного підходу, дістали подальший розвиток соціологічна інтерпретація характеристик обдарованих учнів в Україні, інтегративний підхід до супроводу обдарованих учнів. Новизна: виявлення основних чинників та ризиків самореалізації обдарованих учнів у сучасному українському суспільстві. Ступінь впровадження: результати дослідження пройшли апробацію й впроваджені в діяльність фізико-математичного ліцею №27 м. Харкова, Спеціалізованої економіко-правової школи ХГУ «НУА», комунального закладу «Харківський університетський ліцей Харківської міської ради Харківської області» та Харківського ліцею №161 «Імпульс» Харківської міської ради Харківської області.^UObject: gifted students. Aim: to identify the main factors and risks of self-realization of gifted students in a modern Ukrainian society. Research methods: retrospective analysis, system analysis, comparative analysis, questionnaires, observation, testing, focus group interviews, correlation analysis. Theoretical and practical results: author's typology of the risks of self-realization of gifted students has been developed, author`s classification of key problem areas that arise at the self-realization of gifted students is proposed, on the basis of the analysis of existing models of giftedness its structural components, which influence the self-realization of the personality, have been determined, the possibilities of using a factor approach for studying the process of self-realization of gifted students have been improved, the model of support of gifted students, supplemented by the elements of stakeholder management and dynamic approach, have been improved, a sociological interpretation of the characteristics of gifted students in Ukraine, an integrative approach to support of gifted and talented students got a further development. Novelty: Identification of the main factors and risks of self-realization of gifted students in the modern Ukrainian society. The degree of implementation: the results of the research were tested and implemented in the practice of Kharkiv Physics and Mathematics Lyceum №27, Specialized Economics and Law School of KhGU "NUA", public institution "Kharkiv University Lyceum of Kharkiv City Council of Kharkiv Region" and Kharkiv Lyceum №161 "Impulse" of Kharkiv City Council of Kharkiv region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кліпакова Ю. О. 
Продуктивність сортів пшениці озимої під впливом протруйників та регулятора росту рослин в умовах Південного Степу України / Ю. О. Кліпакова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню технологічних прийомів вирощування пшениці озимої, зокрема обґрунтуванню передпосівної обробки насіння різнокомпонентними фунгіцидними препаратами та фунгіцидно – інсектицидною сумішшю, як окремо, так і в поєднанні з регулятором росту рослин АКМ на процеси проростання насіння, росту, розвитку, перебігу оксидативних процесів в тканинах рослин та формуванню врожайності різних за біологічними ознаками сортів пшениці озимої. Встановлено закономірності протікання процесів пероксидації у проростках і рослинах пшениці озимої залежно від обробки насіння різнонаправленими та різнокомпонентними препаратами. Запропоновані способи застосування цих препаратів для обробки насіння пшениці озимої,дозволяють формувати кращими показники польової схожості та зимостійкості рослин, площі листкової поверхні, чистої продуктивностіфотосинтезу, вмісту хлорофілів та каротиноїдів у листках пшениці озимої, елементи структури врожаю, врожайність та якість сформованого зерна за різних агрометеорологічних умов року. Найвищим рівень продуктивності рослин сортів Антонівка таШестопалівка визначено за передпосівної обробки зерна сумішшю Ламардор з Гаучо у поєднанні їх з антистресовою композицією АКМ, що дозволило отримати врожайність у середньому за роки досліджень на рівні 8,48 та 7,61 т/га відповідно. Разом з тим у сорту Шестопалівка на фоні високої урожайності за використання вказаної суміші зерно відносилося до І класу якості продовольчої групи А, що свідчить про високу пластичність та стабільність рослин даного сорту в умовах недостатнього та нерівномірногозволоження Південного Степу України.Ключові слова: пшениця озима, сорти, протруйники, регулятор росту рослин, передпосівна обробка, оксидативний процес, урожайність, якість зерна.^UThe dissertation is devoted to the substantiation of pre-sowing treatment of winter wheat varieties seeds by multicomponent fungicides and fungicideinsecticide mixture, both alone and in combination with AKM plant growth regulator on the processes of germination, growth, development, flow of oxidative processes in plant tissues and the formation of yields of winter wheat varieties with different biological features.The regularities of the process of peroxidation in seedlings and plants of winter wheat, depending on the treatment of seeds by multidirectional and multicomponent preparations, have been determined. The methods of using preparations for treatment of winter wheat seeds have been improved, which allows to obtain the best results in field germination and winter hardiness of plants, the biggest leaf surface area, the highest photosynthesis net productivity, as well as chlorophylls and carotenoids content in leaves of winter wheat, improved crop structure, the highest yield and quality of the grain in different agrometeorological conditions of the year. The highest productivity level for Antonovka and Shestopalivka varieties was noted under conditions of pre-sowing treatment by Lamardor and Gaucho mixture in combination with the anti-stress composition of AKM, which allowed to obtain average yields over the years of research at the level of 8.48 and 7.61 t/ha, respectively. At the same time Shestopalivka variety produced grain of Class 1 food grade A, which indicates high plasticity and stability of the plants ofthis variety in the conditions of insufficient and uneven rainfall of the Southern Steppe of Ukraine.Keywords: winter wheat, varieties, treaters, plant growth regulator, presowing treatment, oxidative process, yield, grain quality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Вощенко О. І. 
Контрдискурс у літературі українського соцреалізму 1950–1970-х років / О. І. Вощенко. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження зосереджено на аналізі тенденцій української літератури 1930–1980-х в аспекті офіційного соцреалістичного дискурсу та національного контрдискурсу. У фокусі обсервації – 1950–1970-ті роки як час становлення та функціонування системного та усвідомленого дикурсу опору соцреалістичній доктрині в українських письменницьких практиках. Уперше в українських соцреалістичних студіях апробовано дискурсивно-контрдискурсивний підхід. Як інструментарій аналізузначного масиву текстів 1930–1980-х років, він дозволив вибудувати цілісну візію української літератури радянського періоду. Отже здійснене дослідження дає підстави вважати залучення дискурсивноконтрдискурсивного підходу до соцреалістичних студій продуктивним, відтак вартим подальшої застосування в парадигмі сучасного літературознавства.^UThe thesis focuses on the analysis of trends in Ukrainian literature of the 1930s–1980s in terms of official socialist-realist discourse and national counterdiscourse. The focus of the observation is the 1950s and 1970s as a time of formation and functioning of a systematic and conscious discourse of resistance to socialist-realist doctrine in Ukrainian literary practices. For the first time in Ukrainian socialist-realist studies, a discursive/counterdiscursive approach is tested. As a tool for analyzing a large array of mostly prose of the 1930s and 1980s, it made it possible to build a holistic vision of Ukrainian literature of the Soviet period. Thus, the study provides grounds to consider the application of discursive/counter-discursive approach to the socialist-realist studies productive, and therefore worthy of the further use in the paradigm of modern literary criticism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гахова А. Ю. 
Дизайн екологічного одягу: ґенеза, концепції, новації / А. Ю. Гахова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню місця і ролі дизайну одягу у системі загальних екологічних заходів. Розкриваються питання впливу соціокультурних чинників на розвиток еко-дизайну одягу, концептуальних підходів та прийомів створення екологічного одягу. Окреслюються тенденції подальшого розвитку екологічного напряму в фенш-дизайні.За останні роки простежується активне впровадження концепцій сталого розвитку та курс на екологічність серед всіх сфер промисловості, таку тенденцію перейняла й індустрія одягу у вигляді екологічної моди. Звернення до дизайну екологічного одягу та впровадження його концепцій з кожним роком набуває все більшої важливості у вирішенні екологічних проблем. У процесі пошуку нових методів створення екологічного одягу активно запозичуються й міждисциплінарні інновації, що зумовлює кардинальне переосмислення дизайну одягу та становить нову інтеграцію у вигляді еко-інноваційних тканин та методів проектування екологічного одягу. Вагома кількість дизайнерів еко-одягу утворюють суцільний рух зі змін традиційної парадигми індустрії моди, шукаючи концепції створення одягу тривалого використання і запроваджуючи уповільнену моду. Аналіз історичного розвитку дизайну екологічного одягу та сучасних дизайн-практик в досліджені здійснено через осмислення підходів до виготовлення еко-одягу та пошук ефективних еко-концепцій. Охоплення часового проміжку (кін. ХІХ – поч. ХХІ ст.) надало можливість комплексно проаналізувати еволюцію дизайну екологічного одягу, соціокультурні чинники його утворення, особливості проектування і вимоги до еко-одягу. В роботі досліджено роботи українських та іноземних науковців, в яких висвітлено питання становлення та розвитку дизайну екологічного одягу, а саме: М. Артеменко, Т. Архіпової, К. Афоніної, Х. Бакалінської, Д. Бернхем, О. Бейлах, М. Близнюк, М. Бішоп, С. Браун, Е. Гвілт, Л. Гроуз, Дж. Ґордон, К. Домбек-Кейт, І. Єременко, З. Тканко, О. Журби, Я. Заколябіної, Р. Карсон, С. Кривуц, Т. Кротової, А. Ковальської, С. Скатурро, Х. Маккуілан, К. Нінімекі, Б. Рудофські, Т. Ріссанена, К. Тадрус, Н. Чупріної, Н. Чурсіної, П. Фрут, К. Флетчер, А. Фуад-Луке, та інших.Дослідження історіографії роботи дає підставу стверджувати, що наразі у сучасному мистецтвознавстві існує нестача узагальнених праць з аналізу екологічного напряму в дизайні одягу. Усе це зумовлює актуальність роботи.Об'єктом дослідження є дизайн екологічного одягу, як парадигма проектної культури, а предметом – особливості становлення, функції, концептуальні принципи та новації дизайну еко-одягу.У дисертації вперше: проведено комплексний системний аналіз розвитку дизайну екологічного одягу в українському та світовому контекстах; розкрито закономірності становлення і основні етапи розвитку дизайну екологічного одягу; здійснено класифікацію концепцій проектування еко-одягу; розглянуто сучасні прийоми і засоби дизайну екологічного одягу; виявлено тенденції подальшого розвитку інноваційних технологій в дизайні одягу екологічного напряму; окреслено стан впровадження еко-інновацій українськими дизайнерами.Набули подальшого розвитку: дослідження особливостей впливу екологічних проблем на розвиток інноваційних засобів дизайну екологічного одягу; визначення чинників, які впливають на розвиток еко-дизайну; аналіз використання матеріалів дизайнерами еко-одягу. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, переліку використаних джерел і додатків (таблиць, схем та ілюстрацій)^UThe dissertation is devoted to the research of the place and role of clothing design in the system of general ecological measures. The issues of influence of socio-cultural factors on the development of eco fashion design, conceptual approaches and methods of creating ecological fashion are revealed. The tendencies of further development of the ecological direction in fashion design are outlined.There has been an active implementation of the concepts of sustainable development in recent years. This trend of environmental friendliness among all sectors of industry, was adopted by fashion industry in the form of eco fashion. The appeal to the design of ecological fashion and the implementation of its concepts is becoming more and more important in solving environmental problems. In the process of finding new methods of creating ecological clothing, interdisciplinary innovations are actively borrowed, which leads to a radical rethinking of fashion design and a new integration in the form of eco-innovative fabrics and methods of eco fashion designing. A significant number of eco fashion designers are forming a continuous movement of changes in the traditional paradigm of the fashion industry, looking for the concept of creating durable clothing and introducing slow fashion. The analysis of the historical development of ecological clothing design and modern fashion design practices in the study was carried out through the understanding of approaches to the manufacture of eco fashion and the search for effective eco-concepts. Coverage of the time period (late 19th - early 21th century) provided an opportunity to comprehensively analyze the evolution of the design of ecological clothing, socio-cultural factors of its formation, design features and requirements for eco fashion.The work of Ukrainian and foreign scientists is studied in the work, in which the issues of formation and development of eco fashion design are covered, namely: M. Artemenko, T. Arkhipova, K. Afonina, H. Bakalinska, D. Burnham, O. Beylakh, M. Blyzniuk, M. Bishop, S. Brown, E. Gwilt, L. Grose, J. Gordon, K. Dombek-Keith, I. Іеremenko, Z. Tkanko, O. Zhurba, J. Zakolyabina, R. Carson, S. Kryvuts, T. Krotova, A. Kowalska, S. Scaturro, H. McQuillan, K. Niinimäki, B. Rudofsky, T. Rissanen, K. Tadrus, N. Chuprina, N. Chursina, P. Fruth, K. Fletcher, A. Fuad-Luke, and others.The study of the historiography of the work gives grounds to assert that at present in modern art history there is a lack of generalized works on the analysis of the ecological direction in fashion design. All this determines the urgency of the work.The object of the research is the eco fashion design as a paradigm of project culture, and the subject features of the formation, functions, conceptual principles and innovations of eco fashion design.In the dissertation for the first time: the complex systematic analysis of development of eco fashion design in the Ukrainian and world contexts is carried out; the regularities of formation and the main stages of development of eco fashion design are revealed; classification of eco fashion design concepts is carried out; modern methods and means of designing eco fashion are considered; tendencies of further development of innovative technologies in design of fashion ecological direction are revealed; the state of implementation of eco-innovations by Ukrainian designers is outlined.Further developed: research of features influences of ecological problems on development of innovative means of ecological fashion design; identification of factors influencing the development of ecological design; analysis of the using materials by eco fashion designers.The work consists of an introduction, four sections, conclusions, references and appendices (tables, diagrams and illustrations)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Єременко К. С. 
Адміністративно-правові основи стимулювання використання альтернативних джерел енергії у морській галузі: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / К. С. Єременко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є першим комплексним науковим дослідженням, присвяченим формуванню нової науково обґрунтованої концепції адміністративно-правового забезпечення стимулювання використання альтернативних джерел енергії у морській галузі з метою створення теоретичного базису для оновлення українського законодавства та практики його застосування.У дисертації уперше: охарактеризовано сучасну систему управління пом’якшенням наслідків зміни клімату у мореплавстві з урахуванням екосистемного підходу та концепту сталого розвитку; визначено стан впровадження у сучасному публічному адмініструванні мореплавства «правила сірки 2020»; систематизовано правові інструменти та кращі практики сприяння використанню альтернативних джерел енергії як ефективного засобу підвищення рівня енергоефективності суден, скорочення викидів парникових газів, запровадження дружніх до навколишнього природного середовища технологій у мореплавстві та портовій діяльності; проаналізовано особливості засобів публічного адміністрування мореплавства у районах контролю викидів та стимулювання виконання правил, передбачених Додатком VI до МАРПОЛ щодо контролю викидів; визначено характерні риси реляційної взаємодії суб’єктів публічного адміністрування скорочення викидів парникових газів у судноплавстві; відзначено конкуруючий, але не конфліктний характер європейського рівня публічного адміністрування протидії забрудненню повітря з морських суден з глобальним, що забезпечується ІМО; охарактеризовано особливості імплементації Додатку VI до МАРПОЛ у законодавство України;означено роль морських портів у декарбонізації морської та портової діяльності; визначено адміністративно-правові способи стимулювання використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії у морській галузі.Під час опрацювання проблематики дослідження було удосконалено: концепцію забезпечення екосистемного підходу до публічного адміністрування морської та портової діяльності; наукові підходи до формування і застосування правових та організаційних інструментів для попередження зміни клімату. Набули подальшого розвитку: погляди на особливості форм та методів публічного адміністрування в оновленій концепції адміністративного права України; наукові положення про правове та організаційне забезпечення впровадження екологічних енергозберігаючих технологій у судноплавство та портову діяльність; ідеї про впровадження глобальної системи торгівлі квотами на викиди забруднюючих речовин у повітря. Було запропоновано низку змін до діючого законодавства України про альтернативну енергетику, можливості оновлення міжнародних стандартів публічного адміністрування протидії викидам парникових газів від судноплавства в атмосферу, а також шляхи удосконалення політики стимулювання впровадження низьковуглецевих чи відновлювальних видів палива у мореплавстві і напрями оптимізації адміністрування роботи морського та портового сектору з метою зменшення антропогенного навантаження на довкілля.У роботі було відзначено, що базовими міжнародно-правовими актами щодо зміни клімату та зменшення забруднення навколишнього середовища сформовано фундамент для відповідних заходів у правовому регулюванні діяльності у морських просторах, що здійснюються під егідою ІМО з метою зменшення негативного впливу судноплавства на атмосферне повітря та, як наслідок, уповільнення парникового ефекту і зміни клімату. Діяльність ІМО у забезпеченні та спрямуванні міжнародної співпраці та обміну енергоефективними технологіями є активною, спрямованою на створення спеціалізованих проєктів для підвищення рівня обізнаності суб’єктів світового мореплавства про шляхи та можливості переходу на дружні до природи технології через декарбонізацію морської галузі. Правові інструменти ІМО щодо попередження зміни клімату спрямовані на вироблення механізмів скорочення викидів таких парникових газів, як СО2, SOх, NOx та летючих органічних сполук, а також на підвищення рівня енергоефективності суден, що охоплює впровадження правил енергоефективності та сприяння міжнародній співпраці у напрямку використання альтернативних видів палива.^UThe dissertation is the first comprehensive scientific research, devoted to the formation of a new scientifically grounded concept of administrative and legal support for stimulating the use of alternative energy sources in the maritime industry in order to create a theoretical basis for updating the Ukrainian legislation and the practice of its application.In the dissertation this is the first time: the modern system has been characterized of management of mitigation of climate change in navigation, taking into account the ecosystem approach and the concept of sustainable development; the state of implementation has been determined in the modern public administration of navigation «the rule of sulphur 2020»; the legal tools and the best practices have been systematized for promoting the use of alternative energy sources as an effective means of rising the energy efficiency of ships, reducing the greenhouse gas emissions, introducing environmentally friendly technologies in navigation and port activities; the features of the means of public administration of navigation have been analyzed in the areas of control of emissions and stimulation of compliance with the rules, provided for the Annex VI to the MARPOL on control of emissions; the characteristic features have been determined of relational interaction of subjects of public administration of reducing greenhouse gas emissions in shipping; the competing, but not conflict, nature of the european level of public administration against air pollution from maritime ships with a global, ensured by the IMO; the features have been characterized of implementation of the Annex VI to the MARPOL in the legislation of Ukraine; the role has been defined of seaports in the decarbonization of maritime and port activities; the administrative and legal methods have been determined of stimulating the use of alternative and renewable sources of energy in the maritime industry.During the study of the problems of the research, it has been improved: the concept of providing an ecosystem approach to the public administration of maritime and port activities; the scientific approaches to the formation and the application of legal and organizational tools to prevent change of climate. It has been acquired further development: the views on the peculiarities of forms and methods of public administration in the updated concept of administrative law of Ukraine; the scientific provisions on legal and organizational support for the introduction of ecological energy-saving technologies in shipping and port activities; the ideas of the introduction of a global system of the trade of quota on emissions of pollutants in the air. A number of changes has been proposed to the current legislation of Ukraine on the alternative energy, the possibility of updating the international standards of public administration of combating the greenhouse gas emissions from shipping into the atmosphere, as well as the ways to improve the policy of stimulating the introduction of low-carbon or renewable types of fuels in navigation and the directions for optimizing the administration of the maritime and port sector in order to reduce anthropogenic burden on the environment.The work has noted that the basic internationally-legal acts on change of climate and reducing the environmental pollution had been formed the basis for appropriate measures in the legal regulation of activities in the maritime areas, carried out under the aegis of the IMO in order to reduce the negative impact of shipping on the atmospheric air and, as a result, to slow the greenhouse effect and change of climate. The IMO`s activities are active in ensuring and directing international cooperation and exchange of energy-efficient technologies, aimed at creating the specialized projects to increase the awareness of the subjects of the world navigation about the ways and the possibilities of switching to nature-friendly technologies through the decarbonization of the maritime industry. The IMO`s legal instruments to prevent the change of climate are aimed at the developing mechanisms to reduce the emissions of greenhouse gases such as СО2, SOx, NOx and volatile organic compounds, as well as to improve the level of the energy efficiency of ships, covering the implementation of the rules of energy efficiency and promoting the international cooperation in the use of alternative types of fuels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Подгурський С. Е. 
Диференційований підхід до швидкiсно-силової підготовки кваліфікованих спортсменів різних вагових категорій у таїландському боксі: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / С. Е. Подгурський. — Б.м., 2024 — укp.

Мета дослідження – розробити та обґрунтувати ефективність використання диференційованих програм зі спеціальної фізичної підготовки швидкісно-силової спрямованості кваліфікованих тайбоксерів з урахуванням відмінностей у прояві швидкісних і силових компонентів рухових функцій у представників різних вагових категорій.Завдання дослідження:1.?Здійснити аналіз спеціальної літератури та практичного досвіду з питань удосконалення швидкісно-силової підготовленості кваліфікованих спортсменів з урахуванням особливостей таїландського боксу. 2.?Визначити особливості прояву швидкісно-силових можливостей кваліфікованих спортсменів різних вагових категорій в змагальних, спеціально-підготовчих та загально-підготовних вправах. 3.?Розробити комплекси спеціально-підготовчих вправ швидкісно-силової спрямованості та експериментально обґрунтувати диференційований підхід до їх використання у підготовці спортсменів різних вагових категорій в таїландському боксі.Об'єкт дослідження – спеціальна фізична підготовка кваліфікованих спортсменів у таїландському боксі.Предмет дослідження – методика вдосконалення швидкісно-силових можливостей спортсменів із застосуванням диференційованих програм для груп різних вагових категорій.Методи дослідження:Теоретичний аналіз і узагальнення науково-методичної літератури та емпіричних даних наукового дослідження, педагогічне спостереження, педагогічний експеримент, педагогічне тестування, методи математичної статистики.Новими даними є матеріал про методику диференційованого підходу у швидкісно-силовій підготовці кваліфікованих спортсменів таїландського боксу різних вагових категорій.Практична значимість дослідження полягає в розробці диференційованих програм швидкісно-силової підготовки спортсменів різних вагових категорій з урахуванням відмінностей в рівні розвитку швидкісних і силових компонентів, а також здатності до комплексної їх реалізації у змаганнях таїландського боксу.Перевага запроваджених диференційованих програм підтверджена результатами математичного аналізу.^UThe goal of research is to develop and substantiate the effectiveness of differentiated programs for special physical training of speed and strength orientation of qualified Thai boxers, taking into account differences in the manifestation of speed and strength components of motor functions in different weight categories.The research tasks are:1. To analyze the special literature and practical experience in improving the speed and strength training of qualified athletes, taking into account the peculiarities of Thai boxing.2. To determine the features of the manifestation of speed and strength capabilities of qualified athletes of different weight categories in competitive, special training and general training exercises.3. To develop complexes of special training exercises of speed-power orientation and to experimentally substantiate the differentiated approach to their use in training of athletes of different weight categories in Thai boxing.The research object is special physical training of qualified athletes in Thai boxing.The research subject is the method of improving the speed and strength of athletes using differentiated programs for groups of various weight categories.Research methods are:Theoretical analysis and generalization of scientific and methodical literature and empirical data of scientific research, pedagogical observation, pedagogical experiment, pedagogical testing, methods of mathematical statistics.New data is material on the method of differentiated approach in speed and strength training of qualified Thai boxers of different weight categories.The practical relevance of the research is to develop differentiated programs of speed and strength training of athletes of different weight categories, taking into account differences in the level of speed and strength components, as well as the ability to comprehensively implement them in Thai boxing competitions.The advantage is confirmed by results of mathematical analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Пан Б. .. 
Методика формуванні мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання: автореферат дис. ... д.філософ : 014 / Б. .. Пан. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання. У роботі з’ясовано стан розробки досліджуваної проблеми у психолого-педагогічній науці й мистецтвознавстві та схарактеризовано поняттєво-термінологічний апарат. Розроблено та теоретично обґрунтовано компонентну структуру формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання. Визначено критерії, показники та рівні сформованості мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання. Розроблено поетапну методику формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання. Експериментально перевірено ефективність запропонованої методики формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання.З’ясовано стан дослідженості проблеми в психолого-педагогічній науковій літературі й мистецтвознавстві. Визначено, що дослідження означеного феномена здійснюється на різних галузевих рівнях, а саме: філософському, соціологічному, психологічному, педагогічному, мистецтвознавчому.Схарактеризовано поняттєво-термінологічний апарат дослідження, зокрема, розглянуто сутність понять «компетентність» та «мистецько-пізнавальна компетентність». Застосування методів систематизації та узагальнення дозволило з’ясувати, що компетентність – це індивідуально-особистісне утворення, що виявляється в процесі активних самостійних дій, розуміється як інтегрований результат індивідуальної навчальної діяльності учнів. Відповідно, мистецько-пізнавальна компетентність розуміється як здатність до усвідомлення та творчого самовираження у мистецькій сфері, які формуються в ході сприйняття творів, видів мистецтва, а також їх практичного опанування. Формування мистецько-пізнавальної компетентності – це цілеспрямований процес здійснення мистецько-пізнавальної діяльності зі сприймання, аналізу, усвідомлення творів мистецтва, результатом якого є не лише застосування вже відомих учням умінь, навичок і відповідних знань у ході репродуктивної діяльності, але й опанування суб’єктивно нового комплексу мистецьких знань і вмінь та творчої діяльності.Розроблено й теоретично обґрунтовано компонентну структуру формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання. Згідно з результатами проведеного дослідження визначена структура є системним поєднанням таких компонентів, як: мотиваційно-заохочувальний, який характеризується наявністю стійкої зацікавленості молодших школярів музичною діяльністю; гносеологічно-оцінювальний, що визначається спроможністю учнів до вивчення та опрацювання явищ музичного мистецтва; творчо-діяльнісний, що показує можливість учнів початкової школи усвідомлювати мистецькі твори та виявляти себе у продуктивній музичній діяльності. Формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання враховувало реалізацію таких функцій, як: мотиваційно-розвивальної, яка забезпечує можливість зацікавленості учнів мистецтвом, залучення до усвідомлення змісту мистецьких творів з метою співвіднесення задумів автора з власними переживаннями; культурологічної, що дає можливість молодшим школярам засвоювати, аналізувати та втілювати (в елементарній музичній творчості) відображені в музичній творчості культурні цінності; інтелектуально-почуттєвої, що дає змогу усвідомлювати різноманітність предметного й чуттєвого світу, розуміти його естетичні впливи у процесі опанування мистецьких образів, у яких відображаються життєві події в площині раціональних та емоційних аспектів; комунікативно-творчої, завдяки якій мистецтво тлумачиться як знакова система, якій притаманна образна інформація, що систематизує й узагальнює мистецький досвід, а також засвоєння особистістю загальнокультурної практики.Виокремлено критерії, показники та рівні сформованості мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів. У результаті проведеного дослідження встановлено рівні сформованості мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання: високий, середній, низький, що різняться ступенем умотивованості учнів до музичного навчання, наявністю музичних знань і вмінь, а також здатністю адекватно оцінювати музичний твір та здійснювати продуктивно-творчу діяльність.Розроблено поетапну експериментальну методику формування мистецько-пізнавальної компетентності молодших школярів у процесі музичного навчання. Експериментально перевірено ефективність методики формування мистецько-пізнавальних навичок молодших школярів у процесі музичного навчання, що підтверджується відмінністю в показниках діагностувальних зрізів експериментальних і контрольних груп на прикінцевому етапі дослідження.^UThe dissertation is dedicated to the issue of forming the artistic-cognitive competence of junior schoolchildren in the process of music education. The work investigates the current state of research on the investigated problem in psychological-pedagogical science and art studies, and characterizes the conceptual-terminological apparatus. It develops and theoretically substantiates the component structure for forming the artistic-cognitive competence of junior schoolchildren in the process of music education. The criteria, indicators, and levels of the formation of artistic worldview among children in the process of vocal training are defined. A step-by-step methodology for forming junior schoolchildren’s artistic-cognitive competence in the process of music education is developed. The effectiveness of the proposed methodology for forming junior schoolchildren’s artistic-cognitive competence in the process of music education is experimentally verified.The state of research on the problem in psychological-pedagogical scientific literature and art studies is clarified. It is determined that investigation of the defined phenomenon is conducted at various disciplinary levels, namely: philosophical, sociological, psychological, pedagogical, and art studies.The conceptual-terminological apparatus of the research is characterized, in particular, the essence of the concepts of “competence” and “artistic-cognitive competence” is examined. The application of methods of systematization and generalization has revealed that competence is an individual-personal quality that manifests itself in the process of independent actions, and is understood as an integrated result of individual learning activities of pupils. Accordingly, artistic-cognitive competence is understood as the ability for awareness and creative self-expression in the field of art, which is formed during the perception of works, types of art, as well as their practical mastery. The formation of artistic-cognitive competence is a purposeful process of implementing artistic-cognitive activity involving the perception, analysis, and understanding of works of art, the result of which is not only the application of already known skills, abilities, and corresponding knowledge by pupils during reproductive activities but also the mastery of a subjectively new complex of artistic knowledge and skills, and creative activities.The component structure for the formation of artistic-cognitive competence of junior schoolchildren in the process of music education has been developed and theoretically substantiated. According to the results of the conducted research, the structure is a systemic combination of the following components: motivational-encouraging, characterized by the stable interest of junior schoolchildren in musical activities; gnoseological-evaluative, determined by pupils’ ability to study and process phenomena of musical art; and creative-activity, demonstrating the possibility for primary school pupils to comprehend artistic works and express themselves in productive musical activities.The development of the artistic-cognitive competence of junior schoolchildren in the process of music education considered the implementation of such functions as motivational-developmental, providing the opportunity for pupils to be interested in art, engage in understanding the content of art works in order to relate the author’s intentions to their own experiences; cultural, enabling junior schoolchildren to assimilate, analyze, and embody cultural values reflected in musical creativity (in elementary musical creativity); intellectual-sensory, allowing the understanding of the diversity of the objective and sensory world, comprehending its aesthetic influences in the process of mastering artistic images that reflect life events in the rational and emotional aspects; communicative-creative, through which art is interpreted as a sign system with symbolic information that systematizes and generalizes artistic experience, as well as the acquisition of general cultural practices by an individual.Criteria, indicators, and levels of the formation of junior schoolchildren’s artistic worldview have been identified. As a result of the conducted research, the levels of the formation of junior schoolchildren’s artistic-cognitive competence in the process of music education have been determined: high, medium, and low, varying in the degree of pupils’ motivation for music education, the presence of musical knowledge and skills, as well as the ability to adequately evaluate a musical work and engage in productive creative activities.A step-by-step experimental methodology for forming the artistic-cognitive competence of junior schoolchildren in the process of music education has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського