Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄРШОВА$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Єршова Г.В. 
Взаємозв'язок джерел фінансового забезпечення інвестиційної діяльності промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / Г.В. Єршова ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Викладено теоретичні основи та методичні рекомендації щодо взаємозв'язку джерел фінансового забезпечення (ФЗ) відтворення основних засобів (ОЗ) промислових підприємств (ПП). Проаналізовано ОЗ ПП та їх забезпечення джерелами фінансування (ДФ) модернізації виробництва, вплив фінансово-економічної кризи на ФЗ інвестиційної діяльності ПП. Досліджено роль держави в інвестуванні модернізаційних процесів в економіці та наведено рекомендації щодо її посилення, активізації залучення зовнішніх ДФ відтворення ОЗ у промисловості. Розроблено методику створення інвестиційного фонду розвитку виробництва на ПП та механізми його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-93
Шифр НБУВ: РА370633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єршова О.В. 
Вплив ритмічної краніоцеребральної гіпотермії на нейрогуморальні механізми регуляції циклічних процесів репродуктивної системи (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.В. Єршова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Виявлено можливість корекції порушень циклічних процесів репродуктивної системи з використанням ритмічної кранієоцеребральної гіпотермії (РКЦГ). На підставі результатів експериментальних досліджень доведено можливість практичного обгрунтування необхідності спрямованого терапевтичного впливу на центральну ланку регуляції репродуктивних процесів у разі порушень, у генезі яких домінує психоемоційний стрес - емоційно-больовий стрес (ЕБС). Показано, що застосування РКЦГ у разі порушень циклічних процесів репродуктивної системи у самок-щурів дозволяє спрямовано коригувати патологічні процеси, які розвиваються за умов ЕБС. Функціональні порушення після ЕБС у репродуктивній системі самок-щурів супроводжуються морфофункціональними порушеннями у структурах мозку експериментальних тварин. Установлено, що за умов РКЦГ відбувається зміна секреції серотоніну в епіфізі та гіпоталамусі експериментальних тварин, що свідчить про перспективність цього методу для корекції порушень, спричинених функціональною дисфункцією нейротрансмітерної системи. У разі застосування РКЦГ з метою корекції порушень циклічних процесів репродуктивної системи самок-щурів після ЕБС визначено спрямовану тендецію до нормалізації гормонального рівня у периферичній крові експериментальних тварин. Реалізація позитивного ефекту з використанням РКЦГ з метою корекції порушень циклічних процесів цієї системи самок-щурів за зазначених умов забезпечується включенням центральних нейроендокринних механізмів регуляції циклічних процесів у разі зміни проникності гематоенцефалічного бар'єру (ГЕБ). Нормалізація циклічності репродуктивної системи експериментальних тварин після ЕБС і застосування РКЦГ супроводжується вирівнюванням вегетативних реакцій у бік вегетативної ейтонії. На підставі аналізу результатів проведених експериментальних досліджень зроблено висновок про доцільність подальшого вивчення методу РКЦГ для його застосування у клінічній практиці з метою корекції психосоматичної безплідності. Доведено наявність спрямованої та дозованої дії методу РКЦГ на центральну, гуморальну та периферичну ланки регуляції циклічних процесів репродуктивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-29 +
Шифр НБУВ: РА356812

Рубрики:

      
3.

Єршова Н.Ю. 
Діагностика у системі антикризового управління машинобудівними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.Ю. Єршова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та прикладні аспекти діагностики у системі антикризового управління підприємствами машинобудування. Проаналізовано підходи щодо економічного змісту основних категорій і понять, які супроводжують процес управління кризою. Розкрито сутність поняття "криза підприємства" як остаточного загострення протиріч на підприємстві, що загрожує його пріоритетним цілям. З використанням системного та функціонального підходів обгрунтовано градацію кризи підприємства за стадіями: дестабілізації, неорганічних та органічних змін. Розроблено схему структури антикризового управління машинобудівним підприємством на основі взаємозв'язків між його об'єктами. Визначено тенденції динаміки результатів діяльності машинобудівних підприємств України, систематизовано причини й особливості їх кризового стану. Розроблено методичний підхід щодо діагностики стадій кризи підприємств машинобудування, який грунтується на використанні методів фінансового, факторного, кластерного та дискримінантного аналізу. Встановлено, що використання даного підходу дозволяє провести більш об'єктивне та надійне оцінювання стадій кризи з метою підвищення обгрунтованості вибору альтернатив під час прийняття рішень щодо напрямів антикризових заходів. Розроблено методичний підхід щодо вибору антикризових заходів на підставі результатів діагностики стадії кризи та ресурсних можливостей підприємства за допомогою матриці станів, що обумовлює системний підхід до вибору найбільш ефективних з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-97-21 +
Шифр НБУВ: РА362755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єршова О.Л. 
Моделі, методи та засоби інформаційної технології прийняття управлінських рішень в соціально-економічних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.Л. Єршова ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій і систем. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено економіко-математичному моделюванню прийняття управлінського рішення на підставі експертної інформації. Розроблено методологічні основи дослідження мікроекономічного об'єкта за умов ринкової економіки, а також створено методику моделювання прийняття управлінського рішення на базі нечислових факторів. Встановлено, що логіко-лінгвістичне моделювання функціонування соціально-економічної системи за допомогою систем нечітких висловлювань надає можливість здійснювати прийняття управлінського рішення за допомогою алгоритмів індуктивного виводу. Запропоновано нечіткі моделі прийняття управлінського рішення, які знайшли впровадження у проектуванні та створенні прикладної консультуючої системи з питань здійснення перевезень пакетів пиломатеріалів різного складу вантажним автомобільним транспортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)210.11
Шифр НБУВ: РА308405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Єршова С.І. 
Правове регулювання господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.І. Єршова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль господарських відносин у загальному контексті організаційних і майнових (економічних) відносин. Виявлено сутність та особливості господарської правосуб'єктності та господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій, аргументовано чинність господарської правосуб'єктності АЕС у даних відносинах, а також розглянуто передумови зазначеної правосуб'єктності. Проаналізовано у комплексі правові норми, що регулюють відносини, пов'язані з забезпеченням атомних станцій ядерним паливом і його безпечним використанням, переробкою та збереженням радіоактивних відходів, забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, постачанням споживачам електроенергії. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють нормотворчу та управлінську діяльність у сфері використання ядерної енергії, а також забезпечення радіаційної безпеки. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х859(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА311477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Єршова І.Б. 
Прогноз, профілактика та лікування ускладнених форм кору: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / І.Б. Єршова ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація включає результати вивчення клініки, патогенезу, прогностичних чинників, профілактики та лікування ускладнених форм кору. Обстежено 617 хворих з яких у 306 чоловік були різні ускладнення і у 311 ускладнень не було. Встановлено, що розвитку ускладнень у дітей сприяють: розлади живлення, авітаміноз ІІ-ІІІ ступеню, часті респіраторні захворювання, хронічна бронхолегенева патологія, відсутність вакцинації, вік до трьох років; у дорослих: період реконвалесценції іншими інфекційними захворюваннями, хронічна патологія носоглотки, захворювання дихальної системи, никотинова та алкогольна залежність, тривалий контакт з професійними шкідливостями. У хворих з ускладненими формами кору встановлені глибокі зміни метаболічних показників: активація перекисного окислення ліпідів та зрушення в антиоксидантній системі, зростання рівня "середніх молекул", підвищення концентрації простаноїдів і лейкотрієнів, порушення обміну нейропептидів, депресія функції вилочкової залози. Виявлені зміни мікрогемоциркуляторних функцій. Перераховані зміни приводять до порушення нейрогуморальної регуляції імунної системи і формуванню синдрому "метаболічної інтоксикації". На основі вивчених параметрів виведені прогностичні показники розвитку ускладнень. Включення в терапію кору сполучення аскорбінової кислоти та токоферолу ацетату у дітей, антраля у дорослих сприяє швидкій ліквідації клінічних проявів кору, попередженню розвитку ускладнень, сприяє поліпшенню метаболізму. При наявності виражених імунологічних порушень показане включення в комплексну терапію хворих на кір препаратів тимуса (тимогексину).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-3

Рубрики:

      
7.

Єршова Л.М. 
Розвиток жіночої освіти на Волині (кінець ХVІІІ - початок ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.М. Єршова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан розвитку жіночої освіти на Волині у науково-педагогічній, історичній та соціально-психологічній літературі. Виявлено історичні та соціально-культурні передумови формування системи жіночої освіти у регіоні. Визначено етапи її становлення та основні тенденції розвитку. Охарактеризовано роль Міністерства народної освіти та відомства православного віросповідання у розвитку загальноосвітньої жіночої школи. Розглянуто специфіку організації професійної та позашкільної освіти волинських жінок. Досліджено основні напрямки їх освітньо-виховної та культурної діяльності. Наведено класифікацію існуючих у губернії освітніх інституцій для жінок. Розкрито особливості законодавчого забезпечення та фінансування жіночої освіти, матеріально-технічного та науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу основних освітніх закладів для жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)5 + Ч34(4УКР)42
Шифр НБУВ: РА320439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єршова О. О. 
Механізм управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій / О. О. Єршова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота є завершеним комплексним дослідженням, яке присвячене аналізу та узагальненню теоретичних положень та формуванню концептуальних засад удосконалення управління бізнес-процесами підприємств, зокрема, розробленню ефективного механізму управління розвитком сучасних бізнес-процесів підприємств сільських територій. У праці досліджено теоретичне підґрунтя поняття бізнес-процесів підприємств та представлено їх характеристики, що надало можливість визначити сутність категорії бізнес-процесів підприємств сільських територій. З'ясовано сутність сучасних методів оцінювання ефективності управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій, що дало змогу визначити найбільш перспективні підходи до їх оцінювання, зокрема: моделювання; процесний підхід до аналізу вартості бізнес-процесів; аналіз ключових показників. Узагальнено теоретико-методичні основи управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій. За результатами дослідження обґрунтовані основні механізми та чинники управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій. Проведено аналіз вітчизняного та зарубіжного досвіду управління бізнес-процесами підприємств сільських територій. Проведено моніторинг стратегічного управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій. Визначено основні індикатори розвитку підприємств сільських територій в управлінні бізнес-процесами. Відповідно до цього, дістали подальшого розвитку теоретико-методичні підходи до моделювання управління розвитком бізнес-процесів, а саме: виявлено основні проблеми та індикатори розвитку підприємств сільських територій в управлінні бізнес-процесами, детерміновано підходи, методи та інструментарій моделювання, що полегшує їх вибір та застосування. Сформульовано концептуальні засади вдосконалення механізму управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій. За результатами дослідження вдосконалено наукові положення щодо проєктування механізмів та стратегічних орієнтирів розвитку підприємств сільських територій у контексті активізації управління бізнес-процесами. Розроблено комплексний підхід до управління диверсифікацією бізнес-процесів підприємств сільських територій, що дозволив уперше сформулювати та науково обґрунтувати концептуальні положення щодо моделювання управління розвитком бізнес-процесів підприємств сільських територій, на основі яких побудовано багатокритеріальну оптимізаційну ієрархічну когнітивну модель диверсифікованої сільської економіки, що відображає системну послідовність у причинно-наслідковій схемі «цілі – функції – структура – функціонування – результат», для обґрунтування раціонального варіанта визначення територій із моногалузевою і поліфункціональною конфігурацією сільської економіки. Розроблено стратегічні орієнтири розвитку підприємств сільських територій у контексті активізації управління бізнес-процесами.^UThe dissertation is a comprehensive study that provides insights and generalization on the theoretical provisions along with suggesting a conceptual framework to enhance enterprise business process management, as well as develops an effective mechanism for managing modern enterprise business process development in rural areas. The study provides a theoretical framework to interpret a concept and discuss the characteristics of enterprise business processes which contributes to better understanding of the nature of business processes of rural enterprises.A thorough review of a vast range of modern methods to assess the effectiveness of business process management in rural enterprises offered an opportunity to identify approaches to their evaluation, in particular the most promising among them are: the simulation technique; process-based approach to evaluate business process cost, and the key performance indicators assessment. The study offers a comprehensive overview of theoretical and methodological frameworks to managing the development of business processes in rural enterprises. In the context of enhancing the mechanisms and impetus in managing business processes in rural enterprises, the findings provide strong argument. The in-depth analysis of national and international best practice on business process management in rural areas has carried out. The study has monitored of strategic management of business process development in rural enterprise. From a business process management perspective, the thesis specifies the key development indicators for rural enterprises which lay the background for further development of theoretical and methodological approaches to business process management modeling. In particular, the major barriers and divers of rural enterprise development in terms of better business process management were identified, along with suggesting the specific approaches, methods and modeling tools to facilitate their effective selection and application. The study presents a conceptual framework to enhance the management mechanism for enterprise business process development in rural areas. Based on the research findings, an improved concept of scientific provisions on the design of mechanisms and strategic guidelines for the development of rural enterprises in the context of business process management intensification is suggested. The study develops a comprehensive pioneer approach to managing enterprise business process diversification in rural areas which provides an opportunity to frame and substantiate conceptual provisions to design a management model for rural enterprise business process development followed by an author's original multi-criteria optimization hierarchical cognitive model of diversified rural economy that reflects a consistent sequence in the cause and effect pattern "objectives – functions – structure – operation – outcome" to verify a rational choice in defining territories with single-sector or polyfunctional configuration of rural economy. The thesis provides strategic guidelines on the development of rural enterprises in the context of enhancing their business process management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Однорог Г. В. 
Розвиток ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників швейного профілю засобами інтерактивних технологій. / Г. В. Однорог. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні теоретично обґрунтовано, розроблено та експериментально перевірено педагогічні умови цілеспрямованого розвитку ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників швейного профілю засобами інтерактивних технологій. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що створено і впроваджено в освітній процес закладів професійної освіти швейного напряму підготовки: методичні рекомендації «Розвиток ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників швейного профілю засобами інтерактивних технологій», авторський факультативний спецкурс «М'які навички ХХІ століття».Запропоновані в дисертаційному дослідженні теоретичні і методичні напрацювання можуть бути використані педагогами, методистами, психологами та соціальними педагогами в освітньому процесі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, роботі центрів кар'єри, системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників, у процесі науково-методичної та інноваційної освітньої діяльності.^UIn the dissertation research the pedagogical conditions of purposeful development of key competences of future skilled workers of a sewing profile by means of interactive technologies are theoretically substantiated, developed and experimentally checked. The practical significance of the results lies in what is created and implemented in the educational process of vocational education institutions sewing training: guidelines "Development of key competencies of future skilled workers in the field of interactive technologies", author's optional special course "Soft skills of the XXI century". The theoretical and methodical developments offered in the dissertation research can be used by teachers, methodologists, psychologists and social pedagogues in the educational process of VET institutions, work of career centers, system of advanced training of pedagogical workers, in the process of scientific methodical and innovative educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Яблуновська К. О. 
Розвиток екологічної компетентності майбутніх викладачів спеціальних дисциплін закладів професійної освіти аграрної галузі. / К. О. Яблуновська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні наведено розв'язання актуального наукового завдання щодо теоретичного обґрунтування та експериментальної перевірки методики розвитку екологічної компетентності майбутніх викладачів спеціальних дисциплін закладів професійної осв іти аграрної галузі. Проаналізовано базові поняття дослідження , досліджено рівень розробленості проблеми розвитку екологічної компетентності майбутніх викладачів спеціальних дисциплін закладів професійної освіти аграрної галузі, вивчено досвід їх професійної підготовки в педагогічній практиці. Практичне значення одержаних результатів полягає в розробленні та впровадженні в освітній процес закладів професійної освіти аграрного профілю методики розвитку екологічної компетентності майбутніх викладачів спеціальних дисциплін закладів професійної освіти аграрного профілю, що системно й функціонально поєднує зміст, методи, засоби, форми екологічної освіти, екологічного виховання та еколого-практичної діяльності в єдиний технологічний конструкт.^UThe thesis offers some effective solutions to the relevant scientific problem concerning theoretical justification and experimental verification of methods for developing environmental competence in future teachers of specialized subjects from agricultural vocational education institutions. It analyzes the basic research concepts, shows the coverage of the problem in question in relevant scientific sources and studies the characteristics of professional training of these specialists. The practical value of the thesis lies in developing and introducing the author's methods for developing environmental competence in future vocational agriculture teachers into the educational process of agricultural vocational education institutions. These methods systematically and functionally combine the content, methods, tools and forms of environmental education and practical environmental activities into one technological construct.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Єршова Н. Г. 
Упровадження гуманістичного підходу у виробленні публічної політики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Н. Г. Єршова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації акцентовано проблематику впровадження гуманістичного підходу у виробленні публічної політики для вирішення суспільно значущих завдань, квінтесенцією чого є орієнтація на людину та її потреби, забезпечення максимально ефективної творчої реалізації її здібностей.Наголошено, що соціальні інститути, цінності й активності в усій їх складній і різноплановій сукупності формують своєрідне комунікативне середовище – публічну сферу (простір) вияву громадських інтересів, обміну думками та визначення загальноважливих цілей. Функціонування цієї символічної сфери взаємодії держави й недержавних суб’єктів обумовлюєпринципово новий стан політичної системи, процесів, що відбуваються в ній, і нові істотні властивості політики, результатом узагальнення яких є категорія «публічна політика». Докорінно змінюються підходи до вироблення публічної політики та її реалізації в управлінській практиці, ціннісні орієнтири й інституціональні механізми в цих процесах. Поєднуючи людей успільному розв’язанні колективних завдань, будучи специфічним видом співпраці вільних, діяльних, відповідальних особистостей, публічна політика постає водночас способом і результатом гуманізації суспільно-політичного життя. Це конституює людиноціннісний пріоритет соціальних процесів, унормовує діалогічне спілкування, усвідомлену взаємодію, цілевизначення, взаємоповагу людської гідности й прав, уможливлює впевнене просування шляхом демократичних реформ відповідно до міжнародних стандартів.^UThe thesis focuses on the problems of implementing a humanistic approach in public policy making to solve socially significant issues, the quintessence of which is orientation to a person and his / her needs, ensuring the most effective creative realization of his / her abilities.It is emphasized that social institutions, values and activities in all their complexity and diversity form a kind of communicative environment – a public sphere (space) of expressing public interests, opinions exchange and universally important goals definition. The functioning of this symbolic sphere of interaction between the state and non-state subjects determines a fundamentally new conditionof the political system, the processes taking place in it and new essential properties of politics, the result of which generalization is the category «public policy». Approaches to making and implementing policy in management practice, value guidelines and institutional mechanisms in these processes are fundamentally changing. Connecting people in the joint solution of collective tasks, being aspecific type of cooperation of free, active, responsible individuals, public policy appears at the same time as a method and result of humanizing socio-political life. This constitutes a human-valued priority of social processes, normalizes dialogic communication, conscious interaction, goal setting, mutual respect for human dignity and rights, enables confident advancement through democratic reforms in accordance with international standards.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського