Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (96)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ІГНАТОВА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Ігнатова Л.Р. 
Аграрна реформа П.А.Столипіна та ії здійснення в Україні (1906 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Р. Ігнатова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто передумови та процес здійснення аграрної реформи П.А.Столипіна в Україні на початку XX ст. Встановлено, що стан сільського господарства України відрізнявся від загального в Російській імперії, що вимагало особливих підходів до реформування аграрного сектора. Однак, уряд, впроваджуючи реформу, не надавав значення історичним, географічним та національним особливостям сільського господарства України. Зазначено, що проведення аграрної реформи надало найбільше позитивних результатів на Україні, незважаючи на недостатнє фінансування та необгрунтованість її організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)523-211 + Т3(4Укр)523-232
Шифр НБУВ: РА319969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ігнатова 
Організація основних процесів діяльності в установах з жорсткими обмеженнями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Олена Віталіївна Ігнатова ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.1
Шифр НБУВ: РА348364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ігнатова Т.Б. 
Прогнозування та профілактика ранніх порушень моторної і секреторної функцій шлунку у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Б. Ігнатова ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у здорових дітей молодшого шкільного віку вивчено особливості функціонального стану шлунку та встановлено неоднорідність даної групи за типами моторно-евкуаторної та секреторної функцій, досліджено вплив на їх формування вегетативного гомеостазу та рівня адаптаційних можливостей організму. Визначено соціально-економічні та медико-біологічні фактори фізичного розвитку дитини та його гармонічності, а також функціонального стану шлунку та ризику виникнення функціональної диспепсії. З урахуванням даних факторів вперше зроблено порівняльну клінічну характеристику дітей групи ризику формування функціональної дисперсії за наявності синдрому дезадаптації. Встановлено, що пацієнти з дезадаптаційним синдромом і функціональною диспепсією мають вихідну ваготонію, але процеси регуляції функціонування шлунку в них різні. Найбільш виражені порушення вегетативного гомеостазу виявлено у дітей з синдромом дезадаптації та часом евакуації вмісту шлунку на 30-й хвилині. Вперше вивчено ефективність профілактично-лікувальних схем, в яких використано лікарські засоби корекції для змін вегетативного гомеостазу в поєднанні з прокінетиками та гомеопатичними препаратами для лікування дітей з синдромом дезадаптації. Доведено, що застосування запропонованих схем сприяє запобіганню розвитку у даній групі дітей функціональної диспепсії в 92,9 % випадків і підвищенню ефективності лікування досліджуваної патології у 68,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.202 +
Шифр НБУВ: РА357224

Рубрики:

      
4.

Ігнатова Є.М. 
Продовольчий ринок у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Є.М. Ігнатова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз економічної суті принципів та умов формування, а також функціонування продовольчого ринку у трансформаційній економіці. Обгрунтовано доцільність дворівневого підходу у дослідженні продовольчого ринку, що розглядається як невід'ємна складова соціально-економічної системи суспільства, яка функціонує за загальними ринковими законами та як самостійний економічний організм, що має специфічні особливості розвитку. На підставі теоретичного аналізу доведено, що основою формування продовольчого ринку виступає агропромисловий комплекс. У науковий обіг уведено поняття "стійкий розвиток продовольчого ринку". Доведено, що Україна має значний виробничо-економічний потенціал для стійкого розвитку продовольчого ринку. Виявлено, що одним з основних стримуючих чинників є недосконалість інституційної бази ринкових реформ. Визначено основні напрямки гармонізації продовольчого ринку за умов трансформаційного процесу як комплексу взаємопов'язаних заходів. Основні положення та результати можуть бути використані під час розробки програм соціально-економічного розвитку України, підготовки проектів законодавчих і нормативних актів з питань регулювання агропродовольчих відношень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА324248

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ігнатова 
Тенденції розвитку музичної культури Волині наприкінці ХХ - початку XXI століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Лариса Петрівна Ігнатова ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР9ВОЛ)64-69
Шифр НБУВ: РА347000

Рубрики:

      
6.

Ігнатова І.В. 
Теплостійкі полімерсилікатні композиційні матеріали на основі поліізоціанатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / І.В. Ігнатова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки полімерсилікатних композиційних матеріалів на основі поліізоціанатів, що відрізняються високими фізико-механічними та захисними властивостями та можуть експлуатуватися за умов підвищених температур. Встановлено вплив хіміко-мінералогічного складу алюмосилікатного компонента на властивості композицій на основі поліізоціанату. Досліджено вплив лужних компонентів на фізико-механічні характеристики системи "поліізоціанат - пластифікатор - глина". Розроблено й оптимізовано склад полімерсилікатної композиції та досліджено її структуроутворення. З'ясовано властивості композиційних матеріалів на засадах розробленої полімерсилікатної системи. Проведено дослідне впровадження розроблених матеріалів і встановлено техніко-економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94-382.2 +
Шифр НБУВ: РА343764

Рубрики:

      
7.

Ігнатова О.М. 
Формування в майбутніх педагогів умінь роботи з іншомовною літературою засобами інформаційно-телекомунікаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Ігнатова ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування умінь роботи з іншомовною літературою засобами інформаційно-телекомунікаційних технологій (ІТКТ) як важливого чинника підвищення якості професійної підготовки майбутніх учителів. Проаналізовано психологічну, педагогічну, методичну літературу, а також дисертаційні роботи з проблеми формування умінь роботи з іншомовною літературою засобами інформаційно-телекомунікаційних технологій у професійній підготовці. Визначено та теоретично обгрунтовано педагогічні умови ефективного використання ІТКТ студентами ВНЗ як засобу формування вмінь роботи з іншомовною літературою. Розкрито методичні проблеми підготовки студентів педагогічних університетів до здійснення роботи з навчальною іншомовною літературою засобами ІТКТ у навчальному процесі. Запропоновано шляхи вдосконалення змісту, форм організації та методів навчання на різних етапах професійної підготовки вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.253 + Ш12-913.2 +
Шифр НБУВ: РА364050

Рубрики:

      
8.

Ігнатова Т. В. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 4-R-5-фенетил-2,4-дигідро-3Н-1,2,4-тріазол-3-тіонів та їх заміщених / Т. В. Ігнатова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота є однією з актуальнихпрацьу фармацевтичній галузі, що містить основні аспекти синтезу, дослідження фізико-хімічних властивостей та пошуку нових біологічно активних сполук на основі похідних 5-фенетил-4-R-3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолу. Досліджувані сполуки володіють низькими показниками токсичності та високими значеннями фармакологічної дії, та в подальшому можуть стати основою для створення нових ліків. До поглибленого вивчення рекомендовано1-(бензо[d][1,3]діоксол-5-іл)-N-(5-фенетил-4Н-1,2,4-тріазол-3-іл)метанімін, що має високі показники антигіпоксичної дії. Для даної сполуки розроблено та затверджено проєкти лабораторної методики синтезу, технічних вимог щодо кінцевого продукту, а також проєкт «Методів контролю якості» на субстанцію для виготовлення нестерильних лікарських засобів. В результаті проведеного наукового дослідження адаптовано вже відомі методики синтезу 3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолів, в основі яких є використання карбонових кислот в якості вихідних речовин із алкільними, арильними та гетерильними замісниками. Запропоновано не вивчений раніше напрям створення нових потенційних фармакологічно активних сполук в ряду 5-фенетил-4-R-3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолу, синтезовано близько 100 неописаних в літературі сполук. Вперше описано та підібрано оптимальні умови для кислотного та лужного гідролізу 2-[{5-фенетил-4-R-(1,2,4-тріазол-3-іл)тіо}(ацето-, пропано-, бензо)]нітрилів. Запропоновано препаративні методики синтезу невідомих раніше 5-фенетил-4-R-1,2,4-тріазол-3-тіонів, нітрилів, іміноестерів та солей 2-[5-фенетил-4-R-(1,2,4-тріазол-3-іл)тіо]етанових(пропанових, бензойних) кислот, 6-(5-фенетил-4-R-(1,2,4-тріазол-3-іл)тіо)піридин-3-амінів, відповідних імінів та продуктів їх селективного відновлення. Проведена вдала спроба заміни атому Сульфуру у третьому положенні ядра 1,2,4-тріазолу на атом Нітрогену, в результаті чого отримано 5-фенетил-4Н-1,2,4-тріазол-3-амін та ряд похідних на його основі, а саме метаніміни, аміни та тіосечовини. Завдяки програми GUSAR-onlineпрогнозовано гостру токсичність для синтезованих раніше 5-фенетил-4-R-3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолу та його похідних. Вперше вивчено протимікробну та протигрибкову, антипіретичну, гіпоглікемічну, антиоксидантну та антигіпоксичну дії, що дало змогу встановити закономірності між характером і природою замісників та проявом біологічної активності. Ключові слова: похідні 5-фенетил-4-R-3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолу, модифікація, синтез, фізико-хімічні властивості, біологічна активність.^UThe thesis is one of the most relevant work in the pharmaceutical industry, which contains the main aspects of synthesis, study of physical-chemical, and search for new biologically active compounds based on the 5-phenethyl-4-R-3-thio(amino)-1,2,4-triazole. The test compounds have low toxicity and high pharmacological action, which can be new promising drugs. Іn-depth study recommended 1-(benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)-N-(5-phenethyl-4H-1,2,4-triazole-3-yl)methanimine, which has high antihypoxic effects. For this compound, the project of laboratory synthesis method, technical requirements for the final product, and the project "Quality control methods" for the manufacture of non-sterile medicinal products have been developed and approved. As a result of the research, the known methods of synthesis of 3-thio(amino)-1,2,4-triazoles were adapted, which use carboxylic acids as starting materials with alkyl-, aryl- and heteryl substituents. The direction of the creation of new compounds in the series of 5-phenethyl-4-R-3-thio(amino)-1,2,4-triazole has been proposed, the synthesis of about 100 compounds did not describe in the literature. At first, optimal conditions for acid and alkaline hydrolysis of2-[{5-phenethyl-4-R-(1,2,4-triazole-3-yl)q1rthio}(aceto-, propano-, benzo)]nitriles were described and selected. Preparative methods of synthesis of previously unknown substances were offered by 5-phenethyl-4-R-1,2,4-triazole-3-thiones, nitriles, iminoesters, and salts of 2-[5-phenethyl-4-R-(1,2,4-triazole-3-yl)thio]ethanoic(propanoic, benzoic)acids,6-(5-phenethyl-4-R-(1,2,4-triazole-3-yl)thio)pyridin-3-amines, the corresponding imines and their selective reduction products. To create new biologically active compounds, an attempt was made to replace the sulfuratom in the third position of the nucleus 1,2,4-triazole with a nitrogenatom, which allowed to obtain 5-phenethyl-1,2,4-triazole-3-amine and its methanimines, amines, thiourea. Through the GUSAR-online program, acute toxicity has been predicted for previously synthesized 5-phenethyl-4-R-3-thio(amino)-1,2,4-triazole and its derivatives. Antimicrobial and antifungal, antipyretic, hypoglycemic, antioxidant and antihypoxic effects were studied, which allowed to establish patterns between the nature of substitutes and the detection of biological activity. Keywords: 5-phenethyl-4-R-3-thio(amino)-1,2,4-triazole derivatives, modification, synthesis, physical-chemical properties, biological activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського