Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (200)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ІЛЬЧУК$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Ільчук П.Г. 
Інвестиційно-економічна стратегія конкурентоспроможності машинобудівної корпорації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / П.Г. Ільчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено формування інвестиційно-економічної стратегії конкурентоспроможності корпорацій. За результатами узагальнення літературних джерел уточнено понятійний апарат за цією тематикою. Проаналізовано основні етапи еволюції стратегічного управління. Досліджено практику такого управління підприємствами в інших країнах. Узагальнено основні сучасні підходи до процесу формування стратегій підприємства. Сформовано циклічний процес формування та впровадження загальних стратегій корпорацій з метою досягнення головної цілі компанії за допомогою реалізації її корпоративної стратегії. Доведено, що інвестиційно-економічна стратегія є однією з основних функціональних стратегій для підприємств корпоративної форми на відміну від інших форм організування бізнесу. Сформовано систему цілей, завдань і необхідних умов реалізації інвестиційно-економічної стратегії корпорації. За цього її основною ціллю визначено максимізацію вартості корпорації і, як наслідок, зростання курсової вартості корпоративних прав. Виділено основні конкурентні переваги, яких корпорація може досягти шляхом реалізації інвестиційно-економічної стратегії. Розроблено процес її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56-21 + У9(4УКР)305.851-13-21 +
Шифр НБУВ: РА356514

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ільчук Р.В. 
Особливості використання міжвидових гібридів і нових сортів картоплі в селекції на складові продуктивності та інші господарсько-цінні ознаки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Р.В. Ільчук ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно використання складних міжсортових і міжвидових гібридів, створених на основні філогенетично віддалених видів, нових вітчизняних і зарубіжних сортів картоплі для створення генетично різноманітного селекційного матеріалу. Доведено можливість і необхідність залучення даного вихідного матеріалу в селекції. Установлено особливості та способи підбору батьківських форм для гібридизації та характер прояву цінних ознак у потомстві. Виділено комбінації схрещувань, перспективні у селекції з метою одержання продуктивності. Науково обгрунтовано можливіть одержання високопродуктивного фітофторостійкого селекційного матеріалу у поєднанні з високою якістю ознак та вмістом крохмалю, сирого протеїну, білка, амінокислот, вітаміну С, низьким вмістом нітратів і редукувальних цукрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-31 +
Шифр НБУВ: РА344886

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Ільчук Н.І. 
Особливості роботи П-подібних залізобетонних рам при короткочасних малоциклових навантаженнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.І. Ільчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку рам за деформаціями з урахуванням дії повторних малоциклових навантажень на П-подібні залізобетонні рами на основі сучасної розрахункової деформаційної моделі та експериментально досліджено роботу даних рам в процесі одноразового і короткочасного малоциклового навантаження. Обгрунтовано умови розрахунку залізобетонних рам з урахуванням перерозподілу зусиль в елементах рами. Наведено нові експериментальні дані про перерозподіл зусиль в елементах рами, в процесі дії повторних малоциклових навантажень. Відзначено, що пластичні шарніри в перерізах рами виникають внаслідок пластичного деформування бетону стиснутої зони на низхідній ділянці діаграми деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.22-028 +
Шифр НБУВ: РА350930

Рубрики:

      
6.

Ільчук І.І. 
Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у японських перепелів за різних рівнів натрію і калію у комбікормі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.І. Ільчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Вперше вивчено вплив різних рівнів натрію і калію у комбікормах на продуктивні якості та обмін речовин у дорослих перепелів яєчного напряму продуктивності. Досліджено показники яєчної продуктивності та якості яєць, перетравність поживних речовин корму, баланс азоту, натрію, калію, кальцію та фосфору, морфологічний та біохімічний склад крові, вміст мінеральних елементів у печінці та м'язах перепелів. Встановлено, що оптимальний вміст калію в раціоні птахів складає 0,81 %, а натрію - 0,15 % за їх співвідношення 5,4 : 1. Виявлено, що під час годівлі птахів комбікормом із вказаною кількістю даних елементів зростає яєчна продуктивність, поліпшується якість яєць, знижуються витрати корму на одиницю продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-60 + П686.3-60
Шифр НБУВ: РА329740

Рубрики:

      
7.

Ільчук Л. П. 
Психоаналітична модель художньої творчості: досвід теоретичних модифікацій: автореф. дис. ... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Л. П. Ільчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Розглянуто психоаналітичну модель художньої творчості (ХТ) та визначено модифікаційні процеси післяфрейдівського періоду. Викладено типологію ХТ ("невротичний" - "шизофренічний" типи) та сформовано "портрет" митця у контексті "невротичної особистості нашого часу": "відсторонена особистість", неприйняття почуттів, усамітнене життя, "страх невизнання", аскетизм, "творча совість" на основі досліджень представників "глибинної" психології (К.-Г. Юнг) і неофрейдизму (К. Хорні, Е. Фромм). Розкрито значення патографії як засобу виявлення прихованих мотивів і стимулів ХТ. Вивчено український психоаналітичний досвід, що за сучасних умов сконцентрований на проблемах естетики психоаналізу, ХТ в контексті видової специфіки мистецтва та патографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 + Ю945.401-953.6
Шифр НБУВ: РА382053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ільчук О. О. 
Стратегічне управління економічним потенціалом торговельного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Ільчук ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто суть та особливості дефініції "економічний потенціал торговельного підприємства". Вдосконалено структуру економічного потенціалу торговельного підприємства (ТП) з врахуванням клієнтської складової. Здійснено узагальнення й адаптацію методичного інструментарію оцінювання та формування моделі стратегічного управління економічним потенціалом щодо ТП. Проведено діагностику економічного потенціалу ТП. Досліджено вплив клієнтської складової на ефективність використання економічного потенціалу ТП. Запропоновано підхід щодо визначення синергетичного ефекту в процесі здійснення стратегічного управління економічним потенціалом ТП. Розроблено методику оптимізації його структури в довготерміновій перспективі. Визначено стратегічні дії щодо управління економічним потенціалом за рівнем розвитку ресурсної складової та клієнтської складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20
Шифр НБУВ: РА371301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
11.

Ільчук В.П. 
Управління розвитком інноваційно-інвестиційних систем на залізничному транспорті України: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.04 / В.П. Ільчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальні питання теорії та практики інтеграційних і системотвірних процесів суб'єктів інноваційної та інвестиційної діяльності у відновлювальній сфері залізничного транспорту, які призвели до виникнення нових структурних утворень - інноваційно-інвестиційних систем (ІІС). Висвітлено еволюцію системних утворень, визначено передумови їх створення. Розглянуто теоретичні проблеми формування, функціонування та розвитку, їх мету та завдання у процесі інноваційного оновлення залізниць. Обгрунтовано сучасне поняття "ІІС залізничного транспорту" як нову економічну категорію. Виявлено інтеграційні процеси у відновлювальній сфері транспортної галузі та розкрито механізми формування більш масштабних системно-практичних утворень - інноваційно-інвестиційних комплексів, діяльність яких посилює кінцеві стадії процесу створення інноваційної продукції і тим самим сприяє реалізації теорії ІІС у транспортному виробництві. Визначено науково-методичні підходи до оцінки соціально-економічної ефективності функціонування ІІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-55-21 +
Шифр НБУВ: РА338799

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ільчук 
Фізичні основи процесів росту з парової фази монокристалів і епітаксійних шарів AIIDVI та структури на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Григорій Архіпович Ільчук ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.144,022
Шифр НБУВ: РА322857

Рубрики:

      
13.

Ільчук О. С. 
Підвищення рівня ефективності управління охороною праці на машинобудівному виробництві методами бенчмаркінгу / О. С. Ільчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню рівня ефективності управління охороною праці на машинобудівному виробництві.Для виділення найбільш значущих причини виробничого травматизму в галузі машинобудування використано метод головних компонент, АВС-аналіз.Розроблено та застосовано модель рейтингового оцінювання рівня стану охорони праці в галузі машинобудування шляхом застосування правил ранжування.Сформульовано механізм розроблення та вибору заходів з охорони праці для машинобудівних виробництв, що забезпечує оптимальне управління розподілом економічних ресурсів, шляхом застосування математичного інструментарію параметричного програмування і дозволяє підвищити рівень ефективності управління охороною праці завдяки цільовій орієнтації.Розроблено та наведено методику бенчмаркінгу охорони праці, яка сприяє новим підходам до вирішення завдань управління охороною праці.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific problem  to increase the level of effectiveness of the management of labor protection in the machine-engineering industry with the use of mathematical modeling methods, which enable the optimal selection of projects on occupational safety in the framework of the proposed models. To identify the most significant causes of occupational injuries in the field of machine-engineering by financing the projects of occupational safety, which are most needed to reduce the rate of occupational injuries and simultaneously reduce the cost of other projects by eliminating unnecessary functions and types of work applied two approaches. The first approach is based on expert analysis (for the preliminary analysis, expert-statistical selection was used, and the final selection and grouping of the factors was done by the method of the main components), the second  on the statistical data (ABC-analysis). The analysis of the safety of the labor process of machine - engineering production by the criterion of labor losses has been analyzed, which made it possible to analyze the total losses associated with the production activity of the production personnel and the loss from disability. The method of integer step-by-step optimization has been improved and adapted, which gives the opportunity to choose the optimal set of annual implementation of occupational safety measures, taking into account the provided economic resources. Target function is aimed at minimizing the rates of occupational injuries and hazardous production equipment. Based on the provisions of benchmarking in relation to the management system, a methodology has been developed that provides an optimal choice of projects, complements and improvements to the system of management of labor protection, expansion of its functional capabilities in order to improve the task of distributing economic resources in machine-engineering industries. The stages of the methodology of benchmarking of labor protection are developed, the analysis and justification of each of them is given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського