Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (342)Книжкові видання та компакт-диски (395)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>A=АВГУСТИН$<.>+<.>A=АВРЕЛ$<.>+<.>A=СВЯТ$<.>+<.>A=354–430$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Святодух Г.М. 
Вплив оксиду азоту на рівень адаптивних можливостей системи кровообігу практично здорових юнаків і дівчат 18 - 20 років: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.М. Святодух ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено роль системи синтезу оксиду азоту в забезпеченні адаптивних можливостей серцево-судинної системи практично здорових хлопців і дівчат віком 18 - 20-ти років. Показано, що високий рівень адаптивних можливостей забезпечується за рахунок експресії авктивності окисного і нітритредуктазного реутилізаційного шляхів синтезу NO за одночасного зниження активності індуцибельної NO-синтази. Встановлено статеві відмінності в характері функціонального стану системи синтезу оксиду азоту у практично здорових юнаків і дівчат. Доповнено наукові уявлення про фізіологічну роль оксиду азоту в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*732.1-649: Г125.1
Шифр НБУВ: РА373316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Святенко 
Електронна структура і магнітне екранування ядер молекул епоксидів та олефінів аліциклічного ряду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Людмила Костянтинівна Святенко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.0 + Г251.3/6
Шифр НБУВ: РА340423

      
3.

Святун О.В. 
Європейські механізми боротьби із торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів боротьби з торгівлею людьми, які діють у межах Ради Європи та Європейського Союзу. Проаналізовано вплив на національне законодавство держав-учасників міжнародних об'єднань. Розглянуто питання регулювання правової діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Висвітлено особливості становлення міжнародної правової думки щодо протиправності торгівлі людьми. Проаналізовано відповідність законодавства України стандартам Ради Європи та Євросоюзу та визначено сфери вітчизняної правової діяльності, що потребують удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335480

Рубрики:

      
4.

Святун О. В. 
Захист прав та інтересів громадян в практиці органів зовнішніх зносин України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено співвідношення таких понять, як "дипломатичний захист" і "консульський захист", а також розкрито доктринальні підходи до визначення особливостей здійснення таких видів захисту прав громадян за кордоном. Досліджено особливості здійснення захисту прав громадян Європейського Союзу в третіх країнах. Проаналізовано відповідність законодавства України міжнародно-правовим стандартам у даній галузі, а також визначено сфери законодавства України щодо консульського захисту, які потребують вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.33
Шифр НБУВ: РА380989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Святоцька В.О. 
Інститут адвокатури України: становлення та розвиток: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В.О. Святоцька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний історико-правовий аналіз інституту адвокатури в Україні. Доведено, що адвокатура в Україні пройшла значний історичний шлях від найбільш простих форм адвокатської діяльності до спеціалізованих, спрямованих на професійний захист прав, свобод і законних інтересів особи. Встановлено історичну наступність розвитку інституту адвокатури як визначальну рису її історії, досліджено правовий статус і функції захисника у судовій системі Київської Русі, у періоди перебування українських земель у складі Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Російської й Австро-Угорської імперії, Польщі у XX ст., а також УРСР у складі СРСР. Проаналізовано співвідношення власного та запозиченого досвіду в еволюції адвокатури в Україні. Сформульовано історико-правові засади концепції розвитку адвокатури у сучасній Україні й обгрунтовано необхідність її адаптації до чинних вимог і стандартів Європейського Союзу до інституту адвокатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА372448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Святенко Т.В. 
Комплексне лікування атипових форм червоного плоского лишаю: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / Т.В. Святенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено базові принципи та наведено оцінку ефективності комплексної терапії атипових форм червоного плоского лишаю (ЧПЛ) на підставі результатів дослідження клінічних, морфлогічних, імуногістохімічних та імунологічних факторів. Встановлено патогегенетичні закономірності розвитку захворювання та визначено критерії його діагностики. У даної категорії хворих встановлено чіткі паралелі атипових клінічних форм ЧПЛ і його гістоморфологічної структури, з урахуванням яких розкрито механізми розвитку та своєрідності реакцій тканин організму. Проведено порівняльний аналіз клініко-гістологічних проявів, гістохімічних, імуногістохімічних зсувів, імунного статусу. З урахуванням одержаних результатів здійснено розподіл хворих на ЧПЛ на три клініко-терапевтичні групи. Розроблено диференційовані показники та методику комплексної індивідуалізованої терапії хворих на різні клінічні форми ЧПЛ з застосуванням препаратів, які створюють протизапальний, гепатопротекторний, дезінтоксикаційний, імунотропний ефект. Проведено порівняльний аналіз результатів лікування, виявлено скорочення його строків, регрес загальних клінічних ознак, більший відсоток повного регресу висипів, позитивні лабораторні результати. Розроблено математичну модель прогнозування факторів ризику виникнення атипових форм, а також оцінки ефективності проведеної за запропонованою методикою диференційованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.71-5 +
Шифр НБУВ: РА350287

Рубрики:

      
7.

Святокум О.Є. 
Наступність у навчанні прав людини учнів початкової і основної школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.Є. Святокум ; Ін-т пед. АПН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено методику забезпечення наступності в навчанні прав людини учнів початкової й основної школи. Проведено аналіз розробленості дослідженої проблеми в педагогічній теорії та практиці. З'ясовано, що проблема є однією з недостатньо висвітлених складових педагогічної думки. Доведено, що наступність у навчанні прав людини сприяє підвищенню ефективності формування компетентності учнів у сфері прав людини та громадянина України як складової громадянської особистості. Визначено поняття "наступність у процесі навчання учнів початкової й основної школи прав людини". Розроблено й апробовано авторську навчальну програму освіти для прав людини учнів ЗНЗ I-II ступенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.207 + Х809(4УКР)3р2-3 +
Шифр НБУВ: РА364272

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Святенко Т.В. 
Особливості перебігу псоріазу у осіб, що страждають алкоголізмом та їх комплексне лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Т.В. Святенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена особливостям лікування хворих на псоріаз із супутнім хронічним алкоголізмом. Уперше проведено комплексне зіставленне вивчення 176 хворих з урахуванням клінічних особливостей перебігу, змін гемодинаміки, обміну речовин та імунного статусу, функції печінки та серцевої діяльності, що дозволило об'єднати їх у дві клініко-терапевтичні групи. В залежності від рівню клініко-лабораторних порушень, диференційовано додатково рекомендована комплексна терапія імуномодуляторами, гепатопротекторами, препаратами, що нормалізують порушення серцево-судинної системи, електролітний дисбаланс, а також вітчизняним бішофітом у вигляді м'яких лікарських форм, що сприяло високій ефективності лікування (скорочення терміну лікування, подовження ремісій, запобігання рецидивів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-37

Рубрики:

      
9.

Святохо Н.В. 
Оцінка ефективності витрат на природоохоронну діяльність промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н.В. Святохо ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено підходи до оцінювання ефективності витрат на природоохоронну діяльність промислового підприємства, виявлено їх переваги та недоліки. Визначено кількісні й якісні показники ефективності витрат на природоохоронну діяльність за основними складниками згідно з цілями, яких прагне досягти промислове підприємство від їх проведення, за результатами, які воно одержує. Встановлено оптимальний показник ефективності витрат на природоохоронну діяльність та агреговані показники за складниками даної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-280-862
Шифр НБУВ: РА372407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Святченко Л.О. 
Правове регулювання цукробуряківництва в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.О. Святченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання цукробуряківництва в Україні, наведено рекомендації щодо його удосконалення. Наведено результати ретроспективного аналізу правового регулювання вітчизняного цукробуряківництва, розроблено його періодизацію. Розкрито сутність категорій "цукробуряківництво" та "бурякоцукровий комплекс". Визначено принципи правового регулювання діяльності у галузі виробництва цукру. Встановлено юридичну природу, галузеву належність і місце правових засад цукробуряківництва у системі національного права. Охарактеризовано стан правового забезпечення виробництва цукрового буряку в Україні. Розкрито особливості державно-правового регулювання відносин у сфері виробництва цукрового буряку. Проаналізовано стан договірно-правового регулювання цукробуряківництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14:П + Х819(4УКР)124 + П215.2(4УКР) б +
Шифр НБУВ: РА370931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Святюк Ю.В. 
Семантика та функціонування етнономінацій у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.В. Святюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено семантику та особливості функціонування етнономінацій у британському варіанті сучасної англійської мови. Представлено існуючі види етнономінацій на позначення етнічних спільнот залежно від напряму здійснення номінації (авто- та зовнішніх етнонімів) та сфери вживання (офіційних етнонімів, етнофобізмів й етнонімів-прізвиськ). Визначено лінгвокогнітивне підгрунтя етнічної номінації у сучасній англійській мові та проаналізовано семантичні характеристики етнономінацій. Представлено структуру концепту ІНОЗЕМЕЦЬ. З використанням методики фреймового моделювання розглянуто номінацію іноземця в сучасній англійській мові. Виявлено лексичні й образні засоби вторинної номінації представників "чужих" етнічних спільнот. Розглянуто функціональний аспект етнономінацій у мовленні персонажів-англійців з урахування впливу етнічних стереотипів, політичної коректності або ксенофобії на міжетнічне спілкування. З'ясовано комунікативні тактики та стратегії англійців щодо представників інших етносів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-316.3 +
Шифр НБУВ: РА335755

Рубрики:

      
12.

Августинович А.А. 
Теоретичні засади створення генетичної систематики видів електричних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / А.А. Августинович ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та систематику Видів електричних машин обертального та поступального руху. На підставі періодичної структури генетичної класифікації (ГК) і принципу збереження генетичної інформації науково обгрунтовано вибір генетичної концепції створення систематики. Побудовано генетичну модель утворення та розвитку систематичних класів електричних машин (ЕМ), на базі якої визначено систематичні одиниці та структуру їх супідрядності, яка визначає незмінну структуру систематики. Встановлено наявність системних взаємозв'язків між структурою ГК, генетичним кодом, принципами збереження та систематичними одиницями ЕМ, що підтверджує достовірність визначення допоміжної систематичної одиниці Підродина. Розроблено методи систематики Видів ЕМ, які становлять єдину методологію систематики. Універсальність запропонованих методів підтверджено для систематичних класів ЕМ обертального та поступального руху та функціонального класу суміщених електромеханічних систем типу мотор - рушій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261 +
Шифр НБУВ: РА359061

Рубрики:

      
13.

Августин Р.Р. 
Трансформація регіонального комплексу соціально-комунальних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Р.Р. Августин ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено науково-методичне обгрунтування напрямків удосконалення управління трансформаційними процесами регіонального комплексу соціально-комунальних послуг. Розглянуто суть категорії та надано визначення понять "трансформація", "соціально-комунальні послуги", "регіональний комплекс соціально-комунальних послуг". Проведено економічний аналіз стану та тенденцій трансформації комплексу даних послуг на прикладі Тернопільщини. Обгрунтовано напрямки удосконалення управління цими процесами. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення механізмів делегування методів державного (муніципального) регулювання діяльності підприємств сфери виробництва комунальних послуг. Розроблено рекомендації стосовно системи організаційно-економічних заходів з регулювання розвитку соціально-комунальних послуг у регіоні. Представлено пропозиції щодо вдосконалення методології моніторингу їх виробництва та споживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ТЕР)684.413 +
Шифр НБУВ: РА346771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Святець Ю.А. 
Українське селянське господарство в роки нової економічної політики (статистичні джерела та методи дослідження): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / Ю.А. Святець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено рівень стабільності українського селянського господарства за умов непу. Проаналізовано історіографічну традицію та з'ясовано історіографічну ситуацію щодо вивчення нової економічної політики та ролі селянського господарства у її реалізації, визначено джерельну та методологічну базу таких досліджень. Побудовано періодизацію історико-аграрних досліджень. Розкрито теоретичні засади й емпіричне значення об'єктно-орієнтованої методології, географічних інформаційних систем, синергетики та теорії катастроф. Визначено інформаційний потенціал і запропоновано принципи класифікації комплексу джерел з аграрної історії непу в УРСР. Розкрито значення статистики у формуванні соціальної документної комунікації. Визначено рівні достовірності, автентичності, репрезентативності, повноти матеріалів щорічних вибіркових переписів селянських господарств як джерела дослідження соціально-економічної історії українського села періоду непу. За допомогою методів багатовимірної ієрархічної класифікації (кластер-аналізу) побудовано динамічну типологію округів і визначено п'ять аграрних виробничих регіонів. Із використанням методу головних компонент визначено фактори розвитку селянського господарства УРСР у роки непу. На основі методів апроксимації та на засадах теорії катастроф реконструйовано динаміку селянського господарства. Доведено, що нова економічна політика більшовиків не сприяла формуванню умов для стабільного розвитку аграрного сектора економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + Т1(4УКР)613 +
Шифр НБУВ: РА359583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Святка О.О. 
Феномен опорів як проблема в глибинно-психологічній груповій корекції: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.О. Святка ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано психодинамічні засади дослідження психологічних опорів, аналіз їх залежності від системи психологічних захистів, опис особливостей взаємодії психологічного опору з механізмами витіснення, символізації, умовними цінностями. Встановлено нову типологію психологічних опорів з огляду на спосіб їх детермінації зовнішніми та внутрішніми чинниками. Доведено необхідність глибинно-психологічного пізнання опорів з метою запобігання їх актуалізації у професійній роботі психолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 + Ю932.2-953.6 +
Шифр НБУВ: РА368342

Рубрики:

      
16.

Святченко В. В. 
Системність мови в європейському мовознавстві ХІХ – початку ХХ ст.: фонетико-фонологічний рівень / В. В. Святченко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вперше представлено лінгвоісторіографічне дослідження питання системності мови в європейському генетичному мовознавстві ХІХ – початку ХХ ст. Розкрито погляди європейських лінгвістів ХІХ – початку ХХ ст. на системний характер мови, встановлено джерела цих поглядів, виявлено роль мовознавців зазначеного періоду в обґрунтуванні системного підходу до мови. Відповідне коло питань досліджено максимально повно, ураховуючи еволюцію поглядів учених на розглядувану проблему. Основну увагу в дисертації приділено вченню про системність мови в студіях мовознавців ХІХ – початку ХХ ст. (Ф. Боппа, Я. Грімма, Р. Раска, О. Х. Востокова, А. Шлейхера, М. І. Греча, Ф. І. Буслаєва, І. І. Срезневського, М. О. Максимовича, Я. Ф. Головацького, О. О. Потебні, П. Г. Житецького, М. О. Колосова, А. Лескіна, Г. Остгофа, К. Бругмана, Г. Пауля, П. Ф. Фортунатова, О. О. Шахматова, М. М. Дурново, Ф. де Соссюра, І. О. Бодуена де Куртене, В. О. Богородицького, А. Ю. Кримського, К. Т. Німчинова, П. О. Бузука та ін.), які теоретично й практично розкривали системні властивості мови в працях з історичної фонетики індоєвропейських мов.^UThe thesis presents a linguistic historiographic research into the question of a systematic character of language in European Genetic Linguistics of the 19th c. – the beginning of the 20th c. for the first time. The views of European linguists of the 19th c. – the beginning of the 20th c. have been revealed on the systematic character of language, the sources of these views have been established, the significance of linguists' ideas of the period mentioned above in the grounding of the systematic approach to language have been defined. The corresponding range of issues has been studied completely taking into account the evolution of linguists' views on the problem under consideration. The thesis reveals the views of linguists of the 19th c. – the beginning of the 20th c. on systematic character of language (F. Bopp, J. Grimm, R. Rusk, A. Ch. Vostokov, A. Schleicher, N. I. Grech, F. I. Buslaev, I. I. Sreznevskiy, M. A. Maksymovych, J. F. Holovatskyi, O. O. Potebnia, P. G. Zhytetskyi, M. A. Kolosov, A. Leskien, G. Osthoff, K. Brugmann, H. Paul, P. F. Fortunatov, A. A. Shakhmatov, N. N. Durnovo, F. de Saussure, I. A. Baudouin de Courtenay, V. A. Bogoroditskiyn, A. Ye. Krymskyi, K. T. Nimchynov, P. O. Buzuk and others) which theoretically and practically have disclosed the systematic properties of language in the works on historical phonetics of Indo-European languages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Святненко А. О. 
Циліндричні п'єзокерамічні випромінювачі з внутрішніми екранами / А. О. Святненко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних засад розрахунків та проектування циліндричних п'єзокерамічних випромінювачів з внутрішніми екранами з урахуванням взаємодії електричних, механічних та акустичних полів випромінювачів та практичній реалізації цих засад. Розроблені методи дозволяють враховувати вплив конструктивних особливостей випромінювачів на фізичні поля, утворювані випромінювачами в процесі роботи.Визначені методи розв'язку хвильових задач такого типу, які враховують особливості випромінювання звуку досліджуваними перетворювачами. До цих особливостей віднесені зв'язаність електричних, механічних та акустичних полів при перетворенні енергії і взаємодія акустичних полів п'єзокерамічної оболонки та екрану при формуванні акустичних полів, обумовлена многократністю відбиття випромінюваних та розсіяних звукових хвиль. Значна увага приділена процесам: перетворення електричної енергії в механічну, а механічної в акустичну; взаємодії через акустичне поле п'єзокерамічної оболонки і внутрішнього екрану випромінювача; взаємодії процесів перетворення енергії і її випромінення в оточуючі середовища. Досліджено вплив конструктивних характеристик випромінювача на його фізичні поля. Встановлено, що при радіально симетричному електричному збудженні циліндричної п'єзокерамічної оболонки випромінювача введення до його складу внутрішнього акустичного екрану обумовлює появу ряду фізичних особливостей формування механічних полів випромінювача. Визначені закономірності поведінки частотних і кутових залежностей амплітуд і фаз повної коливальної швидкості та її мод в залежності від : розмірів екранів при сталій відстані між поверхнями оболонки та екрану; від відстані між поздовжніми вісями оболонки і екрану при незмінних розмірах екрану; складу застосованої п'єзокераміки; фізичних характеристик рідини у внутрішній порожнині випромінювача; розмірів п'єзокерамічної оболонки – її радіусу і товщини. Встановлено, що при малих розмірах екрану заново генеровані власні резонанси заходять далеко вниз в область низьких частот. При екранах середніх розмірів ці нові власні резонанси механічного поля не утворюються в низькочастотній області, а зосереджені в областях резонансній та високочастотній. Встановлено, що в формуванні закономірностей поведінки акустичних полів випромінювачів з внутрішнім екраном з урахуванням названих вище взаємодій визначальну роль грають такі фізичні фактори як резонансні властивості п'єзокерамічної оболонки та внутрішнього об'єму випромінювача з екраном і степінь асиметрії його побудови. Основні закономірності впливу цих фізичних особливостей на акустичні поля екранованого випромінювача полягають в збагаченні спектру його власних частот і значному поширенні їх в область низьких частот порівняно з власною частотою п'єзокерамічної оболонки в вакуумі без змін розмірів екранованого випромінювача. Кількісні значення цих змін в величинах нових акустичних резонансів та амплітуд акустичного тиску є різними в залежності від характеристик того чи іншого конструктивного фактора. Встановлено, що в областях максимального випромінювання звуку, обумовлених власними резонансами внутрішнього об'єму випромінювача, не змінюються його ненаправлені властивості. В той же час на частотах максимального випромінювання, обумовлених акустичними складовими заново генерованих завдяки асиметрії побудови випромінювача мод коливань, це випромінювання набуває суттєвої направленості. При цьому основна частина акустичної енергії формується в напрямі, протилежному напрямку розміщення внутрішнього екрану. Встановлені якісні і кількісні впливи названих вище конструкційних параметрів екранованих випромінювачів на такі характеристики їх електричних полів як частотні залежності їх струмів та вхідних електричних опорів. Показано, що повний струм збудження випромінювача має дві складові: ємнісну і динамічну. В більшості випадків закономірності змін повного струму в широкому діапазоні досліджуваних частот визначаються закономірностями частотних змін динамічної складової електричного струму. Через дослідження вхідних електричних опорів екранованого випромінювача встановлена спроможність його електричного поля сприйняти електричну енергію від збуджуючого випромінювач генератора. Експериментальним шляхом підтверджена адекватність запропонованих розрахункових моделей та отриманих чисельних результатів реальним циліндричним п'єзокерамічним випромінювачам з внутрішніми екранами. Результати дисертаційної роботи впроваджено на Державному підприємстві «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» при виконанні проектних розрахунків циліндричного випромінювача для КНР.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical principles of calculations and design of cylindrical piezoceramic emitters with internal screens, taking into account the interaction of electric, mechanical and acoustic fields of emitters and the practical implementation of these principles. The developed methods allow to take into account the influence of design features of radiators on the physical fields formed by radiators in the course of work. Methods of the decision of wave problems of this type which consider features of sound emission by the investigated converters are defined. These features include the interconnection of electric, mechanical and acoustic fields in energy conversion and the interaction of the acoustic fields of the piezoceramic shell and the screen in the formation of acoustic fields, due to the multiple reflection of emitted and scattered sound waves. Considerable attention is paid to the processes: conversion of electrical energy into mechanical and mechanical into acoustic; interactions through the acoustic field of the piezoceramic shell and the inner screen of the emitter; interaction of energy conversion processes and its radiation into the environment. The influence of the design characteristics of the radiator on its physical fields is investigated. It is established that at radially symmetrical electric excitation of a cylindrical piezoceramic cover of the radiator introduction to its structure of the internal acoustic screen causes emergence of a number of physical features of formation of mechanical fields of the radiator. The regularities of the behavior of frequency and angular dependences of the amplitudes and phases of the total oscillatory velocity and its modes depending on: the size of the screens at a constant distance between the surfaces of the shell and the screen; from the distance between the longitudinal axes of the shell and the screen at constant screen sizes; composition of applied piezoceramics; physical characteristics of the liquid in the inner cavity of the radiator; the size of the piezoceramic shell - its radius and thickness. It is established that at small screen sizes the newly generated natural resonances go far down into the low frequency range. With medium-sized screens, these new intrinsic resonances of the mechanical field are not formed in the low-frequency region, but are concentrated in the resonant and high-frequency regions. It is established that in the formation of patterns of behavior of acoustic fields of emitters with an internal screen, taking into account the above interactions, physical factors such as resonant properties of the piezoceramic shell and the internal volume of the emitter with a screen and the degree of asymmetry. The main laws of influence of these physical features on the acoustic fields of the shielded emitter are to enrich the spectrum of its natural frequencies and significantly spread them in the low frequency range compared to the natural frequency of the piezoceramic shell in vacuum without changing the size of the shielded emitter. Quantitative values ​​of these changes in the values ​​of new acoustic resonances and amplitudes of acoustic pressure are different depending on the characteristics of a design factor. It is established that in the areas of maximum sound radiation, due to the own resonances of the internal volume of the emitter, its non-directional properties do not change. At the same time, at the frequencies of the maximum radiation caused by the acoustic components newly generated due to the asymmetry of the construction of the emitter modes of oscillations, this radiation acquires a significant direction. The main part of the acoustic energy is formed in the direction opposite to the direction of placement of the internal screen. Qualitative and quantitative influences of the above design parameters of shielded emitters on such characteristics of their electric fields as frequency dependences of their currents and input electric resistances are established. It is shown that the total excitation current of the emitter has two components: capacitive and dynamic. In most cases, the patterns of changes in total current in a wide range of studied frequencies are determined by the patterns of frequency changes of the dynamic component of the electric current. Through the study of the input electrical resistances of the shielded emitter, the ability of its electric field to absorb electric energy from the generator exciting the emitter is established. The adequacy of the proposed calculation models and the obtained numerical results to real cylindrical piezoceramic emitters with internal screens have been experimentally confirmed. The results of the dissertation work were implemented at the State Enterprise "Kyiv Research Institute of Hydraulic Devices" when performing design calculations of a cylindrical radiator for China.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Святненко Р. С. 
Обґрунтування параметрів процесу оброблення рідких та молочних продуктів імпульсними електричними полями / Р. С. Святненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної проблеми молочної галузі використання енергії імпульсних електричних полів для подовження терміну зберігання молочних продуктів з обґрунтуванням параметрів процесу. На основі математичного моделювання процесів обробки молока імпульсними електричними полями була розроблена модель процесу виділення енергії в робочій камері, встановлено механізм процесів інактивації мікроорганізмів в молоці в камерах проточного типу. Встановлено відсутність негативних наслідків на фізико-хімічні показники молока після оброблення ІЕП. Запропоновано енергоощадну технологію оброблення рідких молочних продуктів з використанням енергії імпульсних магнітних полів, яка у поєднанні з тепловим обладнанням для рекуперації тепла забезпечує високоефективне оброблення молока шляхом зменшення тривалості його перебування в зоні критичних температур. Результати досліджень впроваджені у виробництво на підприємстві молочної галузі та у навчальний процес Національного університету харчових технологій.^UThe dissertation is devoted to the solving an actual problem of dairy branch of use of energy of pulsed electric fields for prolongation of expiration date of liquid dairy products with the substantiation of process parameters, for introduction of resource and energy saving technologies of intensification of industrial processes of food and biological value improvement. It was established that pulsed electric field treatment is the most energy efficient method for intensification of mass transfer processes and extension of the expiration date based on the analysis of the main electrophysical methods of liquid products processing. It was proved that the processing of milk by PEF in a closed chamber during 10 s heats it by 56oC, with the energy released in the chamber 56 kJ and the average energy consumption – 3.8 kW. It was experimentally established that the processing of whole milk by pulsed electric fields in the range of intensity 15… 30 kV/cm and duration 10 ... 30 s led to an increase in its temperature in the range of 45 ... 85°C due to redistribution of energy of pulsed electric fields into thermal energy. The increase in temperature correlates with the intensity and duration of processing. A mathematical model was developed for modeling the processes of inactivation of microorganisms in milk. It was established that the processing of milk by PEF at a voltage of 15 kV/cm led to irreversible inactivation of microorganisms at a processing time – 7 s, at a voltage of 20 kV/cm – 5 s, at a voltage of 25 kV/cm – 3 s, a voltage of 30 kV/cm – 2 s. A mathematical description of the processes of action of pulsed electric fields in a flow-type chamber with maximum energy efficiency was developed. The value of rational specific energy consumption in the flow mode during processing was set, which is Esp = 5.83 kW·h/m3, which is almost 4 times less than energy consumption during thermal pasteurization. The obtained result indicates that almost all the electromagnetic energy which reached the working chamber is released in it in the form of thermal energy. This is a fundamentally important factor, because both the electromagnetic components (electric and magnetic field strength, voltage and current in the working chamber) and thermal energy are synergistically directed factors. This unidirectional action leads to an increase in the degree of inactivation of microorganisms in processed liquid products. If the thermal energy released in the chamber is transferred by the heat exchanger to the untreated product that has not yet passed through the working chamber, the efficiency of energy ηe for this process is ηe≈85… 99.5%. The absence of a negative effect of PEF on the physicochemical and microbiological parameters of milk, within the rational parameters of the processing, was experimentally proved. The parameters of electropulse processing were determined to ensure processing of whole milk, whey and water with rational parameters. An analytical description of the change in physicochemical parameters of whole milk before and after processing by PEF for different processing parameters was made, which was confirmed by the obtained experimental data. Taking into account the results of scientific research, a new hardware-technological scheme of processing of liquid dairy products by PEF using pulsed magnetic field energy was developed, which in combination with thermal equipment for heat recovery provides highly efficient processing by reducing milk residence time at critical temperatures. The results of scientific research were introduced into production at the dairy plant LLC "Terebovlya Dairy Plant", technological requirements (TU U 10.8-02070938-228: 2017 "Milk-containing products obtained using electromagnetic processing") were developed, they were also introduced to the educational process of the National University of Food Technologies when teaching professional disciplines as well as in the implementation of course projects and diploma projects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Святецький В. В. 
Механізм формування підприємницької інноваційної екосистеми в закладах вищої освіти / В. В. Святецький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробленню теоретичних засад, методичних підходів та прикладних рекомендацій щодо формування підприємницької інноваційної екосистеми в закладах вищої освіти. За результатами проведеного дослідження поглиблено теоретичні підходи до розкриття сутності поняття «інноваційні процеси в екосистемі закладу інноваційних процесів в екосистемі ЗВО. Систематизовано та узагальнено роль закладу вищої освіти у формуванні та розвитку національної інноваційної системи. Визначено структуру і зміст елементів підприємницької інноваційної екосистеми закладу вищої освіти. Дістали подальшого розвитку основи екосистемного підходу та застосування теорії гармонійного виробництва і концепції маркетингу взаємодії. Поглиблено та розширено розуміння сутнісного змісту поняття «підприємницька інноваційна екосистема ЗВО». Запропоновано науково-методичний підхід до визначення рівня розвитку підприємницької інноваційної екосистеми в закладах вищої освіти. За результатами дослідження, вдосконалено алгоритмічну послідовність визначення рівня розвитку підприємницької інноваційної екосистеми як інтегрального коефіцієнта взаємодії чотирьох складових: освіти, науки, держави та бізнесу. Обґрунтовано складові механізму формування підприємницької інноваційної екосистеми в закладах вищої освіти та на цій основі вдосконалено положення в управлінській практиці ЗВО щодо формування стійких інституційних форм елементів підприємницької інноваційної екосистеми. Побудовано базову структуру моделі адаптивної підприємницької інноваційної екосистеми в закладах вищої освіти. Розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо оцінювання результативності академічного підприємництва як напряму ефективної реалізації інноваційної екосистеми в закладах вищої освіти. На цих засадах удосконалено практичні рекомендації щодо визначення результативності академічного підприємництва, які дозволяють сформувати внутрішню структуру науково-інноваційної діяльності та забезпечити ефективну взаємодію всіх елементів підприємницької інноваційної екосистеми.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical principles, methodological approaches and applied recommendations for the formation of entrepreneurial innovation ecosystem in higher education institutions. According to the results of the study, theoretical approaches to the disclosure of the essence of the concept of "innovative processes in the ecosystem of the institution of innovative processes in the ecosystem of free economic zones. The role of higher education institution in the formation and development of the national innovation system is systematized and generalized. The structure and content of the elements of the entrepreneurial innovation ecosystem of a higher education institution are determined. The bases of the ecosystem approach and application of the theory of harmonious production and the concept of interaction marketing were further developed. A scientific and methodological approach to determining the level of development of the entrepreneurial innovation ecosystem in higher education institutions is proposed. According to the results of the research, the algorithmic sequence of determining the level of development of the entrepreneurial innovation ecosystem as an integral coefficient of interaction of four components: education, science, state and business has been improved. The components of the mechanism of formation of entrepreneurial innovation ecosystem in higher education institutions are substantiated and on this basis the position in the management practice of free economic education on the formation of stable institutional forms of elements of entrepreneurial innovation ecosystem is improved. The basic structure of the model of adaptive entrepreneurial innovation ecosystem in higher education institutions is built. Methodological approaches and practical recommendations for evaluating the effectiveness of academic entrepreneurship as a direction of effective implementation of the innovation ecosystem in higher education institutions have been developed. On this basis, practical recommendations for determining the effectiveness of academic entrepreneurship have been improved, which allow to form the internal structure of scientific and innovative activities and ensure effective interaction of all elements of the entrepreneurial innovation ecosystem.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Святенко Л. К. 
Реакційна здатність нітроароматичних сполук і циклічних нітроамінів. Квантово-хімічне моделювання / Л. К. Святенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних підходів до вивчення механізмів і кінетики реакцій нітроароматичних сполук і циклічних нітроамінів, що дозволяє прогнозувати методи ефективного вилучення їх з навколишнього середовища. Проведено детальний аналіз різних теоретичних наближень і сольватаційних моделей на предмет точності розрахунку потенціалів відновлення і окиснення нітроароматичних сполук і азациклічних сполук. В обраних наближеннях, які забезпечують точність розрахунку 0,1-0,2 еВ для даних класів сполук, розраховано величини потенціалів відновлення і окиснення сполук, для яких експериментальні дані відсутні. З'ясовано, що адсорбція знижує здатність гідратованих нітроароматичних сполук і циклічних нітроамінів до окисно-відновних перетворень. Pозроблено підхід для моделювання кінетики багатостадійної реакції за різних умов із залученням усіх, теоретично прогнозованих, інтермедіатів. Встановлено механізм відновлення нітрогрупи у нітрозогрупу за допомогою нітроредуктаз. Змодельовано механізм початкових стадій лужного гідролізу таких нітроароматичних сполук і циклічних нітроамінів, як TNT, DNT, DNAN, RDX, HMX, CL-20. Показано, що гідроліз нітросполук перебігає у напрямку приєднання гідроксид-іону і заміщення нітрогруп гідроксильними групами з побічним депротонуванням, яке призводить до утворення комплексів Яновського і, в подальшому, до сполук з високою молекулярною масою. Фотоактивація значно прискорює процес лужного гідролізу DNAN. Гідроліз нітроамінів складається з початкового депротонування і відщеплення нітрит-іону, приєднання гідроксид-іону з одночасним розривом циклу, подальшим перетворенням шляхом розриву зв'язків C-N i приєднання гідроксид-іону. Змодельовано кінетичні криві для лужного гідролізу TNT, DNT, DNAN, RDX, HMX, що дає інформацію про швидкість розкладу вихідних сполук і накопичення продуктів. Змодельовано механізми окиснення синглетним киснем нітроароматичних сполук DNAN і NTO та механізми окиснення гідроксид-радикалом сполук DNT, DNАN, NTO, RDX. Показано, що окиснення сполуками, які генерують гідроксид-радикал, є високоекзотермічним процесом. Розуміння механізму процесу деградації нітросполук шляхом лужного гідролізу, під дією синглетного кисню та гідроксид-радикалу сприятиме вдосконаленню технологій для видалення нітросполук з навколишнього середовища.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical approaches to the study of the mechanisms and kinetics of reactions of nitroaromatic compounds and cyclic nitroamines, which allows predicting the methods of their effective removal from the environment. A detailed analysis of different theoretical approximations and solvation models on the accuracy of reduction and oxidation potentials calculation for nitroaromatic compounds and azacyclic compounds is performed. The best approximations provide reproduction of experimental values with an accuracy of 0.1-0.2 eV for these classes of compounds. The MPWB1K/tzvp approximation using SMD(Pauling) model to describe the solvation of molecule and PCM(Pauling) model to describe the solvation of anion radical as well as the M06-2X/6-31+G(d) approximation taking into account the solvation of molecule and anion radical using models SMD(Pauling) and PCM(Bondi), respectively, can be proposed to calculate the reduction potentials for a wide range of nitrocompounds in aqueous solution. The combinations of SMD(UAHF) solvation model for molecule and PCM(Bondi) and SMD (Bondi) models for cation radical with MPW1K functional and 6-31+G(d) basic set were the most accurate for calculating the oxidation potential of azacyclic compounds in acetonitrile and were used to predict the oxidation potentials of a number of azacyclic nitrocompounds with no experimental data. The adsorption complexes of nitroaromatic compounds TNT (1-methyl-2,4,6-trinitrobenzene), DNT (1-methyl-2,4-dinitrobenzene), DNAN (1-methoxy-2,4-dinitrobenzene), NTO (5-nitro-2,4-dihydro-3H-1,2,4-triazol-3-one), ANTA (5-amino-3-nitro-1H-1,2,4-triazole), and nitroamines RDX (1,3,5-trinitro-1,3,5-triazacyclohexane), HMX (1,3,5,7-tetranitro-1,3,5,7-tetraazаcyclooctane), CL-20 (2,4,6,8,10,12-hexanitro-2,4,6,8,10,12-hexaazatetracyclo[5.5.0.03,11.05,9]dodecane) with hydroxylated surface of α-quartz (001) were modeled. Adsorption was found to reduce the ability of hydrated nitroaromatic compounds and cyclic nitroamines to redox transformations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського