Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (174)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=АВДЄЄВ$<.>+<.>A=ВАДИМ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Авдєєва Л.Ю. 
Вдосконалення технології комбінованих м'ясних продуктів з використанням рослинних білків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Л.Ю. Авдєєва ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що найефективніше інактивація інгібіторів травних ферментів відбувається у разі двостадійного оброблення нативного соєвого насіння (гідротермічного та паротермічного). Розроблено технологічні рекомендації щодо цих режимів, що надало змогу вдосконалити технологію виробництва соєвої пасти. Установлено вплив режимів гідротермічного оброблення на водо- та жироутримувальну здатність соєвої пасти та комбінованих м'ясо-рослинних фаршів. Показано, що запропоноване двостадійне гідротермічне оброблення насіння сої дає змогу одержати продукт з високою водо- та жироутримувальною здатністю завдяки розвинутій капілярно-пористій структурі, яка виникає внаслідок денатурації білків. Установлено, що соєва паста надає фаршу більшу в'язкість і щільність, унаслідок чого збільшується ефективна в'язкість комбінованих м'ясних фаршів з її додаванням, що дає можливість цілеспрямовано впливати на консистенцію готових виробів. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено рецептуру комбінованого м'ясного продукту з використанням запропонованої соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928-3 +
Шифр НБУВ: РА324781

Рубрики:

      
2.

Авдєєва В. М. 
Державний механізм фінансового регулювання розвитку малого бізнесу: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Авдєєва ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, організаційні та методичні аспекти державного регулювання фінансового розвитку підприємств малого бізнесу. Розглянуто роль і завдання державного регулювання економічної діяльності підприємств малого бізнесу та запропоновано складові механізму удосконалення державного регулювання та підтримки фінансового розвитку малого бізнесу як ключового чинника ринкової економіки. Доведено, що в сучасних бізнес-системах підприємства можуть брати участь у взаємозв'язках конкуренції та кооперації водночас. Встановлено, що створення та функціонування кластерних систем господарювання у мережевих кластерах сприяють розвитку кооперації малого та великого бізнесу. Зазначено, що підвищення ефективності українського бізнесу потребує державної підтримки, але надмірне регулювання бізнесу призводить до збільшення адміністративних витрат і перешкоджає процесам економічного зростання та працевлаштування в країні. Запропоновано підхід до зменшення адміністративних витрат у межах відповідної державної структури для законотворчого та регуляторного процесу. Визначено, що спрощення сукупності правових норм забезпечує підхід до покращання регулювання та відповідає їх гармонізації в контексті євроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-93-21,01
Шифр НБУВ: РА376102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Авдєєва Л.В. 
Імпресіоністське начало в ліриці Ігоря Сєверяніна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.В. Авдєєва ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено синкретизм власне поетичного, живописного та музичного начал, взаємопроникнення прийомів у поетиці І.Северянина. Встановлено, що синестетичність є основним фактором формування структури поетичного образу. Проведено паралелі між естетикою лірики поета та живописом кінця XIX - початку XX ст. (російського та західноєвропейсього). Вперше здійснено аналіз живописно-зображального начала в творчості літератора, докладно розглянуто особливості відтворення пейзажу, портрету, інтер'єра, колористики, а також своєрідно перенесені до поетичної сфери живописні прийоми, що в них застосовуються. Розглянуто музичність лірики митця - від звуків до музичних асоціацій, виділено віршовий твір ("Друга симфонія"), композиція якого створена відповідно до законів сонатно-симфонічної форми. Досліджено психологізм, визначено основні особливості структури образів і прийомів художньої типізації. Визначено вплив скандинавського імпресіонизму на лірику І.Северянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-328.83 + Ш5(4РОС)5-4Сєверянін, І.535 + Ш400.221.883
Шифр НБУВ: РА318791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Авдєєва 
Оптимізація лікування гнійно-запальних захворювань геніталій у жінок репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Вікторія Борисівна Авдєєва ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011.52
Шифр НБУВ: РА357889

      
Категорія: Будівництво   
5.

Авдєєва Н. Ю. 
Принципи формування житлових будинків у комплексі з об'єктами обслуговування (на територіях, наближених до аеропортів): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.02 / Н. Ю. Авдєєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування на територіях, наближених до аеропортів. Визначено фактори, які впливають на формування та розміщення житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування. Встановлено параметри територій для організації захисних заходів об'єктів від впливу негативних чинників аеропорту на територіях, наближених до аеропортів. Виділено основні принципи проектування житлових комплексів на територіях, наближених до аеропортів: екологічної гуманізації, комфортності, функціональної структурованості, естетичної гармонізації. Залежно від розташування, наближеності території до аеропорту запропоновано архітектурно-планувальні прийоми формування окремих об'єктів у групи і комплекси. На їх базі розроблено основи методики проектування на територіях, наближених до аеропортів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення рішень житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування на даних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.08
Шифр НБУВ: РА380662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Авдєєва Г.К. 
Проблеми судово-експертного дослідження контрафактної аудіовізуальної продукції (за матеріалами кримінальних справ): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.К. Авдєєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні засади судової експертизи контрафактної аудіовізуальної продукції. Проаналізовано проблеми, які виникають під час проведення даного виду експертизи. Виокремлено типові ознаки контрафактної аудіовізуальної продукції, які зафіксовано на різних об'єктах-носіях (компакт-дисках, аудіо- та відеокасетах) та запропоновано типові аналоги. Розроблено структуру технічного та інформаційного забезпечення автоматизованого робочого місця судового експерта. Створено алгоритмізовану експертну методику дослідження контрафактної аудіовізуальної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.4 + Х893.9(4УКР)811.15 +
Шифр НБУВ: РА342749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Авдєєв В.В. 
Респіраторні порушення та їх профілактика у хворих з портальною гіпертензією на фоні цирозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Авдєєв ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Доповнено наукову концепцію ураження різних органів та систем організму у хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки. Встановлено, що підвищення внутрішньочеревного тиску за асциту викликає погіршення функції зовнішнього дихання, результатом якого є зниження насичення киснем артеріальної крові пацієнта, що призводить до загальної гіпоксії усіх органів і систем організму. Обгрунтовано оптимальну методику проведення екстракорпоральної сорбції та ультрафільтрації асцитичної рідини, з'ясовано її ранній і віддалений вплив на систему органів зовнішнього дихання й обгрунтовано можливі шляхи усунення зафіксованих ускладнень. Вперше проведено порівняльний аналіз впливу антагоністів кальцієвих канальців, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів <$Ebeta>-адренорецепторів на функцію системи органів зовнішнього дихання, центральну гемодинаміку, спланхнічний кровообіг. Визначено показання та протипоказання щодо застосування даних препаратів для лікування хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-52 + Р413.510.40-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА343995

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Авдєєва С.М. 
Удосконалення систем променевого опалення виробничих приміщень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.М. Авдєєва ; Харк. держ. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено та розвинено систему математичних моделей і методик для створення, аналізу й удосконалення систем газового променевого опалення приміщень виробничих будівель. Розроблено систему такого опалення, що має певні конструктивні особливості, які впливають на її ефективність. Створено математичну модель системи газового променево-панельного опалення приміщень. Розроблено методику розрахунку такої системи для виробничого приміщення. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення системи променевого опалення. Одержано залежність для розрахунку температурного режиму відкритого (напіввідкритого) майданчика за умов газового променевого опалення. Застосування розроблених методик і рекомендацій дозволяють вирішувати певні завдання під час проектування й удосконалення системи газового променевого опалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.12 +
Шифр НБУВ: РА356350

Рубрики:

      
9.

Авдєєва Л.В. 
Удосконалення системи мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Авдєєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 39 с. — укp.

На основі даних, отриманих в результаті тривалого спостереження за колонізацією новонароджених умовно патогенними мікроорганізмами, збудниками гнійно-септичних захворювань, рівнями та профілями антибіотикорезистентності виділених мікроорганізмів, мікробною контамінацією об'єктів довкілля профільних стаціонарів, впливом екзогенних факторів ризику на виникнення внутрішньолікарняних інфекцій розроблено програму активного мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених та її комп'ютерну версію. Доведено необхідність впровадження програми для попередження виникнення внутрішньолікарняних інфекцій. Розроблено новий лікарський засіб "Восурель" з високою антимікробною активністю, який може стати основою для створення різних лікарських форм, призначених для профілактики і лікування опортуністичних, в тому числі внутрішньолікарняних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-46 +
Шифр НБУВ: РА328223

Рубрики:

      
10.

Авдєєва О. Ю. 
Підготовка майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності / О. Ю. Авдєєва. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено наукове обґрунтування, розробку та практичне розв'язання проблеми підготовки майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності. Визначено наукові підходи до проблеми формування гностичних умінь майбутніх учителів хімії, комплексне застосування яких забезпечує реалізацію поставлених мети і завдань дослідження. Обґрунтовано провідні педагогічні умови формування готовності майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності. З'ясовано сутнісні характеристики підготовки майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності та визначено структурні компоненти готовності: мотиваційно-ціннісний, змістовий, організаційно-діяльнісний, результативно-рефлексивний. Створено класифікацію гностичних умінь учнів (гностико-операційні, гностико-технічні, гностико-організаційні, гностико-комунікативні) і гностичних умінь майбутнього вчителя хімії (інтелектуальні, експериментальні, гностико-методичні, гностико-комунікативні). Визначено критерії готовності майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів: ціннісно-спонукальний, когнітивний, діяльнісно-практичний, оцінно-рефлексивний. Розроблено авторську модель підготовки майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності, яка включає п'ять взаємопов'язаних і взаємодоповнюючих блоків: цільовий, методологічний, змістовий, організаційно-процесуальний, оцінно-рефлексивний. Результати експериментальної перевірки впровадження моделі підготовки майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності засвідчили її ефективність: на початковому етапі експериментального навчання контрольна й експериментальна групи були однорідні за всіма показниками, а в ході експериментального навчання підвищувалась їх різнорідність, що пояснюється запровадженням розробленої авторської моделі підготовки майбутнього вчителя хімії до формування гностичних умінь в учнів у позакласній діяльності та підтверджується її ефективністю.^UA scientific justification, development and practical solution to the problem of training a future Chemistry teacher for the formation of gnostic skills in students in extracurricular activities were accomplished in the dissertation. Scientific approaches to the problem of gnostic skills' formation of future Chemistry teachers are defined, the complex application which provides realization of the set purposes and tasks of research. The leading pedagogical conditions of formation of readiness of the future Chemistry teacher for the formation of gnostic skills at pupils in extracurricular activities are justified. The essential characteristics of preparation of the future Chemistry teacher for formation of gnostic skills at pupils in extracurricular activity are found out and structural components of readiness are defined: motivational-value, semantic, organizational and activity, effective-reflexive. The classification of gnostic skills of students (gnostic-operational, gnostic-technical, gnostic-organizational, gnostic-communicative) and gnostic skills of the future Chemistry teacher (intellectual, experimental, gnostic-methodical, gnostic-communicative) is created. The criteria of readiness of the future Chemistry teacher for the formation of gnostic skills in students are determined: value-motivating, cognitive, activity-practical, evaluative-reflexive. An author's model of preparing a future Chemistry teacher for the formation of gnostic skills in students in extracurricular activities is elaborated, which includes five interrelated and complementary blocks: target, methodological, semantic, organizational-procedural, evaluation-reflexive. The results of experimental testing of the model of preparation of future Chemistry teachers for the formation of gnostic skills in students in extracurricular activities showed its effectiveness: at the initial stage of experimental training control and experimental groups were homogeneous in all respects, and during experimental training their diversity increased, which is explained by the introduction of the elaborated author's model of preparation of the future Chemistry teacher for the formation of gnostic skills in students in extracurricular activities and is confirmed by its effectiveness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шкляр Х. В. 
Обґрунтування застосування методики ремінералізуючої терапії у комплексному лікуванні початкового карієсу: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Х. В. Шкляр. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищеню резистентності твердих тканин зубів у дітей, які проживають в умовах фтордефіциту в міській та сільській місцевості Тернопільщини на основі клініко-лабораторного дослідження показників гомеостазу ротової порожнини, визначення чинників ризику та обґрунтування профілактики раннього дитячого карієсу. Вперше в Тернопільській області проведене стоматологічне обстеження дітей віком 3-6 років, що проживають в міській та сільській місцевості з урахуванням стану фтордефіциту в питній воді, яку споживають мешканці міста (вміст фтору – 0,2 мг/л) та села (відсутність фтору в джерелах). Встановлено високу поширеність та інтенсивність карієсу серед дітей молодшого віку, більш виражену в сільських мешканців. Доповнені та уточнені наукові дані відносно гігієни порожнини рота, дотримання основних вимог і правил гігієнічного догляду за порожниною рота, мінералізуючих властивостей ротової рідини, структурно-функціональної кислотостійкості емалі зубів та їх впливу на виникнення та розвиток карієсу зубів у дітей молодшого віку. Доповнені дані про зміни біофізичних і біохімічних характеристик ротової рідини залежно від стоматологічного статусу дітей, віку, місця проживання та їх зв’язок із карієсом зубів, вибором та використанням предметів і засобів гігієни. Проведено аналіз раціону харчування дітей у дитячих дошкільних закладах Тернопільщини та оцінено характер харчування дітей молодшого віку, відповідність раціону харчування віку дітей, чи в повній мірі він забезпечує потреби ростучого організму. Дано оцінку екологічної безпеки умов проживання дітей Тернопільщини за інформацією із звітів санітарно-епідеміологічної служби 2020-2021 р. про макро- та мікроелементний склад питних вод і їх сольового складу та ґрунтів Тернопільської області в міській та сільській місцевості. Проаналізовано динаміку викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за даними Головного управління статистики у Тернопільській області. За даними анкетування проаналізовано біологічний анамнез дитини (перебіг вагітності матері, дотримання соціально-поведінкових детермінант здоров’я, а саме, вигодовування грудних дітей, можливість ранньої передачі карієсогенної мікрофлори дитині від батьків, наявність у дитини власних предметів особистої гігієни – зубної щітки, рушника), модель харчування, а також загально соматичні захворювання в анамнезі у дітей молодшого віку. Отримала подальший розвиток проблема діагностики, лікування і профілактики карієсу зубів у дітей, які постійно проживали на територіях із недостатністю чи відсутністю фтору в об’єктах довкілля. Запропоновано схему профілактичної роботи з дітьми та їх батьками на основі вивчення взаємозв’язку карієсу зубів у дітей молодшого віку з їх соціально-поведінковими детермінантами здоров’я.^UThe dissertation is dedicated to increasing the resistance of the hard tissues of the teeth in children living in conditions of fluorine deficiency in the urban and rural areas of the Ternopil Region based on a clinical and laboratory study of the indicators of oral cavity homeostasis, the determination of risk factors and the justification of the prevention of early childhood caries. For the first time in the Ternopil region, a dental examination of children aged 3-6 years living in urban and rural areas was carried out, taking into account the state of fluorine deficiency in drinking water consumed by residents of the city (fluorine content – 0.2 mg/l) and villages (absence of fluorine in sources). A high prevalence and intensity of caries among young children, more pronounced in rural residents, was established.Scientific data related to oral hygiene, compliance with the basic requirements and rules of oral hygiene care, mineralizing properties of oral fluid, structural and functional acid resistance of tooth enamel and their influence on the occurrence and development of dental caries in young children were supplemented and clarified. Data on changes in the biophysical and biochemical characteristics of oral fluid depending on the dental status of children, age, place of residence and their relationship with dental caries, the choice and use of hygiene items and means were supplemented. An analysis of the diet of children in children's preschool institutions of the Ternopil region was carried out and the nature of the nutrition of younger children, the conformity of the diet to the age of the children, whether it fully meets the needs of the growing organism was assessed. An assessment of the ecological safety of the living conditions of children in the Ternopil region was given based on information from the reports of the sanitary-epidemiological service of 2020-2021 on the macro- and microelement composition of drinking water and its salt composition and soils of the Ternopil region in urban and rural areas. The dynamics of pollutant emissions into the atmospheric air were analyzed according to the data of the Main Department of Statistics in the Ternopil Region. According to the questionnaire, the biological history of the child was analyzed (the course of the mother's pregnancy, compliance with social and behavioral determinants of health, namely, breastfeeding, the possibility of early transmission of cariogenic microflora to the child from the parents, the presence of the child's own personal hygiene items – a toothbrush, a towel), food model, as well as general somatic diseases in the anamnesis of younger children. The problem of diagnosis, treatment and prevention of dental caries in children who constantly lived in territories with insufficient or absent fluorine in environmental objects received further development. A scheme of preventive work with children and their parents was proposed based on the study of the relationship between dental caries in younger children and their social and behavioral determinants of health.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ремезюк І. Г. 
Порівняльна характеристика місцевого застосування різних засобів у комплексному лікуванні захворювань пародонта: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / І. Г. Ремезюк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності комплексного лікування пацієнтів із захворюваннями пародонта шляхом порівняння застосування різних місцевих лікувальних засобів. У роботі дістала подальшого розвитку проблематика діагностики та контролю ефективності лікування захворювань тканин пародонта шляхом використання пародонтальної карти Української Академії Пародонтології (UAP), яка автоматично визначає індекс кровоточивості (Вleeding of probe), кількість зубів (%) з пародонтальними кишенями 4-5 мм та > 6мм. Запропоновано використання пародонтальної вкладки українського виробництва на основі кріоліфілізованої очеревини, просоченої гелем із вмістом хлоргексидину різної концентації та гіалуроновою кислотою. За умови корекції експериментального пародонтиту пародонтальною вкладкою з кріоліфілізованої очеревини, просоченої офіцинальними гелями, відбувалося достовірне зменшення продуктів перекисного окиснення ліпідів, активності антиоксидантної системи, збільшувалася активність лужної фосфатази у гомогенаті тканин пародонта у порівнянні з показниками групи тварин зі змодельованою патологією на 12 добу без корекції. У роботі дістала подального розвитку ідея застосування обидвох офіцинальних гелів у клініці, адже за лабораторними показниками первинних та вторинних продуктів перекисного окиснення ліпідів не було виявлено однонаправлених змін при використанні різних засобів, якими просочували пародонтальну вкладку з кріоліфілізованої очеревини. Поглиблено уявлення щодо місцевого застосування вкладки з кріоліфілізованої очеревини у пародонтологічних пацієнтів. Запропоновано поєднати стандартне лікування хронічного генералізованого пародонтиту різного ступеня із використанням пародонтальної вкладки з кріоліфілізованої очеревини, просоченої гелем на основі хлоргексидину та гіалуронової кислоти, науково доведена його ефективність.^UThe dissertation work is dedicated to improving the effectiveness of comprehensive treatment for patients with periodontal diseases by comparing the application of different local therapeutic agents. The paper further developed the issues of diagnosis and monitoring the effectiveness of treatment of periodontal tissue diseases using the periodontal chart of the Ukrainian Academy of Periodontology (UAP), which automatically determines the bleeding on probing index, the percentage of teeth with periodontal pockets measuring 4-5 mm and > 6 mm. The use of a periodontal insert of Ukrainian production based on cryophilized peritoneum soaked in gels containing chlorhexidine of various concentrations and hyaluronic acid was proposed. Under the conditions of experimental periodontitis correction using a periodontal insert made of cryophilized peritoneum soaked in officinal gels, a significant reduction in lipid peroxidation products, antioxidant system activity, and an increase in alkaline phosphatase activity in the periodontal tissue homogenate were observed compared to the indicators of the group of animals with modeled pathology for 12 days without correction. The idea of using both officinal gels in the clinic was further developed in the paper, as laboratory indicators of primary and secondary lipid peroxidation products did not show unidirectional changes when using different agents to soak the periodontal insert made of cryophilized peritoneum. Deepening the understanding of the local application of the cryophilized peritoneum insert in periodontal patients. It was proposed to combine standard treatment of chronic generalized periodontitis of varying degrees with the use of a periodontal insert made of cryophilized peritoneum soaked in a gel based on chlorhexidine and hyaluronic acid, and its effectiveness was scientifically proven.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Лаврін О. Я. 
Оптимізація профілактики та лікування основних стоматологічних захворювань у військовослужбовців: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / О. Я. Лаврін. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальному в умовах сьогодення питанню оптимізації профілактики та лікування основних стоматологічних захворювань у військовослужбовців Збройних Сил України. Одержано наукові дані щодо рівня стоматологічного здоров’я військовослужбовців Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку різного віку та статі за даними анкетування. Відмічено низьку частоту звернень до лікаря стоматолога з метою профілактичного огляду, професійної гігієни порожнини рота, нехтування додатковими предметами та засобами для гігієни порожнини рота, звернення лише за наявності болю та для лікування гострих форм стоматологічних захворювань. Деталізовано дані поширеності, інтенсивності карієсу, захворювань тканин пародонта та потреби у стоматологічній ортопедичній реабілітації у військовослужбовців Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку різного віку та статі. Проведений аналіз лабораторних показників ротової рідини у військовослужбовців Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку різного віку та статі показав їх відхилення в межах нормальних величин. Розроблено та науково обґрунтовано індивідуалізований алгоритм комплексної профілактики уражень твердих тканин зубів для військовослужбовців, які перебувають в умовах проведення бойових дій (покращення клінічних та параклінічних показників, гігієнічного стану порожнини рота).^UThe dissertation is devoted to the current issue of optimizing the prevention and treatment of major dental diseases among military personnel of the Armed Forces of Ukraine. Scientific data have been obtained on the level of dental health of military personnel of the Ternopil zonal department of the Military Law Enforcement Service of all ages and gender based on survey data. There was a low frequency of visits to a dentist for the purpose of preventive examination, professional oral hygiene, neglect of additional items and means for oral hygiene, contact only in the presence of pain and treatment of acute forms of dental diseases. Detailed data on the prevalence, intensity of caries, periodontal tissue diseases and the need for dental orthopedic rehabilitation among military personnel of the Ternopil zonal department of the Military Law Enforcement Service of all ages and gender. An analysis of laboratory parameters of oral fluid among military personnel of the Ternopil zonal department of the Military Law Enforcement Service of all ages and genders showed their deviations within normal values. An individualized algorithm for the comprehensive prevention of damage to hard dental tissues for military personnel in combat conditions (improvement of clinical and paraclinical indicators, hygienic condition of the oral cavity) has been developed and scientifically substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського