Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=АНДРІЄВСЬКИЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Андрієвський С.М. 
Аномалії хімічного складу зір помірних мас: Автореф. дис.... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.М. Андрієвський ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Наведено фізико-хімічні характеристики помірно масивних зір, що знаходяться на стадії головної послідовності (спектральні класи A - B), а також на стадії надгігантів (спектральні класи F - G). Досліджено анамалії хімічного складу зір типу lambda Boo, блакитних страглерів, цефеїд і незмінних надгігантів. Розкрито зв'язок аномалій з еволюційними особливостями помірно масивних зір. Доведено, що хімічний склад атмосфер B зір не відбиває коректно хімічний склад міжзоряного середовища, з якого вони сформувалися, отже, гіпотеза про "надметалевість" Сонця, що базується на зіставленні його хімічного складу з хімічним складом B зір, не має підстав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022
Шифр НБУВ: РА321547

Рубрики:

      
2.

Андрієвський В.В. 
Дослідження процесів релаксації та взаємодії електронів у мікроконтактах і кристалах вісмуту методом фокусування електронів провідності: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Андрієвський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2004. — 33 с. — укp.

Експериментально досліджено процеси релаксації та взаємодії нерівноважних електронів провідності у мікроконтакті зі струмом та на циклотронній траєкторії, а також на поверхні кристала вісмуту. Застосовано методику фокусування електронів провідності у металах поперечним магнітним полем. З використанням напруги постійного струму як додаткового параметра здійснено зміну енергії інжектованих у кристал електронів у широких межах. Виявлено, що розтікання потоку електронів у вісмуті має сильно виражений анізотропний характер, який проявляється навіть у разі відсутності зовнішнього магнітного поля. Зазначено, що даний ефект обумовлений наявністю на поверхні Фермі електронів протяжних ділянок, які мають нульову гауссову кривину. Виявлено переважну хаотичність поверхневого розсіювання електронів від тригональної грані кристала вістму. Показано, що у разі дзеркального та дифузного відбиття електронів від поверхні поблизу цієї грані у вісмуті в сильному магнітному полі, паралельному поверхні, формується шар з високою провідністю. Встановлено, що надлишкова енергія інжектованих у кристал електронів менша, ніж це обумовлено пикладеною до мікроконтакта напругою, внаслідок їх часткової енергетичної релаксації у мікроконтакті. Визначено, що час електрон-фононної релаксації у кристалі вісмуту змінюється обернено пропорційно квадрату надлишкової енергії у широкому інтервалі енергій. Виявлено існування каналів непружного поверхневого розсіювання нерівноважних електронів у вісмуті. Запропоновано та реалізовано метод "циклотронної спектроскопії" електрон-фононної релаксації у мікроконтакті.Показано, що процес протікання електронів крізь мікроконтакт малого розміру створює у кристалі вісмуту умови для спостереження за допомогою поперечного електронного фокусування явищ квантово-інтерференційної природи: дифракції та інтерференції. На підставі узагальнення одержаних даних підтверджено ефективність методу поперечного електронного фокусування для вивчення процесів релаксації та взаємодії нерівноважних електронів у металах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.5,022 + В378.25,022 +
Шифр НБУВ: РА333812

Рубрики:

      
3.

Андрієвський І.Ю. 
Медико-соціальна характеристика формування хвороб системи кровообігу у сільського населення та удосконалення надання йому медичної допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Ю. Андрієвський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено захворюваність і смертність населення України від хвороб системи кровообігу, проаналізовано особливості показників для сільського населення у Вінницькій області. Визначено медико-соціальні чинники виникнення хвороб системи кровообігу у сільського населення, показники вірогідності захворювання на хвороби системи кровообігу (ХСК) - за допомогою прогностичних коефіцієнтів і таблиць, що допомагає формувати соціальні групи згідно факторів ризику ХСК у сільського населення. Відзначено, що виявлення груп ризику на захворювання ХСК дозволяє вчасно взяти їх на спеціальний облік і встановити постійне динамічне спостереження. Розглянуто питання удосконалення надання медичної допомоги сільським жителям з хворобами системи кровообігу на основі визначення потреби у медичній допомозі сільського населення з ХСК на первинному і вторинному рівнях надання та вартості лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)79 + Р11(4УКР)028.9 +
Шифр НБУВ: РА350761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Андрієвський І.Д. 
Реформування економічного механізму користування надрами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.Д. Андрієвський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто правові аспекти власності на природні ресурси та надання їх для використання, а також теоретичні та методичні засади платежів за користування надрами та світовий досвід економічного регулювання їх використання. Розроблено концепцію реформування економічного механізму впровадження платежів і користування надрами, обгрунтовано встановлення єдиних диференційованих нормативів плати за користування надрами під час видобування корисних копалин як регуляторів економічної, екологічної та соціальної безпеки країни у сфері користування надрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.8-183 +
Шифр НБУВ: РА348173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Андрієвський К. В. 
Спеціальні податкові режими: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Андрієвський ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2009. — 20 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА370904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Андрієвський В. П. 
Термов'язкопружнопластичне деформування та континуальне руйнування призматичних тіл: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.17 / В. П. Андрієвський ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику моделювання термов'язкопружнопластичного деформування призматичних тіл з урахуванням пошкодженості матеріалу. Одержані розв'язувальні співвідношення напіваналітичного методу скінченних елементів (НМСЕ) для неоднорідного призматичного скінченного елемента з урахуванням зміни компонент метричного тензора в поперечному перерізі, на базі екстраполяції переміщень розроблено ефективний покроковий алгоритм розв'язання систем нелінійних рівнянь НМСЕ для задач фізично-нелінійного деформування. Наведено алгоритм моделювання розвитку зон континуального руйнування в призматичних тілах на базі НМСЕ. Виконано їх програмну реалізацію й апробацію на тестових прикладах. Розв'язано практичні задачі з моделювання континуального руйнування та визначення ресурсу для хвостовика та пера лопатки газотурбінної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н363.3-04
Шифр НБУВ: РА371350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
7.

Андрієвський В. П. 
Термов'язкопружнопластичне деформування та континуальне руйнування призматичних тіл: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.17 / В. П. Андрієвський ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику моделювання термов'язкопружнопластичного деформування призматичних тіл з урахуванням пошкодженості матеріалу. Одержані розв'язувальні співвідношення напіваналітичного методу скінченних елементів (НМСЕ) для неоднорідного призматичного скінченного елемента з урахуванням зміни компонент метричного тензора в поперечному перерізі, на базі екстраполяції переміщень розроблено ефективний покроковий алгоритм розв'язання систем нелінійних рівнянь НМСЕ для задач фізично-нелінійного деформування. Наведено алгоритм моделювання розвитку зон континуального руйнування в призматичних тілах на базі НМСЕ. Виконано їх програмну реалізацію й апробацію на тестових прикладах. Розв'язано практичні задачі із моделювання континуального руйнування та визначення ресурсу для хвостовика та пера лопатки газотурбінної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н363.3-04
Шифр НБУВ: РА371350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Андрієвський Д. Й. 
Формування і реалізація державної промислової політики на регіональному рівні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Д. Й. Андрієвський ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано відомі та розроблено нові методичні підходи до реалізації державної промислової політики (ДПП) на регіональному рівні. Досліджено світовий досвід ДПП і визначено напрями його можливої адаптації до потреб України. Розроблено нові методичні підходи до формування промислової політики в Україні. Проаналізовано пряму ДПП України на державному та регіональному рівнях і визначено напрями її вдосконалення. Розроблено механізм реалізації ДПП на регіональному рівні, обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення системи управління нею. Розроблено пріоритетні пропозиції щодо розвитку ДПП на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-18
Шифр НБУВ: РА380379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Андрієвський М. В. 
Проєктування ракетних двигунних установок на висококонцентрованому перекису водню і керосині / М. В. Андрієвський. — Б.м., 2021 — укp.

В XXI сторіччі було виокремлено три основні фактори, які формують розвиток ракетно-космічної техніки. Перший фактор – активна комерціалізація космосу. Це означає, що створення ракети-носія (РН) обґрунтовується не вимогами забезпечення престижу країни, як це було в XX сторіччі, а виключно вимогами ринку. Очевидно, що вони породжують конкурентну боротьбу, що змінює розуміння ефективності ракетно-космічного комплексу (РКК). У ринковому аспекті, ефективність РКК визначається мінімальною ціною за виконання пускової місії із забезпеченням загальноприйнятої надійності, мобільністю надання пускових послуг, можливістю адаптації до специфічних вимог ринку.Другим суттєвим фактором, що формує напрямок розвитку ракетно-космічної техніки, є мініатюризація електроніки. Цей фактор збільшує запит на запуск малих ракет-носіїв. Очевидно, що концепція малої ракети-носія повинна передбачати максимальну автономію від підрозділів космодрому для зменшення ціни експлуатації та забезпечення мобільності надання пускових послуг.Третім важливим фактором є вимоги до екологічності та безпеки експлуатації ракетної техніки. Цей фактор формує необхідність пошуку та використання компонентів палива, які були б безпечними не тільки у процесі експлуатації, а й у процесі їх виготовлення.Перші два фактори роблять актуальними розробку двигунних установок на висококиплячому паливі. Проте третій фактор робить неможливим використання «класичних» висококиплячих компонентів палива, таких як несиметричний диметилгідразин та азотний тетроксид. Єдиним паливом, яке сьогодні задовольняє більшості вимог, є пара: перекис водню – керосин. Таке паливо має ряд переваг над класичними кріогенним компонентами. По-перше, у випадку затримки пуску немає необхідності зливати компоненти палива, що забезпечує мобільність пускової місії. По-друге, немає необхідності постійної дозаправки ракети-носія, що збільшує незалежність ракети-носія від космодрому. По-третє, немає необхідності у складних системах термостатування, захолоджування агрегатів, температурного компенсування трактів. Метою дисертаційної роботи є визначення закономірностей процесів в тракті охолодження, внутрішньобакових процесів, в системах запуску та регулювання двигуна, що працює на парі компонентів: висококонцентрований перекис водню – керосин, визначення методів виготовлення основних вузлів двигуна на основі сучасних технологій;Для досягнення поставленої мети потрібно було вирішити ряд науково-технічних задач:- уточнення відомої методики розрахунку трактів охолодження камери згоряння двигуна перекисом водню в умовах значного надлишку окислювача з врахуванням особливостей технології виготовлення;- визначення впливу параметрів регулюючих елементів на режим роботи ракетного двигуна на компонентах палива: перекис водню – керосин в умовах значного надлишку окислювача;- визначення ключового термодинамічного співвідношення, яке виключає об'ємну конденсацію робочого тіла під час наддування бака окислювача продуктами розкладання перекису водню, та математичне моделювання внутрішньобакових процесів; - визначення впливу характеристик сучасних адитивних технологій на конструкцію основних вузлів ракетного двигуна. Об'єкт дослідження – процеси, що відбуваються у тракті охолодження камери ракетного двигуна, внутрішньобакові процеси та динамічні процеси запуску та регулювання ракетних двигунних установок, що працюють на компонентах палива висококонцентрований перекис водню – керосин.Предмет дослідження – параметри та характеристики ракетних двигунних установок, що працюють на компонентах палива висококонцентрований перекис водню – керосин.^UIn the XXI century, three main factors, that make the development of rocket and space technology, were identified. The first factor is the active commercialization of space. It means that the creation of a launch vehicle is not based on the requirements of ensuring the prestige of the country, as it was in the XX century, but only on the requirements of the market. It is obvious that market interactions give a rise to competition, which changes the understanding of the effectiveness of the rocket and space complex (RSC). In the market aspect, the effectiveness of the RSC is determined by the mobility of launch services, the ability to adapt to specific market requirements, as well as the minimum price for the launch mission.The second significant factor that forms the direction of development of rocket and space technology is the miniaturization of electronics. This factor increases the demand for the launch of small launch vehicles. Obviously, the concept of a small launch vehicle should provide maximum autonomy from the spaceport to reduce the cost of operation and ensure the mobility of launch services.The third important factor is the requirements for environmental friendliness and safety of missile technology. This factor creates the need to find and use fuel components that would be safe not only during operation, but in the process of their manufacturing.The first two factors make the development of storable propellant launch vehicles relevant. However, the third factor makes it impossible to use classic storable propellant such as unsym-dimethylhydrazine and dinitrogen tetroxide. The only fuel that meets all the requirements is a match of hydrogen peroxide - kerosene. This fuel has a number of advantages over the classic cryogenic components. First, in the event of a start delay, there is no need to drain the fuel components, which ensures the mobility of the launch mission. Secondly, there is no need for constant refueling of the launch vehicle, which increases the independence of the launch vehicle from the spaceport. Third, there is no need for a complex system of thermostating and cooling units.The purpose and objectives of the study – to investigate the throttling and launch processes of the rocket engine running on hydrogen peroxide - kerosene, as well as the formation of recommendations for the design of modern rocket propulsion systems, taking into account trends in the market of the launch services.The object of the study is rocket engines running on fuel components hydrogen peroxide – kerosene.The subject of the study is a method of rocket engines thrust chamber manufacturing; processes of thrust chambers (TCh) cooling organization; static and dynamic processes occurring in rocket propulsion systems. Also the internal tank processes that occur during the inflation of the engine fuel tanks are the subject of the study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Андрієвський Т. Г. 
Гібридна війна у політичному процесі: особливості проявів та засоби протидії / Т. Г. Андрієвський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – гібридна війна як суспільно-політичний феномен. Мета – виявлення сутності гібридної війни у контексті сучасного політичного процесу, визначення особливостей проявів та засобів протидії гібридній війні, зокрема, в політичному процесі України. Методи – системний, компаративного аналізу, моделювання, історичний, техніко-юридичний аналіз, прогностичний. Теоретичні і практичні результати – формування теоретичного та емпіричного базису для створення державної доктрини гуманітарної безпеки і політики культурної безпеки. Новизна – уперше здійснено авторську концептуалізацію поняття «гібридна війна»; виокремлено окремі етапи у становленні російської доктрини гібридної війни відповідно до історичних та політико-правових умов; запропоновано авторську структурну модель російсько-української гібридної війни; визначено два основні напрями реалізації державних політик з протидії російській гібридній агресії; дістали подальшого розвитку твердження стосовно розуміння сутності гібридної війни, а також аргументи щодо розуміння природи вибору агресором сценаріїв; обґрунтування стосовно підходу до періодизації російсько-української гібридної війни; поглиблено твердження щодо застосування поняття «гібридна війна» на прикладному рівні в політологічному дискурсі; аргументи стосовно концепції В. Немета щодо «гібридності» суспільства, яке веде гібридну війну; розуміння щодо застосування державою-агресором «активних заходів». Ступінь упровадження – розробка конкретних рекомендацій щодо аналізу впливу гібридних війн та засобів протидії у контексті сучасного політичного процесу, зокрема, в Україні. Сфера використання – владні структури; органи державної безпеки і оборони; політичні партії; аналітична та навчальна діяльність.^UThe object is a hybrid war as a socio-political phenomenon. The objective is to identify the essence of hybrid warfare in the context of the modern political process, to determine the features of manifestations and means of counteracting hybrid warfare, in particular, in the political process of Ukraine. Methods - system, comparative analysis, modeling, historical, technical and legal analysis, prognostic. Theoretical and practical results - the formation of theoretical and empirical basis for the creation of a state doctrine of humanitarian security and cultural security policy. Novelty - for the first time the author's conceptualization of the concept of "hybrid war" was carried out; some stages in the formation of the Russian doctrine of hybrid warfare in accordance with historical and political and legal conditions are singled out; the author's structural model of the Russian-Ukrainian hybrid war is offered; two main directions of realization of the state policies on counteraction to the Russian hybrid aggression are defined; received further development statements regarding the understanding of the essence of hybrid warfare; arguments for understanding the nature of the aggressor's choice of scenarios; justification for the approach to the periodization of the Russian-Ukrainian hybrid war; the assertion about the application of the concept of "hybrid war" at the applied level in political science discourse is deepened; arguments concerning V. Nemet's concept of the "hybridity" of a society waging a hybrid war; understanding of the use of "active measures" by the aggressor state. The rate of implementation - development of specific recommendations for the analysis of the impact of hybrid wars and countermeasures in the context of the modern political process, in particular, in Ukraine. The scope of application - power structures; state security and defense structures; political parties; analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського