Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=АРСЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Арсенюк В.В. 
Закономірності формування з'єднань різнорідних металів різними способами зварювання тиском: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / В.В. Арсенюк ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено, що швидкість деформування є головним чинником, що визначає особливості структури та зміни механізмів деформації. З'ясовано, що за низьких швидкостей деформування (за умов дифузійного зварювання у вакуумі та зварювання тертям) відбувається формування суцільних шарів інтерметалідів за площиною контакту. У разі високошвидкісної деформації (ударного зварювання у вакуумі, зварювання з міддю, зварювання вибухом) спостерігаються дисперсні фазові виділення (від нанорозмірів до декількох мікрометрів). За цього ступінь локалізації змінюється від ~40 до 1 000 %. Розроблено новий методичний підхід до аналітичної оцінки міцнісних і пластичних властивостей за зоною зварювання з урахуванням структурних факторів. Запропоновано новий підхід до оцінки зварюваності різнорідних металів. Наведено рекомендації та визначено оптимальні режими та технологічні прийоми з'єднання різних пар різнорідних металів різними методами зварювання тиском, що використані у процесі промислового виготовлення деталей і пристроїв у агрегатах і системах. Оцінено застосовність різних методів зварювання тиском для з'єднання різнорідних важкозварюваних металів, що дозволяє здійснити вибір оптимального способу зварювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.711 +
Шифр НБУВ: РА338396

Рубрики:

      
2.

Арсентьєва О.С. 
Правове регулювання соціального партнерства на етапі реформування трудового права України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О.С. Арсентьєва ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що соціальне партнерство є складним, поліструктурним соціально-юридичним утворенням, яке треба розглядати як соціальне явище, організаційний принцип, тип мислення, напрямок політики держави, метод вирішення соціальних проблем, юридичні відносини тощо. Аргументовано, що основними чинниками впровадження соціального партнерства як головного засобу узгодження інтересів працівників і роботодавців є усвідомлення необхідності уникнення конфліктів і спрямування зусиль на досягнення соціальної рівноваги, наявність фактичних можливостей, що надаються партнерам залежно від їх статусу та рівня соціального партнерства, нормативно-юридичне їх закріплення на законодавчому рівні. Обгрунтовано потребу розробки та прийняття Закону України "Про соціальне партнерство в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)02
Шифр НБУВ: РА374015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Арсенюк 
Розробка структурних методів та засобів підвищення точності вимірювальних перетворювачів для систем поелементного діагностування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Ігор Ростиславович Арсенюк ; Вінницький держ. технічний ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.52-021.1
Шифр НБУВ: РА310804

Рубрики:

      
4.

Арсенов В.В. 
Розробка теоретичних положень та технології прокатки листів в багаторядній прокатній кліті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.В. Арсенов ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1998. — 19 с. — укp.

Подана теоретична постанова та вирішення проблеми прокатки листів із боковими зовнішніми зонами. Представлено нове рішення проблеми комп'ютерного моделювання процесу прокатки за допомогою сучасної системи автоматизованого проектування. Розроблені алгоритми розрахунку раціональних режимів та технології прокатки листів за допомогою багаторядних прокатних клітей. Експериментально вивчений процес формозміни розкату при прокатці в багаторядній прокатній кліті по різноманітним схемам, а також вивчений вплив параметрів процесу листової прокатки з боковими зовнішніми зонами на поперечну течію металу на всіх ділянках смуги. Визначені критичні параметри процесу прокатки в багаторядній кліті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5с11

      
5.

Арсентьєва Г.О. 
Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.О. Арсентьєва ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто сутність, специфіку, типи спілкування людей, його генезу. Виявлено основні шляхи запровадження конструктивного спілкування у напрямку оптимізації трансформації сучасного українського суспільства. Спілкування розглянуто як засіб консенсусної форми соціальної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*31
Шифр НБУВ: РА314385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Арсененко І.А. 
Територіальна організація туристсько-екскурсійної діяльності в Запорізькому регіоні: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / І.А. Арсененко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Зроблено інтегральну оцінку туристсько-екскурсійного потенціалу Запорізького регіону. Проаналізовано функціональну та територіальну структури туристсько-екскурсійної діяльності (ТЕД). Проведено SWOT-аналіз регіону для потреб ТЕД. Визначено та сформульовано стратегічні та пріоритетні напрями розвитку ТЕД в регіоні, розроблено пропозиції щодо організації туристсько-екскурсійних маршрутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАП)684.413.58
Шифр НБУВ: РА375124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Арсененко Д. В. 
Удосконалення логістичного управління транспортуванням зернових вантажів залізничним транспортом / Д. В. Арсененко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження - управління перевезенням зернових вантажів на залізничному транспорті. Дослідження проводилося із застосуванням методів математичної статистики, теорії ймовірностей, методу динаміки середніх, гібридних мереж Петрі, теорії прийняття рішень і методів нечіткої логіки. У результаті дослідження вирішено наукове завдання з організації, управління та планування перевезень зернових вантажів залізничним транспортом шляхом створення гнучкої технології формування ступеневого маршруту. Сферою застосування результатів дослідження можуть бути диспетчерські відділи всіх регіональних філій на залізниці України.^UThe object of study - the management of grain transportation by rail. The study was conducted using the methods of mathematical statistics, probability theory, the method of dynamics of means, hybrid Petri nets, decision theory and fuzzy logic methods. As a result of the research the scientific task on the organization, management and planning of transportations of grain cargoes by the railway transport by creation of flexible technology of formation of a step route is solved. The scope of the survey results may be the dispatching departments of all regional branches of the Ukrainian Railways.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Арсеньєв П. Ю. 
Дослідження процесів теплопередачі у зварних багатоходових пластинчатих теплообмінних апаратах для хімічної промисловості / П. Ю. Арсеньєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-практичної задачі підвищення енергетичної ефективності підприємств за рахунок підвищення ефективності процесу рекуперації тепла газів промислових процесів з використанням зварних багатоходових пластинчатих теплообмінних апаратів.Проведено аналітичний огляд науково-технічної інформації щодо підвищення енергетичної ефективності підприємств хімічної промисловості за рахунок рекуперації тепла в технологічних процесах. Показано, що підвищити ефект інтеграції теплових процесів за рахунок збільшення рівня рекуперації тепла дозволяє використання компактних теплообмінників з інтенсифікованою тепловіддачею, таких як пластинчасті теплообмінники. Проаналізовано можливості удосконалення процесу виробництва аміаку за рахунок рекуперації теплової енергії в колонах синтезу. Сформульовано основні вимоги до теплообмінного обладнання для роботи в умовах високого тиску та температур агрегатів синтезу аміаку. Проаналізовано роботи з методами розрахунку пластинчастих теплообмінних апаратів з інтенсифікованим процесом теплопередачі.Виконано аналіз турбулентного переносу тепла в каналах складної геометричної форми пластинчатих теплообмінних апаратів з перехресним рухом газових теплоносіїв в каналах. Аналіз виконано з залученням аналогії переносу тепла та імпульсу. З використанням трьох шарової моделі турбулентного потоку отримане рівняння для розрахунку тепловіддачі по даним про гідравлічний опір гофрованого поля каналів пластинчатого теплообмінника. Доведено що показник ступеня при числі Прандтля в якості множника в кореляційних рівняннях для розрахунку тепловіддачі в газових потоках в каналах пластинчатих теплообмінниках повинен бути більшим чим для потоків рідин. Для діапазону чисел Прандтля від 0,5 до 7 рекомендовано значення цього ступеня с = 0,5.Наведено опис експериментального стенду та моделі зварного пластинчатого теплообмінника для дослідження процесу теплопередачі та втрат тиску при перехресному русі теплоносіїв в каналах сітчасто-потокового типу утворених круглими гофрованими пластинами. Стенд та його устаткування контрольними та вимірювальними пристроями дозволяє проводити дослідження в достатньому діапазоні зміни основних параметрів процесу та вимірювання розходів, температур та тиску теплоносіїв з достатньою точністю. Експериментальне дослідження теплообміну і падіння тиску в моделі зварного пластинчатого теплообмінника підтвердило для випадку поперечного руху теплоносіїв в апарату справедливість виразів, запропонованих для каналів пластинчатих теплообмінників сітчасто -потокового типу різної геометрії. Також оцінено залежність ефективності теплопередачі (ε) від числа одиниць переносу тепла (NTU) в одному ході пластинчатого теплообмінника з перехресним рухом теплоносіїв. Запропоноване рівняння може використовуватися при розрахунку пластинчатих теплообмінників із загальним зустрічним та перехресним рухом теплоносіїв усередині окремих ходів. Запропоновано рівняння для розрахунку втрат тиску в каналі зварного пластинчатого теплообмінника з урахуванням втрат тиску на основному гофрованому полі та локального гідравлічного опору на вході та виході каналу. Підтверджено адекватність запропонованих рівнянь для розрахунку ефективності теплопередачі та втрат тиску в каналах зварного пластинчатого теплообмінника з круглими пластинами та можливість їх використання в інженерних розрахунках пластинчатих теплообмінників. Розроблено узагальнену математичну модель процесу теплопередачі між однофазними теплоносіями в багатоходовому зварному пластинчатому теплообмінному апарату з перехресно-протитоковим рухом теплоносіїв.Виконано аналіз результатів випробувань зразка зварного пластинчатого теплообмінника встановленого в промисловій колоні синтезу аміаку на заводі з виробництва аміаку. Наведено опис колони і експериментального зразка теплообмінника. Результати промислових випробувань підтвердили придатність зварного пластинчатого теплообмінника для роботи в умовах тиску до 32 МПа и температур до 520 °С колони синтезу аміаку. В промислових умовах підтверджено адекватність розробленої математичної моделі та одержаних в лабораторних іспитах рівнянь покладених в основу розробки її розробки. Показано збільшення на 15 % продуктивності колони по аміаку за рахунок збільшення завантаження каталізатора в колоні та підтверджено переваги використання пластинчатого теплообмінника порівняно з кожух-трубним при роботі в однакових умовах.^UThe dissertation is dedicated to the important scientific and practical problem of the improvement of the energy efficiency of production facilities by the enhancement of the efficiency of the industrial processes of gases heat recuperation by the use of the multi pass welded plate heat exchangers.An analytical survey of the scientific and technical information was carried out on the improvement of the energy efficiency of the chemical industry by the heat recovery in the technological processes. It is shown that the improvement of the effect of integration of thermal processes by the improvement of the level of heat recovery is possible with the use of compact heat exchangers with intensive heat transfer, such as plate heat exchanger. Analysed are the possibilities for improving the process of the ammonia production by the recovery of heat energy in the columns for synthesis. The main requirements are formulated for heat exchange equipment operating at the high pressure and temperature conditions of the units for the ammonia synthesis. Works with methods of calculation of plate heat exchangers with the intensified process of heat transfer are analysed.The analysis of turbulent heat transfer in the channels of complex geometric shape of plate heat exchangers with cross movement of gaseous heat carriers in the channels is performed. The analysis was performed using the analogy of heat transfer and momentum. Using a three-layer model of turbulent flow, the equation for calculating heat transfer based on the data on the hydraulic resistance of the corrugated field of the channels of the plate heat exchanger is obtained. It is proved that the exponent at the Prandtl number as a multiplier in the correlation equations for the calculation of heat transfer in gas flows in the channels of plate heat exchangers must be greater than that for liquid flows. For the range of Prandtl numbers from 0,5 to 7, the recommended value of this exponent is c = 0.5.The description of the experimental stand and model of the welded plate heat exchanger for research of process of heat transfer and pressure losses at cross movement of heat carriers in channels of mesh-flow type formed by round corrugated plates is presented. The stand and its equipment with control and measuring devices allows to carry out researches in a sufficient range of change of the basic parameters of process and measurement of flow rates, temperatures and pressure of heat carriers with sufficient accuracy. Experimental study of heat transfer and pressure drop in the model of a welded plate heat exchanger confirmed for the case of transverse motion of heat carriers in the apparatus the validity of the expressions proposed for the channels of plate heat exchangers mesh-flow type of different geometry. The dependence of heat transfer efficiency (ε) on the number of heat transfer units (NTU) in one pass of a plate heat exchanger with cross movement of heat carriers is also estimated. The proposed equation can be used in the calculation of plate heat exchangers with total counter and cross motion of coolants within individual courses. An equation for calculating the pressure loss in the channel of a welded plate heat exchanger taking into account the pressure loss in the main corrugated field and the local hydraulic resistance at the inlet and outlet of the channel is proposed. The adequacy of the proposed equations for the calculation of heat transfer efficiency and pressure losses in the channels of a welded plate heat exchanger with round plates and the possibility of their use in engineering calculations of plate heat exchangers are confirmed.A generalized mathematical model of the heat transfer process between single-phase heat carriers in a multi-pass welded plate heat exchanger with cross-counter current motion of heat carriers has been developed.The analysis of test results of a sample of a welded plate heat exchanger installed in an industrial ammonia synthesis column at an ammonia production plant is performed. The description of the column and the experimental sample of the heat exchanger is given. The results of industrial tests confirmed the suitability of the welded plate heat exchanger for operation at pressures up to 32 MPa and temperatures up to 520 ° C of the ammonia synthesis column. In industrial conditions, the adequacy of the developed mathematical model and the equations obtained in laboratory exams, which are the basis for the model development are confirmed. A 15% increase in the productivity of the ammonia column due to the increase of the catalyst load in the column is shown and the advantages of using a plate heat exchanger in comparison with a tubular heat exchanger when operating under the same conditions are confirmed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Мацегора О. І. 
Дослідження локальних особливостей впливу забруднень теплопередаючої поверхні на теплопередачу в пластинчатих теплообмінниках / О. І. Мацегора. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-практичної задачі підвищення ефективності рекуперації тепла на промислових підприємствах хімічної промисловості з використанням пластинчастих теплообмінних апаратів розбірної конструкції за рахунок зменшення рівня забруднень на теплообмінній поверхні та прогнозування їх сталої роботи.В дисертації розглянуті питання інтенсифікації процесів теплопередачі та розробки методів прогнозування забруднень теплообмінної поверхі, проектування пластинчастих теплообмінних апаратів (ПТА) та теплообмінних систем з урахуванням локальних особливостей впливу забруднення поверхні теплопередачі на теплопередачу під час експлуатації ПТА.Застосування порогової моделі, дозволяє знайти критичний рівень забруднень, після якого забруднення не збільшуються, що дозволить створити графіки експлуатації ПТА з прогнозуванням періоду роботи між очищенням (міжсервісні інтервали).На основі порогової моделі утворення забруднень у часі було розроблено математичну модель ПТА, схильного до забруднення, яка представлена системою звичайних диференціальних рівнянь. Дена математична модель дозволяє аналізувати продуктивність ПТА в умовах забруднення поверхні теплопередачі і визначати параметри процесу в часі з урахуванням впливу геометрії гофрування пластин, що дозволяє використовувати цей підхід для збільшення рекуперації тепла у ПТА. Намагання досягнути бажаного результату простим додаванням пластин з однаковим кутом нахилу гофр β до основного напряму потоку, не приводить до бажаного ефекту, так як в той же час збільшується тепловий опір відкладення і після деякого часу роботи він може стати набагато більш значним, ніж в ПТА з меншим числом пластин. В роботі розроблено фізико-математичну модель, яка враховує розподіл параметрів процесу теплопередачі вздовж каналу ПТА, що дозволяє прогнозувати розвиток забруднення в часі в різних місцях по довжині каналу. Розвиток шару відкладень враховується моделлю забруднення, яка представлена рівнянням в безрозмірній формі. Відносний вплив різних чинників враховується емпіричними коефіцієнтами, які можуть бути ідентифіковані за даними моніторингу теплових і гідравлічних характеристик ПТА. Модель також дозволяє передбачити зміну втрат тиску в ПТА з розвитком шару відкладення і відповідним зменшенням площі поперечного перерізу каналів. На основі розглянутої математичної моделі проведені випробування продуктивності ПТА з урахуванням виникнення забруднення в умовах діючої випарної установки цукрового заводу і проаналізовані дані випробувань теплообмінника М15М з площею теплообміну 93 м2.Параметри запропонованої математичної моделі утворення забруднень були визначені на основі даних промислових випробувань. Розбіжності між отриманими даними випробувань і оціненими по моделі значеннями коливаються в межах ± 8%. Було проведено розрахунки для застосування ПТА для гарячого водопостачання. За основу були взяті експериментальні дані з літератури для котельної системи централізованого теплопостачання, яка побудована за «відкритою» схемою. Експериментальні дослідження проводилися з ПТА типу M10B. Емпіричні параметри запропонованої моделі утворення забруднення були визначені методом найменших квадратів за експериментальними даними для різних швидкостей потоку. Порівняння даних для всіх експериментів з загальними коефіцієнтами теплопередачі, розрахованими за моделлю показали розбіжність розрахункових і експериментальних результатів ± 7%. В дисертаційній роботі представлено розрахунки експериментальної установки на базі ПТА при застосуванні в комунальному господарстві для підігріву водопровідної води, яку було встановлено на об'єкті. Була розроблена та впроваджена теплообмінна система на базі сучасних ПТА для підігріву води для потреб ХВО промислового підприємства. Створена математична модель інтегрована в пакет прикладних програм для автоматизації процесу оптимального проектування індивідуальних теплових пунктів для систем ГВП. Практичне значення отриманих результатів дисертаційної роботи для хімічної галузі та комунального господарства полягає в обґрунтованому виборі конструкції та конфігурації пластинчастих теплообмінних апаратів з урахуванням забруднень теплообмінної поверхні. Методика розрахунку термічного опору забруднень в ПТА вздовж пластини дозволить врахувати цей чинник на етапі проектування теплообмінного обладнання та вдосконалити систему експлуатації діючого устаткування.Ключові слова: пластинчастий теплообмінний апарат, теплопередача, гідравлічний опір, забруднення теплообмінної поверхні, математична модель, динаміка росту забруднень.^UThe dissertation is devoted to the decision of an actual scientific and practical problem of increase of efficiency of heat recovery at the industrial enterprises of the chemical industry with use of plate heat exchangers (PHE) of a collapsible design at the expense of decrease in level of pollution on a heat exchange surface and forecasting their steady work.The dissertation considers the issues of intensification of heat transfer processes and development of methods for forecasting heat exchange surface contamination, design of plate heat exchangers and heat exchange systems taking into account local features of heat transfer surface contamination on heat transfer during PHE operation.The application of the threshold model allows to find the critical level of pollution, after which the pollution does not increase, which will create schedules for the operation of PHE with forecasting the period of operation between cleaning (service intervals).Based on the threshold model of pollution formation over time, a mathematical model of a plate heat exchanger prone to pollution was developed, which is represented by a system of ordinary differential equations. The given mathematical model allows to analyze productivity of PHE in the conditions of pollution of a surface of heat transfer and to define parameters of process in time taking into account influence of geometry of corrugation of plates that allows using this approach for increase of heat recovery in the heat exchanger. Attempting to achieve the desired result by simply adding plates with the same angle of corrugation β to the main direction of flow does not lead to the desired effect, as at the same time increases the thermal resistance of the deposit and after some time it can become much more significant than in PHE with fewer plates.The paper develops a physical and mathematical model that takes into account the distribution of heat transfer process parameters along the PHE channel, which allows predicting the development of pollution over time in different places along the length of the channel. The development of the sediment layer is taken into account by the pollution model, which is represented by the equation in dimensionless form. The relative influence of various factors is taken into account by empirical coefficients that can be identified from the monitoring of thermal and hydraulic characteristics of PHE. The model also allows predicting the change in pressure losses in the PHE with the development of the deposition layer and the corresponding decrease in the cross-sectional area of the channels.On the basis of the considered mathematical model tests of productivity of PHE taking into account occurrence of pollution in the conditions of the operating evaporating installation of sugar factory are carried out and data of tests of the M15M heat exchanger with the heat exchange area of 93 m2 are analyzed.The parameters of the proposed mathematical model of pollution formation were determined on the basis of industrial test data. Differences between the obtained test data and the values estimated by the model range from ± 8%.Calculations were made for the use of PHE for hot water supply. Experimental data from the literature for the boiler system of district heating, which is built on an "open" scheme, were taken as a basis. Experimental studies were performed with PHE type M10B. The empirical parameters of the proposed model of pollution formation were determined by the method of least squares according to experimental data for different flow rates. Comparison of data for all experiments with total heat transfer coefficients calculated by the model showed a discrepancy between the calculated and experimental results ± 7%. The dissertation presents the calculations of the experimental installation on the basis of PHE when used in public utilities for heating tap water, which was installed at the site. A heat exchange system was developed and implemented on the basis of modern PHE for water heating for the needs of chemical water purification for industrial enterprise. The created mathematical model is integrated into a package of applications for automation of process of optimum designing of individual thermal points for TW systems.The practical significance of the obtained results of the dissertation for the chemical industry and utilities is a reasonable choice of design and configuration of plate heat exchangers taking into account the contamination of the heat exchange surface. The method of calculating the thermal resistance of contaminants in the heat exchanger along the plate will take into account this factor at the design stage of heat exchange equipment and improve the system of operation of existing equipment.Keywords: plate heat exchanger, heat transfer, hydraulic resistance, contamination of heat exchange surface, mathematical model, dynamics of pollution growth.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Арсенович Л. А. 
Механізми формування та забезпечення функціонування системи підготовки фахівців у сфері кібербезпеки органів державної влади України. / Л. А. Арсенович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі теоретично обґрунтовані механізми формування та забезпечення функціонування системи підготовки фахівців у сфері кібербезпеки органів державної влади України та надані практичні рекомендації щодо їх удосконалення у сфері публічного управління та адміністрування в умовах розвитку цифрового суспільства України.Розкрито сутність кібербезпеки як напряму вироблення державної політики цифрового розвитку. Визначено понятійно-категоріальний апарат галузі знань «Публічне управління та адміністрування» у сфері підготовки фахівців з провадження кібербезпеки органів державної влади України.Проаналізовано вітчизняне нормативно-правове забезпечення та узагальнено зарубіжний досвід щодо підготовки фахівців у сфері кібербезпеки. Узагальнено провідні світові практики щодо нормативно-правового забезпечення підготовки фахівців ІТ-підрозділів різних країн світу, а також сформульовано рекомендації органам державної влади щодо подальшої імплементації окремих міжнародних актів та положень ЄС та США у національне законодавство України.Уперше розроблено модель професійного розвитку фахівця із кібербезпеки у публічному управлінні (на прикладі Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України). Запропоновано схему функціонування віртуально-навчальної лабораторії для моделювання процесів провадження кібербезпеки. Удосконалено кадровий механізм посилення ресурсної спроможності Національної системи кібербезпеки України через розроблення проєкту професійного стандарту «Фахівець із кібербезпеки».У роботі набув подальшого розвитку понятійно-категоріальний апарат публічного управління у сферах кібербезпеки та кіберосвіти (в частині введення в науковий обіг авторських дефініцій: «державна політика у сфері кібербезпеки», «система підготовки кадрів у сфері кібербезпеки», «кіберосвіта», «фахівець із кібербезпеки» та «цифрові інструменти сфери кібербезпеки») та система підготовки кадрів у сфері кібербезпеки органів державної влади України в умовах розвитку цифрового суспільства України шляхом запровадження: проєкту Комплексної програми навчання загальним і професійним цифровим компетенціям, ІТ-технологіям та знанням у сфері кібербезпеки, та освітньої карти розвитку фахівця у сфері кібербезпеки. Ключові слова: кібербезпека, кіберосвіта, цифровізація, державна політика цифрового розвитку, цифрові трансформації, професійний розвиток, професійний стандарт, публічне управління, система підготовки кадрів, фахівець із кібербезпеки, цифрова компетентність, цифрові інструменти, цифрові технології, Національна система кібербезпеки України.^UIn the thesis, theoretical justification has been given to the procedures for initiation and support of the operation of the system dedicated to the training of specialists in the area of cybersecurity of Ukraine's government authorities and practical recommendations have been given with respect to their improvement in the area of public governance and administration in the context of the development of Ukraine's digital society.The essence of cybersecurity as directly the procurement of the state policy of digital development has been disclosed. The concept-and-category framework of the “Public Governance and Administration” area of expertise has been defined in the sphere of training specialists in cybersecurity of Ukraine's government authorities.The domestic regulatory support has been analyzed and the international experience of cybersecurity specialist training summarized. The leading international practice has been summarized in the area of regulatory support for training IT specialists in various countries worldwide, and recommendations have been prepared for the government authorities with respect to further integration of selected EU and USA's international provisions in the domestic law of Ukraine. A model of professional development of specialists in the area of cybersecurity in public governance has first been prepared (as illustrated by the State Service for Special Communication and Information Protection of Ukraine). A pattern of functioning of a virtual training laboratory has been proposed to model cybersecurity processes. Enhancements have been introduced to a career-oriented pattern of reinforcing the resource potential of the National Cybersecurity System of Ukraine through making a draft professional standard “Cybersecurity Specialist”.In the thesis, a concept-and-category framework of public governance in the areas of cybersecurity and cyber education has been exposed to further development (in the context of the introduction of the following author's definitions into the scientific discourse: “national policy in the area of cybersecurity”, “system of cybersecurity personnel training”, “cyber education”, “cybersecurity specialist” and “digital cybersecurity tools”) and personnel training system in the area of cybersecurity of Ukraine's government authorities in the context of the development of Ukraine's digital society by way of implementing the following: a draft comprehensive program of training common and professional digital competency, ІТ technology and cybersecurity knowledge, an educational map of cybersecurity specialist development.Keywords: cybersecurity, cybereducation, digitalization, the state policy of digital development, digital transformations, professional development, professional standard, public governance, personnel training system, cybersecurity specialist, digital competency, digital tools, digital technology, National Cybersecurity System of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ройко О. М. 
Розроблення технології мармеладних виробів для спортсменів силових видів спорту / О. М. Ройко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена науковому обґрунтуванню та розробці технології мармеладних виробів, для спортсменів силових видів спорту з використанням фітокомпозиції адаптогенної дії та екстрактів на її основі. Це дає можливість ро¬зширити асортимент функціональних продуктів спортивного харчування з під¬вищеним вмістом фітоадаптогенів, що є важливим питанням при підготовці спортсменів даних видів спорту.Проаналізовано сучасні технології продуктів спортивного харчування, фі¬зіологічну дію адаптогенів природного походження як функціональної складової продуктів спеціального призначення. На підставі анкетування спортсменів-важ¬коатлетів визначено кондитерські вироби мармеладної групи як базовий харчо¬вий продукт для збагачення природними адаптогенами. Показано, що листки гінкго білоба, аралії маньчжурської, елеутерококу ко¬лючого та ехінацеї пурпурової є джерелом біологічно активних речовин адапто¬генної дії з високою антиоксидантною активністю, що робить їх привабливим джерелом для створення фітокомпозицій адаптогенної дії. З метою заготівлі об¬раної рослинної сировини визначено раціональні параметри її сушіння.Оптимізовано рецептурний склад фітокомпозиції адаптогенної дії, визна¬чено оптимальні параметри процесу екстрагування діючих речовин з неї. Розро¬блено відповідні параметри виробництва, технологічні схеми, технологічні ка¬рти. Встановлено раціональні режими та умови зберігання, досліджено показ¬ники якості та безпеки, визначено хімічний склад.Обґрунтовано та проведено оптимізацію заміни в базовій рецептурі марме¬ладу «Золота осінь» лимонної кислоти на бурштинову, яка є природним адапто¬геном, з коефіцієнтом перерахунку 1,74.Досліджено вплив фітокомпозиції адаптогенної дії «Антистрес» та екстра¬ктів на її основі на параметри драглеутворення, технологічні, структурно-меха¬нічні властивості, органолептичні та фізико-хімічні показники якості мармеладу, встановлено їх оптимальне дозування.Розроблено рецептури та технології формового мармеладу з фітокомпози¬цією адаптогенної дії «Антистрес» та екстрактами на її основі, визначено показ¬ники якості та безпеки, хімічний склад, обґрунтовано тривалість та умови збері¬гання. Показано, що дослідні зразки порівняно з контролем мають підвищену кі¬лькість мінорних сполук, що підвищує їх біологічну цінність. Проведено дослідження впливу желейно-фруктового формового марме¬ладу з порошком та екстрактами фітокомпозиції адаптогенної дії «Антистрес» на психоемоційний стан та показники тренованості пауерліфтерів. Розроблено програмний засіб для розрахунку вмісту мікро- та макронутрі¬єнтів раціону, заданого користувачем, та порівняння його з добовими потребами.^UThe thesis is dedicated to the scientific rationale and development of technolo¬gies of food products for special purposes, in particular, jelly-marmalade products, for power sports athletes with the usage of functional phytocomposition of adaptogen ac¬tion and extracts, which are based on it. This gives the possibility to enlarge the assort¬ment of functional products for sports nutrition with enriched phyto-adaptogen content, which constitutes the essential issue during the training of such athletes. We have analyzed modern technologies of food products, physiological action of adaptogens of natural origin as a functional component of food products for the special purpose. Based on the questionnaire of the athletes, the confectionery of the jelly-marmalade group has been identified as a basic food product for enrichment with natural adaptogens.It has been proven that the leaves of Ginkgo Biloba, Manchurian Aralia, Eleu¬therococcus Senticocus, and Echinacea purpurea are a source of biologically active substances of adaptogenic action with high antioxidant activity, which makes them an attractive source for creating phytocompositions of adaptogenic action. To harvest the above-mentioned vegetable raw materials, the rational parameters of its drying have been determined. The prescription composition of the functional phytocomposition of adaptogenic action has been optimized and there have been defined the optimal parameters for the extraction process of active substances. Appropriate production parameters, technolog¬ical schemes, technological maps have been developed. Rational regimes and storage conditions have been established, quality and safety indicators have been investigated, and the chemical composition has been determined. The substitution in the basic recipe of marmalade "Golden Autumn" of citric acid for succinic acid, which is a natural adaptogen, with a conversion factor of 1.74 has been substantiated and carried out. We have studied the influence of the phytocomposition "Antistress" with the adaptogenic action and extracts based on it on the parameters of gem formation, tech¬nological, structural, and mechanical properties, organoleptic and physicochemical in¬dicators of marmalade quality, the optimal dosage of the phytocomposition.Formulations and technologies of shaped marmalade with a phytocomposition of adaptogenic action "Antistress" and extracts based on it have been developed, qual¬ity and safety indicators and the chemical compositions have been determined, duration and storage conditions have been substantiated. It has been proven that the experi¬mental samples have an increased number of minor compounds in comparison with the control sample, which increases their biological value.It has been carried out the study of the effect of jelly-fruit formed marmalade with powder and extracts of phytocomposition of adaptogenic action "Antistress" on the psycho-emotional state and fitness indicators of power sports athletes. A software application has been designed to calculate the content of micro- and macronutrients in the diet set by the user and compare it with daily needs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Пунтус Д. А. 
Особливості правового забезпечення при масовому вивільненні працівників в Україні. / Д. А. Пунтус. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено системному та ґрунтовному дослідженню теоретичних та практичних основ правового забезпечення при масовому вивільненні працівників в Україні, а також актуальних проблем такого забезпечення та пошуку шляхів їх вирішення. У науковій роботі здійснено правову характеристику юридичної сутності процесу «вивільнення працівників» в Україні, охарактеризовано сучасний стан такого забезпечення, представлено визначення поняття та елементи механізму правового забезпечення прав працівників при масовому вивільненні.Визначено авторське значення терміну «вивільнення працівників», як окремої юридичної категорії в системі трудового права в Україні, що являє собою об'єктивне явище, що виникло на підставі економічних, організаційних, структурних, технологічних процесів та полягає у сукупності соціально-виробничих та правових заходів, пов'язаних із розірванням трудових відносин з працівниками та реалізується в рамках системи управління персоналом шляхом зменшення певної кількості працівників з метою підвищення ефективності, продуктивності та конкурентоспроможності суб'єкта господарювання, з наступним перерозподілом робочої сили у суспільному господарстві.Встановлено, що суттєвими характеристиками та ознаками вивільнення, які відрізняють його від суміжних понять є: 1) це одна зі складових підсистеми регулювання чисельності та структури персоналу; 2) цілеспрямовано використовується організацією для вирішення певних завдань та проблем, і її необхідність безпосередньо не викликана невідповідністю працівниківзайманим посадам, їх низькою продуктивністю; - відбувається з ініціативи роботодавця; 3) є сукупністю певних соціально-виробничих відносин; 4) є об'єктивним процесом, що не залежить від волі працівника; 5) є соцiально-економiчним явищем, бо стосується як економiчного, так i соцiального аспектiв; 6) викликане науково-технiчним прогресом, що мiстить у собi й інтенсифікацію працi, й економiю робочого часу, й пiдвищення ефективностi працi; 7) тягне за собою перерозподiл обовязків, який може змiнити вимоги до професії (спецiальностi).Представлено авторське визначення поняття «масове вивільнення працівників», яке означає вивільнення працівників виключно з ініціативи роботодавця у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці (ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання) підприємства, установи, організації, що супроводжується скороченням за певний календарний період чисельності працівників у визначеній законодавцем кількості та відбувається з дотриманням законодавчо встановленої процедури.^UThe dissertation is devoted to systematic and thorough research of theoretical and practical bases of legal provision at mass dismissal of workers in Ukraine, and also actual problems of such providing and search of ways of their decision. The scientific work provides a legal description of the legal essence of the process of "dismissal of workers" in Ukraine, describes the current state of such support, presents the definition and elements of the mechanism of legal protection of workers' rights in case of mass dismissal.The author's meaning of the term "dismissal of workers" as a separate legal category in the system of labor law in Ukraine, which is an objective phenomenon that arose on the basis of economic, organizational, structural, technological processes and is a set of socio-industrial and legal measures associated with the termination of labor relations with employees and implemented within the personnelmanagement system by reducing a certain number of employees in order to increase the efficiency, productivity and competitiveness of the entity, followed by redistribution of labor in the public economy.It is established that the essential characteristics and signs of release that distinguish it from related concepts are: 1) it is one of the components of the subsystem for regulating the number and structure of personnel; 2) purposefully used by the organization to solve certain tasks and problems, and its need is not directly caused by the incompatibility of employees with their positions, their low productivity; - occurs on the initiative of the employer; 3) is a set of certain social and production relations; 4) is an objective process that does not depend on the will of the employee; 5) is a socio-economic phenomenon, because it concerns both economic and social aspects; 6) caused by scientific and technical progress, which includes the intensification of labor, and saving working time, and increasing labor efficiency; 7) entails a redistribution of responsibilities, which may change the requirements for the profession (specialty).The author's definition of the term "mass layoffs", which means the dismissal of employees solely on the initiative of the employer in connection with changes in the organization of production and labor (liquidation, reorganization, bankruptcy or reorganization) of the enterprise, institution, organization, accompanied by a reduction for a certain calendar period of the number of employees in the number determined by the legislator and occurs in compliance with the legally established procedure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського