Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (238)Книжкові видання та компакт-диски (205)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=АРТЕМОВ$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Артемович О.Д. 
Групи, близькі до нерозкладних, і пов'язані з ними задачі теорії кілець: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.Д. Артемович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.30,022 + В152.50,022
Шифр НБУВ: РА310335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Артемова Л.В. 
Оцінно-емотивна домінанта експресивності сучасних іспанських аналітичних статей (на матеріалі періодичних видань "El Pais", "El Mundo", "АВС"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Л.В. Артемова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено оцінно-емотивний аспект експресивності сучасних іспанських аналітичних статей. Запропоновано визначення аналітичної статті як прагматично-орієнтованого тексту оцінно-емотивного характеру, метою створення якого є здійснення мовленнєвого впливу на свідомість, почуття та емоції адресата з метою стимулювання змін у його світогляді та соціальній позиції. До групи аналітичних жанрів включено власне статтю, коментар, колонку, критику, листи до редактора та огляд преси. З'ясовано, що адресант є ключовою фігурою у створенні тексту, що знаходить відображення в акцентованому характері експресивності, відкритій оцінності та емотивній насиченості матеріалу. Показано роль оцінної програми як домінанти аналітичної статті, зокрема доведено, що негативна оцінка є частиною комунікативності стратегії адресанта. Показано можливості здійснення за допомогою аналітичної публікації глибокого взаємопроникнення таких лінгвопрагматичних аспектів експресивності, як оцінність та емотивність, що утворюють оцінно-емотивну домінанту. На підставі вивчення композиційно-змістової структури аналітичної статті у контексті прагматики встановлено прагматично навантажені композиційні блоки тексту (інтродуктивну та заключну частини). Розкрито значення різних видів повтору (морфемного, лексичного та синтаксичного) та їх комбінування, риторичних питань та діалогізмів як способів інтенсифікації оцінно-емотивної домінанти змісту висловлювання іспанської статті аналітичного жанру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-715 +
Шифр НБУВ: РА344963

Рубрики:

      
4.

Артемова С.М. 
Перебіг гломерулонефриту в умовах цитомегаловірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.М. Артемова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебігу різних форм гломерулонефриту за умов цитомегаловірусної інфекції. Обстежено 112 хворих на різні форми гломерулонефриту. Встановлено, що більшість хворих на гломерулонефрит інфіковано цитомегаловірусом (ЦМВ), особливо пацієнти з нефротичною формою хронічного гломерулонефриту (ГН). На підставі поглибленого вивчення даних клініко-лабораторних та імунологічних показників виявлено: в інфікованих хворих гломерулонефрит набуває набагато важчого перебігу, що проявляється у більш виражених набряковому синдромі, протеїнурії, гематурії та дисбалансі системи імунітету. Імунологічні зміни у хворих на ГН за умов ЦМВІ характеризувались пригніченням Т-супресорів, активності комплементу та системи фагоцитозу. Визначено, що у хворих на гострий ГН, інфікованих ЦМВ, хронізація процесу відбувається у 100% випадків, тоді як у неінфікованих - значно рідше. Запропоновано включати у комплекс обов'язкових досліджень у разі ГН вірусологічні тести на ЦМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-37
Шифр НБУВ: РА308211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
6.

Артемова О.І. 
Розвиток креативного мовлення молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.І. Артемова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-911.33
Шифр НБУВ: РА313519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Артемов В.І. 
Управління ефективністю функціонування нафтогазовидобувного комплексу України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.І. Артемов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Розроблено методологічні основи та наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення управління підвищенням ефективності нафтогазовидобувного комплексу національного господарства України за умов його ринкової трансформації. Розкрито економічну природу категорії ефективності виробництва та господарювання. Досліджено стан і перспективи розвитку рентних відносин, ціноутворення, відтворювальних процесів у даному комплексі. Обгрунтовано шляхи зміни співвідношення централізації та демократизації в управлінні та плануванні газовидобувної промисловості, активізації інвестування в основні фонди, відтворювальної та стимулювальної функцій оплати праці у трансфомаційній економіці. Розроблено концепцію територіально-галузевої інтеграції у нафтогазовидобувному комплексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-07-21 +
Шифр НБУВ: РА360934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Коломієць Т. В. 
Педагогічні технології формування фахової комунікативної компетентності студентів фармацевтичних спеціальностей у закладах вищої освіти / Т. В. Коломієць. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню педагогічних технологій формування фахової комунікативної компетентності студентів фармацевтичних спеціальностей у процесі вивчення гуманітарних дисциплін у закладах вищої медичної освіти.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що в межах проведеного дослідження:- вперше виокремлено змістові лінії фахової комунікативної компетентності (ФКК) студентів фармацевтичних спеціальностей при вивченні гуманітарних дисциплін; розроблено компонентно-рівневу структуру ФКК, аргументовано її значущість для фахової діяльності майбутніх фармацевтичних спеціалістів; апробовано та обґрунтовано педагогічні технології формування ФКК у студентів фармацевтичних спеціальностей засобами ІКТ у процесі вивчення гуманітарних дисциплін «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)», «Психологія спілкування», «Етика», «Теорія і практика професійної комунікації», перевірено ефективність їх реалізації під час навчання цих дисциплін;- визначено критерії, охарактеризовано рівні та показники сформованості ФКК студентів фармацевтичних спеціальностей; розроблено модель формування ФКК студентів фармацевтичних спеціальностей під час вивчення гуманітарних дисциплін.- подальшого розвитку й вдосконалення набули форми, методи і засоби навчання у процесі формування ФКК студентів фармацевтичних спеціальностей.^UThe thesis is devoted to studying pedagogical technologies of professional communicative competence formation in students of pharmaceutical specialties in the process of studying humanities in establishments of higher medical education.The scientific novelty of the study outcomes deals with the following:- for the first time content lines of professional communicative competence in students of pharmaceutical specialties in the process of studying humanities were defined; the component-level structure of professional communicative competence was developed, its significance for future pharmaceutical professional activity was argued; pedagogical technologies of professional communicative competence formation in students of pharmaceutical specialties by means of ICT in the process of studying humanities “Foreign language (due to vocational direction)”, “Psychology of communication”, “Ethics”, “Theory and practice of professional communication” were developed and proved; the efficiency of their realization in the process of teaching these disciplines was tested;- the criteria, indicators and levels of professional communicative competence formation in students of pharmaceutical specialties were developed; the model of formation of professional communicative competence in students of pharmaceutical specialties during the studying process of humanities was dwveloped.- forms, methods and means of studying in the process of professional communicative competence formation in students of pharmaceutical specialties have been further developed and improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського