Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=БЄЛИХ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бєлих І. А. 
Дія озону на біополімери та озонові методи в кріобіології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І. А. Бєлих ; Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Уперше експериментально показано, що за умов присутності певних доз озону в ростовому середовищі M9 зростає проліферативна активність бактерій Escherichia coli. Встановлено активізацію репараційних процесів дріжджоподібних грибів Candida albicans та вплив на стійкість еритроцитів до гемолізу певних доз озону. Доведено, що активність ацетилхолінестерази зростає під дією малих доз та знижується у процесі підвищення деякого порогового значення. Описано можливості використання під час кріоконсервування біологічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА342829

Рубрики:

      
2.

Бєлих Н.А. 
Особливості стану здоров'я дітей із соціально дезадаптованих сімей та можливості його поліпшення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.А. Бєлих ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані про стан здоров'я, фізичний розвиток і психоемоційний стан дітей шкільного віку, які виховуються за різних соціально несприятливих умов (у неповних, соціально неблагополучних сім'ях, державних інтернатних закладах, що перебувають під опікою родичів). Установлено закономірності впливу навколишнього середовища на рівень і структуру розповсюдженості патології серед дітей, які виховуються за соціально несприятливих умов. Доведено, що у соціально дезадаптованих сім'ях (СДС) складаються умови для формування стану хронічного стресу, який негативно впливає на стан здоров'я дітей і зумовлює формування психовегетативних розладів. Установлено, що у таких дітей порушення вегетативного та психоемоційного статусу мають прояв у вегетативній дисфункції, гетерономності, зниженні працездатності, високому рівні стресового стану, формуванні депресії, заниженій самооцінці. Визначено, що в дітей з СДС має місце підвищення активності симпатичного відділу вегетативної нервової системи, за цього нормальне функціонування організму забезпечується за рахунок більш високого, ніж за норми, напруження регуляторних систем. Установлено, що для дітей з СДС, які зазнали фізичного насильства, характерний дефіцит стрес-лімітучих систем, що має прояв у вірогідному зниженні вмісту beta-ендорфіну та серотоніну. Розроблено алгоритм діагностування порушень адаптації, який дозволяє на ранніх етапах виявити індикатори та ступінь дезадаптації в дітей, які виховуються за соціально дезадаптованих умов, з метою забезпечення індивідуального вибору заходів щодо корекції виявлених порушень. Розроблено комплекс диференційованих заходів корекції порушен адаптації, який передбачає використання медикаментозних, немедикаментозних заходів і дозволяє індивідуалізувати підхід до застосування реабілітаційних заходів у дітей з СДС, що сприяє підвищенню їх адаптаційних можливостей, зменшенню проявів психовегетативних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Ч491.09 +
Шифр НБУВ: РА361817

Рубрики:

      
3.

Бєлих С. П. 
Теоретичне моделювання й оптимізація лінз на основі рідких кристалів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / С. П. Бєлих ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено теоретичну модель рідкокристалічної лінзи з неоднорідною полімерною сіткою на випадок одно- та двовимірної неоднорідності полімерної сітки. Змодельовано фокусну відстань рідкокристалічної лінзи, утвореної в комірці з полімерною сіткою, з урахуванням сильного та слабкого поглинання світла під час процесу полімеризації. Знайдено профіль директора нематичного рідкого кристалу в комірці з просторово-модульованими крайовими умовами. Вперше побудовано залежність поздовжньої й поперечної аберації лінзи з керованою фокусною відстанню на основі рідких кристалів від прикладеного зовнішнього електричного поля до комірки. Вперше створено модель для опису електрооптичних властивостей рідкокристалічної комірки з барвником метилового червоного, змодельовано фокусну відстань лінзи, утвореної в даній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 в641,022 + В338.23 в641,022
Шифр НБУВ: РА377255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бєлих О.М. 
Шляхи реалізації аспектуальної семантики в сучасній німецькій мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Бєлих ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено аспектуальну категорію сучасної німецької мови на підставі теорії комунікативних актів на прикладах німецькомовної художньої прози, а також текстів наукової та економічної тематики. З використанням такого підходу визначено та сформульовано теоретичні засади щодо категорій акціональності й аспектуальності, виявлено суть видової структури дієслова у сучасній німецькій мові, проаналізовано приклади аспектуальності у різножанрових текстах, здійснено дослідження у порівняльному аспекті аспектуальні й акціональні вербальні лексеми у різножанровому дискурсі. На підставі аналізу аспектуальної семантики дієслів у різножанрових текстах і дискурсах визначено цю лінгвістичну категорію складною, змінною, полісемантичною та поліфункціональною. Це стосується різних дієслівних форм, часових категорій і текстових кореляцій. Певні проаналізовані дієслівні форми, термінативні чи атермінативні функціонують плідно, є частотними у сучасній німецькій мові, деякі з них - рідковживаними, наявні переважно у художніх текстах, особливо у сучасній німецькій художній літературі. У всіх часових формах виявлено сумісність відносин між термінативністю/атермінативністю, досягненням/недосягненням межі дії. Моделі термінативність - досягнення межі дії (Т - ДМТ) й атермінативність - недосягнення межі дії (Ат - НДМТ) визначено як звичайні, немарковані, вони є первинні і вживаються найчастіше. Моделі атермінативність - досягнення межі дії (Ат - ДМД), термінативність - недосягнення межі дії (Т - НДМТ) визначено як марковані, вони є вторинними, такими, що вживаються рідше. Акціональне значення зазначених перших двох моделей можна розкрити без вживання особливих маркерів чи схем, а наявність таких особливостей обов'язкова у разі визначення акціонального значення двох маркованих моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-2 +
Шифр НБУВ: РА354802

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського