Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (209)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (275)
Пошуковий запит: (<.>U=Р128.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Вітріщак С.В. 
Гігієнічні основи психодіагностики та реабілітації соціально дезадаптованих дітей: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.В. Вітріщак ; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено профілактичні заходи щодо збереження та зміцнення психічного та фізичного здоров'я соціально дезадаптованих дітей, їх медико-соціальної реабілітації в установах державної опіки, де повинні бути створені умови для нормального життя неповнолітніх, надання їм можливості для навчання, праці, дозвілля. Науково обгрунтовано системи заходів соціально дезадаптованих дітей на індивідуальному та популяційному рівнях. Установлено, що здоров'я таких дітей детерміновано його психічною та фізичною складовими, коли низький рівень соціально психологічної адаптації супроводжується підвищенням захворюваності, зниженням динаміки фізичного розвитку та неспецифічної опірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Р11(4УКР)44 +
Шифр НБУВ: РА362080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сітовський А.М. 
Диференційований підхід у фізичному вихованні підлітків з різними темпами біологічного розвитку (на прикладі школярів 7-х класів): автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.М. Сітовський ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження установлено, що школярі з різним рівнем біологічного розвитку у середині однієї віково-статевої групи значно відрізняються за показниками стану кардіореспіраторної системи, фізичних працездатності та підготовки. Розроблено методику розподілу навчального часу для розвитку рухових здібностей школярів VII класів на уроці фізичної культури залежно від темпів їх біологічного розвитку за умов трьох уроків фізичної культури на тиждень. Виявлено, що запропонована методика диференційованого підходу у розподілі навчального часу для розвитку рухових здібностей учнів даних класів є ефективним засобом диференційованого фізичного виховання підлітків, що має прояв у зростанні рівня їх фізичної підготовки та працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Р128.34 +
Шифр НБУВ: РА359622

Рубрики:

      
3.

Лук'яненко Н. С. 
Екологічно детермінована патологія у дітей: клініко-генетичний поліморфізм та принципи медико-генетичного консультування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / Н. С. Лук'яненко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Подано теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної проблеми сучасної педіатрії - покращання стану здоров'я дітей в регіонах поєднаного забруднення довкілля солями важких металів і фтором шляхом вдосконалення організаційної схеми надання медико-генетичної допомоги та оптимізації лікувально-профілактичних заходів, розроблених на підставі 9-річного спостереження за клінічним станом дітей, молекулярно-генетичних досліджень генів "схильності" та визначення маркерів індивідуальної чутливості дитячого організму до впливу ксенобіотиків. Вперше охарактеризовано провідні синдроми екопатології у дітей з м. Соснівка Львівської області, якими є нефропатія, порушення кальцієвого обміну, зниження імунологічної резистентності організму, тиреопатія та порушення процесів соматичного мутагенезу, частота й інтенсивність яких наростає зі збільшенням часу контакту дітей з ксенобіотиками. Визначено основні ланки патогенезу синдромокомплексу мультихімічної гіперчутливості, названого "Соснівський синдромокомплекс", що розвинувся у дітей внаслідок тривалого низькоінтенсивного комбінованого впливу солей важких металів і фтору. Розроблено діагностичні критерії клінічної гетерогенності екологічно детермінованої патології, апробовано та підтверджено можливість ранньої діагностики ксеногенної інтоксикації, прогнозування маніфестації та верифікації клінічного варіанта перебігу екопатології за допомогою цих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Р733-2 + Р11(4УКР)44
Шифр НБУВ: РА382568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Ковтун М.І. 
Організація адаптаційних процесів у зоровій системі користувачів у динаміці роботи на комп'ютері: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.І. Ковтун ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено функціональні показники зорової системи користувачів ПК молодого віку у процесі роботи та гри на комп'ютері. Показано, що у користувачів ПК в результаті роботи або гри формується або підсилюється (що стосується професійних користувачів) функціональна система адаптації зорової системи за міопічним типом, що характеризується розвитком або збереженням специфічної структури зв'язків між показниками, які є акомодаційно-конвергентною системою. Установлено, що у користувачів молодого віку в результаті роботи з відеодисплейним терміналом передчасно розвивається зорове стомлення, яке має прояв у зниженні працездатності, активності, настрою, самопочуття. Виявлено, що у процесі роботи або гри на комп'ютері контрастна чутливість на середніх і високих частотах вірогідно знижується у професійних користувачів та у підлітків, що є ознакою розвитку зорового стомлення. У професійних користувачів формується "асиметрична функціональна система контрастної чутливості", в якій значна асиметрія у роботі каналів контрастної чутливості правого та лівого очей у процесі зорової праці не змінюється. Доведено, що комп'ютерні ігри, пов'язані з підвищеною зоровою напругою, негативно впливають на акомодаційно-конвергентну систему підлітків (що призводить до росту асиметрії акомодаційної функції, збільшення значень резервів акомодації, наближення найближчих точок ясного зору, зниження контрастної чутливості на середніх і високих частотах), чим спричиняють прискорений розвиток зорової перевтоми. Розроблено заходи та підтверджено ефективність їх застосування для профілактики зорового стомлення та комп'ютерного зорового синдрому у користувачів молодого віку з використанням препарату мідріацил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р128.385 +
Шифр НБУВ: РА361407

Рубрики:

      
5.

Шінкарук-Диковицька М.М. 
Особливості зв'язків між конституційними параметрами і показниками кардіоінтервалографії у підлітків з різними типами гемодинаміки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.М. Шінкарук-Диковицька ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено регіональні особливості показників кардіоінтервалографії у практично здорових міських хлопчиків і дівчаток з різними типами гемодинаміки, що мешкають на території Подільського регіону України. Оцінено їх взаємозв'язок з антропометричними та соматотипологічними параметрами організму. Установлено зростання сили кореляційних зв'язків, які реєструються, у разі розподілу підлітків на різні типи гемодинаміки. Виявлено, що кількість і сила статистично значимих кореляційних зв'язків між конституційними показниками та показниками кардоінтервалографії у хлопчиків загалом, а також з урахуванням типу гемодинаміки більші, ніж у дівчаток. З використанням результатів дослідження розроблено регресійні моделі нормативних індивідуальних параметрів показників кардіоінтервалографії у практично здорових міських підлітків Поділля з різними типами гемодинаміки, що дозволяє більш коректно оцінити функціональний стан серцево-судинної та вегетативної нервової системи хлопчиків і дівчаток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.31 + Р11(4УКР)025.4 +
Шифр НБУВ: РА361563

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бєлих Н.А. 
Особливості стану здоров'я дітей із соціально дезадаптованих сімей та можливості його поліпшення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.А. Бєлих ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані про стан здоров'я, фізичний розвиток і психоемоційний стан дітей шкільного віку, які виховуються за різних соціально несприятливих умов (у неповних, соціально неблагополучних сім'ях, державних інтернатних закладах, що перебувають під опікою родичів). Установлено закономірності впливу навколишнього середовища на рівень і структуру розповсюдженості патології серед дітей, які виховуються за соціально несприятливих умов. Доведено, що у соціально дезадаптованих сім'ях (СДС) складаються умови для формування стану хронічного стресу, який негативно впливає на стан здоров'я дітей і зумовлює формування психовегетативних розладів. Установлено, що у таких дітей порушення вегетативного та психоемоційного статусу мають прояв у вегетативній дисфункції, гетерономності, зниженні працездатності, високому рівні стресового стану, формуванні депресії, заниженій самооцінці. Визначено, що в дітей з СДС має місце підвищення активності симпатичного відділу вегетативної нервової системи, за цього нормальне функціонування організму забезпечується за рахунок більш високого, ніж за норми, напруження регуляторних систем. Установлено, що для дітей з СДС, які зазнали фізичного насильства, характерний дефіцит стрес-лімітучих систем, що має прояв у вірогідному зниженні вмісту beta-ендорфіну та серотоніну. Розроблено алгоритм діагностування порушень адаптації, який дозволяє на ранніх етапах виявити індикатори та ступінь дезадаптації в дітей, які виховуються за соціально дезадаптованих умов, з метою забезпечення індивідуального вибору заходів щодо корекції виявлених порушень. Розроблено комплекс диференційованих заходів корекції порушен адаптації, який передбачає використання медикаментозних, немедикаментозних заходів і дозволяє індивідуалізувати підхід до застосування реабілітаційних заходів у дітей з СДС, що сприяє підвищенню їх адаптаційних можливостей, зменшенню проявів психовегетативних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Ч491.09 +
Шифр НБУВ: РА361817

Рубрики:

      
7.

Янко Н.В. 
Особливості стану здоров'я і адаптації учнів початкових класів гімназії в залежності від соціально-гігієнічних факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Янко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено стан здоров'я (фізичний розвиток, функціональний стан організму, захворюваність), розумову працездатність і фізичну підготовленість учнів початкових класів гімназії та факторів, що на них впливають (організацію, гігієнічне та психолого-педагогічне забезпечення навчання, спосіб життя, рівень психологічної готовності до навчання); особливості адаптації до навчального процесу організму учнів молодших класів гімназії. Розроблено та апробовано комплекс медико-педагогічних заходів з питань профілактики відхилень у стані здоров'я учнів молодших класів гімназій більш досконалих режимів та гігієнічних підходів до навчально-виховного процесу в цих закладах. Їх апробація довела позитивний вплив на рівень працездатності, фізичний розвиток, стан здоров'я молодших школярів гімназій, поліпшення гігієнічних умов навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Ч421.221
Шифр НБУВ: РА314618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кириленко С.В. 
Соціально-педагогічні умови формування культури здоров'я старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.В. Кириленко ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено змістову, функціональну, соціально-педагогічну сутність феномену культури здоров'я в учнів старшого шкільного віку. Обгрунтовано структурно-логічну модель формування культури здоров'я старшокласників. Висвітлено зміст та форми педагогічних технологій та організації педагогічного керівництва процесом формування культури здоров'я старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Р128.3 +
Шифр НБУВ: РА331355

Рубрики:

      
9.

Сіротченко Т.А. 
Удосконалення системи профілактики порушень фізичного та психічного розвитку у дітей груп соціального ризику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Сіротченко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ранньої діагностики порушень адаптації дітей шкільного віку груп соціального ризику на підставі визначення порушень фізичного та психічного розвитку, виявлення ранніх ознак остеопенічного синдрому, оцінки якості харчування, розробки та впровадження системи моніторингу стану їх здоров'я та адаптаційних можливостей. Установлено високий рівень психічних, емоційних і поведінкових розладів серед дітей груп соціального ризику у разі формування когнітивних розладів, змін особистості, що знижує адаптаційні можливості дітей відповідних груп. Визначено вікові та статеві відмінності періодів фізичного розвитку: "стрибки" зросту в дітей груп соціального ризику відбуваються пізніше, ніж у дітей контрольної групи, частота дисгармонійно розвинених дітей в основних групах вища, спостерігається невідповідність біологічного віку паспортному та затримка статевого розвитку. Виявлено початкові порушення процесів мінералізації кісткової тканин та денситометричні ознаки отеопенії, початкові зміни біохімічних параметрів залежно від мінеральної щільності кісткової тканини та фізичного розвитку, якості харчування дітей груп соціального ризику, що підтверджує початок формування остеопенічного синдрому. Визначено зміни адаптаційних реакцій серцево-судинної системи в дітей груп соціального ризику зі зростанням впливу синусової аритмії. Обгрунтовано патогенетичний підхід до корекції стану їх здоров'я, який передбачає врахування варіантів зниження адаптаційних можливостей та побудову математичної індивідуальної прогностичної моделі. Розроблено та впроваджено модель організації медико-соціальної допомоги дітям груп соціального ризику, спрямованої на корекцію порушень адаптації на донозологічному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)4 + Р128.31 + Ю983.5 +
Шифр НБУВ: РА357150

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Капранова Г. В. 
Формування культури здоров'я у старшокласників загальноосвітньої школи промислового міста: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Г. В. Капранова ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 22 с.: a-табл. — укp.

Досліджено проблеми формування культури здоров'я в старшокласників загальноосвітньої школи промислового міста. Висвітлено сутність і взаємозв'язок базових понять дослідження. Визначено структуру та зміст культури здоров'я старшокласників і виявлено особливості формування культури здоров'я учнів старших класів загальноосвітніх шкіл за умов промислового міста. Обгрунтовано педагогічну систему формування культури здоров'я в старшокласників і відповідні їй умови та технологічне забезпечення. Основні результати дослідження впроваджено в навчально-виховний процес загальноосвітньої школи промислового міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч427.354.5 + Р128.3
Шифр НБУВ: РА374607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського