Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (181)Книжкові видання та компакт-диски (282)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=БАЖАН$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Бажан О.М. 
Гендерні моделі характеротворення в прозі Марка Вовчка та Ганни Барвінок: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Бажан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано прозу М. Вовчка та Г. Барвінок із застосуванням гендерних і феміністичних підходів, поетику характеротворення й описано її інструментарій в українському та європейському літературному контекстах (ЛК). Висвітлено процес еволюції та модифікації фемінізму та гендеру у ЛК, визначено їх своєрідність у творчості українських письменниць, гендерний розподіл ролей у їх прозі, моделі та поетику творення характерів та її інструментарій. Розкрито "соціокультурний феномен" статі на основі вісьмох моделей характеротворення, спільними для творчості М. Вовчка й Г. Барвінок, за допомогою засобів гендерного психологізму у контексті гендерної проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Вовчок,М.534 + Ш5(4УКР)5-4Барвінок,Г.534
Шифр НБУВ: РА370280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бажановська О.В. 
Загальнолюдські цінності в контексті громадянського виховання учнів середньої школи у Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Бажановська ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено генезис науковий уявлень французьких учених про розвиток ідеї громадянського виховання в історії педагогічної думки країни. Проаналізовано сучасні теоретичні засади виховання у Франції за умов міжкультурної інтеграції, розглянуто його зміст, цілі та принципи. Визначено громадянське виховання як чинник демократизації французького суспільства. Виявлено основні напрямки формування загальнолюдських ціннісних уявлень і виховання ціннісних орієнтацій у процесі громадянської освіти у позакласній та позашкільній роботі в загальноосвітній школі Франції. Здійснено аналіз програм з навчальних курсів "Громадянське виховання" для французьких коледжів та "Громадянське, юридичне й соціальне виховання" для ліцеїв, розглянуто міжпредметні зв'язки з іншими дисциплінами, виявлено основні шляхи використання позитивного досвіду з питань у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч424(4ФРА) +
Шифр НБУВ: РА328652

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Бажан І.І. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання ефективного використання трудового потенціалу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.І. Бажан ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено механізм забезпечення потреб економіки у конкурентноздатних працівниках шляхом узгодження всіх елементів системи формування їх кваліфікації та її коригування відповідно до вимог ринкової економіки. Запропоновано впровадження до практики господарювання показника, що характеризує інноваційну активність - "витрати на розвиток людського капіталу", які формуються на базі витрат на навчання у системі навчальних закладів, підвищення кваліфікації, освоєння нових технологічних процесів під час впровадження інновацій. Удосконалено концептуальні положення щодо процесу розвитку трудового потенціалу, запропоновано виділення трьох його елементів, зокрема, відтворення індивідуальної робочої сили, нової робочої сили, а також кваліфікаційної робочої сили, що дасть змогу забезпечити більш обгрунтовані підходи щодо його державного регулювання. Розвинуто теоретичні та методичні положення, а також здійснено практичні розробки щодо залучення населення у працездатному віці, що зайняте у домогосподарствах. Запропоновано організаційні елементи механізму формування конкурентноздатного трудового потенціалу шляхом розробки Програми розвитку освітніх послуг вищих навчальних закладів України. Розроблено концептуальні та методичні положення щодо розробки інноваційної моделі розвитку трудового потенціалу, що передбачає стимулювання інвестицій в людський капітал на підставі звільнення від оподаткування частини чистого прибутку, призначеного для підвищення кваліфікації. Наведено структуру організаційно-економічного механізму державного регулювання відтворення трудового потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240-21 +
Шифр НБУВ: РА334917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бажанов О.Є. 
Організація залучення довгострокових фінансових ресурсів при іпотечному кредитуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.Є. Бажанов ; Ун-т банк. справи Нац. банку України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено сутнісні обмеження системи іпотечного кредитування, які зумовлюють недостатність довгострокових фінансових ресурсів і бажані для усунення у зв'язку з запровадженням в Україні дворівневої моделі іпотечного кредитування. Уточнено визначення поняття "сек'юритизація". Узагальнено джерела залучення довгострокових фінансових ресурсів в іпотечне кредитування. Розроблено функціональну модель залучення довгострокових фінансових ресурсів фінансовими установами з фондового ринку з використанням механізму сек'юритизації іпотечних активів. Розкрито механізм фінансової двоетапної емісії іпотечних облігацій з метою адаптації фінансового механізму класичної сек'юритизації до особливості системи іпотечного кредитування України, пов'язаної і з значною часткою іпотечних кредитів, що достроково погашаються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245
Шифр НБУВ: РА372415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бажанова А.І. 
Організування та інвестування інтегрованих виробничо-господарських структур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.І. Бажанова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено класифікацію інтегрованих виробничо-господарських структур шляхом уточнення існуючої класифікації та використання нових ознак, зокрема за стратегією розвитку та стратегією управління інвестиціями. З нових позицій запропоновано проведення етапів процесу формування інтегрованих виробничо-господарських структур і обгрунтовано їх послідовність. Набув подальшого розвитку механізм інвестиційної діяльності підприємств-учасників інтегрованої виробничо-господарської структури шляхом уточнення його складових елементів, якими є суб'єкти інвестиційної діяльності, їх функції, інвестиційний процес і визначення взаємозв'язків, що виникають між елементами цього механізму. Удосконалено процес реалізації інвестиційних проектів у межах інтегрованих виробничо-господарських структур шляхом виявлення особливостей і обгрунтування послідовності етапів процесу реалізації інвестиційних проектів учасниками даних структур. Розроблено методичні положення щодо оцінювання економічного ефекту від спільної інвестиційної діяльності учасників, які реалізують проекти за рахунок використання коштів спільного фонду фінансування інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА327428

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бажан С. М. 
Операторна модифікація генетичного алгоритму для дослідження процесів, що моделюються швидко осцилюючими та дискретними функціями: автореферат дис. ... д.філософ : 113 / С. М. Бажан. — Б.м., 2024 — укp.

С. Бажан. Операторна модифікація генетичного алгоритму для дослідження процесів, що моделюються швидко осцилюючими та дискретними функціями. Об'єкти дослідження: Лінійні оператори у скінчено вимірному просторі; функції однієї змінної, що визначені на замкненому відрізку; векторнозначні дискретні функції.Предмети дослідження в дисертаційній роботі: лінійні оператори спеціального вигляду, які здійснюють операції кросинговеру та мутації; множини Кантора; прикладні задачі пошуку мінімуму функції однієї змінної; задача про створення розкладу занять закладу освіти.Мета досліджень. Розробка математичної моделі модифікованого генетичного алгоритму на основі теорії лінійних операторів, із застосуванням до задач:–?пошуку екстремального значення функції однієї змінної у десятковому варіанті представлення;–?задач про автоматизоване формування розкладу занять закладу освіти.У першому розділі «Аналіз досліджень в теорії генетичних алгоритмів та їх практичних застосувань» викладені результати систематизації та аналітичного огляду наукових праць відомих вчених. Проведено дослідження сучасного стану теорії та практики застосування генетичних алгоритмів. У зв’язку зі специфікою перенесення природньо-еволюційних дій та збереження термінології генетичних процесів під час опрацювання наукових праць, було відзначене застосування синонімічних значень однакових процесів та елементів математичного трактування генетичних алгоритмів. Встановлено відповідне зіставлення використання генетичної та математичної термінології. Проведено огляд теоретичних та практичних підходів застосування класичних та модифікованих генетичних алгоритмів для розв’язання задач знаходження глобальних екстремумів функцій однієї змінної та задач складання розкладу. Здійснено огляд досліджень з теорії розкладів, методів розв’язання задач у цій галузі із застосуванням методів розв’язання транспортних задач. У результаті проведеного аналізу запропоновано єдиний підхід до розв’язання задачі пошуку глобального екстремуму функції однієї змінної та складання розкладу, що базується на застосуванні лінійних операторів, які є в певному сенсі узагальненнями операцій кросинговеру та мутації в класичному генетичному алгоритмі. Алгоритми розв’язання цих задач є новими, тому потребують обґрунтування їх працездатності та ефективності. З цією метою розроблено програмні застосунки, які дають змогу практичного проведення чисельних експериментів.У другому розділі «Математична модель операторної модифікації генетичного алгоритму» розроблено математичну модель операторної модифікації генетичного алгоритму, наведено алгоритм її реалізації.Математична модель операторної модифікації генетичного алгоритму базується на застосуванні лінійних операторів, що породжуються стохастичними матрицями, які реалізують процедуру рекомбінації елементів області пошуку. Запропоновано три варіанти здійснення операції мутації для операторної модифікації генетичного алгоритму. Перший варіант операції мутації виконує випадковий процес створення нової пари хромосоми, яка надалі приймає участь у визначенні нової пари хромосом для наступного ітераційного кроку. Другий варіант операції мутації застосовує стохастичні матриці з використанням випадкових параметрів визначеного типу, які є операторами розтягування. Третій варіант запропонованої операції мутації полягає у використанні множини Кантора, як нового методу для отримання елементів популяції. У третьому розділі «Операторна модель складання розкладу занять закладу освіти» наведена постановка транспортної задачі спеціального виду та на її основі розроблена математична модель складання розкладу закладу освіти. Представлено принципи побудови початкового опорного плану розкладу занять методом мінімального елемента та методом випадкового заповнення. А також наведено методи побудови та застосування оператору вдосконалення розкладу. Обґрунтовано принцип впорядкованості та ранжування даних. Проведено математичне моделювання задачі про призначення аудиторного фонду для проведення занять.У четвертому розділі «Аналіз результатів комп’ютерного моделювання задач пошуку глобального екстремуму та складання розкладу» представлено результати чисельних експериментів отриманих за допомогою розроблених комп’ютерних програм. А саме, представлено графічні та чисельні результати для задачі пошуку глобального мінімуму функції однієї змінної з різними умовами застосування операторів, що реалізують кросинговер та мутацію. А також, результати розв’язання задачі складання розкладу занять закладу освіти за допомогою комп’ютерної програми «Генератор розкладу». Виконано аналіз порівняння результатів двох методів побудови опорного плану. Досліджено застосування операторів перестановки рядків матриці розкладу, які представляють собою аналог операції мутації.Ключові слова: математичне моделювання, генетичний алгоритм, транспортна задача, оператори, мутація, множина Кантора, задачі оптимізації, ітераційний процес, екстремум, розклад занять.^US. Bazhan. Operator modification of the genetic algorithm for researching processes modeled by rapidly oscillating and discrete functions. The object of the research: linear operators in a finite dimensional space; functions of one variable defined on a closed segment; vector-valued discrete functions.The subject of the research: linear operators of a special form that perform crossing over and mutation operations; Cantor sets; applied problems of finding the minimum of a function of one variable; the task of scheduling classes in an educational institution.The aim of the research.Development of a mathematical model of a modified genetic algorithm based on the theory of linear operators, with application to the tasks of finding the extreme value of the function of one variable in the decimal version of the representation and tasks.The first chapter presents the results of the conducted search, systematization and analysis of scientific works of famous scientists. A study of the current state of the theory and practice of the application of genetic algorithms was conducted.In connection with the specificity of the transfer of natural-evolutionary actions and the preservation of the terminology of genetic processes during the study of scientific works, the use of synonymous meanings of the same processes and elements of the mathematical interpretation of genetic algorithms was noted. Correspondence in the use of genetic and mathematical terminology was established. An overview of theoretical and practical approaches to the application of classical and modified genetic algorithms for solving the problems of finding global extrema of functions of one variable and the problems of arranging a schedule was carried out. A review of studies on the theory of schedules, methods of solving problems in this field with the use of methods of solving transport problems was carried out. As a result of the analysis, a unified approach to solving the problem of finding the global extremum of a function of one variable and arranging a schedule is proposed, based on the application of linear operators, which are, in a certain sense, generalizations of crossing over and mutation operations in the classical genetic algorithm. Algorithms for solving these problems are new, so they need justification of their workability and efficiency. For this purpose, software applications have been developed that enable practical numerical experiments of the automated scheduling classes in an educational institution.In the second chapter, a mathematical model of operator modification of genetic algorithm is developed, the algorithm of its implementation is given.The mathematical model of the operator modification of the genetic algorithm is based on the application of linear operators generated by stochastic matrices, which implement the procedure of recombination of elements of the search area.Three variants of the mutation operation for the operator modification of the genetic algorithm are proposed. The first option is based on a random process of selection of parental chromosomes at the stage of determining the best parental pair of chromosomes on a given segment. The second option of the modification is based on the application of stochastic matrices with the use of random parameters of a certain type, which are stretch operators. The third option of the proposed mutation operation suggests applying the Cantor set as a new method for obtaining population elements.In the third chapter presents a mathematical model for arranging a schedule of an educational institution based on a special type of transport problem. This section deals with presenting the principles of building the initial reference plan of the class schedule by the minimal element method and the random filling method. The principle of orderliness and ranking of data is substantiated. Also methods of construction and application of the schedule improvement operator are given and task of assigning an auditorium fund for classes has been modelled.The fourth chapter presents the results of numerical experiments obtained with the help of developed computer programs. Graphical and numerical results are presented for the problem of finding the global minimum of a function of one variable with different conditions of application of operators implementing crossing over and mutation.The results of solving the task of arranging a schedule of classes in an educational institution using the computer program "Schedule Generator" are presented. An analysis of the results of the comparison of two methods of building a reference plan was conducted. The sections also contains study of the application of operators for permuting the rows of the decomposition matrix, which are an analogue of the mutation operation.Keywords: mathematical modelling, genetic algorithm, mutation operators, Cantor's set, optimization problems, iterative process, extremum, class schedule.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського