Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=БАЛЯ$<.>+<.>A=ГЕННАДІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Баля А.Г. 
Амідофенацилюючі реагенти в синтезах потенційних біорегуляторів 1,3-азольного ряду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / А.Г. Баля ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гетероциклізації на основі амінодофенацилюючих реагентів. Розроблено препаративні синтези нових функціональнозаміщених похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу, імідазо[2,1-b]тіазолу та інших гетероциклічних систем. Показано, що амідофенацилюючі реагенти спрямовано взаємодіють з дитіокарбаматом амонію, за цього синтезуються похідні 5-аміно-2-меркапто-1,3-тіазолу, які перетворено у невідомі раніше 2-ациламіно-тіазоло[2,3-b]тіазолієві солі. Установлено, що продукти конденсації 4-ациламіно-2-меркапто-1,3-оксазолів з метилхлорацетатом здатні до рециклізації, яка дозволяє вводити біофорний тіазолідин-2,4-діоновий фрагмент в положення 4 оксазольного кільця. З'ясовано, що продукти конденсації амідофенацилюючих реагентів з моно- та дизаміщеними тіосечовинами, а також тіосемікарбазонами у разі нагрівання в соляній кислоті рециклізуються, за цього синтезуються біофорні ди- та тризаміщені 2-тіогідантоїни. Проведено порівняння структур відомих біорегуляторів азольного ряду та різноманітних похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу та імідазо[2,1-b]тіазолу, одержаних на основі амідофенацилюючих реагентів, що дозволяє прогнозувати їх високу та різнобічну біофорність. Екпериментально підтверджено активуючий вплив деяких похідних 5-аміно- й 2,5-діаміно-1,3-тіазолу на ріст пшениці та кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-4 +
Шифр НБУВ: РА361631

Рубрики:

      
2.

Балянт Г.Р. 
Кредитування інвестиційних проектів в умовах становлення та розвитку ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.Р. Балянт ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми, пов'язані з діяльністю банків України у сфері інвестиційного кредитування. Визначено суть, функції, принципи й особливості кредитування інвестиційних проектів. Висвітлено методи оцінки ефективності інвестиційних проектів. Запропоновано метод оцінки прогнозної інвестиційної кредитоспроможності позичальника. Розглянуто інструменти та методи управління проектними ризиками. Проаналізовано стан банківського інвестиційного кредитування в Україні, а також основні проблеми, які перешкоджають активізації діяльності банків у цій сфері. Запропоновано напрями активізації банківської сфери в інвестиційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-56 +
Шифр НБУВ: РА343522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Балян А.В. 
Міжрегіональне транскордонне співробітництво України та Угорщини в умовах розширення Європейського Союзу (питання методології, методів і практики): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / А.В. Балян ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено теоретичні дослідження перспектив міжрегіонального транскордонного співробітництва України за умов розширення ЄС. Проведено комплексний конкретно-економічний і порівняльний аналіз специфіки формування й основних закономірностей розвитку українсько-угорського транскордонного співробітництва згідно принципів регіональної політики ЄС і базових європейських засад єврорегіонального транскордонного співробітництва. Запропоновано методологічні підходи до формування системи єврорегіонів у контексті реалізації політики "подолання" переферійності прикордонних регіонів країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 + У9(4УГО)8 +
Шифр НБУВ: РА343166

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Баля Г.М. 
Ортопедична реабілітація хворих з генералізованою формою патологічного стирання твердих тканин зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Баля ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання діагностування й ортопедичного лікування хворих з генералізованою формою патологічного стирання твердих тканин зубів. Розроблено нові підходи до вибору конструкції зубного протеза залежно від прояву патологічного процесу. Визначено поширеність зазначеної патології серед населення Полтавщини, яка перевищує середньостатистичний показник в Україні. Виділено різновиди форм патологічного стирання зубів, не відображені в існуючих класифікаціях, але які мають суттєве значення під час складання плану ортопедичного лікування. На підставі результатів електроміографічних досліджень установлено ступінь функціональних порушень у жувальному апараті за наявності зазначеної патології. Розроблено методики ортопедичного лікування за допомогою покривних протезів за типом повних знімних, з додатковими елементами фіксації. Визначено косметичну та функціональну ефективність запропонованих конструкцій, підтверджену суб'єктивними й об'єктивними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223-5 + Р661.210.223-5 + Р661.210.223-5
Шифр НБУВ: РА363002

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Балягузова О.Ю. 
Розкол в українському православ'ї у 1921 - 1930 рр. (на матеріалах Півдня України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Ю. Балягузова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії та розколу українського православ'я на Півдні України у 1921 - 1930 рр. Визначено місце у даному процесі радянських органів влади та більшовицької партії. Виявлено, що на етапі становлення у 1920 - 1921 рр. українські парафії (основа майбутньої Української Автокефальної Православної Церкви - УАПЦ) мали певну популярність. Обгрунтовано тезу про наявність у південному регіоні значної кількості віруючих та священнослужителів, які підтримували ідею українізації церкви, але не відокремлюючи її від офіційної Російської православної церкви (РПЦ), на відміну від традиційного твердження про максимальну русифікацію даного регіону як основної імовірної причини невеликої кількості парафій УАПЦ. Встановлено вплив на популярність і поширення парафій УАПЦ наступних факторів, як недостатня підготовленість духовенства, наявність у регіоні єпископа РПЦ, дії радянських владних структур. Відтворено загальну картину розвитку "обновленського руху" в регіоні протягом 1922 - 1930 рр. Підтверджено тезу попередніх дослідників щодо провідної ролі у процесі розколу православної церкви органів державної влади, насамперед ВУНК - ДПУ - ОДПУ, рішення та плани дій яких визначали ЦК КП(б)У.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91(4УКР7)-36-017 + Э372.271-36 + Э372.240.92(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського