Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (83)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕЙЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Бейлах О.Д. 
Експериментаторські тенденції в радянському дизайні 1970 - 1980-х років: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.Д. Бейлах ; Харків. держ. академія дизайну і мистецтв. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано науково-дослідницький аспект в експериментаторській діяльності радянських дизайнерів і архітекторів. Розглянуто практику фахової творчості з різними методами, підходами та прийомами, які були зумовлені соціалістичним суспільством та способом господарювання. Висвітлено експериментальні ідеї у творчих розробках і теоретичних концепціях радянських дизайнерів у галузі геометричного формотворення, а саме: досліждення теми симетрії, біонічного формотворення та кінетичного мистецтва. Зазначено, що експериментальний досвід надав новий імпульс для подальшого розвитку їх у дизайнерській практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4СОЮ)63 +
Шифр НБУВ: РА365254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бейліс Л.І. 
Українська бібліотечна періодика 1991 - 2005 років: основні тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.І. Бейліс ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано систему української фахової бібліотечної періодики, яка складається в Україні, починаючи з 1990-х рр. Надано загальну характеристику фаховій періодиці, проаналізовано її підвиди, а саме: інформаційні бюлетені, журнали, наукові збірники. Розглянуто окремі видання в аспекті місця, яке вони займають у системі професійної комунікації, структури, контенту, авторського складу (у тому числі науковий статус й інтеррегіональний аспекти), галузевої приналежності, персоналій головних редакторів і членів редколегій. Запропоновано елементи для їх типологічної, системної характеристики. Визначено тенденції розвитку цієї системи. Здійснено історіографічний аналіз проблеми, вивчено основні тематичні та гносеологічні підходи до її вирішення, які були застосовані російськими й українськими вченими. На базі аналізу архівних джерел, наукових статтей та матеріалів, а також періодичних видань висвітлено процес створення системи української бібліотечної періодики у контексті історичної перспективи, починаючи з першої половини XX ст. Досліджену проблему розглянуто з використанням функціонального підходу до вивчення професійної періодики, який полягає у розгляданні жанротвірних факторів, які визначають жанри документальних джерел наукової інформації (ДДНІ). Запропоновано поняття, які уточнюють фактори застарілості або актуальності конкретних ДДНІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.2:Ч73 + Ч612.4(4УКР)723.2:Ч73 +
Шифр НБУВ: РА345198

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського