Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕЛІНСЬКА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ОМЕЛЬЯНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Белінська Я. В. 
Взаємодія валютного курсу та інфляції в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я. В. Белінська ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності формування обмінного курсу, механізми його взаємодії з інфляцією та вплив на економічний розвиток України. На базі теорії ПКС розкрито макроекономічний аспект процесу курсоутворення та зворотного впливу валютного курсу на народногосподарські процеси. Виявлено залежність між темпами зміни валютного курсу і темпами інфляції, яка полягає в більшій мінливості валютних курсів у порівнянні з темпами інфляції, особливо під час фінансово-економічних потрясінь. Встановлено, що стабілізація обмінного курсу української валюти є необхідним чинником уповільнення інфляційних процесів та економічного зростання. Доведено, що за умов значної заниженості курсу проти ПКС валютний курс спотворює господарчі рішення на різних рівнях їх прийняття, і тому одним із визначальних принципів під час розробки валютної політики в Україні повинна стати орієнтація на динаміку співвідношення обмінного курсу до рівня ПКС для запобігання значним розбіжностям між номінальним та реальним курсами валюти. Обгрунтовано, що вирішальне значення на даному етапі розвитку національної економіки для зміцнення української валюти мають заходи щодо стимулювання економічного розвитку і структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА314377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Белінська О.Г. 
Державне управління видатками пенсійного фонду України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.Г. Белінська ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та узагальнення теоретичних положень сучасної економічної науки щодо функцій і ролі держави в соціально-ринковій економіці обгрунтовано необхідність запровадження трирівневої пенсійної системи в Україні. Відзначено, що фінансову звітність Пенсійного фонду України перетворено за накопичувальним методом обліку для одержання більш реалістичного уявлення про його фінансовий стан. Розроблено схему управління Пенсійним фондом та його видатками у контексті проведення адміністративної реформи. Удосконалено методику здійснення фінансового аналізу діяльності Пенсійного фонду України. У процесі виконання аналізу діючої та запропонованої пенсійних систем України набуло подальшого розвитку використання моделі PROST для прогнозування розвитку даної системи. Запропоновано послідовність проведення пенсійної реформи: створення комп'ютерних систем, баз даних і адміністративних механізмів, необхідних для підвищення ефективності та дієвості солідарної системи; побудову фінансової моделі з метою обчислення очних оцінок і керування збиранням внесків та виплатою пенсій у цій системі; її реформування з метою забезпечення актуарного балансу та створення надлишку коштів для фінансування накопичувальної системи; удосконалення адміністративних процедур у солідарній системі; розробку законодавчо-нормативної бази накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА325746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Белінська С. М. 
Організаційно-економічний механізм формування ринку землі сільськогосподарського призначення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С. М. Белінська ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування ринку землі сільськогосподарського призначення (СГП), що забезпечує формування конкурентоспроможних сільськогосподарських підприємств, вивчено зарубіжний досвід формування і розвитку ринку земель. Науково обгрунтовано механізм мораторію на купівлю-продаж земель СГП, в тому числі земельних ділянок пайової власності. Розроблено методичні підходи до грошового оцінювання землі, які враховують фактори, що впливають на попит і пропозицію земель та екологічні критерії. Розкрито механізм зниження банківських ризиків повернення кредитів, одержаних під заставу землі, визначено механізм регулювання ринку землі, що забезпечує підвищення ефективності сільськогосподарського землекористування всіх форм власності та господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51
Шифр НБУВ: РА380537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Белінська Я.В. 
Регулювання валютного курсу в Україні в умовах глобалізації: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Я.В. Белінська ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми регулювання курсу національної валюти за умов глобалізаційних процесів. Регулювання валютного курсу запропоновано розглядати як дворівневий циклічний процес, що дозволило уточнити напрями вдосконалення валютно-курсової політики стосовно посилення її антициклічного напрямку. Розкрито суть поняття "регулювання валютного курсу". Визначено фактори, що зумовлюють різноспрямований рух купівельної спроможності та конвертованості національної валюти на підставі проведеного факторного аналізу динаміки реального ефективного курсу валюти. Запропоновано трактування взаємозв'язку між курсотвірними факторами макро- та мікрорівня економіки. Вдосконалено підхід до регулювання валютного курсу у контексті посилення пруденційного характеру валютно-курсової політики. Визначено обмеження щодо допустимого розміру курсових коливань, що дозволило обгрунтувати методику визначення оптимальних значень курсових змін для підтримки сприятливих умінь торгівлі та структури внутрішнього попиту в Україні. Оцінено ефективність валютного курсу як інструмент державного регулювання. Обгрунтовано доцільність стратегічної орієнтації валютно-курсової політики на компенсацію зовнішніх шоків і стимулювання внутрішнього попиту. Визначено роль Національного банку України в регулюванні валютного курсу за умов глобалізації та класифіковано відповідні інструменти. Висвітлено напрями вдосконалення регулювання валютного курсу за умов впровадження політики гнучкого валютного курсоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18-21 +
Шифр НБУВ: РА365872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Белінська С.О. 
Товарознавча характеристика нових видів заморожених гарбузових овочів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / С.О. Белінська ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Запрпоновано оптимальні способи попередньої обробки гарбузових овочів перед заморожуванням з метою стабілізації їх вихідних та поліпшення споживних властивостей готової продукції. Досліджено фізико-хімічні, біохімічні та мікробіологічні процеси, які відбуваються під час заморожування та тривалого холодильного зберігання. Розроблено систему 5-бальної оцінки органолептичних показників для заморожених гарбузових овочів та математичні моделі рівня їх якості залежно від способів попередньої обробки. Виявлено вплив способів розморожування на споживні властивості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.7-1 + Л912.41
Шифр НБУВ: РА310059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Белінська С. О. 
Управління безпечністю та якістю швидкозамороженої плодоовочевої продукції: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.15 / С. О. Белінська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано закономірності процесу формування асортименту, безпечності та якості швидкозаморожених плодоовочевих продуктів шляхом використання стратегії системного та процесного підходів, виявлення чинників впливу та встановлення закономірностей змін споживних властивостей. Розроблено методологію формування асортименту, безпечності та якості швидкозаморожених плодоовочевих продуктів за виявленими критеріями значущості потреб споживачів. Запропоновано ієрархічну класифікацію швидкозаморожених плодоовочевих продуктів і визначено рівні систематизації класифікаційних ознак. Встановлено закономірності змін хімічного складу нових швидкозаморожених плодоовочевих продуктів і виявлено показники, які є індикаторами змін якості продуктів. Розроблено процедуру контролю режимів зберігання продуктів на підприємствах торгівлі за встановленими показниками - індикаторами. Науково обгрунтовано використання методу структурно-функціонального аналізу зі встановленням параметрів контролю якості та критичних точок безпечності в процесі виробництва швидкозаморожених плодоовочевих продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.7
Шифр НБУВ: РА377600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Левшук А. А. 
Удосконалення оподаткування малого бізнесу в системі засобів детінізації економіки / А. А. Левшук. — Б.м., 2020 — укp.

Досліджено економічну природу та розкрито сутність тіньової економіки малого бізнесу та систематизовано методи оцінки розмірів тіньового сектора малого бізнесу. Виявлено вплив різних чинників та державної політики на розвиток малого бізнесу в Україні. Визначено основні причини ухиляння від сплати податків. Узагальнено зарубіжний досвід щодо удосконалення оподаткування малого бізнесу.Виконано ретроспективний аналіз стану розвитку малого бізнесу в Україні. Дано оцінку ефективності функціонування спрощеної системи оподаткування малого бізнесу з урахуванням її переваг і недоліків, механізму оподаткування.Розвинуто науково-методичний підхід до запровадження основних напрямів удосконалення оподаткування малого бізнесу в Україні. Запропоновано алгоритм розрахунку податкових втрат бюджету від використання малими підприємствами механізмів ухилення від сплати податків, що може застосовуватись для порівняння різних базових параметрів розвитку малого підприємництва. За допомогою даного алгоритму досліджено чинну ситуацію тінізації малого бізнесу в Україні. Розроблені практичні рекомендації, які спрямовані на удосконалення оподаткування малого бізнесу в системі засобів детінізації економіки.^UIn the dissertation, the theoretical principles have been developed, and the scientific and methodological approaches aimed at the shadowing of small businesses in Ukraine have been improved by improving its taxation.The economic nature and nature of the shadow economy of the small business are investigated; the conceptual and categorical apparatus "the shadow economy" and "the shadowing of the small business by tax means" are improved. The methods estimating the size of the shadow sector of small business were systematized, with the help of which the size of the shadow sector of small business was established. The peculiarities of interaction between informal and hidden areas in terms of the existence of both complementary and destructive nature of relations with the formal sector of the economy and formation of closed causal relationships between them are established. The influence of various factors and state policy on the development of small business in Ukraine is revealed. The main reasons for tax evasion are identified. International experience in improving small business taxation is generalized. A retrospective analysis of the state of development of small business in Ukraine is carried out, tendencies of development of small business and factors of its shadowing are evaluated. The efficiency of the functioning of a simplified system of taxation of a small business with its advantages and disadvantages, the mechanism of taxation is given. The ways and tools of tax evasion by small businesses in Ukraine are discussed. The technique of estimating budget losses from the shadow activity of small business entities has been improved. The estimation of budget losses for small enterprises of Ukraine is given. The methodological approaches proposed in the work of the algorithm for calculating the tax losses of the budget from the use of tax evasion mechanisms by small enterprises can be applied to the modernization of tax means in order to adjust the basic parameters of small business development in the direction of increasing the cost of servicing small business shadowing tools and offsetting the effects of savings using.The scientific and methodological approach to the introduction of the main directions of improvement of taxation of small business in Ukraine is developed. Conceptual approaches to improving the taxation of income of small business entities have been developed. An algorithm for calculating budget tax losses from the use of tax evasion mechanisms by small enterprises is proposed, which can be used to compare different basic parameters of small business development. The current situation of shadowing of small business in Ukraine is investigated. Practical recommendations have been developed that are aimed at improving the taxation of small businesses in the system of means of shadowing the economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Белінська Л. С. 
Українська еліта Східної Галичини у націєтворчому дискурсі другої половини ХІХ – першої половини ХХ століття. / Л. С. Белінська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексний аналіз ментальності, свідомості та етосу, які склали символічний, культурний, соціальний капітал української еліти Східної Галичини. В умовах модернізаційних змін у Західній Європі відбулася композиція еліт, коли шляхетська культура поєдналася з міщанським етосом. Це забезпечило розмірений перехід до громадянського суспільства, націє- та державотворення. В умовах Центральної та Східної Європи, в тому числі Галичині, еліта зберегла свою культуру у вигляді освіченої верстви, духовенства, яке виховало світську інтелігенцію. Інтелігенти, як духовна еліта, взяли на себе відповідальність за етнос і кропіткою працею формували модерну націю. Застосовуючи метод колективних біографій з виховним дискурсом, просопографіний метод простежено культурні практики низки громадсько активних шляхетських родів Галичини, які виховали духовну еліту у правничій, економічній, мистецькій, комунікативній сфері. Доведено, що, не зважаючи на офіційне скасування шляхетського стан, його культура когерентно передавалася іншим соціально спорідненим спільнотам і складала духовну еліту народу. Ігнорування шляхетського соціального, культурного, символічного капіталу, невизнання внеску шляхетського стану у процеси державотворення негативно відобразилися на моделі національної пам'яті українців. Проаналізовано внесок шляхетської страти у розбудову інфраструктури «повної культури» бездержавної нації (література, театр, публіцистика). Повернення шляхти у національну історіографію підтвердить тисячолітній західний вектор розвитку України в соціокультурному європейському культурному ландшафті.^UThe dissertation provides a complex analysis of the mentality, consciousness and ethos of the nobility, which comprise the symbolic, cultural and social capital of the na-tion. The work describes the methodology used and lays out the results of the research. The research demonstrates methodological, scholarly and practical results, which reflect the goal and scientific originality of the work. The work outlines the basic characteristics of the manner of thinking and consciousness of the European aristocracy. The aris-tocracy of Europe formed a common (supra-national) culture, and provided a system of values, as well as cultural, social and symbolic capital. It also offered a range of privi-leges, and promoted family unity, which portrayed the aristocratic strata as the elite of society. The essence of this culture informs chivalric ethos, which includes free will, the ideal, faithful service and benevolence. The dynamics of chivalric culture among the aristocracy permeated the aristocratic culture, and continued in transforming the culture of other social classes. In modern times, the societies of Western, Central and Eastern Europe developed in various directions. The inhabitants of towns and cities became important actors in the socio-cultural milieu of Western Europe, who acquired diverse views regarding the no-bility, ranging from negation and confrontation to borrowing and compromise. Such an elite furthered the development of civic society and strong national states. This became possible as long as the social differences between the aristocracy and the middle-class were not too great. The composition of the elite reflected the characteristics of the struggle between the old and the new in areas of morality, culture and nation-building. At the end of the nineteenth century a transformation took place of the western European aristocracy into a middle-class community which retained the cultural, eco-nomic and social capital.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сафонік Н. П. 
Фінансове забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю в Україні / Н. П. Сафонік. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено поглибленню теоретичних засад і розробці практичних рекомендацій щодо підвищення рівня фінансового забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю в Україні.У роботі розкрито основні змістовні характеристики соціального захисту осіб з інвалідністю. Удосконалено змістовне наповнення поняття «фінансове забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю». Оцінено загальний стан фінансового забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю в розрізі окремих напрямів. Проведено аналіз структури бюджетних видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення та досліджено практику ґендерного підходу у сфері фінансового забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю. Досліджено особливості фінансового забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю у зарубіжних країнах. Оцінено рівень економічної спроможності осіб з інвалідністю на основі розрахунку Індексу економічної спроможності осіб з інвалідністю та здійснено економіко-математичне моделювання факторного впливу окремих показників на розмір видатків на соціальний захист осіб з інвалідністю. Запропоновано пріоритетні напрями удосконалення фінансового забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю.^UThe dissertation is devoted to deepening the theoretical foundations and developing practical recommendations for improving the level of financial protection of persons with disabilities in Ukraine.Scientific approaches to the essence of social protection of the population are summarized and its main substantive characteristics are disclosed. Special features of social protection of persons with disabilities have been identified. The consolidation of theoretical work on the structure of social protection for persons with disabilities has made it possible to identify three of its subsystems: legal, organizational and financial. A number of determinants of the need for financial resources for the social protection of persons with disabilities have been identified. The content of the concept of «financial provision of social protection of persons with disabilities» has been improved. On the basis of an analysis of the components of the social protection process, a structural and logical scheme for the implementation of the financial protection of persons with disabilities has been established. The main sources of financial support for the social protection of persons with disabilities are: household funds, budgetary resources, funds of enterprises and social funds; Funds of social and charitable organizations.The overall financial situation with regard to the social protection of persons with disabilities was assessed through the system of State social benefits and pensions, education, employment, social amenities and sanatorium and resort treatment. The analysis of the material well-being of persons with disabilities is based on the calculation of the level of purchasing power as a ratio of the price level to the average amount of disability pension. Employment has been shown to play a special role in improving the financial viability of persons with disabilities. An analysis was made of the structure of budgetary expenditures on social protection and social security. Research has been conducted on gender-based practices in the area of financial provision for persons with disabilities. Using the data of the European System of Integrated Social Protection Statistics, which takes into account all sources of financial provision for social protection, changes in the volume of social protection expenditure by the function «Disability» are analysed. The financial provision for the social protection of persons with disabilities has been analysed in the context of the provision of social assistance, the amount of which in most cases depends on the subsistence minimum for persons who have lost their ability to work. It has been determined that in order to improve budgetary funding for social activities, social assistance must be better targeted and its use made more effective. The reasons for the negative trends in the financing of social protection for persons with disabilities have been identified, which has become the basis for the justification of measures to improve it.In order to assess the level of economic viability of persons with disabilities, the methodology of calculating the integral economic indicator «Index of economic viability of persons with disabilities» is justified. The forecast of social protection expenditure by the function «Disability» has been carried out. On the basis of correlation and regression analysis, a model of the influence of individual indicators on the level of social protection of persons with disabilities on the level of social protection expenditure by the function «Disability» has been developed. Priorities have been proposed for improving the financial provision of social protection for persons with disabilities, based on the reconciliation of the interests of the State, entrepreneurs and persons with disabilities, and aimed at optimizing the budgetary burden and the financial payments of enterprises, Improving the financial capacity of persons with disabilities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Калита Т. А. 
Фінансове забезпечення інвестиційної діяльності на засадах державно-приватного партнерства в Україні. / Т. А. Калита. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі розвинуто теоретичні засади та удосконалено науково-методичні підходи, спрямовані на удосконалення фінансового забезпечення інвестиційної діяльності на засадах державно-приватного партнерства в Україні.Досліджено економічну природу та розкрито сутність інвестиційної діяльності з інноваційною компонентою та систематизовано форми фінансування інвестиційної діяльності на засадах ДПП в Україні. Виявлено вплив державної підтримки у фінансовому забезпеченні проєктів ДПП в Україні. Виконано ретроспективний аналіз стану розвитку інвестиційної діяльності в Україні. Дано оцінку ефективності реалізації проєктів ДПП з урахуванням переваг і недоліків способів фінансового забезпечення інвестиційної діяльності на засадах ДПП, механізмів ДПП.Розвинуто науково-методичний підхід до запровадження основних напрямів удосконалення фінансового забезпечення інвестиційної діяльності на засадах ДПП в Україні. Запропоновано заходи, спрямовані на підвищення ефективності управління фіскальними зобов'язаннями держави шляхом встановлення бюджетних обмежень, формування спеціального експертного відділу в Міністерстві фінансів України, а також інструментарій оцінки та мінімізації ризиків у процесі підготовки та реалізації ДПП, зокрема рекомендовано на державному рівні закріпити в статуті вимогу щодо створення резервного фонду для учасників ДПП.На основі проведеного прогнозного аналізу розроблені практичні рекомендації щодо фінансування проєктів ДПП за рахунок фінансових ресурсів МФО, що є перспективним і може забезпечити до 5 % додаткового зростання ВВП за рахунок ефективного використання доступних фінансових ресурсів МФО.^UIn the thesis the theoretical principles were developed and the scientific and methodological approaches aimed at improving the financial support of investment activities on the basis of public-private partnership in Ukraine were improved.The economic nature was examined, the essence of investment activity with an innovative component is investigated and the forms of financing of investment activity on the basis of PPP in Ukraine were systematized. The influence of state support in the financial security of PPP projects in Ukraine was revealed.The retrospective analysis of investment activity development in Ukraine has been performed. The estimation of efficiency of financing of investment projects on the basis of PPP and their realization was given, advantages and lacks of models of financial maintenance of investment activity on the basis of PPP, and also mechanisms of PPP were outlined.The scientific and methodical approach to introduction of the basic directions of improvement of financial maintenance of investment activity on the basis of PPP in Ukraine was developed. Measures aimed at improving the efficiency of fiscal management of the state by setting budgetary restrictions, organization of a special expert department in the Ministry of Finance of Ukraine, as well as tools for assessment and minimization of risks in the process of preparation and implementation of PPP were proposed, in particular, it was recommended at the state level to fix in the charter the requirement to establish a reserve fund for PPP participants.Analysis of the advantages and disadvantages of certain forms and models of PPP in foreign countries has revealed that funds allocated to overcome the deficit of profitability (Viability Gap Fund / Facility, (VGF) are one of the most formal and less risky forms. An alternative way of financing investment activities on the basis of PPP can be mezzanine financing. The possibility of creating a bank of development and / or special financial institution (for example, a state fund of development) was examined in the thesis.The expediency of developing a municipal private partnership (MPP) as an important tool for improving the financial support of investment activities at the regional level has been identified. State financial support in this case can be provided through state and local guarantees, investment financing from state or local budgets and other sources in accordance with national and local programs.Based on the forecast analysis, practical recommendations for financing PPP projects at the expense of MFI financial resources have been developed, it is perspective and can provide up to + 5% additional GDP growth through efficient use of available MFI financial resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Минчинська І. В. 
Запобігання банкрутству підприємств в системі державного антикризового регулювання / І. В. Минчинська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації поглиблено теоретико-методичні засади та розроблено практичний інструментарій запобігання банкрутству підприємств в системі державного антикризового регулювання. Обґрунтовано сутність державного регулювання банкрутства підприємств. Запропоновано науково-методичний підхід до запобігання банкрутству підприємств. Досліджено еволюцію інституту банкрутства в Україні та зроблено загальний висновок щодо ефективності його функціонування. Встановлено особливості нормативно-правового забезпечення державного антикризового регулювання та державного регулювання банкрутства підприємств. Проведено оцінку сприятливості бізнес середовища в Україні. Проаналізовано результативність державного регулювання процесів банкрутства в Україні. Наведено пропозиції щодо формування моделі державного регулювання банкрутства підприємств в Україні. Виявлено та обґрунтовано взаємозв'язок соціально-економічних показників та показників банкрутства підприємств в Україні на основі проведеного кореляційно-регресійного аналізу. Наведено пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічного механізму запобігання банкрутству підприємств в Україні.^UThe essence, purposes and methods of the state anti-crisis regulation, including the state regulation of bankruptcy of the enterprises as its component were defined. A method of preventing bankruptcy of enterprises was proposed for each of the identified functional subsystems of the macro- and microeconomic levels of the system of state regulation of bankruptcy of enterprises in Ukraine. Based on a retrospective study of the process of forming the institution of bankruptcy in Ukraine, the preconditions and causes of bankruptcy of domestic enterprises were established and a conceptual framework in this area of research was formed. The institutional aspects of the regulation of bankruptcy of enterprises in Ukraine by establishing the range of subjects and features of regulatory and legal support of state regulation of bankruptcy at the level of each selected functional subsystems of the system of state regulation of bankruptcy of enterprises were researched.The methodical approach for evaluation was proposed to carry out in two directions: on the basis of indicators of international ratings (Ease of Doing Business Index, The Global Competitiveness Index) and indicators of business demography. An assessment of the favorable business environment for the activity of enterprises in Ukraine was determined. An assessment of the effectiveness of state regulation of corporate bankruptcy in Ukraine based on the analysis of the dynamics and structure of insolvency and bankruptcy indicators of enterprises were identified.Based on the study of foreign experience in the formation of the model of state regulation of bankruptcy, proposals for improving the model of state regulation of bankruptcy of enterprises in Ukraine in the post-industrial economic development and global economic crisis caused by the pandemic COVID-19 were presented.The causal links between the indicators of bankruptcy of the enterprises and socio-economic indicators of Ukraine based on the use of the diagram of cyclical causality were determined. The processes of bankruptcy of enterprises in Ukraine were modeled using correlation-regression analysis. Proposals for improving the organizational and economic mechanism for preventing bankruptcy of enterprises in Ukraine at the level of functional subsystems of macro- and microeconomic levels of the state anti-crisis regulation were presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського