Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (341)Книжкові видання та компакт-диски (223)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРЕГОВ$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ДМИТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Берегова Ю.М. 
Діяльність академіка В.Г.Дроботька в контексті розвитку мікробіологічної науки в Україні (1885 - 1966): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Ю.М. Берегова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження, присвячене вивченню наукової спадщини В.Г.Дроботька, виділено основні етапи його діяльності як науковця та організатора науки. На базі вивчення архівних матеріалів детально досліджено творчі зв'язки В.Г.Дроботька з зарубіжними ученими. Показано суттєвий внесок наукової, науково-організаційної та науково-популяризаторської діяльності ученого у розвиток мікробіологічної науки в Україні у 1930 - 1960-х рр. Ідентифіковано керований ним колектив дослідників Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України як наукову школу, основним напрямком роботи якої було одержання антимікробних речовин з вищих рослин. Показано актуальність і можливість застосування наукових надбань В.Г.Дроботька в сучасній медичній науці та практиці. До наукового обігу введено нові та маловідомі факти з життя ученого та історії вітчизняної мікробіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) Дроботько, В.Г. +
Шифр НБУВ: РА349165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Берегова О.М. 
Комунікаційні аспекти сучасного розвитку музичної культури України: автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.М. Берегова ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено комунікативні аспекти сучасної музичної культури України та виявлено їх національну специфіку. Проаналізовано взаємозв'язки музики та комунікації на різних рівнях соціокультурної системи "Людина - Суспільство", а саме: владно-політичному, науково-освітньому та художньому. Розкрито комунікаційні аспекти української національної культури в історико-еволюційному контексті. Вивчено стан, наявні проблеми та національні тенденції у даній галузі. Розглянуто основні етапи становлення творчих, наукових і композиторських шкіл у вітчизняному музичному мистецтві. Досліджено процеси сучасної музичної комунікації на підставі аналізу творів Л.Колодуба, М.Скорика, І.Карабиця, Є.Станковича, В.Сильвестрова, О. Скрипніка. Виявлено тенденції дискретності технологічних і творчих аспектів комунікації у сучасній музичній культурі, потужний вектор "гуманізації" комунікації, прагнення підкорити її цілям і завданням різних видів творчості як рух у напрямку гуманістичного, високодуховного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА353161

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Береговий О.А. 
Особливості лікування і профілактики інфаркту міокарду в ранні строки після коронарного шунтування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.А. Береговий ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено методику діагностики та розроблено ефективні методи профілактики й інтенсивної терапії периопераційного інфракту міокраду у хворих після аортно-коронарного шунтування, виконаного за умов штучного кровообігу, та на працюючому серці. Встановлено відмінності у причинах виникнення інфаркту міокарда у разі аортокоронарного шунтування на працюючому серці та за умов штучного кровообігу. Визначено дооперційні фактори ризику, показано їх значимість у разі виникнення периопераційного інфаркту міокарда. Розроблено метод комплексної діагностики інфаркту міокарда та терапевтичний підхід до ведення пацієнтів. Доведено, що найбільш ефективним методом профілактики інфаркту міокраду є виконання аорто-коронарного шунтування на працюючому серці. Розроблено алгоритм дій для випадку дестабілізації стану хворих після аорто-коронарного шунтування. Розроблено та впроваджено у практику методику застосування внутрішньоаортальної балонної контрпульсації у разі виникнення периопераційного інфаркту міокарда для його лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р457.365.11-38 +
Шифр НБУВ: РА370796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Берегова Ю.П. 
Особливості перебігу ендометріозу у робітниць, контактуючих з малими дозами летючих ароматичних вуглеводнів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.П. Берегова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ранньої діагностики та лікування зовнішнього ендометріозу I - II ступеня у робітниць, що тривалий час контактують з летючими ароматичними вуглеводнями (ЛАВ), шляхом застосування лазерно-кореляційної спектроскопії (ЛКС) та диференційованого призначення залежно від репродуктивних намірів лапароскопічного лікування, кріокорду-С і біотріту-С. За матеріалами досліджень вивчено результати застосування ЛКС, а також основні показники ензимно-ендокринного стану у хворих на зовнішній ендометріоз I - II ступеня жінок-робітниць залежно від віку, тривалості дії малих доз ЛАВ. Установлено, що зміни ензимно-гормонального стану не залежать від стадії захворювання та виражені найбільшою мірою за довготривалої дії малих доз ЛАВ та наявності екстрагенітальної патології. Експериментально обгрунтовано клінічну ефективність розробленого та впровадженого до практики комплексного методу лікування хворих на зовнішній ендометріоз I - II ступеня залежно від репродуктивних намірів. Відзначено, що його диференційоване застосування сприяло покращенню найближчих і віддалених результатів, підвищило якість життя хворих на зовнішній ендометріоз робітниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3 + Р715.410.111-3
Шифр НБУВ: РА342041

Рубрики:

      
5.

Берегова 
Формування культури мовлення студентів-аграрників в умовах нижньонаддніпрянських говірок: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Галина Дмитрівна Берегова ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913-37
Шифр НБУВ: РА322598

      
6.

Берегова Н. П. 
Формування професійної готовності майбутніх психологів до роботи з проблемними клієнтами: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н. П. Берегова ; Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького. — Хмельницький, 2009. — 20 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА370453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юферова Г. В. 
Музичні комп'ютерні технології в комунікаційних процесах у сучасній українській музиці / Г. В. Юферова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено сферу музичних комп'ютерних технологій. Визначено основні чинники формування і характерні ознаки розвитку музично-інноваційної сфери, що привели до виникнення музичних комп'ютерних технологій в Україні й світі. Узагальнено та систематизовано знання щодо досліджень з інновацій музичної творчості українськими і зарубіжними науковцями. Розроблено такі теоретичні положення: об'єкт дослідження визначено як систему, сформульовано п'ять її напрямів, уточнено класифікацію програмних засобів для музикантів, оновлено систематизацію мультимедійних і спеціалізованих програмних комплексів. Виявлено, що впровадження музичних комп'ютерних технологій змінило парадигми творчої практики, зумовило оновлення процесів музичної комунікації. Досліджено такі процеси як «Композитор – Видавництво», «Аранжувальник – Слухач», «Викладач – Студент» та визначено прикладну й інформаційну функції музичних комп'ютерних технології у процесах комунікації, акцентовано увагу на важливому значенні музичних комп'ютерних технологій у забезпеченні духовно-творчої діяльності суспільства. На прикладі камерних творів українських композиторів А. Войтенко, А. Загайкевич та групи авторів Cherny / Tuchynska / Yuferova відтворено комунікаційний процес «Композитор – Музичний аналітик» за єдиним аналітичним методом із залученням комп'ютерних програмних засобів для створення динамічних профілів композицій та спектроморфологічного аналізу. Доведено доцільність використання музичних комп'ютерних технологій у музикознавчому дослідженні та відповідність випробуваного аналітичного методу вимогам вирішення завдання, пов'язаного з пізнанням художньої логіки акустичних та електроакустичних творів (з партитурою та без неї).У висновках роботи визначено закономірні результати функціонування музичних комп'ютерних технологій як системи, яка інтегрована з процесами музичної комунікації та доведено глобальну роль музичних комп'ютерних технологій у комунікаційних процесах у сучасній українській музиці.^UFor the first time, the Dissertation is a study of the sphere of music computer technologies as a system of knowledge and communication practices associated with the use of modern personal computers as one of the tools of musical creativity and communication. The term “musical computer technology” is assigned to the innovative field of modern musical art. It relies on the scientific base of musical informatics. Аt the same time, it is closely intertwined with elements of the system of musicological knowledge. Five directions of musical computer technologies system were identified and, according to them, the types of multimedia and specialized musical computer programs. The classification of software tools that have become firmly established in the musician's practice has been clarified.The processes of musical communication are investigated on the example of such models as «Composer – Publisher», «Arranger – Listener», «Teacher – Student». The understanding of musical communication as a system of interactions in musical art was deepened based on the results of the experimental events.The research revealed that the functioning of the system of musical computer technologies is the result of the intensification of communication processes in society. In turn, information technologies are associated with factors that ensure the renewal of musical communication.The process of musical communication «Composer – Music Analyst» was studied on the example of chamber (including electroacoustic) works of contemporary Ukrainian composers – A. Voytenko, A. Zagaykevich, and group of authors – Cherny / Tuchynska / Yuferova. The knowledge of the artistic logic of works was the goal of musicological analysis. An integrated approach with the involvement of specialized software was used to conduct spectromorphological analysis using the Aural Sonology'method by L. Toresen. It is proved that the applied analytical method meets the requirements for solving the problems of the researcher. The feasibility of using music computer technologies in musicological research has been proven.As a result of the study, have been defined, that music computer technologies as a system, integrated with music communication processes. The logical results of the functioning of music computer technologies as a system were formulated. It was revealed that the music computer technologies` system is involved in providing information and applied functions of musical communication.It was concluded that music computer technologies as a system not only provide the results of the introduction and use of innovative methods, but also contributes to the activation and intensification of interaction processes in musical art at different communication levels. Music computer technologies` system was manifested in spiritual and creative activity of society. It ensured real changes in musical art thanks to the natural results of functioning. Among them, accelerating the process of perception, understanding of information and response, creation of meanings by listeners; updating musical expression tools and forms, as well as musical text creation and editing tools; new presentation ways of composition; changing the paradigms of the musician's practice and expanding professional competence; integration of modern Ukrainian music culture into the world media space. Аs a result, it has been proved that the musical computer technologies` system plays a global role in communication processes in modern Ukrainian musical art.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Путятицька Л. В. 
Феномен словесно-музичної цілісності давньоукраїнської монодії (на прикладі святкових стихир з нотолінійних Ірмолоїв кінця XVI–XVIIІ століть) / Л. В. Путятицька. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню словесно-музичної цілісності давньоукраїнської монодії як багаторівневої системи. Актуальність теми зумовлена необхідністю застосувати нові прийоми аналізу поетичного тексту в монодії, розширити методологію її дослідження. Здійснено каталогізацію піснеспівів, зокрема стихир із Межигірського Ірмолоя середини XVII століття; розкрито сутність фонемного аналізу поетичного тексту і застосовано для дослідження вербального тексту в монодичних піснеспівах, залучено прийоми структурного аналізу для збагачення методології комплексного дослідження, виявлено й охарактеризовано риторичні фігури в поетичному тексті стихир, здійснено фонемний аналіз текстів у святкових стихирах, а також комплексний аналіз вербального і музичного текстів різдвяної стихири «Придѣте возрадуемся Господеви».Наукова новизна дисертації полягає в застосуванні нових методів дослідження поетичного тексту давньоукраїнської монодії, зокрема риторичного й фонемного як складових структурного аналізу. Здійснений комплексний аналіз святкових стихир із нотолінійних Ірмолоїв кінця XVI–XVIII століть дав змогу розкрити особливості взаємодії слова і музики в них на різних рівнях структурної організації.^UThe dissertation is devoted to the study of verbal and musical integrity of the ancient Ukrainian monody as an integral multilevel system which made it possible to identify the shaping components that determine its artistry. The research objects are festive sticherons in the Ukrainian and Belarusian noteline Heirmologions of the late 16th–18th centuries, the subjects are poetic and musical texts of the ancient Ukrainian monody as the phenomenon of verbal and musical integrity. The research source base consists of eight noteline Ukrainian and Belarusian Heirmologions (seven manuscripts and one facsimile edition) of the late 16th–18th centuries. The analytical material of the research consists of 248 festive sticherons of Mezhyhiria noteline Heirmologion (1649), a complex analysis was applied to six of them.The church Slavonic texts of monodic liturgical hymns are taken as examples of liturgical literature. They are musically embodied in monodic chanting or in choral polyphony. Due to their intrinsic value, they have been studied as an artistic phenomenon using methods of structural analysis, which had become widespread in the literary studies of the 20th century and other areas of humanities. Given that the verbal text of a monody is its primary basis, its structural levels, symbolism and metaphorical poetics predetermined by lexical composition of liturgical hymns are studied.The church hymnography texts are mainly parable, homiletic due to the widespread use of rhetorical figures and tropes: rearrangement of words, omission of necessary or use of “extra” lexical elements. Tropes change the usual meaning of words, give them a figurative meaning, they have the same role as popevkas in a musical formation of a monody. Compared to the almost unchanged form of a liturgical text, its musical content has undergone more significant changes. This manifested itself not only in the historical transition from monody to polyphony, but also in the gradual musical and intonational changes within each of these systems.The peculiar functioning of language in monodic liturgical hymns – its fluidity and melody, divinely inspired, prayer, angelic sound – is revealed. Involvement in mediaevalism of the phonemic analysis method made it possible to identify the characteristic sound organization of a poetic text, the peculiar phonemic features that affect its perception.A complex study of monodic liturgical hymns made it possible to identify figurative and semantic interaction of words and music in them. The sticheron composition “Pridite vozraduemsia Gospodevi”, its plot correspond to homiletics laws. It contains rhetorical figures, thanks to which its theological essence and emotional content are emphasized. Phonemic and lado-intonation analysis of a text is carried out. Such a complex approach raises the sound organization of the ancient Ukrainian monody to the new level of understanding.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Нікітіна Н. С. 
Нервова провідність та механокінетичні параметри скорочення м'язу musculus gastrocnemius у щурів з діабетичною полінейропатією та їх корекція / Н. С. Нікітіна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 091– біологія. – ННЦ «Інститут біологіі та медицини», Киівський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2020.Робота присвячена дослідженню нервової провідності та механокінетичних параметрів м'язового скорочення у щурів за умов моделювання діабетичної полінейропатії (ДП) та після введення препарату Кокарніт. Кокарніт (World Medicine) являє собою підібраний комплекс метаболічних речовин і вітамінів: нікотинамід, кокарбоксилаза, ціанокобаламін, АТФ.Найбільш поширеним ускладненням цукрового діабету 1 та 2 типу є діабетична полінейропатія – ураження периферичних нервових волокон. На сьогоднішній день не існує ефективного лікування ДП, доступного на глобальному рівні. Незважаючи на те, що вивченню механізмів розвитку діабетичної полінейропатії присвячено багато досліджень, патогенез залишається недостатньо вивченими, що сприяє пізній діагностиці і ускладнює вибір адекватної патогенетичної терапії. Тому, щоб подолати це серйозне ускладнення, важливо дослідити роль причинних факторів в дисфункції нервових волокон і їх втрати.^UThesis for obtaining the Candidate of Sciences degree in Biology, specialty 091- Biology. - ESC "Institute of Biology and Medicine", Kyiv National Taras Shevchenko University, Kyiv, 2020.The dissetation is devote to the study of nerve conduction and mechanokinetic parameters of muscle contraction of the hind limbs in rats with diabetic polyneuropathy and after treatment of Cocarnit. Cocarnit (World Medicine) is a complex of metabolic substances and vitamins: nicotinamide, cocarboxylase, cyanocobalamin, disodium adenosine triphosphate trihydrate.The most common complication of type 1 and type 2 diabetes is diabetic polyneuropathy, a lesion of peripheral nerve tissue. Now, there is no effective treatment for DP available globally. Despite the fact that many studies have beendevoted to the study of the mechanisms of development of diabetic polyneuropathy, the pathogenesis remains insufficiently studied, which contributes to late diagnosis and complicates the choice of adequate pathogenetic therapy. Therefore, to overcome this serious complication, it is important to investigate the role of causative factors in nerve tissue dysfunction and loss.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського