Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=БОЖЕНК$<.>+<.>A=ЛЮБОМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Любомирський М.В. 
Матеріали, що розширяються, для ремонтних робіт на основі вапняно-залізистих композицій: Автореф. дис...канд. техн. наук : 05.23.05 / М.В. Любомирський ; Крим. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2001. — 17 с. — укp.

Виявлено, що залізомісткі домішки прискорюють дифузійні процеси дисоціації карбонату кальцію та знижують енергію активації процесу декарбонізації. Вапняно-залізисті композиції зі збільшенням в їх складі кількості залізистої домішки набувають нових якостей - знижується вміст вільного CaO та гідраційна активність, підвищується щільність і тиск розширення. Визначено оптимальні технологічні фактори одержання вапняних композицій для матеріалів, що розширяються, з максимальним значенням тиску розширення. Розроблено комплексну домішки поверхнево-активних речовин, що поліпшує реологічні та гідратаційні властивості розширювальних вапняних композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н329 + Н7-083-3
Шифр НБУВ: РА318207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Боженко 
Особливості клініко-біохімічних та нейрофізіологічних змін у хворих церебро-васкулярними захворюваннями - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Л. Боженко ; Київ. мед. акад. ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-параклінічне обстеження хворих - ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також визначено зміни вмісту ДНК і РНК, активності кислих і лужних нуклеаз та імунограми. Зміни вмісту нуклеїнових кислот (НК) та активності нуклеаз хворих із ПРЦВЗ порівняно з такими у хворих із гострими порушеннями мозкового кровообігу, розсіяним склерозом, пухлинами, арахноїдитами. Виявлено наявність ознак органічного ураження головного мозку за даними ЕЕГ, РЕГ, ЕХО-ЕГ, КТ у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію I, II, III ст. радіаційного генезу. Визначення вмісту НК проведено спектрофотометричним методом Цанева та Маркова, активності нуклеаз - модифікованими методами Левицького та Самойлюка. Виявлено зниження вмісту ДНК і РНК у периферійній крові хворих на церебро-васкулярні захворювання - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (ЦВЗ - ЛНА) й одночасне підвищення активності ДНК-ази I та РНК-ази I. У хворих ЦВЗ - ЛНА визначено зниження функції імунної системи, що обумовлює депресію Т-клітинної ланки імунітету, та підвищення рівня імуноглобулінів класу A, G і ЦІК. На підставі отриманих даних поглиблено уявлення про патогенез судинних захворювань головного мозку у ЛНА на ЧАЕС, що сприяє більш повному вирішенню проблеми діагностики, диференційної діагностики, прогнозу перебігу хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА313304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Боженко В. І. 
Удосконалення методів та засобів формування зображення тепловізійною системою: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. І. Боженко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано методи формування й обробки відеосигналу тепловізійної камери, методи й алгоритми комп'ютерної обробки цифрового тепловізійного зображення, запропоновано метод формування багатоканальних зображень та розроблено покращені структурно-функціональні схеми тепловізійної системи. Оцінювання ефективності запропонованих методів і засобів формування відеосигналу у тепловізійній системі проведено шляхом математичного моделювання, оцінювання ефективності розроблених засобів обробки цифрового зображення проведено шляхом експертного оцінювання результатів роботи програмного комплексу, включеного до складу тепловізійної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З996-5-01
Шифр НБУВ: РА382230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Боженко М. І. 
Больові синдроми у хворих на розсіяний склероз: клініко-неврологічні, нейропсихологічні та нейровізуалізаційні особливості. / М. І. Боженко. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського