Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703.0-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Корсунська Л.Л. 
Вікові особливості взаємозв'язків гемодинаміки, біоелектричної активності, метаболізму головного мозку у розвитку цереброваскулярної патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.Л. Корсунська ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження практично здорових осіб різного віку установлено вікові зміни різних рівнів організації та функціонування центральної нервової системи (ЦНС) та визначено особливості внутрішньомозкових і міжсистемних взаємозв'язків церебральної гемодинаміки, метаболізму, біоенергетики мозку під час старіння. Установлено, що для старіння мозку характерними є не лише інволюційні процеси, але й формування нових міжсистемних і багаторівневих взаємозв'язків, що призводять до виникнення у системі регуляції ЦНС лімітувальних ланок, які збільшують ризик розвитку вікової патології. Показано ефективність комплексного, багатовекторного позитивного впливу профілактичної терапії, яка передбачає вживання ніцерголіну та прамірацетаму на стан мозкового кровообігу, біоелектричної активності мозку, когнітивних функцій і загальної суб'єктивної оцінки здоров'я в осіб похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА352210

Рубрики:

      
2.

Красиленко О.П. 
Вікові особливості структури судинних захворювань головного мозку та стану церебральної гемодинаміки в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Красиленко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Установлено, що в учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС, яких було обстежено через 13 - 15 років після аварії, мають місце зміни в регуляції церебральної гемодинаміки (ЦГ), що можуть розглядатися як прояв факторів ризику розвитку цереброваскулярної патології (ЦВП). Ці зміни полягають у зниженні надійності системи ауторегуляції мозкового кровообігу, звуженні діапазону компенсаторних можливостей ЦГ, порушенні гемодинамічно-метаболічних взаємовідносин. До груп високого ризику формування структурно-фунціональних змін у системі ЦГ через 13 - 15 років після аварії віднесено учасників ЛНА віком 30 - 39 років. Установлено однотипний характер змін у стані ЦГ та в її взаємовідносинах з біоелектричною активністю головного мозку в учасників ЛНА з негативним за інсультом сімейним анамнезом та в інтактних до радіаційного фактору родичів хворих на ішемічний інсульт у порівнянні з радіаційно інтактними особами, які мають необтяжений інсультом генеалогічний анамнез. Виявлено особливості змін ЦГ залежно від впливу чинників радіаційної аварії чи спадкового фактору: в учасників ЛНА переважають порушення в системі ауторегуляції гемодинаміки мозку, у родичів хворих на ішемічний інсульт - структурно-морфологічні зміни церебрального судинного русла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА327446

Рубрики:

      
3.

Оржешковський 
Вплив транскраніальної електроанальгезії на деякі нейрофізіологічні показники у хворих на церебральну венозну дистонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Василь Володимирович Оржешковський ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА311580

Рубрики:

      
4.

Щербатий А.А. 
Діагностика і лікування початкових проявів недостатності кровопостачання мозку у осіб, що зазнали впливу малих доз іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.А. Щербатий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За результатами вивчення особливостей виникнення та розвитку початкових проявів недостатності кровопостачання мозку в осіб, які зазнали впливу малих доз іонізуючої радіації внаслідок аварії на ЧАЕС і мешкають на Київщині та Рівненщині розроблено методики виявлення й об'єктивізації розладів з використанням традиційних і нетрадиційних методів діагностики. Наведено методи об'єднаної медикаментозної та немедикаментозної терапії, призначені для виявлення початкових форм недостатності кровопостачання головного мозку у хворих, які зазнали дії іонізуючого випромінювання в малих дозах і мають патогенетичну направленість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА316012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Азаров В.І. 
Дослідження порушень коронарного кровообігу ішемізованого серця та їх корекція: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.І. Азаров ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено порушення коронарного кровообігу ішемізованого серця. Завдяки новій моделі ішемії та реперфузії міокарда у собак з закритою грудною порожниною, за умов максимально наближених до фізіологічних, доведено, що ішемія та реперфузія міокарда впливає значним чином на коронарні судини "інтактної" зони серця та на коронарний колатеральний кровострумінь. Короткочасна та тривала локальна ішемія міокарда спричинили значне зменшення тонусу коронарних судин неішемізованої "інтактної" зони серця. Під час реперфузії відбувається тривале підвищення опору кровоструменя у судинах даної зони міокарда. Поряд з наростанням концентрації лейкотрієнів у коронарній крові та активацією прооксидантних процесів у разі тривалої ішемії відбувається прогресивне зменшення колатерального кровотоку. Залежно від тривалості ішемії реакції колатеральних судин на біологічно активні речовини істотно змінюються. Гальмування активності ліпоксигенази та вільнорадикальних процесів у разі ішемії та реперфузії міокарда за допомогою ліпосомального кверцетина поліпшує коронарний та колатеральний кровотоку та зменшує об'єм некротичного пошкодження серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-37 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА311819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Машкін О.М. 
Кількісний аналіз та топографічне картирування ЕЕГ при транзиторній ішемічній атаці у хворих на ранню цереброваскулярну патологію в динаміці медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Машкін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено біоелектричну активність головного мозку методами кількісного аналізу та топографічного картирування електроенцефалограми (ЕЕГ) під час транзисторної ішемічної атаки у хворих на ранню цереброваскулярну патологію з метою встановлення та розробки діагностично-прогностичних критеріїв. З'ясовано, що внаслідок транзисторної ішемічної атаки відбуваються значні зміни біоелектричної активності - фокальні розлади, міжполушарна асиметрія та виразне послаблення біоелектрогенезу. Порушення функціонального стану головного мозку супроводжується розладами церебральної та центральної гемодинаміки. Після терапії інстеном відзначено позитивну динаміку біоелектричної активності. Отримані кількісні показники біоелектричної активності рекомендовано використовувати як діагностичні та прогностичні ЕЕГ-критерії для об'єктивної оцінки функціонального стану головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА313021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Міхаль Г.В. 
Клініко-допплерографічні особливості порушень мозкового кровообігу при стенотично-оклюзуючій патології судин вертебро-базилярного басейну: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Міхаль ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На основі комплексного клініко-інструментального дослідження 300-т хворих з розладами мозкового кровообігу на тлі стенотично-оклюзуючої патології артерій вертебро-базилярного басейну (ВББ), множинних стенозуючих уражень судин мозку, дисциркуляторної енцефалопатії без ознак гемодинамічно значущого стенозу артерій головного мозку вперше визначено варіанти типів порушення гемодинаміки у вертебро-базилярному басейні, інформативність і чутливість окремих ультразвукових допплерографій (УЗДГ) критеріїв для діагностики таких порушень. Удосконалено УЗДГ критерії оцінки колатерального кровопостачання та його компенсаторних можливостей, стану механізмів ауторегуляції церебральної гемодинаміки, обгрунтування показань та протипоказань до хірургічного лікування, вибору оптимальної тактики. Розроблений алгоритм діагностики та критерії виявлення порушення гемодинаміки у ВББ впроваджено в практичну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА328187

Рубрики:

      
8.

Чмир Г.С. 
Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.С. Чмир ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість, захворюваність, смертність, а також фактори ризику та антиризику цереброваскулярних захворювань (ЦВЗ) в Західному регіоні України на моделі Івано-Франківської області, особливості клінічного перебігу хронічних форм ЦВЗ у хворих з високим ризиком розвитку мозкового інсульту (МІ). Розроблено профілактичні заходи, спрямовані на зменшення цієї патології. Показано, що з 1990 р. до 2000 р. на Івано-Франківщині показники поширеності захворювання та смертності від судинних захворювань мозку нижчі, ніж в середньому в Україні в 2 - 2,5 рази, а в гірських районах і передгір'ї Карпат вірогідно нижчі, ніж на рівнині. Проведено реєстр МІ за програмою ВООЗ, за яким одержано точні дані, його наслідки, якість надання меддопомоги. Виявлено, що смертність від інсульту складає лише 54 % в структурі смертності від ЦВЗ. Вивчено фактори ризику судинних захворювань мозку та фактори, що зумовлюють нижчий рівень розповсюдженості інсультів. Показано клініко-неврологічні особливості, стан гемодинаміки та структурні зміни головного мозку в осіб з високим ризиком розвитку інсульту. Проведено лікування двох груп даних осіб: кавінтоном (30 мг на добу) та аспірином (325 мг) на добу. Зроблено висновок, що лише аспірин запобігає виникненню інсульту. На підставі отриманих даних розроблено програму профілактики ЦВЗ на Івано-Франківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА320203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Олексюк А.Г. 
Клініко-параклінічна характеристика та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Г. Олексюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розглянуто проблему діагностики, профілактики та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби (ППЦХ) на тлі атеросклерозу в поєднанні з артеріальною гіпертензією. Проведено аналіз діагностичної цінності сучасних методів обстеження (електроенцефалографії, реоенцефалографії, доплерографії та комп'ютерної томографії). Зазначено, що вперше застосована для дослідження цих хворих багатофакторна методика дослідження особистості, визначення нуклеазної активності сироватки крові хворих та вмісту нуклеїнових кислот і середніх молекул у сироватці крові дозволила розробити та обгрунтувати оптимальний алгоритм діагностичних заходів для обстеження та лікування хворих з ППЦХ. Установлено основні показники для диференціації характеру та тяжкості ураження судин головного мозку. На основі вивчення найближчих і віддалених результатів лікування доведено доцільність включення в терапевтичну схему лікування німотопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА325611

Рубрики:

      
10.

Лобойко О.І. 
Клініко-патофізіологічна характеристика співвідношень церебральних та серцево-судинних порушень у віддалений період закритих черепно-мозкових травм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.І. Лобойко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати епідеміологічних, а також клініко-інструментальних і деяких лабораторних досліджень хворих молодого віку з церебральними і серцево-судинними порушеннями, які розвинулись у віддалений період закритих черепно-мозкових травм (ЧМТ). Виявлено розповсюдженість гострої ЧМТ та її віддалених церебральних і серцево-судинних наслідків, середовищні і соціальні фактори ризику та антиризику декомпенсацій в умовах промислового регіону України. Розглянуто достовірні кореляційні зв'язки між визначеними післятравматичними неврологічними синдромами і конкретними нозологічними одиницями захворювань серцево-судинної системи. Визначено специфічні і вірогідні клініко-інструментальні показники, які можуть бути використані як критерії діагностики варіанту нейросоматичної форми травматичної хвороби головного мозку, що протікає з церебральними і серцево-судинними порушеннями. Обгрунтовано ефективність застосування мікрохвильової резонансної терапії хворих із нейропсихічними і серцево-судинними порушеннями у віддалений період закритої черепно-мозкової травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7 + Р627.703.0-37 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА308005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зайцев І.А. 
Клінічні прояви, патогенез та лікування внутрішньочерепної гіпертензії при менінгітах різної етіології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / І.А. Зайцев ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

В основу поглибленого вивчення патогенезу лікворогіпертензивного синдрому покладено доктрину Монро - Келлі. Наслідком підвищення внутрішньочерепного тиску (ВЧТ) у хворих на менінгіт є збільшення об'єму спинномозкової рідини. Вивчено взаємовплив гемо- та ліквородинамічних параметрів у порожнині черепа, а також вплив ВЧТ на показники центральної гемодинаміки. Встановлено значення патоморфологічних змін в оболонках, хоріоїдальних сплетеннях та судинах головного мозку у розвитку ліквородинамічних порушень. Визначено місце синдрому неадекватного антидіурезу в патогенезі внутрішньочерепної гіпертензії (ВЧГ). Досліджено, що кровонаповнення головного мозку забезпечує розвиток компенсаторних реакцій на ВЧГ. Вивчено вплив малих доз осмотичних та петлевих діуретиків на внутрішньочерепний, перфузійний тиск та мозковий кровообіг у хворих на менінгіт. Розроблено алгоритм лікування ВЧГ. Обгрунтовано тактику реабілітації хворих залежно від характеру резидуальних проявів хвороби з використанням камер локальної декомпресії в період реконвалесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.1-3 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА321301

Рубрики:

      
12.

Бучакчийська Н.М. 
Комплексна діагностика і лікування хворих цереброваскулярними порушеннями, зумовленими оклюзійно-стенотичними процесами прецеребральних артерій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Н.М. Бучакчийська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Проаналізовано патогенетичну роль ендотеліальної дисфункції. Описано процеси вільнорадикального окиснення ліпідів, порушення церебральної гемодинаміки, морфологічні особливості стінки ризикованих сегментів артерій у формуванні та перебігу цереброваскулярних порушень, зумовлених оклюзійно-стенотичними процесами прецеребральних артерій для покращення якості діагностики та розробки патогенетично обгрунтованих відновлювально-реабілітаційних комплексів лікування хворих після реконструктивних операцій на прецеребральних артеріях. Висвітлено патогенетичну роль ендотеліальної дисфункції у формуванні цереброваскулярних порушень, зумовлених оклюзійно-стенотичними процесами прецеребральних артерій. Встновлено залежність між клініко-патогенетичними варіантами перебігу цереброваскулярних порушень після хірургічної корекції та рівнем порушень перекисного окислення ліпідів, антиоксидантного захисту, ендотеліальної дисфункції, церебральної гемодинаміки. Досліджено клінічну ефективність комбінованої терапії у пацієнтів з різними варіантами цереброваскулярних порушень, зумовлених оклюзійно-стенотичними процесами прецеребральних артерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА328070

Рубрики:

      
13.

Мохамед А.М. 
Молекули середньої маси та процеси перекисного окислення ліпідів у крові хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / А.М. Мохамед ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню молекул середньої маси та продуктів пероксидації у крові хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу з метою розробки діагностично-прогностичних критеріїв. Виявлено залежність кількості молекул середньої маси та продуктів пероксидації від характеру мозкового інсульту, ступеню важкості, а також часу, що минув від початку захворювання. Встановлено, що підвищення кількості поліморфноядерних лейкоцитів супроводжується активацією процесів перекисного окислення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3

Рубрики:

      
14.

Дельва І.І. 
Морфогенетичні та топографічні особливості атеросклерозу середньої мозкової артерії і зв'язок геліометеофакторів з клінічними та морфологічними проявами церебрального атеросклерозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / І.І. Дельва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Виявлено вікову динаміку розвитку атеросклеротичного процесу в середній мозковій артерії (СМА). Проведено аналіз морфогенетичних та топографічних особливостей перебігу атеросклеротичного ураження в СМА. Досліджено, що розвиток атеросклерозу супроводжується деструкцією еластичних структур її стінки з появою в інтимі проеластичних волокон. Проаналізовано математичне сзіставлення змін геліометеофакторів з показниками захворюваності та смертності від ішемічних інсультів в Полтаві. Визначено патоморфологічний субстрат зв'язку між хромосферними спалахами та клінічними проявами атеросклерозу в басейні СМА. Розкрито особливості еластичного каркасу стінки СМА на різних морфогенетичних стадіях атеросклеротичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА321297

Рубрики:

      
15.

Дельва М.Ю. 
Особливості артеріального кола мозку при різних варіантах будови його заднього відділу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.Ю. Дельва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено індивідуальну анатомічну мінливість заднього відділу артеріального кола мозку. Використано макроскопічні, гістологічні, морфометричні методи дослідження та метод трансмісивної електронної мікроскопії. Виявлено первинну мінливість будови заднього відділу артеріального кола мозку. Визначено діаметри просвіту, довжину та гістометричні показники артерій артеріального кола мозку за умов різних варіантів будови його заднього відділу. Проаналізовано кореляційні зв'язки між морфометричними характеристиками окремих судин за різних варіантів будови заднього відділу артеріального кола мозку. Встановлено, що за наявності стенозуючих фіброзних бляшок у хребтових артеріях задні сполучені артерії перетворюються на активно діючі анастомози з ровитком у них комплексу компенсаторно-пристосувальних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА318275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Савчук 
Особливості клініки та лікування дисциркуляторної енцефалопатії у хворих з порушенням серцевого ритму і провідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Олена Олександрівна Савчук ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-37 + Р410.109-3
Шифр НБУВ: РА311555

Рубрики:

      
17.

Боженко 
Особливості клініко-біохімічних та нейрофізіологічних змін у хворих церебро-васкулярними захворюваннями - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Л. Боженко ; Київ. мед. акад. ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-параклінічне обстеження хворих - ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також визначено зміни вмісту ДНК і РНК, активності кислих і лужних нуклеаз та імунограми. Зміни вмісту нуклеїнових кислот (НК) та активності нуклеаз хворих із ПРЦВЗ порівняно з такими у хворих із гострими порушеннями мозкового кровообігу, розсіяним склерозом, пухлинами, арахноїдитами. Виявлено наявність ознак органічного ураження головного мозку за даними ЕЕГ, РЕГ, ЕХО-ЕГ, КТ у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію I, II, III ст. радіаційного генезу. Визначення вмісту НК проведено спектрофотометричним методом Цанева та Маркова, активності нуклеаз - модифікованими методами Левицького та Самойлюка. Виявлено зниження вмісту ДНК і РНК у периферійній крові хворих на церебро-васкулярні захворювання - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (ЦВЗ - ЛНА) й одночасне підвищення активності ДНК-ази I та РНК-ази I. У хворих ЦВЗ - ЛНА визначено зниження функції імунної системи, що обумовлює депресію Т-клітинної ланки імунітету, та підвищення рівня імуноглобулінів класу A, G і ЦІК. На підставі отриманих даних поглиблено уявлення про патогенез судинних захворювань головного мозку у ЛНА на ЧАЕС, що сприяє більш повному вирішенню проблеми діагностики, диференційної діагностики, прогнозу перебігу хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА313304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Калашніков В.Й. 
Стан мозкової гемодинаміки та цереброваскулярної реактивності у хворих на хронічні порушення мозкового кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Й. Калашніков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати доплерографічного дослідження стану мозкової гемодинаміки та цереброваскулярної реактивності (ЦВР), що є інтегральним показником стану регуляції мозкового кровотоку. Обстежено 156 хворих з різними стадіями хронічних порушень мозкового кровообігу (ХПМК), обумовленими гіпертонічною хворобою (ГХ) і церебральним атеросклерозом (ЦА). Порушення ЦВР на ранніх стадіях ХПМК проявляються у вигляді гіперреактивності у хворих на ГХ та ЦА. На пізніх стадіях ХПМК у хворих на ГХ та ЦА відзначено виражену гіпореактивність, навіть до ареактивності. Застосування пірацетаму покращує показники ЦВР на ранніх стадіях ХПМК, прийом тромбонілу більш ефективно впливає на ЦВР у хворих з пізніми стадіями ХПМК. Показано необхідність дослідження ЦВР у хворих на ХПМК з метою оптимізації діагностики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА315727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського