Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (906)Книжкові видання та компакт-диски (634)Журнали та продовжувані видання (70)
Пошуковий запит: (<.>A=БОЙЧУК$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойчук І. О. 
Нелінійні нетерові крайові задачі в критичних випадках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / І. О. Бойчук ; Слов'ян. держ. пед. ун-т. — Слов'янськ, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми знаходження конструктивних умов існування та побудови розв'язання нелінійних нетерових крайових задач для систем диференціальних рівнянь. Вдосконалено схему дослідження задач про існування та побудову розв'язання нетерових крайових задач для нелінійних систем звичайних диференціальних рівнянь в критичних випадках. Встановлено необхідні та достатні умови існування та побудовано модифіковані ітераційні процедури для знаходження розв'язання нетерових слабконелінійних крайових задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.612.3-3
Шифр НБУВ: РА374480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бойчук І.В. 
Адаптація французьких онімів в українській та російській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / І.В. Бойчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні ономастичні поля, значну увагу приділено антропонімії та топонімії. Встановлено, що сучасний французький ономастикон, який пройшов довгий шлях свого розвитку, охоплює крім французьких онімів, значний алогенний прошарок, що необхідно враховувати під час адаптації французької онімної лексики. Запропновано рубрикацію для антропонімії та топонімії у французкій мові. Описано особливості французьких особових імен та варіанти їх адаптації. Вивчено лінгвальні та екстралінгвальні умови запозичення французької онімної лексики в українській та російській мовах. Подано характеристику ролі традицій в адаптації французьких онімів. Запропоновано періодизацію їх адаптації. Детально розглянуто фонетичну адаптацію та графічну реалізацію французьких онімів у сучасних українській та російській мовах: субституції в системі голосних, напівголосних, приголосних, а також передачу гемінат. Під час передачі французьких онімів засобами української або російської мов у деяких випадках виникають несправжні омоніми (проблема несправжньої омонімії). Описано морфологічну та структуру адаптацію онімних галицизмів. Особливу увагу приділено морфологічній адаптації хоронімів, ойконімів, відмінювання онімних галицизмів, родовій приналежності запозичуваних ойконімів, особливостям передачі ойконімів pluralia tantun, морфологічній адапатації оронімів, гідронімів, антропонімів. Висвітлено проблему родової приналежності запозичуваних гідронімів та антропонімів. Описано передачу демінутивної конструкції "le (la) + petit(e) + антропонім", передачу конструкції "прийменник de + ойконім", "прийменник de + хоронім", передачу антропонімів pluralia, передачу артиклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.16
Шифр НБУВ: РА317837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бойчук І.Д. 
Педагогічні умови професійної підготовки майбутніх фармацевтів у коледжі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І.Д. Бойчук ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено комплекс педагогічних умов і педагогічну технологію професійної підготовки майбутніх фармацевтів у коледжі. Визначено сучасні наукові підходи до проблеми дослідження: системний, аксіологічний, діяльнісний, особистісно орієнтований, компетентнісний, технологічний. Проаналізовано процес становлення системи фармацевтичної освіти в Україні в її історичному розвитку. Теоретично обгрунтовано модель професійної підготовки фармацевтів, визначено її структурні та функціональні компоненти. Висвітлено організаційні, методичні та психолого-педагогічні умови професійної підготовки даних фахівців. Розкрито структуру професійної компетентності фармацевта, визначено критерії та рівні її сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р88
Шифр НБУВ: РА370226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бойчук І.М. 
Патогенетичні механізми амбліопії (клініка, діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / І.М. Бойчук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 40 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностики та лікування хворих на амбліопію шляхом застосування комплексу існуючих та нових терапевтичних і діагностичних методів. Вивчено патогенетичні механізми амбліопії. Для вибору оптимальної тактики лікування та прогнозу його результатів створено класифікацію та визначено симптомокомплекс функціональних порушень, специфічних для різних типів амбліопії. Вивчено особливості функції центральних (Р) і периферичних (М) відділів монокулярних каналів ретино-кортикальних зв'язків та їх взаємодію у дітей з різними формами амбліопії. На підставі одержаних результатів створено класифікацію за типами амбліопії (зокрема, виділено сенсорну, моторну, змішану) та розроблено схему лікування. Виявлено й охарактеризовано чинники, які впливають на результати підвищення гостроти зору у дітей з амбліопією після лікування, на підставі яких розроблено багатофакторні моделі, що дозволяють прогнозувати вірогідність підвищення гостроти зору на 0,2 і більше. Проведено оцінку ефективності розроблених терапевтичних методів (способів лікування амбліопії, бінокулярного та стереоскопічного зору, а також електростимуляції окорухових м'язів). Показано, що їх застосування дозволило підвищити ефективність лікування амбліопії у дітей, які раніше лікувалися безуспішно за традиційною методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.27-5 +
Шифр НБУВ: РА344983

Рубрики:

      
5.

Бойчук А. Ю. 
Інститут адвокатури на західноукраїнських землях другої половини XIX - початку XX ст. (на матеріалах Галичини): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Ю. Бойчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові основи становлення інституту адвокатури в Галичині у складі Австрії й Австро-Угорщини. Розкрито місце та роль адвокатури в Галичині у державно-політичній системі Австрії й Австро-Угорщини. Виявлено переваги, недоліки й особливості функціонування адвокатури, зумовлені специфікою Галичини. Проаналізовано організаційну структуру, компетенцію та правові засади українських правничих товариств у Галичині. Охарактеризовано діяльність професійних об'єднань галицьких правників та їх значення у формуванні національно-державницької ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)5-629.18 + Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА382855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бойчук А.А. 
Облік та аналіз витрат на виробництво (на прикладі підприємств пивоварної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.А. Бойчук ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Наведено перелік класифікаційних ознак сукупності витрат на виробництво на пивоварних підприємствах, обгрунтовано номенклатуру калькуляційних статей з урахуванням технолого-організаційних особливостей галузі. Запропоновано схему обліку цих витрат за нормативно-попереднім методом. Розвинуто методику обліку прямих і непрямих витрат та удосконалено форми облікових реєстрів за умов автоматизації. Розроблено модель витрат на виробництво та засоби її реалізації. Висвітлено напрями вдосконалення аналізу витрат на виробництво для підприємств галузі. Удосконалено методику й організацію оперативного обліку та аналізу цих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.26-148.6 + У053.9(4УКР)306.752.6-862 +
Шифр НБУВ: РА334267

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойчук А.В. 
Діагностика і лікування запальних процесів матки та її придатків в залежності від стану імунної, гормональної та антиоксидантної системи організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.В. Бойчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Запропоновано спосіб моделювання гострого експериментального ендометриту (Патент України 94-86631 (4413) UA, МПК G 09B (23/28). Гострий експериментальний ендометрит змодельовано на 60 морських свинках. Встановлено, що в патогенезі гострого експериментального ендометриту суттєву роль відіграють порушення вільнорадикальних окиснювальних процесів, функціонального стану антиоксидантної та імунної систем організму. Високий рівень вільнорадикального окиснення ліпідів у разі гострого експериментального ендометриту викликає значні пошкодження мембранних компонентів клітин матки й аденогіпофіза, змінює фазну секрецію гонадотропоцитів. Досліджено мембранопротекторні властивості трекезану. Доведено високу ефективність димексиду, хлоргексидину, полісорбу. Обгрунтовано доцільність використання комплексу трекрезан-димексид. Висвітлено механізми позитивного впливу флуренізиду у випадку гострого запалення матки під час експерименту. Обстежено 480 жінок, що страждають на гострі та хронічні запальні захворювання матки та її придатків. Вивчено взаємозв'язок між імунною, антиоксидантною ендокринною системами, перекисним окисненням ліпідів у жінок, що страждають на гнійно-септичні захворювання внутрішніх статевих органів. Встановлено пригнічення гонадотропної, пролактинсекретуючої функції гіпофіза, порушення функціонального стану яєчників, активізацію процесів ліпопероксидації та комбінований імунодефіцит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3
Шифр НБУВ: РА313087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бойчук А.О. 
Обмежені на всій осі розв'язки систем звичайних диференціальних рівнянь зі збуреннями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / А.О. Бойчук ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.61,0 +
Шифр НБУВ: РА333407

Рубрики:

      
9.

Бойчук Б.В. 
Народне декоративне мистецтво покуття XIX - XX століття (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / Б.В. Бойчук ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто народне декоративне мистецтво Покуття як самобутнє етнокультурне явище. Визначено й уточнено основні історичні віхи розвитку народного декоративного мистецтва і цехового ремесла Покуття. Проаналізовано типологію та художню виразність творів узорного ткацтва, вишивки, комплексів традиційного одягу, виробів художнього деревообробництва, металу, витинанок, розписів тощо. Досліджено еволюцію тектоніки форм, структури декору та їх локальні художні відміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР33)5-69 ПОКУТТЯ + Т52(23=УКР7)-7
Шифр НБУВ: РА311059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бойчук Б.Г. 
Структурно-параметричний синтез електроприводів постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Б.Г. Бойчук ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше на основі системного підходу розроблено методику структурно-параметричного синтезу електромагнітних систем, яка значно підвищує визначеність процесу синтезу та об'єктивність одержуваних результатів. Для систем 2 - 4-го порядків з нулями вперше одержано вирази для коефіцієнтів їх передавальної функцій за умов налаштування на модульний оптимум, які дозволяють одержати множину варіантів стандартних передавальних функцій. Виявлено, що налаштовані на модульний оптимум дані функції з нулями у разі зростання нулів можуть бути еквівалентизовані передавальними функціями без нулів з порядком, рівним різниці порядків знаменника та чисельника вихідної передавальної функції. Запропоновано спосіб знаходження даних еквівалентних передавальних функцій. Показано, що ефективність знаходження варіантів розв'язків доцільно приймати залежно від сукупності наступних показників: граничної частоти пропускання, заданої динамічної помилки струму, допустимої статичної помилки регулювання швидкості, обмеження величини сигналу керування, простоти структури та передавальних фукцій ланок змінюваної частини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.5-01 +
Шифр НБУВ: РА323402

Рубрики:

      
11.

Бойчук В. В. 
Первісний синкретизм в генезі стародавніх культур Північного Причорномор'я: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / В. В. Бойчук ; МОНМС України, Крим. ун-т культури, мистец. і туризму. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено ознаки естетико-сакрального структурного комплексу джерел ямної, катакомбної, бабинської, зрубної, білозерської, скіфської, сарматської, гунської архіологічних культур як об'єкт дослідження основи моделей культур Північного Причорномор'я епох енеоліту, бронзи та раннього заліза. Визначено критерій наявності естетико-сакрального комплексу як методичну основу аналізу структури культуротворчого феномену первісного синкретизму європейських культур доби каменю. Досліджено естетико-сакральні риси культуротворення європейських спільнот як первинний структуруючий стрижень феномену первісного синкретизму. Розроблено схему естетико-сакрального механізму (етапи "дообразу", "праобразу", "образу") як фактор культуротворчого втілення первісного синкретизму європейських культур епох верхнього палеоліту. Проаналізовано динаміку дієвості естетико-сакрального культуротворчого механізму в процесах соціокультурної інтеграції європейських спільнот епохи мезоліту. Досліджено генезу становлення моделі культур спільнот Північного Причорномор'я епох неоліту, енеоліту, бронзи на основі трансформації "ідеальних типів" як продукту функціонування естетико-сакрального культуротворчого механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)0-7 + Ч111.151
Шифр НБУВ: РА385203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Бойчук В.М. 
Зміст і технологія навчання різьбленню деревини учнів професійно-технічних навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Бойчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто професійну підготовку майбутнього різьбяра як систему, в якій гармонійно поєднано розвиток технологічних і художньо-творчих здібностей на базі естетичного виховання, залучення до національної культури та використання новітніх комп'ютерних технологій. Розроблено зміст і технологію навчання майбутніх різьбярів, зокрема класифікацію видів різьблення, що забезпечує прискорене формування в учнів ПТНЗ технічної майстерності та художнього смаку у процесі виготовлення декоративно-ужиткових виробів з дерева. Розвинуто положення, суттю якого є теза: на теперішньому етапі розвитку професійно-технічної освіти оволодіння традиційними видами декоративно-ужиткового мистецтва на базі сучасних комп'ютерних технологій є ефективним методом розвитку професійних здібностей майбутніх різьбярів та їх залучення до надбань національної культури українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.078 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА335291

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бойчук В.М. 
Інвестиційний механізм конкурентоспроможності підприємств транспортного машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.М. Бойчук ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто сучасні теорії конкуренції та конкурентних переваг. Виявлено вплив, який має механізм інвестиційної діяльності на підвищення конкурентоспроможності підприємств. Розроблено основні підходи до інвестиційної діяльності за умов довгострокової економічної політики євроінтеграції. Відзначено, що за умов розвитку України як транзитної держави особливу значущість має інвестування інфраструктурних транспортних проектів. Створено інвестиційний механізм підвищення конкурентоспроможності підприємств транспортного машинобудування на базі визначення напрямів розвитку транспортного та дорожнього господарства України з урахуванням досвіду впровадження інвестиційного проекту на підприємстві транспортного машинобудування, застосування якого дає змогу підвищити конкурентоспроможність підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527-13 +
Шифр НБУВ: РА338044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойчук В.О. 
Багатоаспектний метод та алгоритми генерації тестів комбінованого діагностування мікропроцесорних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.О. Бойчук ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розвитку тестового комбінованого діагностування сучасних мікропроцесорних пристроїв. Запропоновано нову структурно-поведінкову модель мікропроцесорних пристроїв, який характеризується паралельним хвильовим алгоритмом розповсюдження проявів несправностей. З метою їх розповсюдження через вузли моделі або сукупність вузлів використано розв'язки невизначених (діофантових) рівнянь або їх систем, одержаних в процесі аналізу програмних модулів вузлів. Наведено способи запобігання конфліктів, що виникають під час побудови тестів, згідно з багатоаспектним методом. На основі нечітких відношень складових моделі розроблено метод мінімізації кількості тестової інформації. Основні результати дослідження використано для створення підсистеми генерації тестів, що дозволило спростити структуру та розширити функціональні можливості програмного забезпечення систем комбінованого діагностування, підвищити достовірність пошуку несправностей та ефективність систем тестового комбінованого діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.4-07
Шифр НБУВ: РА310534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бойчук М.А. 
Влада і громадянське суспільство: механізми взаємодії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.А. Бойчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність влади як самодостатнього соціального інституту, до якого рівною мірою мають відношення держава та громадянське суспільство. Досліджено генезис, природу, зміст, форми, види та різновиди влади. Показано роль влади у громадському суспільстві як чинника самоорганізації родового життя людини, а в державі - як інструмента організації соціальних процесів. Досліджено діалектику самоорганізаційного й організаційного впливу на формування громадського суспільства. Встановлено, що влада є параметром управління у самовідтворенні соціального організму України. На прикладі дослідження сучасної політичної реальності доведено, що влада впливає на трансформацію українського суспільства, зокрема, визначено місце розвинутого архетипного рівня системи саморегуляції у структуруі соціального організму України, оскільки його нормативний рівень ще тільки формується. Обгрунтовано необхідність вивчення специфіки існування влади на мегарівні та нового типу інформаційно-знакової регуляції соціальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф032 +
Шифр НБУВ: РА350591

Рубрики:

      
16.

Бойчук Н.С. 
Розробка критеріїв діагностики та лікування подагри в поєднанні з остеоартрозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.С. Бойчук ; АМН України, Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено діагностичні критерії вторинного дегенеративно-дистрофічного процесу - остеоартрозу у хворих на подагру. Виявлено зв'язок окремих клініко-лабораторних ознак захворювання зі станом пуринового обміну, особливостями цитокінової сітки та наявністю антитіл до колагену II та III типів у розвитку дегенеративного процесу у хворих на подагру й остеоартроз (ОА). Доведено високу інформативність ультразвукового дослідження у кількісному оцінюванні характеру ураження суглобів. Проаналізовано особливості перебігу подагричного артриту (ПА) в осіб жіночої статі у порівнянні з чоловіками. У разі лікування ОА у хворих на подагру діацереїном одержано достовірне зниження рівня фактора некрозу пухлин-alpha й інтерлейкіну-6 в обох групах досліджуваних. Доведено ефективність довготривалого лікування хворих на подагру інгібіторами ксантинокидази (алопуринолом). Наведено рекомендації щодо застосування комбінованого рослинного препарату на основі колхіцину для лікування пацієнтів, хворих на гострий ПА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4 + Р418.12 +
Шифр НБУВ: РА362961

Рубрики:

      
17.

Бойчук О.В. 
Зв'язані динамічні задачі термомеханіки для фізично нелінійного циліндра при нестаціонарному термічному навантаженні: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О.В. Бойчук ; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Зазначено, що непружна поведінка матеріала описується моделлю неізотермічної течії, модифікованої на випадок надшвидкої зміни температури. Враховано залежності фізико-механічних властивостей матеріала від температури, а також зв'язаність теплових і механічних полів. Осесиметрична зв'язана динамічна задача термомеханіки розв'язується чисельно з використанням крокового методу за часом ітераційного методу в поєднанні з методом скінченних елементів. Визначено, що рівняння еволюції моделі течії інтегрується методом Ейлера, а рівняння руху та теплопровідності методом Ньюмарка, використано чотирикутний ізопараметричний скінченний елемент. Розкрито закономірності генерації та розповсюдження хвиль і залишковий напружено-деформований стан в циліндрі та диску, а також напівпростору за одночасної дії імпульсів теплового потоку та стиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5, 022
Шифр НБУВ: РА372104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бойчук О.П. 
Ураження печінки у хворих на сальмонельоз на тлі іншої патології шлунково-кишкового тракту: особливості перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.П. Бойчук ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне вивчення клініко-функціонального стану печінки у хворих на сальмонельоз з супутніми недугами травної системи: хронічним гастритом, гастродуоденітом, холециститом, панкреатитом, колітом, виразковою хворобою. Доповнено основні патогенетичні ланки перебігу та прогресування сальмонельозу у зв'язку з особливостями функціонування прозапальної та протизапальної ланок цитокінової системи, прооксидантно-антиоксидантного профілю, синдромом ендогенної інтоксикації за різних клінічних варіантів захворювання. Встановлено, що супутня патологія органів травлення (хронічний гастрит, гастродуоденіт, холецистит, панкреатит, коліт, виразкова хвороба) у хворих на сальмонельоз сприяє тяжкому перебігу захворювання, збільшує тривалість патологічного процесу, подовжужує звільнення організму від збудника, посилює ступінь кишкового дисбіозу, підвищує ступінь ураження органів травного тракту, зокрема печінки. Розроблено клініко-патогенетичні, лабораторні та функціональні критерії щодо застосування альтану, кверцетину та активованих форм пробіотиків для лікування хворих на сальмонельоз з патологією шлунка, дванадцятипалої кишки, товстої кишки, жовчного міхура, підшлункової залози. Запропоновано нові диференційовані схеми лікування, які включають застосування разом з базисною терапією вітчизняних препаратів "Гранули кверцетину" та "Корвітин" та їх поєднання, а також активованих форм пробіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121-3 +
Шифр НБУВ: РА345592

Рубрики:

      
19.

Бойчук П.М. 
Економічне виховання студентів педагогічних училищ: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.М. Бойчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-педагогічні умови економічного виховання студентів педагогічних училищ. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено технологію економічного виховання молодших спеціалістів, формування у них економічних знань у процесі навчально-пізнавальної та позанавчальної діяльності. Аргументовано перспективні напрямки економічного виховання, визначено рівні сформованості засвоєння економічних знань студентами педагогічних училищ. Розроблено методичні рекомендації для викладачів педагогічних закладів I-II рівнів акредитації з проблем економічного виховання студентів. Встановлено, що зміст економічного виховання студентів можна розглядати як систему економічних знань, педагогічних вмінь та навичок, спрямованих на вироблення економічної свідомості спеціалістів, їх світогляду, поглядів та переконань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.357

Рубрики:

      
20.

Бойчук Р.М. 
Управління формуванням та використанням інвестиційного потенціалу промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.М. Бойчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади категорії "інвестиційний потенціал підприємства", розкрито його взаємозв'язок з "інвестиційною привабливістю", запропоновано та систематизовано основні критерії, які впливають на них як на макрорівні, так і на рівні окремого підприємства. Проаналізовано тенденції в інвестиційних процесах у регіонах України та промислових підприємствах із акціонерною формою власності; на основі статистичних методів установлено неефективність даних процесів в Україні; виявлено взаємозв'язок між комплексною оцінкою фінансового стану промислових підприємств та їх інвестиційною активністю. Розроблено методичні рекомендації для оцінки інвестиційної привабливості підприємств. Запропоновано комплексний підхід щодо використання інвестиційних ресурсів підприємства, який передбачає використання економіко-математичної моделі інвестиційного та фінансового планування, систематизовано методи кількісного виміру інвестиційних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА325486

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського