Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=БОРОВКОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Боровков 
Динаміка пігментів і росту морських мікроводоростей у хемостаті на прикладі Dunaliella salina Tead: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Андрій Борисович Боровков ; НАН України; Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1 + Е521.2*334.2 + Е521.2*723
Шифр НБУВ: РА361625

Рубрики:

      
2.

Боровков С.О. 
Інтенсифікація процесу екстрагування рослинної сировини із застосуванням вібраційного впливу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / С.О. Боровков ; Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи інтенсифікації процесів екстрагування компонентів з рослинної сировини з застосуванням низькочастотних механічних коливань і розроблено високоефективні малогабаритні екстрактори безперевної дії для малотоннажних екстракційних виробництв. На підставі вивчення результатів теоретичного й експериментального дослідження процесу екстрагування у системі тверде тіло - рідина визначено раціональні параметри вібраційного впливу, що забезпечують інтенсифікацію вилучення з рослинної сировини цільових компонентів. Розроблено конструктивні рішення й інженерні методи розрахунку ефективного технологічного обладнання для малотоннажних виробництв харчової, мікробіологічної та фармацевтичної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814.3-51
Шифр НБУВ: РА370586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Боровков С.Б. 
Клініко-біохімічні показники стану сполучної тканини в діагностиці та лікуванні остеодистрофії корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / С.Б. Боровков ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 24 с. — укp.

В експерименті на білих щурах і коровах доведено, що довготривале обмеження рухової активності є фактором, який спричинює деструктивні зміни у кістковій тканині, зумовлені деполімеризацією макромолекул органічного матриксу цієї тканини та підвищенням рівня біохімічних показників у сироватці крові (глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, фракцій ГАГ) і сечі (оксипроліну, уронових кислот) на ранніх стадіях патологічного процесу. Запропоновано діагностичні критерії різних, зокрема ранніх, стадій остеодистрофії з використанням біохімічних показників, що характеризують стан органічного матриксу кісткової тканини. Доведено інформативність цих показників у разі контролю за лікуванням корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561-911-7 +
Шифр НБУВ: РА345471

Рубрики:

      
4.

Боровкова С.О. 
Оптимізація лікування у ранньому післяопераційному періоді хворих на ускладнені форми синдрому діабетичної стопи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Боровкова ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено характер локального коагуляційного гемостазу, зміни тромбоцитарно-судинних механізмів зсідання крові та фібринолітичної активності плазми крові у хворих на ускладнені форми синдрому діабетичної стопи за умов локального застосування впливу електричного поля постійного струму та внутрішньотканинного електрофорезу берлітіону в поєднанні з загальноприйнятим лікуванням. Встановлено, що застосування електричного поля постійного струму в комплексному лікуванні у ранньому післяопераційному періоді хворих на ускладнені форми синдрому діабетичної стопи ефективно коригує порушення внутрішнього механізму гемокоагуляції, але не впливає на зовнішній шлях згортання крові та функціональну активність тромбоцитів. Виявлено, що фібринолітична система реагує підвищенням інтенсивності ферментативного лізису фібрину на збільшення потенційної активності плазміногену та нормалізації Хагеман-залежного фібринолізу. Встановлено, що внутрішньотканинний електрофорез берлітіону в поєднанні з традиційним лікуванням сприяє зниженню загального потенціалу гемокоагуляції за суттєвого підвищення протизгортаючих властивостей крові, швидко підвищує фібринолітичний потенціал плазми крові та відновлює резерви плазмового фібринолізу, суттєво зменшує інтенсивність інтраваскулярного фібриногенезу та значно знижує протеолітичну деструкцію високомолекулярних білків за нормалізації лізису низькомолекулярних протеїнів і колагену. Доведено високу клінічну ефективність запропонованого лікування, що підтверджено більш швидким темпом регенерації ран, достовірним зменшенням бактеріальної забрудненості, зниженням, у порівнянні з традиційними методами лікування, кількості післяопераційних ускладнень, високих ампутацій нижніх кінцівок та зменшенням середнього терміну стаціонарного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА323272

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського