Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (288)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=БОЧАРОВ$<.>+<.>A=КАРИН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Бочарова І.А. 
Геометрична модель формоутворення зубців і управління кінематичними показниками циліндричних передач: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.А. Бочарова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено загальну геометричну модель профілювання зубців нарізного інструменту й аналітичного опису для виготовлення циліндричних зубчастих коліс та інтерактивного комп'ютерного аналізу геометро-кінематичних показників (ГКП) синтезованих передач. Запропоновано геометричну модель, яка дозволяє одержувати узагальнене аналітичне представлення вихідних контурів і поверхонь зубців коліс, нарізного інструменту, а також похідних від нього виразів ГКП циліндричних зубчастих передач на основі апроксимації профілів кривими Без'є третього порядку. На підставі геометричної моделі розроблено методику та програмний комплекс "СИНТЕЗ", який відрізняється мінімальністю стандартизованих вхідних даних про передачу, що проектується, у сукупності з координатами керуючих точок, від яких залежать вирази геометричних моделей і ГКП передачі. Запропоновано використовувати комплекс за двома напрямками - для дослідження передач зі стандартизованим профілем зубця та зберіганням існуючої технології виготовлення та для нових синтезованих передач з застосуванням нетрадиційних методів виготовлення, що базуються на високих інтегрованих технологіях. Результати наукового дослідження впроваджено в ХК "Луганськтепловоз", ДП ВО "Луганський верстатобудівний завод" для проектування циліндричних зубчастих передач приводів і трансмісій і зубонарізного інструменту, а також на кафедрі "Металорізальні верстати та інструменти" Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.51-02 + К500.145.551 +
Шифр НБУВ: РА362584

Рубрики:

      
2.

Бочаров Д.О. 
Доказування у правозастосовчій діяльності: загальнотеоретичні питання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Бочаров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні аспекти юридичного доказування як складової правозастосовчої діяльності. Здіснено спробу виявити суть і ознаки правозастосовчої діяльності як системи, складовою якої є діяльність з доказування. Зміст і структуру правозастосовчої діяльності уточнено шляхом визначення й аналізу її основних функцій, а саме: індивідуальної регламентації та правозабезпечувальної. Установлено місце доказування у процесі реалізації функцій зазначеної діяльності та зміст власних функцій діяльності з доказування. У аспекті змісту її функцій і способу втілення в об'єктивній дійсності охарактеризовано зміст, засоби та результати діяльності з доказування. З'ясовано науковий статус доказового права та його місце у системах права та законодавства. Систематизовано та теоретично узагальнено погляди на суть доказування, його зміст, засоби та результати, сформовані представниками галузевих наук. На підставі їх комплексного аналізу сформульовано відповідні теоретичні висновки та практичні рекомендації стосовно гармонізації кореспондуючих складових системи права та системи законодавства, розрито зміст окремих норм-дефініцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА350657

Рубрики:

      
3.

Бочарова І.В. 
Лексико-семантичні та граматичні параметри назв релігійних свят у сучасній українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.В. Бочарова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу культової лексики - назв релігійних свят - як одиниць з подійно-темпоральною семантикою, які мають бінарну денотативну віднесеність і специфічне сигніфікативне значення. Визначено статус мовних одиниць, які на лексичному рівні парадигматично структуруються у тематичну групу. Визначено системні відношення між найменуваннями релігійних свят, з'ясовано їх референтну віднесеність, виокремлено прагматичний компонент в їх структурі. Проаналізовано морфолого-синтаксичне варіювання номінативів та їх кількісного складу, а також функції досліджуваних одиниць у синтаксичній структурі речення. Змодельовано регулярні структурні типи назв релігійних свят. Розкрито роль подійно-темпоральних нормативів у формуванні семантико-синтаксичної організації речення, досліджено вмотивовані ними семантичні відношення: атрибутивні, об'єктні, адвербіальні, компаративні. Доведено, що найменування релігійних свят мають специфічний вияв як одиниці мови і мовлення та заповнюють аплікативну зону в еквіполентній опозиції, яку утворюють семантичні поля подійності і темпоральності, а координати і обсяг зазначеної аплікативної зони зумовлені синтаксичною позицією найменувань релігійних свят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА307871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Бочаров Б.П. 
Моделі та методи підтримки прийняття рішень в системах автоматизованого управління бібліотекою ВНЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Б.П. Бочаров ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше для автоматизованого управління інформаційно-бібліотечними процесами розроблено модель підтримки прийняття рішень, що враховує особливості функціонування бібліотеки вищого навчального закладу (ВНЗ), яка передбачає здійснення багатокритеріального вибору альтернативних стратегій управління. Розвинуто аналітичні й імітаційні моделі для задач автоматизації підтримки прийняття рішень за умов управління бібліотекою ВНЗ. Визначено найбільш значущі критерії, що характеризують діяльність бібліотеки, за цього векторний критерій "використання навчальної літератури" запропоновано як головний у множині цих критеріїв. На підставі даних експериментів розроблено математичну модель розподілу навчальної літератури у ВНЗ, обгрунтовано процедуру оцінки його якості та визначено область оптимального розподілу. Наведені моделі та методи узагальненого програмування модифіковано для задач підтримки прийняття рішень за умов управління університетською бібліотекою. Удосконалено процедуру формування векторного критерію за методом побудови когнітивної карти з використанням статистичних методів, а також традиційних методів опитування експертів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.1 с51 +
Шифр НБУВ: РА341655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бочарова О.А. 
Модернізація вищої школи у сучасній Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.А. Бочарова ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади модернізації ВНЗ, основні етапи еволюції системи вищої освіти. Описано структуру ВНЗ у Франції, особливості системи вищої освіти країни. Розкрито зміст реформ ВНЗ, визначено нові напрямки в організації навчального процесу та структурні зміни в системі вищої освіти, шляхи її адаптації до європейського освітнього простору. Досліджено структурні зміни у ВНЗ країни в період реформених перетворень (наприкінці 1960-х - 2004 рр). Описано процеси глобалізації, інформатизації, європейської інтеграції, зокрема, демократизація ВНЗ, професіоналізація. Висвітлено тенденції розвитку системи вищої освіти Франції в контексті об'єднаної Європи та її значення у створенні "єдиного європейського простору" в галузі вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4ФРА)7 +
Шифр НБУВ: РА342251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бочарова О. В. 
Наукове обгрунтування методології формування та контролю якості дисперсних систем продуктів перероблення плодів та овочів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.15 / О. В. Бочарова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Визначено роль речовин продуктів переробки плодів та овочів у формуванні їх колоїдно-хімічної структури. Обгрунтовано доцільність та розроблено методику ідентифікації натуральних соків за властивостями їх дисперсної фази. Розроблено теоретичну базу для прогнозування та регулювання структурних та окиснювальних процесів, які відбуваються у дисперсних системах продуктів переробки плодів та овочів і впливають на формування їх якості. Обгрунтовано використання відновлювальної дії електричного струму як антиоксиданта редокс-системи антоціановмісних соків. Розроблено методику визначення вмісту окиснених і відновлених форм антоціанів у соках і сокових продуктах. Обгрунтовано використання як критерію якості антоціанозабарвлених соків співвідношення концентрацій оборотне окиснених та відновлених форм антоціанів. Досліджено вплив особливостей складу та будови дисперсних систем продуктів переробки плодів та овочів на формування їх споживчих властивостей. Розроблено теоретичну базу для підвищення якості концентрованих систем, зокрема томатопродуктів, що забезпечує можливість інтенсифікації процесу розподілу маси на фракції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26
Шифр НБУВ: РА375926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бочарова Т.В. 
Патологічна анатомія посліду при первинній та вторинній слабкості пологової діяльності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Т.В. Бочарова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Виявлено ознаки гіпофункції плаценти, що проявляються у посиленні інволютивних процесів, змінах судин усіх відділів посліду, а також наявністю структур, характерних для ранніх термінів вагітності. Проведено дослідження концентрації гормонів у материнській та пуповинній крові, а також імуноморфологічне дослідження плаценти у разі слабкості пологової діяльності. Встановлено підвищення концентрації прогестерону, естріолу та зниження рівня естрадіолу та пролактіну у крові породіль зі слабкістю пологової діяльності, що пов'язано з порушенням їх продукції у плаценті. Зазначено, що виявлені у випадку слабкості пологової діяльності зміни у плаценті вказують на виражену плацентарну недостатність, що супроводжується зниженням продукції плацентарного лактогену та низькою концентрацією його у материнській крові. Доведено, що структурні зміни у посліді призводять до гормонального дисбалансу у біологічній системі "мати - плацента - плід", що є найбільш вірогідною причиною розвитку слабкості пологової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.223-2 +
Шифр НБУВ: РА323652

Рубрики:

      
8.

Бочарова О.А. 
Порушення системи ейкозаноїдів у хворих на нейродерміт, їх роль в патогенезі клінічних проявів, вибір тактики лікувально-профілактичних заходів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.А. Бочарова ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методів лікування нейродерміту. Встановлено кореляцію між тяжкістю патологічного процесу, клінічною ефективністю лікування і ступенем порушень в системах ейкозаноїдів та вторинних посередників. Розроблено та впроваджено у практику новий метод комплексного лікування хворих на нейродерміт з використанням антиейкозаноїдів. Ефективність методів терапії оцінювалась по ступеню регресу клінічної картини дерматозу, динаміці показників вище зазначених систем. Досягнуто скорочення тривалості лікування, подовження тривалості ремісії, скорочення числа та ступеня виразності рецидивів у хворих на нейродерміт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-3

Рубрики:

      
9.

Бочаров В.В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бочаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211
Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бочарова Н.О. 
Формування та використання людських ресурсів аграрного сектору України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Н.О. Бочарова ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито суть, характер і зміст трудових ресурсів як головної економічної категорії, що характеризує людські ресурси агровиробництва. Досліджено особливості сільської праці за умов становлення нових відносин власності на селі. Здійснено статистико-економічний аналіз та визначено шляхи удосконалення формування та використання людських ресурсів за умов нових відносин власності на селі. Спрогнозовано очікувану чисельність зайнятих і рівень використання робочого часу у суспільному агровиробництві Запорізької області. Удосконалено визначення мінімальної потреби у кадрах залежно від рівня продуктивності праці. Розроблено й обгрунтовано шляхи підвищення ефективності використання трудових ресурсів, зокрема на базі удосконалення системи матеріального стимулювання працівників аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА341663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бочарова Ю. Г. 
Цивілізаційні детермінанти конкурентоспроможності національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Ю. Г. Бочарова ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано сутність конкурентоспроможності національної економіки за умов глобалізації, систематизовано детермінанти та визначено її цивілізаційну складову. Проведено компаративний аналіз методологічних підходів і результатів оцінювання конкурентоспроможності країн і національних економік міжнародними інститутами. Визначено й оцінено вплив цивілізаційних детермінантів і приналежності країн світу до певних моделей та субмоделей цивілізацій на їх параметри економічного розвитку та рівень конкурентоспроможності. Проведено моніторинг конкурентних позицій та оцінено вплив цивілізаційної складової на рівень національної економіки України. Розроблено концепцію підвищення рівня її конкурентоспроможності на засадах селективного розвитку її цивілізаційного потенціалу та запропоновано напрямки підвищення ефективності становлення та розвитку національної інноваційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА381714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

БОЧАРОВА Н. В. 
Конституціоналізація інтелектуальної власності в умовах інформаційного суспільства і економіки знань / Н. В. БОЧАРОВА. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню конституціоналізації права інтелектуальної власності в умовах інформаційного суспільства і економіки знань. Аналізуються історико-правові аспекти матеріально-правового конституювання права людини на результати творчої діяльності і інтелектуальну власність та рівні формалізації права на інтелектуальну власність в конституційних текстах країн світу. Розкрите значення конституційного правосуддя та загальних конституційно-процесуальних норм для вирішення складних проблем забезпечення права інтелектуальної власності.Встановлено, що конституціоналізація інтелектуальної власності сприяє визначенню інноваційного вектору розвитку в органічному зв'язку з розвитком демократичних засад суспільства і забезпечення прав людини. Сформульоване дефінітивне визначення поняття «конституціоналізація інтелектуальної власності». В науково-практичній площині запропоновані доповнення і поправки для вдосконалення нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності в конституційному і галузевому законодавстві.Дослідження ґрунтується на основі використання конституційно-правових актів та актів законодавства держав світу, міжнародно-правових актів з прав людини, доктринальних джерел вітчизняної та зарубіжної юриспруденції.^UThe dissertation is devoted to the research of the constitutionalization of intellectual property rights in the conditions of information society and knowledge economy. The historical and legal aspects of the substantive legal constitution of the human right to the results of creative activity and intellectual property and the levels of formalization of the right to intellectual property in the constitutional texts of the countries of the world are analyzed. The importance of constitutional justice and general constitutional and procedural norms for solving complex problems of intellectual property rights is revealed. It is established that the constitutionalization of intellectual property contributes to the definition of an innovative vector of development in an organic connection with the development of democratic principles of society and the protection of human rights. The definitive definition of the concept of «constitutionalization of intellectual property» is formulated. In the scientific and practical field, amendments and amendments are proposed to improve the legal and regulatory regulation of intellectual property in constitutional and sectoral legislation.The research is based on the use of constitutional and legal acts of the states of the world, international legal acts on human rights, doctrinal sources of domestic and foreign jurisprudence.The problem of the constitutionalization of intellectual property belongs to the new directions in the science of constitutional law, which have appeared within the framework of the general concept of the specifics of constitutional and legal regulation in the conditions of the information society and knowledge economy. The research revealed that the process of constitutionalization of intellectual property is associated with a significant expansion of the influence of constitutions on the overall process of legal regulation in the modern world.The theoretical analysis of the constitutionalization of intellectual property in conceptual terms is based on the two constituted in its mechanism – primary constitutionalization (or normative-legislative), which consists in fixing in the texts of the constitutions the intellectual property, and secondary constitutionalization (or normative-interpretative) that, in the context of this study, is related to the activities of constitutional courts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бочаров А. В. 
Патогенетичні принципи антидисбіотичної профілактики неінфекційних колітів / А. В. Бочаров. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт - щурі, слизова оболонка товстої і тонкої кишок, печінка, сироватка крові, антидисбіотичні засоби, ферменти; мета - з'ясувати дисбіотичні механізми патогенезу неінфекційних колітів і на цій підставі розробити патогенетично обґрунтовані поліфункціональні антидисбіотичні засоби для їх профілактики і лікування; методи - патофізіологічні, біохімічні, електронно-мікроскопічні, статистичні; результати - досліджені дисбіотичні механізми патогенезу неінфекційних колітів і на цій підставі розроблені патогенетично обґрунтовані поліфункціональні антидисбіотичні засоби для їх профілактики і лікування; підтверджений розвиток запалення в слизовій оболонці товстої кишки щурів за умов моделювання токсичного (тетрахлорметанового і гідразинового) гепатиту; доведено, що моделювання гепатиту на тлі кишкового дисбіозу істотно підвищує рівень запального процесу в слизовій оболонці товстої кишки; визначено, що введення антибіотика лінкоміцину дозозалежно підвищує в слизовій оболонці товстої кишки щурів рівень біохімічних маркерів запалення (еластаза і малоновий діальдегід). Доповнено наукові дані про те що різні неінфекційні патогени (індометацин, тетрахлорметан, перекиси ліпідів, гідразин) також спричиняють розвиток типових ознак запалення в слизовій оболонці товстої кишки аналогічно до дії кишечного ендотоксину (ліпополісахариду); доведено, що поліфункціональні антидисбіотичні засоби (квертулін, леквін, лекасил та лізоцим-форте) за своєю протизапальною ефективністю не поступаються синбіотику, а за антидисбіотичною активністю перевищують дію існуючих класичних пребіотиків і синбіотиків. Встановлена відсутність негативного впливу на стан товстої кишки споживання високоолеїнової соняшникової олії, що зумовлює можливість її застосування для профілактики стеатогенного коліту.^UObject - rats, mucous membranes of the large and small intestines, liver, blood serum, antidisbiotics, enzymes; goal - to clarify the dysbiotic mechanisms of pathogenesis of non-infectious colitis and on this basis to develop pathogenetically sound multifunctional antidisbiotic drugs for their prevention and treatment; methods - pathophysiological, biochemical, electron microscopic, statistical; results - the dysbiotic mechanisms of pathogenesis of non-infectious colitis are investigated and on this basis pathogenetically substantiated polyfunctional antidisbiotic means for their prevention and treatment are developed; confirmed the development of inflammation in the mucous membrane of the colon of rats under the conditions of modeling toxic (carbon tetrachloride and hydrazine) hepatitis; it is proved that modeling of hepatitis on the background of intestinal dysbiosis significantly increases the level of the inflammatory process in the mucous membrane of the colon; determined that the introduction of the antibiotic lincomycin dose-dependently increases the level of biochemical markers of inflammation (elastase and malonic dialdehyde) in the mucous membrane of the colon of rats. Scientific data have been supplemented that various non-infectious pathogens (indomethacin, carbon tetrachloride, lipid peroxides, hydrazine) also cause the development of typical signs of inflammation in the mucous membrane of the colon similar to the action of intestinal endotoxin (lipopolysaccharide); It has been proved that polyfunctional antidisbiotics (quertulin, lequin, lecasil and lysozyme-forte) are not inferior to synbiotics in their anti-inflammatory efficacy, and in antidisbiotic activity exceed the action of existing classical prebiotics and synbiotics. The lack of negative impact on the condition of the colon consumption of high-oleic sunflower oil, which determines the possibility of its use for the prevention of steatogenic colitis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського