Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=БУГЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Бугерук В.В. 
Застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні хворих на реактивні артрити з ураженням серця та без серцевої патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.В. Бугерук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 25 с. — укp.

Вивчено ефективність відновлювального лікування хворих на реактивні артрити з ураженнями серця та без серцевої патології з застосуванням преформованих фізичних чинників. Оцінено динаміку клінічних, лабораторно-інструментальних та імунологічних показників (динаміку суглобового та запального синдромів, ферментативні та електрокардіографічні показники серцевих порушень, стан клітинного та гуморального імунітету, тривалість ремісії). Встановлено, що застосування НВЧ-терапії на проекцію наднирників після закінчення курсу антибактеріальної терапії у хворих на реактивні артрити з системними проявами у вигляді міокардитів поліпшує перебіг суглобового синдрому, сприяє нормалізації реполяризації міокарда, усуненню порушень ритму та провідності, виявляє оптимальний імуномодулюючий ефект. Використання внутрішньовенного лазерного опромінення крові у хворих на реактивні артрити без серцевої патології в такі ж терміни відновлювального лікування викликає протизапальний та максимальний імунонормалізуючий ефект. Розроблено прогностичні критерії для диференційованого використання вказаних преформованих фізичних чинників з урахуванням клініко-імунологічних особливостей хворих на реактивні артрити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-54
Шифр НБУВ: РА313874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бугера О. П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень мінерального обміну в дітей із дифузним ендемічним зобом на фоні супутньої патології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Бугера ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільш часто у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня виявляється патологія травної та кісткової систем. Поєднана патологія призводить до дестабілізації мінерального гомеостазу, дисбалансом в обміні кальцію, фосфору. Порушується гормонопродуктивна функція щитовидної залози (ЩЗ) та гіпофіза. У 61,65 % дівчат та у 16,44 % хлопців виявлено остеопенічні зміни різного ступеня тяжкості. Патогенетично обгрунтовано доцільність і запропоновано схему корекції порушень мінерального обміну у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня з супутньою патологією мінерально-вітамінним комплексом, що містить в своєму складі, зокрема, вітаміни A, E, C, мінерали йод, селен, кальцій, фосфор, магній, а за виявлення зниження мінеральної щільності кісткової тканини - в комбінації із препаратами кальцію. В динаміці відстежено покращання показників здоров'я дітей, а саме покращання самопочуття, стабілізація рівня гормонів ЩЗ, обмінних процесів кісткової тканини, показників макроелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-3 + Р252.656.2
Шифр НБУВ: РА379666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бугеря Т.М. 
Міжпредметні зв'язки у навчанні професійно орієнтованих дисциплін у фаховій підготовці майбутніх фізичних реабілітологів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.М. Бугеря ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність поняття "міжпредметні зв'язки", розкрито їх роль у процесі формування готовності майбутніх фізичних реабілітологів до професійної діяльності. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови ефективного використання міжпредметних зв'язків у процесі навчання професійно орієнтованих дисциплін у фаховій підготовцій майбутніх фізичних реабілітологів. Розроблено й апробовано програму методичного семінару для викладачів університету "Міжпредметні зв'язки професійно орієнтованих дисциплін у професійній підготовці фізичних реабілітологів", навчально-методичне забезпечення дисципліни "Спортивна медицина" з використанням міжпредметних зв'язків, відповідні форми та методи навчально-виховної роботи з майбутніми фізичними реабілітологами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.211.5 + Р354.1р +
Шифр НБУВ: РА367290

Рубрики:

      
4.

Бугера С.І. 
Організаційно-правові питання розвитку державного регулювання в галузі бджільництва України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.І. Бугера ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми організаційно-правового забезпечення державного регулювання у галузі бджільництва України. Наведено комплексну оцінку стану організаційно-правового забезпечення державного регулювання у галузі бджільництва. Визначено основні напрямки його розвитку, зокрема в питаннях проведення селекційно-племінної роботи, запилення ентомофільних сільськогосподарських рослин, забезпечення необхідного рівня якості продукції, переходу галузі на промислову основу, державного управління та контролю, посилення адміністративної відповідальності щодо порушення законодавства у галузі бджільництва. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері організаційно-правового забезпечення розвитку державного регулювання у галузі бджільництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + П691(4УКР) б +
Шифр НБУВ: РА354916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бугерко А.А. 
Організація навчально-виробничого процесу у вищому професійному училищі-агрофірмі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.А. Бугерко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 1999. — 23 с. — укp.

Дисертація містить дослідження концептуальних засад створення і діяльності навчальних закладів нового типу, в яких здійснюється підготовка висококваліфікованих робітників і молодших спеціалістів для агропромислового комплексу. Теоретично обгрунтовано модель навчально-виробничого процесу в училищі-агрофірмі. Розроблено методику виробничого навчання, лабораторно-практичних занять, виробничої практики в училищі-агрофірмі в реальних умовах сільськогосподарського виробництва згідно з послідовністю виконання різних технологічних операцій, пов'язаних з вирощуванням сільськогосподарських культур з урахуванням особливостей відповідної кліматичної зони, сезонності сільськогосподарських робіт, сучасної матеріально-технічної бази. Розроблено та експериментально перевірено нові навчальні плани ступеневої підготовки кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів для сільського господарства. Визначено основні напрями взаємодії ВПУ-агрофірми і аграрно-технічної академії, коледжу в здійсненні неперервної професійної освіти сільськогосподарського профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07р(4УКР)22-4,022

Географічні рубрики:

      
6.

Бугера О.І. 
Проблеми використання засобів масової інформації для запобігання злочинів серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Бугера ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексну кримінологічну оцінку недоліків діяльності засобів масової інформації (ЗМІ), що сприяють виникненню злочинності серед неповнолітніх. Встановлено чинники її детермінації, виявлено зв'язок між деструктивним впливом засобів масової інформації та протиправною поведінкою неповнолітніх. Розроблено рекомендації щодо запобігання впливу ЗМІ на виникнення злочинів серед неповнолітніх на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері захисту неповнолітніх від деструктивного впливу інформаційної продукції, зокрема з елементами агресії та насильства. Запропоновано заходи загальносоціального та спеціально-кримінологічного запобігання злочинів серед неповнолітніх шляхом удосконалення діяльності засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ч62 + Ч62 в2:Х +
Шифр НБУВ: РА342196

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бугерко Я.М. 
Психологічна динаміка розгортання рефлексивних процесів у модульно-розвивальному освітньому циклі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Я.М. Бугерко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально вивчено психологічні особливості функціонування рефлексивних процесів у школярів за умов модульно-розвивального освітнього циклу. Висвітлено наукові теорії щодо суті рефлексії як інтегрально-синергійного явища психіки. Розглянуто основні особливості базових компонентів психіки, зокрема, здатності, процесу, стану, властивості. Теоретично визначено й експериментально виявлено особливості рефлексивної діяльності учнів на різних періодах інноваційного модульно-розвивального освітнього циклу. Висвітлено циклічну домінантність функціонування інтелектуальної, особистісної, смислової рефлексій. Виявлено динаміку нарощування й ускладнення рефлексивних процесів у загальній структурі навчального модуля, починаючи від інформаційно-пізнавального та завершуючи духовно-креативним періодом інноваційного навчання. На підставі одержаних експериментальних результатів показано наявність кількісних і якісних відмінностей у розвитку рефлексивності школярів віком 13 - 18-ти років інноваційної та традиційної форм навчання, що зумовлено особливостями організації навчального процесу, а саме: цілями, змістом, формами, технологіями, методами та засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-3 + Ю984.030.2-3 + Ч421.290 +
Шифр НБУВ: РА364964

Рубрики:

      
8.

Бугера К. В. 
Управління потенціалом інноваційно-технологічного розвитку підприємств олійно-жирової галузі. / К. В. Бугера. — Б.м., 2021 — укp.

У дисeртaції наведено нове вирішєння нaукoвoї прoблeми управління потенціалом інноваційно-технологічного розвитку підприємств олійно-жирової галузі шляхом oбґрунтувaння тeoрeтико-методичних зaсaд та надання практичних рекомендацій щодо використання активної стратегії управління потенціалом інноваційно-технологічного розвитку підприємства олійно-жирової галузі. Проаналізовано науковий доробок та характеризовано засади інноваційно-технологічного розвитку підприємств, уточнено понятійний апарат управління інноваційно-технологічним розвитком підприємств. Здійсненоаналіз методик оцінювання ефективності запровадження інноваційно- технологічних засад у діяльність підприємств олійно-жирової галузі. Сформульовано та обґрунтовано концептуальні засади активної стратегіїуправління потенціалом інноваційно-технологічного розвитку підприємства олійно-жирової галузі; методичний підхід оцінювання ефективності активної стратегії управління потенціалом інноваційно-технологічного розвитку підприємства олійно-жирової галузі. Розроблено науково-практичні рекомендації.^UThe dissertatton presents a new so1ution to the scientific problem оf managing the potentia1 оf innovative and technological devetopment оf оil and fat enterprises by substantiating the theoretical and methodological principles and providing practical recommendations for the use of an active strategy for managing the potential of innovative and technological development of oil and fat enterprise the essence of which is the need to ensure active continuous development and a high level of potential for innovation and technological development of the enterprise, regardless of the phase of its life cycle and the variability of the environment with: resources, potential, and existing competitive advantages; modeling of the development in two basic time dimensions - the present and the future; rapid response of the enterprise to external and internal changes by implementing in the activities of the enterprise appropriate innovation and technological solutions, the intensity of innovation, qualitative and quantitative changes in the components ofactivity and components of the potential of the enterprise; multiplication of the result of the enterprise due to the innovative effect.The conceptual apparatus of management of innovative and technological development of enterprises is analyzed and specified, in particular the content of concepts "potential of innovative and technological development of the enterprise", "management of potential of innovative and technological development of the enterprise".In order to assess the effectiveness of the active strategy for managing the potential of innovation and technological development of the oil and fat industry, an improved comprehensive evaluation system has been developed, which should be based on the following principles: fat industry; the identification scale determines the level of effectiveness and efficiency of the strategy for managing the potential of innovative and technological development of enterprises in the oil and fat industry; each interval of the identification scale corresponds to the main recommendations for improving the principles of managing the potential of innovation and technologicaldevelopment of the enterprise.The principles of strategic management of innovative activity and potential of innovative and technological development of oil and fat industry enterprises are formed and substantiated, on which the concept of active strategy of potential management of innovative and technological development of oil and fat industry enterprise is realized: priorities of innovative activity; management flexibility; balance; systematicity; integration; development of the potential of innovative and technological development of the enterprise; risk management; completeness and reliability of information; production and technological cooperation.Scientific and practical recommendations for improving the principles of managing the potential of innovative and technological development of the enterprise of oil and fat industry enterprises, which can be used by their owners and managers in the process of adjusting the strategy, programs, business plans and tools for managing the potential of innovative and technological development of the enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського