Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=БУРАК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ГЕННАДИЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Бурак О.М. 
Економічне регулювання розвитку системи озеленення міст та регіонів України в умовах урбанізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.М. Бурак ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблематику стосовно механізму економічного регулювання розвитку сфери озеленення за умов підвищеного антропогенного тиску, зумовленого надмірною урбанізацією територій. У теоретико-методологічному та практичному аспектах виявлено проблеми та недоліки функціонування даної сфери у містах і регіонах. Запропоновано визначення змісту категорії "система озеленення міст (регіонів)". За результатами проведеного аналізу виявлено погіршення стану комплексної зеленої зони міст і поглиблення кризових явищ на підприємствах з озеленення. Обгрунтовано процеси перспективного планування та фінансування як бази економічного регулювання системи озеленення. Виявлено, що більшість міст і регіонів України не реалізують заходи з перспективного планування. Запропоновано впровадження практики планування у вигляді перспективних планів комплексного озеленення для різних населених пунктів. Для реалізації запропонованого плану вдосконалено існуючі та розроблено нові форми для складання даного плану. Під час розробки перспективних планів запропоновано використовувати розроблені нормативи щодо капітального ремонту зелених насаджень. Наведено методику формування коштів для проведення капітального ремонту зелених насаджень на підгрунті п'ятирівневої схеми згідно з їх якісними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)22 +
Шифр НБУВ: РА364857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бурак В.Я. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Я. Бурак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються поняття єдності і поняття диференціації правового регулювання трудових відносин, основні передумови їх існування. Аналізуються основні риси єдиного і дифренційованого правового регулювання відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати. Досліджуються проблеми оптимального співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин відповідно до ринкових перетворень суспільства. Особлива увага приділяється визначенню кола відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати, які підлягають єдиному, а також диференційованому правовому регулюванню. Обгрунтовуються конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бураковський О.З. 
Історія Ради Національностей Народного Руху України, 1989-1993 рр. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.З. Бураковський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Ради Національностей Народного Руху України в період її існування від народження після 1-го з'їзду Руху до припинення в квітні 1993, коли Рух трансформувався в партію. Розглянуто і висвітлено участь представників різних національних громад України в поширенні впливу Руху серед населення, здобутті незалежності України. Аналізуються еволюційні процеси в міжнаціональних стосунках і політиці Руху, що відбувалися в суспільстві до і після проголошення незалежності, ставлення до цих змін Ради Національностей НРУ, окремих національних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бурак Я.В. 
Каркасна структура і оптико-фізичні властивості монокристалічних безводних боратів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Я.В. Бурак ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА312146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бурак В.І. 
Методика навчання електромагнетизму в основній школі в умовах диференціації навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.І. Бурак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше доведено, що генералізація навчального матеріалу з електромагнетизму в основній школі може здійснюватись на підставі понять електромагнітної взаємодії й електромагнітного поля, які доцільно вивчати саме в даний період навчання. Обгрунтовано доцільність побудови принципово нової методики навчання електромагнетизму в основній школі на базі генералізації змісту, структури та навчального матеріалу з даної теми на основі понять електромагнітної взаємодії й електромагнітного поля та з використанням елементів електронної теорії та явищного (феноменологічного) підходу. Уперше розроблено зміст, структуру та методику навчання електромагнетизму в основній школі відповідно до обраних напрямів генералізації. Удосконалено методику викладання окремих тем електромагнетизму, модифіковано демонстраційний експеримент, що дозволило вирішити проблеми, характерні для традиційної методики навчання даного фізичного явища. Підтверджено готовність учнів основної школи до поглибленого вивчення електромагнетизму за умов допрофільної диференціації навчання (на прикладі фізико-математичних класів шкіл нового типу). Розроблено навчальний посібник з електромагнетизму для учнів основної школи. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої методики навчання електромагнетизму за умов диференційованого навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА362686

Географічні рубрики:

      
6.

Бурак О. В. 
Організаційно-правові засади діяльності спеціалізованих судів в контексті європейських стандартів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / О. В. Бурак ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Викладено загальну характеристику понятя "європейські стандарти в сфері правосуддя" й обгрунтовано висновок про необхідність імплементації таких стандартів у вітчизняне правове поле. Запропоновано розглядати судову спеціалізацію судів загальної юрисдикції в Україні як функції відповідних судових установ, визначених в законі у вигляді компетенції в сфері правосуддя з метою оптимального функціонування всієї системи судів в Україні. Зазначено, що формування вітчизняної системи судової спеціалізації знаходиться на стадії становлення та характеризується в даній сфері колізійністю норм Закону України "Про судоустрій України", окремих інститутів галузевих процесуальних кодексів, відсутністю чітких критеріїв розмежування суміжних юрисдикцій, наявністю унікального для пострадянського простору інституту подвійної касації. Обгрунтовано доцільність розширення господарської юрисдикції за окремою категорію справ в сфері земельних відносин і за участі кредитно-фінансових установ і сформульовано ці та інші зміни та доповнення щодо законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)15-5
Шифр НБУВ: РА371240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бурак К.О. 
Сучасні проблеми геодезичного контролю експлуатаційної надійності на АЕС та методи їх розв'язання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / К.О. Бурак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено питання експлуатаційної надійності будівель, споруд і технологічного обладнання об'єктів енергетичної галузі, зокрема атомних електростанцій (АЕС), з використанням геодезичних методів контролю. Запропоновано новий напрямок неруйнівного контролю напружено-деформованого стану на підставі одержаних результатів високоточних геодезичних вимірів значення векторів переміщень. Установлено, що причиною деформацій, які не враховувались під час проектування, знижують експлуатаційну надійність обладнання реакторного відділення (РВ) АЕС з ВВЕР-1000, є натяг арматурних пучків. Удосконалено існуючі методи пошуку оптимальних даних для рихтування, перевірки допусків на кривизну лінійних просторових об'єктів, центрування патрубків системи управління та захисту РВ. Удосконалено розв'язки задач стосовно виділення структурних ліній рельєфу, складання дискретного каркасу горизонталей. Одержано та доведено до практичного застосування розв'язок з використанням оптимізаційних методів нелінійного програмування для вирівнювання спеціальних інженерно-геодезичних мереж. Запропоновано новий спосіб оцінювання температурних розширень рецепторних штанг, досліджено цей вплив на проммайданчику АЕС. Удосконалено способи електронного мікронівелювання. Розроблено безштативний спосіб нівелювання технологічних трубопроводів. Розроблено геодезичну автоматичну систему для вимірів деформацій на основі безконтактних сельсинних датчиків. Ефективність запропонованих рішень обгрунтовано теоретично та підтверджено на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082 с5 +
Шифр НБУВ: РА360919

Рубрики:

      
9.

Бурак М. І. 
Взаємопов'язане формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності / М. І. Бурак. — Б.м., 2019 — укp.

Наукова новизна дослідження полягає у тому, що у ньому вперше теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено методику взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Об'єктом дослідження є процес взаємопов'язаного формування у магістрантів, майбутніх викладачів іноземних мов, професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Предметом– методика взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Мета роботи полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні й розробці методики взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності й експериментальній перевірці її ефективності.Практичне значення одержаних результатів полягає у: здійсненні відбору навчального матеріалу та інформаційно-комунікаційних технологій, розробці комплексів вправ і завдань, укладанні методичних рекомендацій для викладачів щодо взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Визначено, що взаємопов'язане формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності повинно здійснюватись на засадах комунікативно-діяльнісного, соціокогнітивного та інтегрованого підходів.Конкретизовано зміст взаємопов'язаного формування професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності у майбутніх викладачів англійської мови в єдності предметного та процесуального аспектів. Обґрунтовано критерії відбору навчального матеріалу (друкованих і електронних текстів, фонограм та відеофонограм). Водночас з урахуванням визначених у процесі дослідження критеріїв відбору сучасних інформаційно-комунікаційнихтехнологій зроблено висновок про доцільність використання при формуванні у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності таких сервісів і програм: YouTube, GoogleHangouts, GoogleClassroom, Skype.Виділено три етапи взаємопов'язаного формування професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності у майбутніх викладачів англійської мови та запропоновано систему вправ і завдань, яка співвідноситься з виділеними етапами.Сконструйовано лінгводидактичнута тематико-часову моделівзаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності. Обґрунтовано критерії оцінювання рівнів сформованості у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності та їх кількісні показники. Результати експериментального навчання в межах дослідження виявили такі екстрачинники його ефективності: використання вебквесту як продуктивної технології формування цільових компетентностей; взаємозалежність зростання рівнів сформованості професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Сформульовано методичні рекомендації для викладачів щодо взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності. Ключові слова: майбутні викладачі англійської мови, професійно орієнтована компетентність в говорінні, інформаційно-комунікаційна компетентність, інформаційно-комунікаційні технології, вебквест, система вправ і завдань.^UThe scientific novelty of the research consists in theoretical grounding and experimental examination of methodology of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English.The object of the research is the process of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of Masters, prospective teacher trainees majoring in English.The subject of the research is the methodology of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competenceThe aim of the research consists in scientific and theoretical grounding and elaboration of the methodology of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of Masters, prospective teacher trainees majoring in English and experimental validation of its effectiveness.The practical importance of the obtained results lies in: selection of teaching materials,information and communication technologies, elaboration of the sets of exercises and assignments, development of the recommendations for English language teachers on the integrated formation of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English.It has been found out that the integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English should proceed on the principles of communicative, socio-cognitive and integrated approaches. The content of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English in unity of objective and procedural aspects has been clarified.The selection criteria of learning material (printed and electronictexts, phonograms and digital-video recordings) have been grounded. Moreover, along with the defined selection criteria of information and communication technologies it has been stressed on the suitability of using such services and programmes as YouTube, Google Hangouts, Google Classroom, Skypeforbuilding professionally oriented speaking competence and information-communicative competence.The three stages of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English have been outlined and the system of exercises and assignments, which corresponds to the outlined stages has been suggested. Both linguo-didactic and thematic and timemodels of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English have been designed.The evaluation criteria of levels of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English and their quantitative indicators have been elaborated.The findings of the experimental teaching under research revealed the following extra factors of its effectiveness: the application of webquest as a productive technology of building targeted competences; interdependency of increase of levels of acquisition of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence.The methodological recommendations for English language teachers on integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English have been presented.Key words: prospective teacher trainees majoring in English, professionally oriented speaking competence, information-communicative competence, information and communication technologies, webquest, system of exercise and assignments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лиско Б. О. 
Використання сучасних технологій для підвищення ефективності розпланувальних робіт / Б. О. Лиско. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.24.01 – Геодезія, фотограмметрія та картографія. – Національний університет «Львівська політехніка» Міністерства освіти і науки України, Львів, 2020.Дисертація присвячена розробленню методів комплексного використання сучасних технологій RTN методу та електронних тахеометрів, для підвищення ефективності винесення в натуру осей споруд та науковому обґрунтуванню можливості виконання розпланувальних робіт GNSS методами із забезпеченням необхідної нормативної точності.На підставі детального аналізу проведених досліджень RTN методу встановлено, що точність визначення довжин ліній мінімум в два рази вища, ніж заявлена компанією System Solutions точність позиціонування в режимі реального часу. На основі методу математичного планування експерименту отримано регресійні рівняння впливу технологічних параметрів на точність процесу побудови векторів RTN методом. Розроблено алгоритми та програмне забезпечення трансформування координат з системи координат генплану в Державну геодезичну систему координат, з мінімізацією впливу випадкових похибок RTN рішень та можливістю відбракування можливих грубих похибок в координатах пунктів геодезичної основи, особливо червоних ліній забудови. Технологічні рішення та алгоритми трансформування були апробовані під час геодезичного супроводу будівництва комплексу споруд об'єднаних одним технологічним циклом та на експериментальному полігоні.^UThesis for the degree of Candidate of Engineering Sciences (Ph. D.) of specialty 05.24.01 – Geodesy, photogrammetry and cartography. – Lviv Polytechnic National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Lviv, 2020.The thesis is devoted to development of modern technologies of complex method applications – the RTN method and electronic tachometers in order to increase efficiency of plotting of construction axes and to a scientific substantiation of the GNSS method application for plotting work providing with necessary regulated accuracy.Based on the method of mathematical planning of the experiment, there have been obtained regressive relations of vector accuracy developed by the RTN method refer to technological parameters. The obtained relation was experimentally proven by studies carried out in a year after the initial ones. The analysis of the obtained mathematical model of technological parameter influence on accuracy of vectors developed by the RTN method showed that the following parameters have the greatest influence on the accuracy of planned plotting works: number of satellites observed by the receiver, HRMS, and HDOP. Algorithms and software for master plan coordinate system to the State Geodetic Coordinate System coordinate transformation have been developed with minimization of random error impact in RTN solutions and possible gross error rejection of coordinates from geodetic bases, especially building restriction line.There have been developed practical recommendations for geodetic plotting base on a construction site to provide the necessary planned accuracy in accordance with the current regulations and significantly simplify geodetic works on construction sites. There have been developed theoretical and experimental substantiation of coordinate transformation method for plotting points by GNSS methods in georeferencing system with topocentric rectangular coordinates. Technological solutions and transformation algorithms were tested during the geodetic support of the construction of buildings united by one technological cycle and the same experimental site.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бук М. О. 
Правове регулювання соціального обслуговування осіб з інвалідністю в Україні / М. О. Бук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблем правового регулювання соціального обслуговування осіб з інвалідністю в Україні. Обґрунтовано визначення інвалідності – підстави соціального обслуговування, як стійкої втрати особою здоров'я, що обмежує її життєдіяльність, унеможливлює здатність здійснювати діяльність у спосіб і в межах звичайних для людини, та зумовлює необхідність мінімізації наслідків складних життєвих обставин та включення такої особи у громаду. Досліджено зміст права на соціальне обслуговування осіб з інвалідністю, яке передбачає можливість особи з інвалідністю, при настанні соціального ризику, отримати комплекс соціальних послуг в межах визначених законом чи договором, укладеним в межах закону, для мінімізації негативних наслідків соціального ризику та включення такої особи у громаду.З'ясовано наукове поняття “принципів соціального обслуговування осіб з інвалідністю” як ідей, які визначають сферу надання соціального обслуговування, порядок встановлення прав та обов'язків суб'єктів правовідносин соціального обслуговування, механізм їх реалізації, а також гарантії захисту прав та законних інтересів осіб з інвалідністю.Визначено основні проблеми дотримання принципу добровільності надання соціальних послуг особам з інвалідністю, які перебувають у спеціалізованих закладах з надання психіатричної допомоги. Сформульовано пропозиції щодо необхідності створення контрольно-наглядового органу, основним завданням якого було б здійснення контролю та нагляду за дотриманням прав пацієнтів у таких закладах.Сформульовано визначення надавачів соціальних послуг, як юридичних та фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців, з галузевою правосуб'єктністю, метою діяльності яких є надання соціальних послуг і які одержали ліцензію на провадження діяльності у сфері надання таких послуг.Доведено, що правовий статус надавачів соціального обслуговування має зобов'язальний характер. Він передбачає обов'язок суб'єкта в порядку і на умовах передбачених законом чи договором (укладеним в межах закону) надати особі необхідний їй вид соціального обслуговування і вимагати виконання обов'язків іншою стороною правовідносин. Особа з інвалідністю, яка потребує соціального обслуговування, реалізує своє право шляхом звернення до відповідного суб'єкта (який сприяє у наданні соціального обслуговування або безпосередньо надає соціальні послуги), а обов'язок перевірити обґрунтованість її потреби покладається на орган державної влади чи орган місцевого самоврядування.Зроблено висновок, що порядок надання соціальних послуг визначається договором про надання соціальних послуг, який укладається між відповідним територіальним центром соціального обслуговування та особою з інвалідністю чи її законним представником. Встановлено, що основою такого договору є соціально-забезпечувальне зобов'язання.Запропоновано розробити “Положення про оцінювання потреб особи/сім'ї у соціальних послугах”. Воно повинно включати: 1) права і обов'язки суб'єктів оцінювання потреб особи/сім'ї у соціальних послугах; 2) суб'єктів, які на основі оцінювання потреб, повинні розробляти індивідуальний план надання соціальних послуг; 3) процедуру затвердження індивідуального плану надання соціальних послуг; 4) підстави і порядок перегляду індивідуальних планів отримувачів соціальних послуг. Звернуто особливу увагу на необхідність запровадження професійного навчання для працівників надавачів соціальних послуг. Таке навчання повинно передбачати: 1) дослідження та аналіз системи нормативно-правових актів у сфері надання соціального обслуговування; 2) ознайомлення із етичними правила, які застосовуються у роботі з отримувачами соціальних послуг; 3) формування та розвиток у працівників необхідних навичок та вмінь, що дають змогу підвищити ефективність соціального обслуговування.Наводяться аргументи щодо необхідності удосконалення структури територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), з врахуванням їхніх функцій в процесі організації та надання соціальних послуг та з огляду на вимоги державних стандартів соціальних послуг. Значна увага в роботі приділена проблемам юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю зобов'язаними суб'єктами. Обґрунтовано необхідність створення Національної ради з питань реабілітації осіб з інвалідністю.^UThe thesis deals with the research of problems of legal regulation of social services providing for disabled persons in Ukraine.The definition of disability is substantiated. It means the basis of social services as a permanent loss of health, which limits his life, prevents the ability to carry out activities in the manner and within normal for humans, and results in the need to minimize the consequences of difficult life circumstances and include such a person in the community.The dissertation examines the content of the right to social services for persons with disabilities, which provides for the possibility of a person with disabilities, when a social risk occurs, to receive a set of social services within the limits defined by law or a contract concluded within the framework of the law, to minimize the negative consequences of social risk and include such a person in the community.The scientific concept of "principles of social services for disabled persons" as ideas that determine the scope of social services, the procedure for establishing the rights and responsibilities of the subjects of social services, the mechanism of their implementation, as well as guarantees to protect the rights and legitimate interests of disabled persons were clarified. The main problems of compliance with the principle of voluntary provision of social services to disabled persons who are in specialized institutions for the provision of psychiatric care have been identified. Proposals on the need to create a control and supervisory body are formulated. The main task of it would be to monitor and supervise the observance of patients' rights in such institutions.The dissertation substantiates the definition of social service providers as legal entities and individuals, individual entrepreneurs with a branch legal personality, whose purpose is to provide social services and who have received a license to operate in the field of providing such services.It has been proved that the legal status of social service providers is binding. It presupposes the obligation of the subject in the manner and under the conditions provided by law or contract (concluded within the law) to provide a person with the necessary type of social services and to require the other party to perform its duties. A person with a disability who needs social services exercises his/her right by requesting the relevant subject (which facilitates the provision of social services or directly provides social services) the state government body or local authorities are obliged to verify the validity of its needs.It is analysed that the basis for social services providing is a contract that is concluded between a Territorial Social Service Centre and a disabled person or his/her legal representative. It is established that the basis of such an agreement is a social security obligation.It is proposed to develop a procedure and criteria for assessing the needs of disabled persons in social services. They should include as follows: (1) the rights and responsibilities of the subjects of assessing the needs of the individual/family in social services; (2) entities that, based on needs assessment, should develop an individual plan for social services provision; (3) the procedure for approving an individual plan for the social services provision; and (4) the grounds and procedure for reviewing individual plans of social services recipients.Particular attention is paid to the need for professional training for employees of social service providers. Such training should include: 1) research and system analysis of regulations in the field of social services; 2) acquaintance with the ethical rules, applied in working environment with recipients of social services; 3) necessary skills and techniques development of employees that can increase the effectiveness of social services.Arguments are provided concerning the necessity to improve the structure of territorial centers of social services (provision of social services), taking into account their functions in the process of organizing and providing social services and taking into account the requirements of state standards of social services. Considerable attention is paid to the problems of legal liability for non-performance or improper performance of an Individual Rehabilitation Program for disabled persons by obligated entities. The necessity of founding the Disabled Persons Rehabilitation National Council is justified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Томчук О. А. 
Волонтерський рух допомоги Збройним Силам України під час проведення Антитерористичної операції (квітень 2014 – квітень 2018 рр.). / О. А. Томчук. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі комплексно досліджується історія становлення та розвитку волонтерського руху допомоги Збройним Силам України під час проведення антитерористичної операції (АТО) по звільненню окупованих Російською Федерацією територій (2014 – 2018). Відзначено, що піком розвитку руху стала середина 2015 р., коли діяли понад 250 волонтерських організацій, що спеціалізувалися на вирішенні проблем породжених російською агресією в Криму та на сході України. Основними напрямками діяльності волонтерів були: допомога українській армії (збір і доставка у зону проведення АТО необхідних ресурсів), надання медичної допомоги пораненим, допомога біженцям із східних окупованих районів, звільнення полонених, пошук зниклих безвісті та загиблих воїнів ЗСУ. У ході тривалої агресії ряд об'єднань та організацій, змінили свої напрями діяльності (або додавати нові напрями роботи). Методом «усної історії» висвітлена діяльність волонтерів у рецепції учасників АТО. Встановлено, що волонтери, під час поїздок на передову лінію фронту, виступали джерелом інформації з високим рейтингом довіри, особливо якщо йшлося про «гарячі» новини із зони АТО. Рекомендації та висновки можуть бути використані для підтримки ефективного процесу прийняття рішень, удосконалення механізму забезпечення прозорості та відкритості роботи волонтерських організацій, тісної їхньої співпраці з Міністерством оборони України.^UThe paper comprehensively examines the history of the formation and development of the volunteer movement to assist the Armed Forces of Ukraine during the anti-terrorist operation (ATO) to liberate the territories occupied by the Russian Federation (2014 - 2018). It is noted that the peak of the movement's development was the middle of 2015, when there were more than 250 volunteer organizations specializing in solving problems caused by Russian aggression in the Crimea and eastern Ukraine. The main activities of the volunteers were: assistance to the Ukrainian army (collection and delivery of the necessary resources to the anti-terrorist operation zone), medical care for the wounded, assistance to refugees from the eastern occupied areas, release of prisoners, search for missing and dead soldiers. During the long aggression, a number of associations and organizations changed their directions of activity (or add new directions of work). The method of "oral history" highlights the activities of volunteers in the reception of ATO participants. It was established that volunteers, when traveling to the front line, acted as a source of information with a high rating of trust, especially when it came to "hot" news from the ATO zone. Recommendations and conclusions can be used to support an effective decision-making process, improve the mechanism for ensuring transparency and openness of volunteer organizations, their close cooperation with the Ministry of Defense of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бурак В. Я. 
Правовий механізм захисту трудових прав і законних інтересів працівників / В. Я. Бурак. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теорії правового механізму захисту трудових прав та законних інтересів працівників.На підставі перегляду деяких концептуальних підходів теорії трудового права обґрунтовано поняття правового механізму захисту трудових прав і законних інтересів працівників, визначено його структуру. Аргументовано, що сучасний стан розвитку відносин захисту трудових прав та законних інтересів працівників характеризується впровадженням важелів соціального діалогу до сфери цих відносин, а це позитивно позначається на розвитку нових форм правового захисту. Соціально-партнерський характер трудових правовідносин зумовлює появу нових неюрисдикційних форм захисту, які можуть застосовуватися в договірному порядку. Зроблено висновок, що в основі механізму є право працівника на захист, яке реалізується в охоронних правовідносинах, що виникають унаслідок вчинення правопорушення зобов'язаною особою. Розглянуто межі захисту трудових прав, а також проблему заборони зловживання правом суб'єктами трудових правовідносин.Розглянуто окремі елементи та правові форми правового механізму захисту трудових прав та законних інтересів працівників, сформульовано власні наукові висновки про систему правових способів і правових форм захисту.Досліджено найважливіші положення теорії правового захисту, вивчення яких може сприяти вирішенню проблем щодо вдосконалення вітчизняного трудового законодавства з метою підвищення ефективності механізму захисту. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення окремих елементів правового механізму захисту.^UThe dissertation is devoted to the study the theory of labour rights legal protection mechanism and the legitimate interests of employees.Based on the revision of some conceptual approaches of the theory of labour law, the concept of a legal mechanism for the protection of labour rights and the legitimate interests of employees has been substantiated, and its structure has been determined. It is argued that the current state of development of relations of protection of labour rights and legitimate interests of employees is characterized by the introduction of levers of social dialogue in the sphere of these relations, and this has a positive effect on the development of new forms of legal protection. The social-partnership nature of labour relations determines the emergence of new non-jurisdictional forms of protection that can be applied in a contractual manner. It is concluded that the mechanism is based on the employee's right to protection, which is realized in the protective legal relationship arising from the commission of an offense by an obligated person. The limits of protection of labour rights are considered, as well as the problem of prohibition of abuse of rights by subjects of labour legal relations.Some elements and legal forms of the legal mechanism of protection of labour rights and legitimate interests of employees are considered and author's scientific conclusions about the system of legal methods and legal forms of protection are formulated.The most important provisions of the theory of legal protection the study of which can help solve the problems with improvement of the domestic labour legislation in order to increase the effectiveness of the protection mechanism are investigated. The proposals about improvement of individual elements of legal protection mechanism have been formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кульчицький Т. Р. 
Правове регулювання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні / Т. Р. Кульчицький. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням правового регулювання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні. Охарактеризовано правовий статус внутрішньо переміщеної особи як суб'єкта права на соціальний захист; визначено поняття соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та досліджено юридичні гарантії соціального захисту внутрішньо переміщених осіб; охарактеризовано соціальні виплати, що надаються внутрішньо переміщеним особам; з'ясовано специфіку їхнього пенсійного забезпечення; проаналізовано правові питання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб у правовідносинах зайнятості; розкрито гарантії реалізації ними права на житло; охарактеризовано послуги соціальної інтеграції та реінтеграції як вид соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. На підставі порівняльного аналізу з'ясовано, що передбачені Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» правові підстави встановлення факту внутрішнього переміщення особи не повною мірою відповідають Керівним принципам ООН з питань внутрішнього переміщення. З метою приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів запропоновано доповнити п. 2 ст. 4 зазначеного Закону України ще однією підставою взяття на облік особи як внутрішньо переміщеної: «неможливість особи проживати на території, де виникли та продовжують бути обставини, зазначені в статті 1 цього Закону України, на момент звернення, хоча через незалежні від особи причини, вона тимчасово не проживала на цій території в момент виникнення законодавчо передбачених подій». Набуло подальшого розвитку визначення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб як системи державних, територіальних та недержавних організаційно-правових заходів законодавчо-обов'язкового чи добровільного характеру, які застосовуються з метою задоволення соціальних потреб осіб, зумовлених обставинами, передбаченими Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», та спрямовані на ефективну інтеграцію цих осіб за новим місцем проживання, а також створення умов для забезпечення їм гідного рівня життя. Доведено взаємозв'язок соціальних потреб та права на соціальний захист внутрішньо переміщеної особи. Досліджено систему юридичних норм, які визначають правові умови та процедуру соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, зобов'язаних суб'єктів, способи захисту порушених прав та відповідальність у зазначеній сфері відносин. Аргументовано, що відсутність єдиного нормативно-правового акту у сфері забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальними виплатами негативно впливає на комплексність та ефективність їхнього соціального захисту. Запропоновано прийняти єдиний Порядок, у якому передбачити всі види таких виплат, правові підстави, умови й процедуру отримання, зобов'язаних суб'єктів та відповідальність. Вперше обґрунтовано, що передбачена законодавством правова підстава отримання відмови у призначенні грошової допомоги внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання – наявність у її власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, що не відповідає соціальним житловим нормативам, є правообмежувальною, та повинна бути змінена відповідно до соціальних стандартів. Тому запропоновано передбачену абз. 1 п. 6 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» правову підставу відмови у призначенні грошової допомоги узгодити із соціально-житловим законодавством. Удосконалено законодавчі положення щодо суб'єктного складу отримувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання. Аргументовано необхідність закріплення норми, відповідно до якої така допомога надається на кожну окрему сім'ю, незалежно від факту проживання декількох сімей за однією адресою. Відповідні зміни запропоновано внести у Постанову Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Обґрунтовано, що визначені законодавством строки звернення особи за соціальними виплатами будь-якого виду у механізмі реалізації зазначеного права внутрішньо переміщеною особою набувають правообмежувальних ознак. Запропоновано законодавчо заборонити застосовувати правообмежувальні строки звернення у процедурі призначення та надання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Удосконалено положення щодо процедури призначення внутрішньо переміщеній особі пенсії у зв'язку з втратою годувальника. Зокрема, доведено потребу в Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачити можливість внутрішньо переміщеної особи підтверджувати факт її спільного проживання з померлим годувальником довідкою про реєстрацію місця проживання до моменту їхнього внутрішнього переміщення.^UThe dissertation is a complex study of the legal regulation of social protection of internally displaced persons in Ukraine. The legal status of an internally displaced person as a subject of the right for social protection has been described; the concept of social protection of t internally displaced persons has been defined and the legal guarantees of social protection of internally displaced persons have been investigated; social benefits provided to internally displaced persons have been characterized; the specifics of their pension provision have been clarified; legal issues of social protection of internally displaced persons in the employment relations have been analyzed; guarantees of realization of their right for accommodation have been revealed; the services of social integration and reintegration have been described as types of social protection of the internally displaced persons. By means of the comparative analysis, it has been found out that the legal foundations of the Law of Ukraine “On Ensuring the Rights and Freedoms of Internally Displaced Persons” does not fully comply with the UNO Guiding Principles on Issues of Internal Displacement. In order to bring them into line with the international standards, it is suggested to complement the item 2 at Art. 4 of the above mentioned Law of Ukraine with another reason for registering a person as an internally displaced one: inability of a person to reside in the area in conditions described in the article 1 of this Law of Ukraine at the time of application, despite of reasons irrelevant to a person, they didn't reside in the territory at the time of appearance of the events, provided by law. The definition of social protection of internally displaced persons has been further developed as a system of state, territorial and non-state organizational and legal measures of legislatively obligatory or voluntary nature, used to meet the social needs of persons due to circumstances provided by the Law of Ukraine “On Ensuring Rights and Freedoms of internally displaced persons”, they are aimed at the effective integration of these persons in their new place of residence, as well as creation of conditions to ensure a decent level of standard of living. The relationship between social needs and the right for social protection of internally displaced persons has been demonstrated. The system of legal norms that determine legal conditions and procedure of social protection of internally displaced persons, obligated subjects, ways to protect the violated rights and responsibilities in this area of relations has been studied. It is argued that the lack of a single unified normative legal act in the field of providing internally displaced persons with social benefits has a negative impact on the complexity and effectiveness of their social protection. It is proposed to adopt a single Procedure in order to provide all types of such payments, legal reasons, conditions and manner for obtaining, obligated subjects and responsibility. For the first time it is substantiated that the legal reason provided by law for refusal in assignment of financial assistance to an internally displaced person to cover living expenses – the ownership of a dwelling / part of a dwelling that does not meet social accommodation standards is law-restrictive one and should be changed in accordance with social standards. The legislative provisions on the subject composition of recipients of the address-targeted assistance to internally displaced persons to cover their living expenses have been improved. The necessity of fixing the norm is argued, according to which such assistance should be provided to every individual family, regardless of the fact that several families live at the same address. It is proposed to amend the Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine “On providing monthly address-targeted assistance to internally displaced persons to cover living expenses, including accommodation and communal services”. It is substantiated that the terms of a person's application for any kind of social benefits provided by law in the mechanism of realization of the specified right by an internally displaced person are acquiring the law-restrictive features. It is proposed to prohibit the use of restrictive deadlines for application in the procedure of assignment and provision of social benefits to internally displaced persons. The provisions of the procedure of assignment a pension to an internally displaced person in regard with the loss of a breadwinner have been improved. In particular, there has been proved the necessity in the Procedure for application and formatting documents for assignment (recalculation) of a pension in accordance with the Law of Ukraine to provide the possibility of internally displaced persons to confirm the fact of cohabitation with the deceased breadwinner with help of the certificate of accommodation registration by the moment of their internal movement.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського