Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=БУСЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Буслаєва Н.Г. 
Вплив різних форм фосфорних добрив на родючість сірого лісового грунту та продуктивність короткоротаційної сівозміни: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.Г. Буслаєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних форм і доз фосфорних добрив вітчизняного та зарубіжного виробництва на зміну фізико-хімічних і агрохімічних властивостей грунту та продуктивність і якість культур короткоротаційної сівозміни, зокрема, кукурудзи на силос - пшениці озимої - ячменю ярого. Обгрунтовано агроекономічну й економічну доцільність систематичного внесення у короткоротаційній сівозміні фосфорних добрив у складі повного мінерального удобрення за помірних доз, а також можливість їх внесення з метою запасу. Визначено необхідність збагачення низькоконцентрованих за вмістом фосфору фосфоритів зернистих природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.32 +
Шифр НБУВ: РА356116

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бусленко Л.В. 
Люмбріціди (IOligochaeta: Lumbricidae/I) як структурний елемент біогеоценозів Волинського Полісся: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.В. Бусленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження структурних і синекологічних комплексів люмбріцід у грунтах Волинського Полісся. Здійснено повне регіональне вивчення грунтових олігохет родини Lumbricidae як структурного елементу природних і антропогенно змінених біогеоценозів. З'ясовано видовий склад люмбрицид, представлений 17-ма видами. Проаналізовано едафотопний розподіл дощових червів, підпорядкований ценотично-типологічній диференціації рослинних угруповань регіону. Вивчено динаміку чисельності люмбріцід, екологічну валентність та залежність від грунтів. Досліджено вплив на грунтові олігохети родини Lumbricidae основних едафічних факторів: температури, вологості, газового режиму, актуальної кислотності, окисно-відновного потенціалу. Визначено основні лімітуючі едафічні фактори впливу на формування комплексів люмбріцід біогеоценозів. З'ясовано особливості реагування люмбріцід на дію екстремальних величин конкретних едафічних чинників. Показано, що найбільш поширеними антропогенними факторами, які впливають на формування комплексів дощових червів у біогеоценозах Волинського Полісся, є переущільнення, гідромеліорація та дефляція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.144.3*80(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА337473

Географічні рубрики:

      
3.

Бусло А.М. 
Оптимізація комплексного лікування хворих на хронічний генералізований пародонтит з використанням гінгівостеопластики та поліпептидних препаратів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.М. Бусло ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад". — Полтава, 2007. — 17 с. — укp.

З використанням моделей стандартних дефектів кісткової тканини нижньої щелепи білих щурів зі спонтанним пародонтитом вивчено головні механізми кісткоутворення за дії поліпептидних препаратів "Тималін" і "Вермілат". Доведено, що застосування цих препаратів прискорює регенерацію кісткової тканини. Виявлено, що застосування даних препаратів сприяє поліпшенню результатів лікування хронічного генералізованого пародонтиту (ХГП) й оптимізації процесу регенерації після гінгівостеопластики. За цього установлено скорочення термінів загоєння ран у післяопераційний період та наявність стійкої ремісії хвороби. Розроблено показання та визначено клінічну ефективність застосування способу комплексного лікування ХГП з використанням гінгівостеопластики та поліпептидних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА354511

Рубрики:

      
4.

Буслик Т.В. 
Особливості структурно-функціональної організації еритроцитів за умов цукрового діабету 1-го типу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.В. Буслик ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено, що зниження негативного поверхневого заряду мембран еритроцитів внаслідок інтенсифікації процесів десіалізації, а також зміна перерозподілу білків мембран еритроцитів може обумовлювати зміни функціонального стану еритроцитів периферичної крові людей, хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу. Показано достовірну різницю у вмісті глікопротеїнів мембран червоних клітин крові (білка смуги 3 та глікофорину А) у здорових донорів і хворих на ЦД. Виявлено, що провідними механізмами, які обумовлюють зміни структурно-функціонального стану еритроцитів, є зміни у структурі та розподілі вуглеводних детермінант глікопротеїнів мембран цих клітин. Встановлено, що за умов досліджуваної патології на поверхні мембран еритроцитів зростає кількість вуглеводних детермінант, комплементарних до лектинів Con A та LCA, і знижується - комплементарних до лектинів WGA та RCA. Виявлено, що аміногуанідин як інгібітор неферментативного глікозилювання та селективний інгібітор iNOS є чинником, здатним запобігати розвитку гіпоксичного стану, а також виступає за умов досліджуваної патології як фактор інтенсифікації еритропоезу та виявляє мембранопротекторний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА368983

Рубрики:

      
5.

Бусленко В.В. 
Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України в 90-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Бусленко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 23 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досліджено суть характеру та специфіки протікання процесів становлення, структурування і трансформації політичних інституцій у західному регіоні на сучасному етапі державотворення. Визначено ідейно-політичний спектр регіону в перехідний період. Проаналізовано та систематизовано чинники, які вплинули на процес формування політичних інституцій у регіоні. Описано динаміку зміни впливовості різних за змістом та орієнтаціями політичних партій на політичну ситуацію в регіоні через механізм демократичних виборів. Висвітлено характер і форми взаємозв'язків між політичними інституціями на регіональному рівні. Розкрито причини та суть внутрішньорегіональних відмінностей політичної структуризації. Охарактеризовано специфіку становлення владних структур у регіоні, досліджено форми та механізми їх взаємодії з політичними партіями. Розглянуто вплив регіональних суб'єктів політики на темпи та напрями політичного процесу в країні. Визначено характер розвитку процесів політичної структуризації в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр33)64 + Т3(4Укр33)64-5
Шифр НБУВ: РА319631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Буслаєва К.О. 
Трансформація античних мотивів і образів у творчості Н.Королевої: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / К.О. Буслаєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено успадкування античних здобутків у творчості Н.Королевої. Визначено, що стиль її творчості є синтетичним, поєднує риси й тенденції різних культур, зазначено, що письменниця у своїх творах експлікує античні мотиви й образи на сучасну дійсність, протиставляє жорсткій реальності ідеальний світ, в якому, не зважаючи на вир пристрастей і запеклої боротьби, добро зрештою все одно перемагає зло. Мікрогалактика її творів становить собою вишукане поєднання суто українських класичних традицій з найкращою спадщиною світової літературної творчості, зокрема античністю. Концепція світобачення Н.Королевої репрезентує непереможну віру у перевагу священного над профанним, у незнищенність і всепереможність світових цінностей - Добра, Справедливості, Краси і Гармонії. Письменниця художньо зображує людське життя у нерозривому зв'язку з природою, у помірності краси душевної та тілесної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)32/35-318.3 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-4 Королева, Н.А. 448.3 + Ш5(4ЧЕХ=УК)-4 Королева, Н.А. 448.3 +
Шифр НБУВ: РА337057

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Бусленко В. В. 
ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ВЛАДИ ТА ОПОЗИЦІЇ В КОНТЕКСТІ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ / В. В. Бусленко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації досліджується специфіка та характер патерних взаємовідносин опозиції та влади, визначається їх вплив на процес демократизації політичних систем країн Вишеградської групи. Найбільш релевантними методологічними підходами визначено поєднання теорій конвертації суспільних капіталів, синергетики, флуктуації, інституціоналізму та неоінституціоналізму. За допомогою теорії конвертації суспільних капіталів обґрунтовано індивідуальні та групові стратегії конвертації суспільних капіталів, з'ясовано динаміку об'єктивної структури політичного поля, співвимірність диспозицій між владою та опозицією та зміну їх меж у ході репозиціонування в кожній із досліджуваних країн. Взаємовідносини між владою та опозицією розглядаються як процес накопичення, конвертації та обміну капіталів у ході боротьби за метакапітал держави. Синергетичний підхід застосовувався для аналізу ролі влади та опозиції як детермінант виникнення флуктуації та біфуркації, якісної зміни стану системи в діапазоні між хаосом і порядком й спроможності нелінійних динамічних систем до самоорганізації. За допомогою синергетики з'ясовано причетність як опозиції, так і влади до виникнення звичайних та дивних атракторів та їх використання ресурсом для накопичення політичного капіталу. У дослідженні з'ясовано стратегії накопичення та конвертації суспільних капіталів влади та опозиції для розуміння відмінності процесів демократизації; виявлено специфіку їх взаємовідносин у кожній з досліджуваних країн, врахувавши стартові умови, продукти демократизації, практики демократичного переходу та їх індикатори; виділено реперні точки як біфуркаційні стани демократизації політичних систем країн Вишеградської групи, які розділяють фази зростання та спадання взаємовпливу та визначально впливають на індикатори демократизації. Виявлено патерни у взаємовідносинах влади та опозиції як детермінант самоорганізації системи та з'ясовано їх вплив на динаміку процесів демократизації. Доведено, що патерни є продуктом реалізації політичними акторами стратегій накопичення та конвертації суспільних капіталів, узгодженої фіксації диспозицій у межах політичного поля та габітусу. Вони співвимірні з силою полюсів та умовною відстанню між ними. Тому зміна полюсів політичного поля в ході репозиціонування породжувала незначні зміни у взаємовідносинах між владою та опозицією. Проте в плані перспектив демократизації цей чинник відіграє значну роль. Патерні взаємовідносини виявлялися також у відтворенні політичних практик, зразків політичної поведінки в діях політичних агентів, що супроводжувалося перенесенням таких явищ, як політична корупція, зловживання службовим становищем, клієнтелізм та ін. Такий асоційований капітал дозволяв правлячій еліті швидко компенсувати витрати на виборчу кампанію та конвертувати політичний капітал в економічний як кінцеву мету стратегій основних соціальних агентів.На основі аналізу стартових умов, продуктів, практик демократичного переходу, інститутів конструктивної взаємодії влади й опозиції та індикаторів концептуалізовано динамічну модель демократизації країн Вишеградської групи з фазами флуктуації та біфуркаціями, що є типовою для посткомуністичних країн. Визначено, що процеси демократизації в країнах Вишеградської групи мають цикли ненаправленого неперіодичного коливання, зумовлені дією правильних та дивних атракторів, появу яких певною мірою стимулює влада та опозиція і яка, у свою чергу, визначає боротьбу сил вирівнювання та стратифікації. Динаміка демократизації є результатом реалізації певної конвертаційної стратегії не лише владної, але й опозиційної еліти і має нелінійний характер. Для підтвердження такої гіпотези в дослідженні визначено рівень демократії в кожній з досліджуваних країн у часовому розрізі, здійснено кросрегіональне порівняння та виділено біфуркаційні стани процесу демократизації політичних систем країн Вишеградської групи та з'ясовано їх залежність від характеру розподілу метакапіталу держави між владою та опозицією. У дослідженні напрацьовано рекомендації для України з вдосконалення практик демократизації.Ключові слова: Вишеградська група, влада, демократизація, опозиція, політична система, політичні інститути, політичні процеси.^UThe thesis researches particularity and nature of the pattern interrelations between the political opposition and the power and defines their impact on the democratization of the political systems of the Visegrad Group countries. The combination of theories of social capital conversion, synergetics, fluctuation, institutionalism, and neo-institutionalism was defined as the most relevant methodological approach. Due to the theory of social capital conversion, we have substantiated individual and group strategies of social capital conversion, clarified the dynamics of the objective structure of the political field, the commensurability of dispositions between the power and the opposition, and the change of their boundaries during repositioning in each of the studied countries. The interrelationship between the power and the opposition is studied as a process of accumulation, conversion, and exchange of capital in the struggle for the metacapital of the state. The synergetic approach was applied to analyze the role of power and opposition as determinants of fluctuation and bifurcation, qualitative change in the state of the system in the range between chaos and order, and the ability of nonlinear dynamic systems to self-organize. Synergetics has helped to establish the involvement of both the opposition and the power in the emergence of regular and strange attractors and their use as a resource for the accumulation of political capital. The research has ascertained strategies for the accumulation and conversion of social capitals of the power and the opposition that help to understand the differences between democratization processes; revealed the specificity of their interrelations in each studied country, in consideration of the starting conditions, products of democratization, practices of democratic transition and their indicators; the research as well identified the defining points as bifurcation conditions for the democratization of political systems of the Visegrad Group countries, which separate the phases of growth and decline of mutual influence and have a decisive impact on democratization indicators.Patterns in the interrelations between the power and the opposition as a determinant of a system's self-organization have been identified and their influence on the dynamics of democratization processes found. It has been proved that the patterns are products of strategies for the accumulation and conversion of public capital, the coordinated fixation of dispositions within the political field and habitus, implemented by political actors. They are commensurable with the force of the poles and the conditional distance between them. Therefore, the alteration of poles of the political field during the repositioning provoked insignificant changes in the interrelations between the power and the opposition. However, as for the democratization prospects, this factor plays a significant role. Pattern interrelations have manifested themselves in the reproduction of political practices and models of political behavior in the actions of political agents, which was accompanied by the carry-over of such phenomena as political corruption, malpractice, clientelism, and others. Suchlike associated capital allowed the ruling elite to quickly compensate the costs of the election campaign and convert political capital into economic capital as the ultimate goal of the strategies of major social agents.Based on the analysis of starting conditions, products and practices of democratic transition, institutions of constructive interaction between the power and the opposition, and indicators, the author has developed and conceptualized a dynamic model of democratization of Visegrad countries with phases of fluctuations and bifurcations, which is typical for post-communist countries. It has been established that the processes of democratization in the Visegrad Group countries have cycles of undirected non-periodic fluctuations conditioned by regular and strange attractors, which emergence is to some extent stimulated by the power and opposition and which, in turn, determines the struggle of equalization and stratification forces. The dynamics of democratization have non-linear nature and are resulted by the implementation of a specific conversion strategy not only by the ruling but the opposition elite as well. To confirm this hypothesis, the study has determined the level of democracy in each of the studied countries in the temporal dimension, made a cross-regional comparison and highlighted the bifurcation points of the democratization process of the Visegrad political systems, establishing their dependence on the distribution of state metacapital between the power and the opposition. The study elaborated recommendations for Ukraine to improve national practices of democratization.Key words: Visegrad Group, democratization, opposition, power, political institutions, political processes, political system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Буслов П. В. 
Моделі та методи диференціації даних консолідованої інформації для систем підтримки рішень / П. В. Буслов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-практичної задачі підвищення оперативності прийняття управлінських рішень шляхом використання моделей та методів диференціації даних консолідованої інформації.Для досягнення мети дисертації були отримані такі результати досліджень: розроблено інформаційну модель персонального і групового соціальних портретів, на основі OSINT-технології, що дозволило знизити ризики порушення приватності та законів при збереженні повноти та якості вхідних даних; удосконалено метод управління соціальними процесами, що відрізняється від відомих синтезом загальної системної моделі управління в єдину тріадну ієрархічну систему, що дозволило знизити невизначеність у вирішенні завдань вибору різних варіантів управлінських рішень; отримала подальший розвиток модель процесу визначення значущості параметрів соціального профілю, що відрізняється від відомих використанням удосконаленого коефіцієнту значущості, що дозволяє знизити невизначеність вхідних даних ті підвищити оперативність прийняття рішень; розроблені у роботі методи та моделі є науково-практичною основою для диференціації консолідованої інформації та розроблені на їх базі алгоритми та програми дозволили зменшити часові витрати на аналіз великих обсягів даних при збереженні рівня об'єктивності оцінювання порівняно з залученням експертів.^UThe dissertation is devoted to solving the scientific and practical problem of increasing management decision-making efficiency by using models and methods of differentiation of consolidated information data.The purpose of the dissertation determined the need to set and solve several specific research problems:to analyze existing models and methods of consolidated information data differentiation on the example of the construction of the social portrait, to justify the choice of research objectives;to develop fuzzy criteria to determine the significance of the social profile information components;to develop information models of personal and group social portraits formation based on OSINT-technology of legal obtaining and use of information from open sources;to improve the method of modeling the social profile using the optimization of the transformation of Big Data structures;to investigate the developed models and methods of forming social portraits and develop practical recommendations for their application.The object of the paper is the processes of consolidated information differentiation.The subject of the paper is models and methods of consolidated information data differentiation.Currently, decision support systems are widely used in various spheres of human activity. They need to process large amounts of consolidated information to function. Such processing often has to be done under time constraints and using insufficient computing resources of decision-making information systems. Decision-making systems mainly operate in real-time, which imposes stringent requirements on these systems' timeliness.The management decision-making speed increase may be obtained by improving the methods of data processing management. Based on the consolidated information characteristics, data differentiation methods, which allow the processing of large amounts of data, are used to reduce data processing time. However, the currently existing models and methods of data differentiation do not allow to fully obtain the proper values of the operability indicators. Therefore, there is a contradiction between the increasing volume of processed information and requirements for speed of decision-making and existing models and methods of processing consolidated information, which determines the relevance of the purpose of this dissertation research The dissertation research was conducted using the mathematical apparatus of graph theory, database theory, and the concept of non-relational data warehouses, Big Data technology, text analytics technology, parallel data processing methods, methods of research and construction of neural networks, multimedia data analysis methods.To achieve the aim of the dissertation, the following research results were obtained: an information model of personal and group social portraits was developed, based on OSINT-technology, which allowed reducing the risks of confidentiality violations while maintaining the completeness and quality of the input data; the method of management of social processes has been improved, which differs from the known by the synthesis of the general system model of management into a single triadic hierarchical system, which allowed reducing the uncertainty in solving the problems of selecting different options for management decisions; the model of the process of determining the significance of the social profile parameters has been further developed, which differs from the known ones by using an improved coefficient of significance, which reduces the uncertainty of the initial data and increases the speed of decision-making; the methods and models developed in the work are a scientific and practical basis for the differentiation of consolidated information, and the algorithms and programs developed on their basis allowed reducing the time spent on the analysis of large amounts of data while maintaining the level of objectivity of the evaluation compared to the involvement of experts.The practical significance of the results is that the methods and models developed in the work are a scientific and practical basis for the differentiation of consolidated information. The algorithms and programs obtained on their basis made it possible to reduce the time loss for the analysis of large amounts of data while maintaining the level of objectivity of the evaluation by 7% compared to inviting experts.The developed Big Data processing models allowed carrying out the transformation of structures of large data sets by 5% faster compared to classical models.The model developed on the basis of OSINT-technology has reduced the time to find the necessary information by 8%.The dissertation research results were used in the work of Horizont LLC Kharkiv, Radiant LLC Kharkiv, Teploenergosistemy LLC Kharkiv and in the educational process of the EC department of Kharkiv National University of Radio Electronics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Буслаєв Д. О. 
Підвищення довговічності культиваторних лап для передпосівного обробітку ґрунту методом технологічної конвергенції / Д. О. Буслаєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню проблеми підвищення довговічності культиваторних лап для передпосівного обробітку ґрунту, дослідженню про-цесів зношення лез культиваторних лап в процесі експлуатації за різних способів їх зміцнення.Теоретично обґрунтовано вплив товщини ріжучої кромки культиватор-ної лапи на зміну сили опору культиватора та встановлено, що збільшення товщини ріжучої кромки культиваторної лапи з 0,5 мм до 4,0 мм призводить до зростання сила опору культиватора на 29,6 %.Отримані результати експериментальних досліджень з впливу режимів нанесення зміцнюючих покриттів на лапи культиваторів методом технологічної конвергенції з використанням порошкових матеріалів, а саме, за висоти дискретного зміцнення 0,5–1,0 мм, раціональні значення напруги становити-муть 35–37 В, при цьому діаметр дискретного зміцнення становить 18–19 мм.Експлуатаційні випробування культиваторних лап, зміцнених методом технологічної конвергенції показали, що за наробітку 55 га їх середнє вагове зношення становить 436 г, що на 40,3 % менше ніж серійних лап. В результаті польових випробувань встановлено, що за наробітку 55 га радіус заокруглення ріжучої кромки культиваторних лап з точковим зміцненням порошковим матеріалом ПС–12НВК–01 з використанням електроду Т-590 становить 0,9 мм і на 44% менше, ніж серійних лап.Розроблено та впроваджено технологічний процес зміцнення культиваторних лап при виготовленні та відновленні який забезпечує підвищення ресурсних показників на 40,3 % в порівнянні з ресурсом лап серійного виробництва.Річний економічний ефект від використання зміцнених методом технологічної конвергенції лап культиватора КВАНТ-12 в господарстві ПП «Агроекологія» Полтавської обл., з площею ріллі 7360 га становить 49762,7 грн.^UThe dissertation is devoted to solving the problem of increasing the durability of cultivator paws for pre-sowing tillage, researching the processes of wear of the blades of cultivator paws during operation with various methods of their harden-ing.The influence of the thickness of the cutting edge of the cultivator paws on the change in the resistance force of the cultivator was theoretically substantiated and it was found that an increase in the thickness of the cutting edge of the cultiva-tor paws from 0.5 mm to 4.0 mm leads to an increase in the resistance force of the cultivator by 29.6%.The obtained results of experimental studies on the influence of the modes of application of hardening coatings on the paws of cultivators by the method of technological convergence using powder materials, namely, with a discrete rein-forcement height of 0.5-1.0 mm, the rational values of the voltage on the arc will be 35-37 V, while the diameter discrete hardening is 18-19 mm.Operational tests of cultivator paws, hardened by the method of technological convergence, showed that with an operating time of 55 hectares, their average weight wear is 436 g, which is 40.3% less than serial paws. As a result of field tests, it was found that for 55 hectares, the radius of curvature of the cutting edge of cultivator paws with point hardening with PS-12NVK-01 powder material using a T-590 electrode is 0.9 mm and is 44% less than that of serial paws.The technological process of strengthening of cultivator paws at production and restoration which provides increase of resource indicators by 40,3% in com-parison with a resource of paws of serial production is developed and implement-ed.The annual economic effect from the use of the paws of the KVANT-12 cultivator, strengthened by the method of technological convergence, in the farm "Agroecology" of the Poltava region, with arable land area of 7360 hectares, is UAH 49762.7.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського