Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>A=Бутенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Бутенко О. Г. 
Виховання шанобливого ставлення до матері у старших дошкільників: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.08 / О. Г. Бутенко ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше науково обгрунтовано педагогічні умови виховання шанобливого ставлення до матері у старших дошкільників. Визначено зміст понять "шанобливе ставлення дитини до матері" (позитивне сприйняття дитиною емоційного, фізичного, психологічного образу матері, її статусу в родині та родинних стосунках, що засноване на моральних знаннях і досвіді дитини та відображається в моральних вчинках стосовно матері) та його структуру (світоглядно-пізнавальний, емоційно-вольовий і дієвий складники), а також "вихованість у дитини шанобливого ставлення до матері" (відчуття та прояв дитиною поваги, пошани до матері, піклування, ніжності та турботи про неї) та його компоненти (інформаційно-змістовий, емоційно-ціннісний, поведінковий). Розглянуто критерії (когнітивний, емоційно-почуттєвий, діяльнісний) і показники, охарактеризовано рівні (достатній, задовільний, низький) вихованості шанобливого ставлення до матері у старших дошкільників. Розроблено експериментальну модель, що містить етапи (інформаційно-збагачувальний, рефлексивно-діяльнісний, інтегративно-творчий), форми та методи роботи з реалізації педагогічних умов виховання шанобливого ставлення до матері у дітей старшого дошкільного віку (інтегровані заняття, дидактичні ігри та вправи, ситуації морального вибору, повчальної історії, бесіди, читання й обговорення літературних творів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352.25 + Ч411.334
Шифр НБУВ: РА384738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бутенко О.А. 
Інноваційні механізми підприємництва в машинобудуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Бутенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну задачу вдосконалення інноваційних механізмів підприємництва в машинобудуванні. Визначено економічний зміст інноваційного підприємництва за умов розвитку ринкових відносин. Доповнено методологічні аспекти розвитку інноваційного підприємництва. Досліджено розвиток інноваційних моделей підприємництва. Визначено особливості функціонування його інноваційних механізмів у ринковій економіці. Проаналізовано сучасний стан, тенденції інноваційного розвитку та інноваційну діяльність підприємств машинобудування. Висвітлено напрями стимулювання інноваційного підприємництва у даній сфері. Запропоновано методи пошуку ефективних інноваційних рішень у підприємництві. Вдосконалено інноваційні механізми й організаційну структуру розвитку підприємництва в машинобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА345662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бутенко О. С. 
Методологія прогнозування розвитку аномалій антропогенного походження на основі логіко-алгебраїчних моделей комплексування даних моніторингу екосистем: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.07.12 / О. С. Бутенко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Проведений аналіз наукових підходів до розробки методології аналізу аномалій у природних екосистемах і побудови короткочасного прогнозу їх розвитку визначив необхідність створення єдиного математичного апарату для опису великого різноманіття різних теоретичних розробок і розвитку теорії прогнозування динаміки аномалій за умов невизначеності за рахунок комплексування даних дешифрування та польових спостережень. Розроблено нові методи комплексного аналізу й обробки різночасових різнорідних даних моніторингу та побудовано логіко-алгебричні моделі, що дозволяють за рахунок єдиного уніфікованого підходу до формування геоінформаційних моделей з описом їх макро- і мікродинаміки скоротити час обробки й оперативно приймати рішення про тип і напрямок подальшого розвитку аномалій з урахуванням їх властивостей. Проведене оцінювання адекватності запропонованих методів і моделей показало доцільність їх використання у разі комплексного аналізу різночасових різнорідних даних для підвищення оперативності прогнозування за умов обмеженої апріорної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 + Д23 с141.2
Шифр НБУВ: РА380551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бутенко О.І. 
Організація управління та регулювання фінансово-кредитних систем у перехідних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.І. Бутенко ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження процесів становлення та розвитку фінансово-кредитних систем за умов переходу від планової до ринкової економіки. Проаналізовано погляди провідних учених-економістів на природу фінансово-кредитних відносин та їх роль в економічному розвитку суспільства. На підставі вивчення особливостей формування та функціонування фінансово-кредитних систем обгрунтовано пріоритетні, найбільш ефективні шляхи та напрямки їх реформування. З'ясовано роль центральних банків країн з перехідною економікою в управлінні та регулюванні фінансово-кредитними установами, досліджено зарубіжний та вітчизняний досвід використання інструментів та механізмів впровадження відповідних змін у даній сфері. Розроблено конкретні пропозиції щодо удосконалення організації управління та регулювання фінансово-кредитними системами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.1 + У9(4УКР)262.1 +
Шифр НБУВ: РА342367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бутенко О.Г. 
Оцінка вікових структурних змін клітин різних типів за допомогою математичного апарату, створеного на базі теорії нечітких множин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.Г. Бутенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий оригінальний метод об'єктивізації результатів морфологічних досліджень на базі теорії нечітких множин, поданий у вигляді комп'ютерної програми. За допомогою даного методу здійснено оцінку та зіставлення морфофункціональних особливостей старіння клітин різних типів (високодиференційованих постмітотичних клітин - нейронів та кардіоміоцитів), а також багатокомпонентних складноорганізованих утворень (стінок капілярів міокарда та судинних сплетінь шлуночків мозку), на підставі яких визначено спільні риси та відмінності у характері перебігу досліджуваного процесу, а також резервні можливості кожної структури. Встановлено, що структурні особливості старіння виявляються неоднаково в клітинах і структурах різних типів та зводяться до різного ступеня поглиблення процесів деструкції, різнонаправлених змін в адаптації та до загальної тенденції зниження ступеня "інтактності" ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р259 +
Шифр НБУВ: РА332040

Рубрики:

      
6.

Клочко Т. О. 
Оцінка якості рекультивації ґрунтів бурових майданчиків нафтогазовидобувних свердловин дистанційними засобами (на прикладі родовищ Дніпровсько-Донецької западини) / Т. О. Клочко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека. Науково-дослідна установа «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Харків, 2020. Спеціалізована вчена рада К 64.812.01.Дисертацію присвячено розробці методу оцінки якості рекультивації ґрунтів бурових майданчиків нафтогазовидобувних свердловин дистанційними методами (на прикладі родовищ Дніпровсько-Донецької западини) з метою підвищення екологічної безпеки нафтогазовидобувних регіонів України.Проаналізовано технології видобутку вуглеводнів та визначено характер проявів його екологічних впливів на ґрунти. Розроблено метод оцінки якості рекультивації ґрунтів бурових майданчиків нафтогазовидобувних свердловин із застосуванням даних дистанційного зондування Землі. Теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено можливість оцінки якості рекультивації ґрунтів бурових майданчиків нафтогазовидобувних свердловин дистанційними засобами шляхом встановлення взаємозв'язку між альбедо та характеристичною функцією наявності забруднюючих речовин. Науково досліджено специфіку забруднення ґрунтового покриву за даними геохімічних аналізів ґрунту у межах визначених ореолів. Забезпечення екологічної безпеки досягається за рахунок підвищення точності ідентифікації об'єктів рекультивації та оперативності прийняття рішень щодо попередження негативних наслідків, здійснення інформаційної підтримки системи екологічного моніторингу.Ключові слова: екологічна безпека, родовища, видобування нафти і газу, довкілля, ґрунт, рекультивація, екологічний моніторинг, супутникові знімки, впровадження.^UThe thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 21.06.01–ecological safety. – Research Organization "Ukrainian Scientific Research Institute of Ecological Problems", Ministry of Energy and Environmental Protection of Ukraine, Kharkiv, 2020.The thesis focuses on the development of the method for assessing the quality of soil reclamation on drilling pads of oil-gas wells applying remote sensing techniques (on the example of oil- gas fields of the Dnieper-Donets depression) in order to enhance environmental safety of hydrocarbon production regions of Ukraine.Hydrocarbon production technologies have been analyzed and their environmental effects on soils have been determined. A method of soil reclamation quality assessment on oil-gas wells drilling sites using Earth remote sensing data has been developed. The use of relationship between albedo and characteristic function of pollutants presented in the reclaimed soil has been theoretically justified and experimentally confirmed as a technique for estimation of soil reclamation quality by means of remote sensing. Specificity of soil contamination has been scientifically investigated basing on soil geochemical analyzes within the reclaimed sites. Ensuring environmental safety is achieved by improving the accuracy of identification of reclamation objects and efficiency of decision-making to prevent the negative effects of oil and gas production processes, providing information support for integrated environmental monitoring system.Key words: ecological safety, fields, oil and gas production, environment, soil, reclamation, environmental monitoring, satellite imagery, implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бутенко О. О. 
Технології одержання композиційних покриттів для захисту від електромагнітного випромінювання на водній та безводній основі / О. О. Бутенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемі захисту навколишнього середовища від електромагнітного випромінювання. Актуальність роботи обумовлена необхідністю раціоналізації технології одержання ефективних тонких полімерних композитних покриттів для захисту людини та обладнання від електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону. Дисертаційна робота направлена на підвищення ефективності екрануючих полімерних композицій та зниження їх собівартості. Метою роботи є удосконалення складу та раціоналізація технології одержання полімерних композитних покриттів на основі графіту та інших функціональних компонентів різної морфології (графену, вуглецевих нанотрубок, графітизованої сажі, нано- і мікро-магнетиту та ін.) для ефективного захисту людини і електронного обладнання від дії ЕМВ в широкому частотному діапазоні (від 30 МГц до 30 ГГц). Наукова новизна роботи полягає у теоретичному і експериментальному обґрунтуванні вибору гібридних наповнювачів як комбінації мікро- і наноструктурованих матеріалів, а також відповідних полімерних матриць, з метою розробки технології одержання композиційних покриттів на водній та безводній основі для захисту від електромагнітного випромінювання. При цьому встановлено: наявність кореляції між ефективністю екранування багатокомпонентного композитного покриття і його поверхневою електропровідністю, яка є необхідною, але не достатньою умовою високої ефективності екранування; додатковими факторами є висока магнітна проникність покриття, а також суттєвий внесок синергетичної взаємодії вуглецевих домішок різної структури і морфології; доцільність використання лускатих графітів поліморфного складу з середнім розміром частинок 130 мкм в якості електропровідного наповнювача на відміну від дрібнодисперсних колоїдних графітів в існуючих аналогах, що дозволило підвищити ефективність екранування на 63 %;показана ефективність використання магнетиту, отриманого природним окисненням сталі Ст. 3, в якості наповнювача для підвищення рівня поглинання і екранування;доведена ефективність використання ультразвуку як для диспергування окремих компонентів захисних покриттів (зокрема, сажі, графіту, магнетиту), так і для гомогенізації суміші полімера з наповнювачами в цілому. Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що розроблено склади полімерних композитних покриттів на основі графіту, сажі, графену, вуглецевих нанотрубок, нано- і мікромагнетиту та ін. та визначено сферу їх застосування в якості екрануючих матеріалів; раціоналізовано технологічні схеми і норми технологічного режиму одержання полімерних захисних композитних покриттів на водній і неводній основах; розроблено полімерне композитне покриття на спиртовій основі повністю забезпечує електромагнітну сумісность тепловізійних приладів з іншим електронним обладнанням, зокрема з радіостанцією, а також дозволяє частково знизити «помітність» обладнання в радіочастотному діапазоні і вже знайшло практичне застосування для виробництва більш ніж 3600 комплектів тепловізійних моно- та бінокулярів, оптичних прицілів різних типів бренду ARCHER виробництва ТОВ «Термал Віжн Текнолоджис» (м. Київ) для потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Прикордонної служби та інших силових структур; розроблено широкосмуговий екрануючий композиційний матеріал у вигляді фарби на основі водної емульсії полімерів з використанням композитного вуглецевого наноматеріалу «графен-нанотрубки», що може забезпечити високу ефективність екранування на рівні -35…-40 ДБ в діапазоні частот від 30 МГц до принаймні 30 ГГц.^UThe thesis is devoted to the problem of environmental protection against electromagnetic radiation. The timeliness of the work is determined by the need to optimize the technology of obtaining effective thin polymer composite coatings to protect people and equipment from electromagnetic radiation within the radio frequency range. The thesis is aimed at increasing the efficiency of shielding polymer compositions and reducing their cost. The thesis aims to improve the composition and optimize the technology of obtaining polymer composite coatings based on graphite and other functional components of different morphology (graphene, carbon nanotubes, graphitized carbon black, nano- and micromagnetite, etc.) for the effective protection of human and electronic equipment from EMR within the VHF frequency range (from 30 MHz to 30 GHz). The scientific novelty of the thesis lies in the theoretical and experimental grounding of choosing the hybrid fillers as a combination of micro- and nanostructured materials, as well as appropriate polymer matrices to develop technology for water-based and anhydrous composite coatings for protection against electromagnetic radiation.The following have been established: the correlation between the shielding efficiency of the multi-component composite coating and its surface conductivity, which is a necessary but not sufficient condition for high shielding efficiency; additional factors are the high magnetic permeability of the coating, as well as a significant contribution to the synergistic interaction of carbon impurities of different structure and morphology; the feasibility of using scaly graphite of polymorphic composition with an average particle size of 130 μm as an electrically conductive filler in contrast to fine colloidal graphite in existing analogues, which increased the shielding efficiency by 63%; the efficiency of using magnetite obtained by natural oxidation of steel St3, as a filler to increase the level of absorption and shielding; the efficiency of using ultrasound both for dispersion of individual components of protective coatings (in particular, carbon black, graphite, magnetite) and for homogenization of a mixture of polymer with fillers as a whole.The practical significance refers to: the compositions of polymer composite coatings based on graphite, carbon black, graphene, carbon nanotubes, nano- and micro-magnetite, etc. have been developed, and the scope of their application as shielding materials has been determined; the technological schemes and norms of a technological regime of obtaining polymeric protective composite water-based coatings and anhydrous polymer-based coatings have been streamlined; the developed polymer composite coating based on alcohol fully ensures electromagnetic compatibility of thermal imagers with other electronic equipment, in particular with the radio station, and also allows to partially reduce the "visibility" of equipment in the radio frequency range and has already found a practical application for producing more than 3600 sets of thermal imaging binoculars, optical sights of different types by ARCHER brand manufactured by Thermal Vision Technologies LLC (Kyiv) for the needs of the Armed Forces of Ukraine, the National Guard of Ukraine, the Border Guard Service and other law enforcement agencies; a broadband shielding composite material in the form of paint based on an aqueous emulsion of polymers has been developed with the use of the composite carbon nanomaterial "graphene nanotube", which can provide high shielding efficiency at -35… -40 dB in the frequency range from 30 MHz to at least 30 GHz.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Бутенко О. Ф. 
Надмолекулярна структура епітропних рідкокристалічних шарів немезогенів / О. Ф. Бутенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі наведені результати експериментального (3-ма незалежними методами) і теоретичного дослідження фізичних властивостей епітропних рідкокристалічних (ЕРК) шарів гомологічного ряду н-алканів, мононенасиченої жирної кислоти - олеїнової кислоти і ароматика - нітробензолу, сформованих поблизу металевих, металізованих і діелектричних підкладок.Особливу увагу в роботі приділено вивченню температурної залежності структурних властивостей ЕРК шарів, виявленню ролі розміру (довжини) анізометричних молекул рідини в організації таких шарів та їх властивостей. Модифіковано оптичні і віскозиметричні методи дослідження гетерофазних прошарків рідин, що містять такі шари.У «статичній» тріаді тертя двома оптичними методами встановлено гетерофазність прошарків обмежених твердими підкладками досліджуваних рідин,наявність в них ЕРК шарів з надмолекулярною структурою (гомеотропної орієнтації). Кількісно встановлено, як зі зростанням температури орієнтаційна впорядкованість та рівноважна товщина таких шарів зменшується.Ці результати підтверджені віскозиметрією таких прошарків у «динамічній» тріаді тертя. Розроблені реологічні моделі дозволяють відобразити особливості зсувної течії гетерофазних прошарків рідин і визначити структурно-чутливі властивості ЕРК шарів. У рамках представлених моделей була зроблена оцінка структурних параметрів сформованих поблизу підкладок ЕРК шарів досліджуваних рідин.Розвинена існуюча молекулярно-статистична модель організації ЕРК шару, в рамках якої можливо описати експериментальні температурні залежності товщини такого шару, дає змогу прогнозувати властивості великого гомологічного ряду досліджуваних рідин.Отримані результати дослідження орієнтаційно - впорядкованих шарів мають провідне значення в процесах дисипації енергії механізмів, в процесі їх роботи в режимі граничного тертя, актуальні для підвищення зносостійкості останніх.^UThe dissertation work presents the results of an experimental (by 3 independent methods) and theoretical study of the physical properties of epitropic liquid crystal (ELC) layers of such compounds as – the homologous series of n-alkanes, monounsaturated fatty oleic acid and nitrobenzene, as aromatic hydrocarbon, formed near metallic, metallized and dielectric substrates.Particular attention in this work was paid to the study of the temperature dependence of the structural properties of ELC layers, to reveal the role of the size (length) of anisometric liquid molecules in the organization of such layers and their properties. Optical and viscometric methods for studying of liquids containing such heterophase layers have been modified.In the “static” triad of friction, two optical methods were used to establish the heterophase state of the liquid layers bounded by the solid substrates, the presence of ELC layers with a supramolecular structure (homeotropic molecular orientation). It has been quantitatively established how the degree of orientational ordering and the equilibrium thickness of such layers decrease with increasing temperature.These results are confirmed by the viscometric study of such layers in the "dynamic" friction triad. The developed rheological models make it possible to reflect the main features of the shear flow of liquid heterophase layers and to determine the structurally sensitive properties of ELC layers. Within the framework of presented models, an assessment was made of the structural parameters formed near the ELC substrates of the layers in liquids under study.The existing molecular - statistical model of the organization of the ELC layer has been developed, within the framework of which it is possible to describe the experimental temperature dependences of the thickness of such a layer, which makes it possible to predict the properties of a large homologous series of liquids under study.The obtained results of the study of orientationally ordered layers are of leading importance in the processes of energy dissipation mechanisms, in the process of their operation in the boundary friction mode, which are relevant for increasing of the wear resistance of the latter.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бутенко О. В. 
Автоматизована система керування установкою піролізу на основі ідентифікації складу твердих побутових відходів. / О. В. Бутенко. — Б.м., 2021 — укp.

У першому розділі проведено аналіз світового досвіду утилізації ТПВ. Показано методи й засоби підвищення ефективності АСК при управлінні енерготехнологічними процесами переробки ТПВ та продемонстровано перспективність використання АСК. Обґрунтовано структуру й сформульовано завдання дисертаційного дослідженняУ другому розділі розроблено метод моделювання складу ТПВ за якісним складом елементів та проведено імітаційне моделювання різних груп ТПВ в модельному уявленні їх умовною формулою. Розроблено та обґрунтовано імітаційну модель ТПВ, основою якої є метод обчислення умовної формули. Розроблено технологічну схему термічної переробки ТПВ установкою піролізу в адіабатичному потоці при фільтраційному горінні.У третьому розділі визначено загальний тип задачі як зворотньо некоректно поставленої. Знайдено спосіб заповнення бібліотеки розв'язками прямої задачі у вигляді робочого тривимірного масиву. Розроблено метод пошуку розв'язання складної задачі інтерпретації з даних, які отримані зі сформованого робочого тривимірного масиву. Показана відсутність похибок, що вносяться при розв'язанні запропонованим методом. У четвертому розділі отримано імітаційну модель об'єкта керування установкою піролізу. Визначено можливість існування рішень моделі об'єкта керування з енергетичного балансу. Отримане співвідношення енергії, зосередженої в продуктах реакції. Розроблено метод автоматизованого керування піролізом ТПВ для забезпечення заданої витрати продукт-газу. Синтезовано імітаційну модель автоматизованої системи керування піролізною установкою, що дозволяє стабілізувати технологічний процес отримання продукт-газу на заданих технологічних значеннях.^UThe first section analyzes the world experience of solid waste disposal. Methods and means of increasing the efficiency of ACS in the management of energy processes of solid waste processing are shown and the prospects of using ACS are demonstrated. The structure and tasks of the dissertation research are substantiatedIn the second section the method of modeling the composition of solid waste by the qualitative composition of elements is developed and simulation modeling of different groups of solid waste in the model representation by their conditional formula is carried out. A simulation model of SHW has been developed and substantiated, the basis of which is the method of calculating the conditional formula. The technological scheme of thermal processing of SHW by pyrolysis unit in adiabatic flow during filtration combustion is developed.The third section defines the general type of problem as inversely incorrect. A way is found to fill the library with solutions of a direct problem in the form of a working three-dimensional array. A method for finding a solution to a complex problem of interpretation from data obtained from a generated working three-dimensional array has been developed. The absence of errors in solving the proposed method is shown.In the fourth section, a simulation model of the pyrolysis plant control object is obtained. The possibility of the existence of solutions of the control object model from the energy balance is determined. The obtained ratio of energy concentrated in the reaction products. A method of automated control of solid waste pyrolysis has been developed to ensure a given consumption of product gas. The simulation model of the automated control system of the pyrolysis installation is synthesized, which allows to stabilize the technological process of product-gas production at the given technological values.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського