Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ВІТВІЦЬКИЙ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Вітвіцький С.С. 
Державний контроль у сфері ліцензійної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Вітвіцький ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових проблем державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Уточнено суть поняття "ліцензія", встановлено її ознаки та зміст ліцензійних правовідносин. Охарактеризовано правовий режим ліцензування та здійснено його розмежування з суміжними правовими режимами. Запропоновано класифікацію суб'єктів, форм і методів державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Наведено пропозиції щодо уточнення чинних нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у сфері контролю державних органів підприємницької діяльності, що підлягає ліцензуванню. Уточнено законодавчі норми щодо визначення підстави та порядку використання заходів примусу за порушення загальнообов'язкових правил у ліцензійній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)012.1 +
Шифр НБУВ: РА333941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Вітвіцький В.В. 
Організаційно-економічні основи формування і розвитку нормативних систем в агропромисловому виробництві України: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.В. Вітвіцький ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи формування і розвитку нормативних систем в агропромисловому виробництві України за умов трансформації економіки, їх сутність, концепції розвитку економічних норм і нормативів. Висвітлено концептуальне і методологічне середовище функціонування норм і нормативів, системний підхід до їх формування і розвитку, класифікацію нормотвірних чинників, послідовність розробки та вимоги до нормативних матеріалів. Визначено принципи формування норм і нормативів як вихідної основи відтворення національної нормативної системи економічних норм і нормативів АПК, адекватних ринку. Удосконалено систему обгрунтування норм і нормативів з урахуванням не тільки традиційно використовуваних внутрішніх та природних чинників, а й чинників зовнішнього по відношенню до підприємства середовища (ринку). Розкрито природу основної суперечності перехідного періоду між державою - ініціатором демократизації формування внутрішньогосподарських нормативних систем та підприємствами, які з економічних причин та внаслідок наукомісткості цих розробок не можуть створити власну нормативну базу. Запропоновано концепцію збирання вихідних даних на базі паспортизації та організаційно-методологічної основи проектування нормативних систем. Розкрито принципи і ефективність реінжинірингу в управлінні нормативною мережею Мінагрополітики України, принципи функціонування інформаційної нормативної системи АПК. Сформовано принципово нову модель нормативних показників у системі інформаційних зв'язків з іншими функціями управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-25 +
Шифр НБУВ: РА327919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ягольник О. М. 
Розслідування розбійних нападів на інкасаторів / О. М. Ягольник. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження правових, теоретичних та організаційно-тактичних засад криміналістичного забезпечення розслідування розбійних нападів на інкасаторів з огляду на нормативні положення чинного кримінального процесуального законодавства. Надано характеристику розбійним нападам на інкасаторів та розроблено структуру криміналістичної характеристики, зокрема окреслено предмет злочинного посягання і способи, обстановку, слідову картину й типологію осіб, які вчиняють такі злочини. Досліджено проблемні аспекти виявлення та початку досудового розслідування кримінальних проваджень про розбійні напади на інкасаторів. Виокремлено типові слідчі ситуації та основні напрями розслідування. Визначені можливості взаємодії слідчого з працівниками оперативних підрозділів та використання матеріалів оперативно-розшукової діяльності в процесі розслідування розбійних нападів на інкасаторів. Розкрито особливості тактико-криміналістичного забезпечення проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій під час розслідування розбійних нападів на інкасаторів; проаналізовано форми використання спеціальних знань за таких умов.Ключові слова: розбій, інкасація, криміналістична характеристика, кримінальне провадження, розслідування, слідча ситуація, слідча (розшукова) дія, негласна слідча (розшукова) дія, спеціальні знання.^UThe dissertation carried out a comprehensive study of the legal, theoretical and organizational-tactical foundations of forensic maintenance for the investigation of Cash and Valuables in Transit (CVIT) staff robberies, taking into account the regulatory provisions of the current criminal procedural legislation. The robbery attacks on CVIT staff were characterized and the structure of the forensic characteristics was developed, including but not limited to the subject of the criminal attack and the methods, situation, the traces' picture and typology of persons committing those crimes. The problematic aspects of identifying and starting the pre-trial investigation of criminal proceedings on robbery attacks on CVIT staff were examined.The typical investigative situations and the main directions of the investigation were highlighted. The possibilities of interaction between the investigator and the agents of criminal intelligence units and the use of materials from operational-search activities in the process of investigating robbery attacks on CVIT officers were determined. The features of tactical and forensic maintenance of investigative (search) actions and covert investigative (search) actions in the investigation of robbery attacks on CVIT officers were disclosed; the forms of using special knowledge under such conditions were analyzed.Key words: robbery, Cash and Valuables in Transit (CVIT), forensic characteristics, criminal proceedings, investigation, investigative situation, investigative (search) action, covert investigative (search) action, special knowledge.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Семенишина-Фіголь Б. М. 
Кримінологічна характеристика та запобігання кримінальним правопорушенням у сфері земельних відносин в Україні / Б. М. Семенишина-Фіголь. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню кримінологічних проблем запобігання кримінальним правопорушенням у сфері земельних відносин в Україні. Уперше поставлено й вирішено наукову задачу розроблення цілісного теоретичного та практичного підходу до формування стратегії запобігання таким кримінальним правопорушенням, що надало можливість обґрунтувати пропозиції, спрямовані на удосконалення законодавства та практики його застосування уповноваженими суб'єктами. Розкрито зміст земельних відносин в Україні та особливості зарубіжного досвіду діяльності правоохоронних органів у запобіганні протиправним діям у такій сфері. Проведено кримінологічний аналіз кримінальних правопорушень у сфері земельних відносин, охарактеризовано їх структуру та динаміку. Розкрито зміст детермінант, що сприяють криміналізації сфери довкілля. Запропоновано концептуальне бачення шляхів реалізації правових та організаційних заходів запобігання на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуально-профілактичному рівнях.Ключові слова: земля, земельні відносини, кримінологічна характеристика, детермінанти, особа злочинця, запобігання кримінальним правопорушенням, контроль, нагляд.^UThe dissertation is devoted to the complex research of criminological problems of prevention of criminal offenses in the field of land relations in Ukraine. For the first time, the scientific task of developing a holistic theoretical and practical approach to the formation of a strategy for the prevention of such criminal offenses was set and solved, which provided an opportunity to justify proposals aimed at improving the legislation and practice of its application by authorized entities.On the basis of modern legal understanding, the principles of criminological policy in the field of protection of one of the fundamental elements of the environment - land resources as an object of the environment, legal relations of land ownership and agricultural activities.The author's definition of prevention of criminal offenses in the field of land relations as the activity of authorized state bodies is aimed at illegal criminal acts related to possession, use, disposal, protection, rational use and reproduction of land and consists in international, national, regional and departmental (interdepartmental) levels of a set of preventive measures, including systematic criminological analysis, detection and elimination of determinants that contribute to the commission of certain criminal offenses, exposing persons (their associations) who commit such acts, detection and cessation of criminal acts at the stages of preparation or attempt, as well as prevention (minimization) of their negative consequences by compensating for damages, return of illegally acquired assets, restoration of violated rights.Land relations as an object of criminal law protection is a set of relations in the field of possession, use, disposal, protection, rational use and reproduction of lands within the territory of Ukraine, in case of encroachment which causes significant property (economic) damage to the state, people of Ukraine , as well as the environment or the danger of causing such damage. The criminal offenses in the field of land relations include acts under Art. 197-1, 239, 239-1, 239-2, 252, 254 of the Criminal Code of Ukraine. Object of criminal law protection of land relations - land law established by land legislation, ownership of land as real estate, the right of permanent use, the right of lease. The subject of the studied relations is natural or legal persons, local self-government bodies and state authorities, which are endowed with the right to own, use, dispose of land plots; persons with whom they interact. Subject of land relations - the need established by law for the purposeful use of land; The content of these social relations is the right of local governments and public authorities to the normal exercise of powers delegated by law and the right of individuals and legal entities to exercise the rights and freedoms guaranteed by the Constitution of Ukraine.Key words: land, land relations, criminological characteristics, determinants, identity of the offender, prevention of criminal offenses, control, supervision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кузьменко С. С. 
Віктимологічні заходи запобігання насильницьким злочинам проти статевої свободи та статевої недоторканості дитини / С. С. Кузьменко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню віктимологічних проблем запобігання насильницьким злочинам проти статевої свободи та статевої недоторканості дитини в Україні. Уперше поставлено й вирішено наукову задачу розроблення цілісного теоретичного та практичного підходу до формування віктимологічних заходів запобігання насильницьким злочинам проти статевої свободи та статевої недоторканості дитини, що надало можливість обґрунтувати пропозиції, спрямовані на удосконалення законодавства та практики його застосування органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, які здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень. Здійснено аналіз правових засад запобігання, надано кримінально-правову характеристику й розкрито особливості зарубіжного досвіду у запобіганні таким злочинам. Охарактеризовано структуру та динаміку таких злочинів. Розкрито зміст обставин, що сприяють насильницькій статевій віктимізації дітей в Україні. Запропоновано концептуальне бачення шляхів реалізації правових та організаційних заходів віктимологічного запобігання.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of victimological problems of preventing violent crimes against sexual freedom and sexual inviolability of a child in Ukraine. For the first time, the scientific task of developing a holistic theoretical and practical approach to the formation of victimological measures to prevent violent crimes against sexual freedom and sexual inviolability of a child has been posed and solved. This made it possible to substantiate proposals aimed at improving legislation and the practice of its application by bodies and services for children, special institutions and institutions that carry out their social protection and prevention of offenses. The analysis of the legal basis of prevention is carried out, a criminal-legal characteristic is provided and the features of foreign experience in the prevention of such crimes are disclosed. The structure and dynamics of such crimes are characterized. The content of the circumstances contributing to the forced sexual victimization of children in Ukraine is disclosed. A conceptual vision of ways of implementing legal and organizational measures for victimological prevention is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Демчишин Д. А. 
Кримінологічна характеристика та запобігання хуліганству в Україні / Д. А. Демчишин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розгляду особливостей запобігання хуліганству в Україні. Автор вказує, що з розвитком суспільних відносин, окремі приписи кримінального законодавства було піддано змінам та доповненням. Не обійшли стороною такі зміни й ст. 296 чинного Кримінального кодексу України, що були обумовлені як суто предметною необхідністю, спрямованою на зміцнення кримінально-правової охорони публічного порядку, так і системними варіаціями у галузі кримінального права, пов'язаними із необхідністю імплементації у чинне законодавства таких юридичних категорій як «кримінальне правопорушення» та «кримінальний проступок». На сьогодні за чинним КК України хуліганство є кримінальним правопорушенням, що поділяється на види: кримінальний проступок (ч. 1 ст. 296 КК України), так і злочин (ч.ч. 2-4 ст. 296 КК України). З урахуванням особливостей призначення нормативних приписів кримінального законодавства України, що забороняють хуліганські дії, у системі кримінально-правового регулювання автором визначено систему обставин соціальної обумовленості кримінально-правової заборони хуліганських дій: історичні (відповідність історичним традиціям або змінам у суспільному житті); прогностичні (наявність можливості запобігання суспільно небезпечним діянням кримінально-правовими засобами, суспільна корисність та кримінально політична адекватність криміналізації (співрозмірність позитивних і негативних наслідків кримінально-правової заборони), наявність ресурсів для здійснення кримінального переслідування осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння); техніко-юридичні (системно-правова несуперечливість, чіткість і ясність мови, повнота і ненадмірність кримінально-правової заборони). В дослідженні автором доводиться думка про те, що кримінально-правова заборона хуліганських дій на рівні існування ст. 296 КК України, не у повній мірі соціально обумовлена.^UThe thesis is devoted to consideration the peculiarities of prevention of hooliganism in Ukraine. The author points out that the certain provisions of criminal law have been changed and supplemented due to the development of public relations. The changes of the Art. 296 of Criminal Code of Ukraine were caused by substantive need to strengthen criminal protection of public order, and systematic variations of criminal law to implement such legal categories as «criminal offense» and «criminal fault». Presently, according to the current Criminal Code of Ukraine hooliganism is regarded as a criminal offense that is divided into criminal fault (part 1, Art. 296 of Criminal Code of Ukraine), and crime (parts 2-4, Art. 296 of Criminal Code of Ukraine). The author points out the system of social circumstances, which prohibit hooliganism, according to criminal legislation of Ukraine. Among them, he defines the following types: historical (traditions or changes in social life); prognostic (preventing socially dangerous acts by means of criminal law), public utility and political adequacy of criminalization (positive and negative consequences of prohibition by criminal law); resources for criminal prosecution of persons who committed socially dangerous acts; technical and legal (systematic and legal consistency, clarity of speech, completeness and non-redundancy of prohibition by criminal law).In the study, the author argues that the criminal prohibition of hooliganism in the Art.296 of Criminal Code of Ukraine is not fully conditioned.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Розумяк Р. В. 
Адміністративно-правове забезпечення права поліцейських на відпочинок / Р. В. Розумяк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних та практичних проблем адміністративно-правового забезпечення права поліцейських на відпочинок.Встановлено, що право поліцейських на відпочинок, як юридична категорія, є складовим елементом змісту соціальних прав працівників поліції, які виникають, змінюються та припиняються в процесі реалізації внутрішньоорганізаційних адміністративних правовідносин в органах (підрозділах) Національної поліції України. З’ясовано поняття механізму адміністративно-правового регулювання у сфері забезпечення права поліцейських на відпочинок, як системи адміністративно-правових та організаційно-управлінських засобів впливу на учасників службово-трудових відносин в органах Національної поліції, спрямованих на реалізацію, забезпечення та захист права поліцейських на відпочинок. Доведено, що нормативно-правове забезпечення права поліцейських на відпочинок являє собою систему законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, прийнятих уповноваженими суб’єктами публічного управління в установленому законом порядку, які визначають процедуру та умови реалізації права на відпочинок працівників Національної поліції України.Підготовлено пропозиції щодо: нормативно-правового врегулювання механізму забезпечення гнучкого графіка відпочинку поліцейських; визначення законодавчих передумов для притягнення керівників органів Національної поліції, як роботодавців, поряд із дисциплінарною, до адміністративної відповідальності на загальних підставах за порушення права на відпочинок; визначення поняття «керівник територіального (міжрегіонального) органу поліції», яке наразі відсутнє в Законі України «Про Національну поліцію»; посилення дисциплінарної відповідальності керівників міжрегіональних територіальних органів поліції за порушення права поліцейських на відпочинок; визначених критеріїв «періодичності» та «оплачуваності» під час використання поліцейськими щорічних відпусток; запровадження інституту службово-трудового арбітражу в органах Національної поліції.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical and practical problems of administrative and legal provision of the right of police officers to rest.It has been established that the right of police officers to rest, as a legal category, is a constituent element of the content of the social rights of police officers, which arise, change and terminate in the process of implementing intra-organizational administrative legal relations in the bodies (subdivisions) of the National Police of Ukraine. The concept of the mechanism of administrative and legal regulation in the sphere of ensuring the right of police officers to rest, as a system of administrative and legal and organizational and managerial means of influence on the participants of service and labor relations in the National Police bodies, aimed at the implementation, provision and protection of the right of police officers to rest, has been clarified. It has been proven that the regulatory legal protection of the right of police officers to rest is a system of legislative and sub-legislative legal acts, adopted by authorized subjects of public administration in the procedure established by law, which determine the procedure and conditions for exercising the right to rest for employees of the National Police of Ukraine. It was emphasized that even now the issues regarding the formation of special service legislation, aimed at regulating service-labor relations in the National Police bodies, under the condition that they cannot be regulated by the norms of labor law, remain unresolved.Proposals have been prepared regarding: regulatory and legal regulation of the mechanism for ensuring a flexible rest schedule for police officers; determination of legislative prerequisites for bringing the heads of the National Police bodies, as employers, to administrative liability on general grounds for violation of the right to rest, along with disciplinary liability; definition of the term "head of a territorial (interregional) police body", which is currently absent from the Law of Ukraine "On the National Police"; strengthening the disciplinary responsibility of heads of interregional territorial police bodies for violating the right of police officers to rest; defined criteria of "periodicity" and "payability" during the use of annual leave by police officers; introduction of the institute of service and labor arbitration in the bodies of the National Police, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Пижов С. Л. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності регіональних сервісних центрів МВС України у сфері надання публічно-сервісних послуг: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / С. Л. Пижов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню адміністративно-правового регулювання діяльності регіональних сервісних центрів МВС України (далі – РСЦ МВС) у сфері надання публічно-сервісних послуг.Визначено поняття діяльності РСЦ МВС у сфері надання публічно-сервісних послуг як урегульованого нормами адміністративного права механізму здійснення публічно-сервісної функції цих органів, спрямованого на створення умов для реалізації прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, шляхом надання в установленому законом порядку на платній та безоплатній основі публічно-сервісних послуг. Проаналізовано нормативно-правові акти, що становлять правову основу діяльності РСЦ МВС у сфері надання публічно-сервісних послуг.Охарактеризовано структуру адміністративно-правового статусу РСЦ МВС, яка представлена у вигляді трикомпонентної моделі. З’ясовано призначення цільового компоненту адміністративно-правового статусу РСЦ МВС, який дозволяє виявити ступінь та вектори управлінського впливу цих органів на адміністративні правовідносини у сфері надання публічно-сервісних послуг. Визначено пріоритетні напрями взаємодії РСЦ МВС з іншими суб’єктами надання публічно-сервісних послуг: а) взаємодія у сфері здійснення реєстраційно-дозвільних процедур; б) взаємодія у сфері організації діяльності з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом; в) взаємодія у сфері провадження діяльності щодо оптової та роздрібної торгівлі автотранспортними засобами; г) освітньо-професійна взаємодія з закладами вищої освіти МВС. На основі аналізу Директив 1999/37/ЄС, 2006/126/ЄС та 2009/40/ЄС визначено напрями вдосконалення правового забезпечення діяльності РСЦ МВС у сфері надання публічно-сервісних послуг, до числа яких відноситься встановлення в нормах національного законодавства вимог до: зразку та категорій посвідчення водія; мінімального віку керування транспортними засобами; кваліфікації екзаменаторів, залучених до приймання іспитів на право керування транспортними засобами, встановлення спрощеної процедури реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів.Розроблено проєкт Типового положення про регіональний сервісний центр МВС. Запропоновано внесення відповідних змін і доповнень до інших нормативно-правових актів, що становлять правову основу діяльності РСЦ МВС.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical and practical problems of administrative and legal regulation of the activity of regional service centers MIA of Ukraine in the field of public service provision.The concept of the activity of the RSC of the MIA in the field of public service provision is defined as a mechanism for the implementation of the public service function of these bodies regulated by the norms of administrative law, aimed at creating conditions for the realization of the rights and legitimate interests of individuals and legal entities, by providing paid and free of charge public service services. The regulatory legal acts that form the legal basis of the activity of the RSC of the MIA in the field of public service provision have been analyzed.The structure of the administrative and legal status of the RSC of the MIA is characterized, which is presented in the form of a three-component model. The purpose of the target component of the administrative-legal status of the RSC of the MIA has been clarified, which allows to identify the degree and vectors of managerial influence of these bodies on administrative legal relations in the field of public service provision. The priority areas of interaction of the RSC of the MIA with other entities providing public services have been determined: a) interaction in the field of registration and licensing procedures; b) interaction in the field of organizing activities for the transportation of passengers and cargo by road transport; c) interaction in the field of wholesale and retail trade in motor vehicles; d) educational and professional interaction with institutions of higher education of the MIA.Based on the analysis of Directives 1999/37/EU, 2006/126/EU and 2009/40/EU, directions for improving the legal support for the activities of the RSC of the MIA in the field of providing public services have been determined, including the need to establish in the norms of national legislation requirements for : model and categories of driver's license; the minimum age for driving vehicles; qualifications of examiners involved in taking examinations for the right to drive vehicles, establishing a simplified procedure for registration (re-registration) of vehicles, etc.A project of the Model Regulations on the regional service center of the MIA has been developed. It is proposed to make appropriate changes and additions to other normative legal acts that constitute the legal basis for the activities of the RSC of the MIA.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Варфоломєєв В. В. 
Криміналістична характеристика та методика розслідування ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів в Україні: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.09 / В. В. Варфоломєєв. — Б.м., 2023 — укp.

На основі аналізу наукових джерел, нормативно-правових актів, офіційної державної звітності, а також правоохоронної та судової практики в дисертації здійснено комплексне дослідження криміналістичної характеристики та методики розслідування ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів в Україні. Доопрацьовано теоретичні підходи до визначення предмету, обстановки та типових слідових картин ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів. Запропоновано авторський підхід до організації розслідування ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів в Україні. Охарактеризовано та удосконалено підходи до визначення особливостей тактичного забезпечення розслідування ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів. Запропоновано внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів щодо удосконалення процесу досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом порнографічних предметів в Україні.^UBased on the analysis of scientific sources, regulatory and legal acts, official state reporting, as well as law enforcement and judicial practice, the dissertation carries out a comprehensive study of forensic characteristics and methods of investigating the import, manufacture, sale and distribution of pornographic items in Ukraine. The theoretical approaches as to the definition of the subject, the situation, and typical trace patterns of the import, production, sale, and distribution of pornographic objects have been finalized. The author's approach to the organization of the investigation into the import, manufacture, sale, and distribution of pornographic items in Ukraine is proposed. The approaches to determining the specifics of the tactical support of the investigation of the import, manufacture, sale, and distribution of pornographic items have been characterized and improved. It is proposed to introduce changes and additions to normative legal acts on improving the process of pre-trial investigation of criminal offenses related to the illegal circulation of pornographic objects in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Вітвіцький Я. Й. 
Деградація чорноземів Придністерської височини: автореферат дис. ... д.філософ : 103 / Я. Й. Вітвіцький. — Б.м., 2023 — укp.

Деградація ґрунтів вважається однією із найбільших загроз збалансованого управління ґрунтовими ресурсами та є своєрідним викликом для сталого розвитку суспільства, загострюючи проблеми як екологічного, так і соціально-економічного характеру. У системі наукових досліджень деградація ґрунтів належить до числа найбільш актуальних проблем ґрунтознавства, екології та землеробства. Особлива увага приділена сучасному стану орних чорноземів, що пов’язано з їхньою продуктивністю і важливим економічним значенням для продовольчої безпеки країни. Придністерська височина вважається регіоном зі значним природноресурсним потенціалом, і зокрема родючими ґрунтами, основу яких складають чорноземи. У структурі ґрунтового покриву височини загальна площа чорноземів становить 406 тис. га (62 % території височини), з них на чорноземи типові припадає 260 тис. га (39 %), чорноземи опідзолені займають площу 146 тис. га (23 %). Сучасний стан чорноземів Придністерської височини, як і України загалом, викликає все більше занепокоєння у зв’язку з інтенсифікацією деградаційних процесів. Аналіз літературних джерел та узагальнені порівняння властивостей орних чорноземів засвідчують, що за останні 40–50 років найбільш загрозливими деградаційними процесами в регіоні є: дегуміфікація, ерозійне зменшення потужності гумусового горизонту чорноземів, ущільнення ґрунту в польових сівозмінах, особливо на ріллі, побічним наслідком чого є руйнування структури. Ситуація також ускладнюється домінуванням схилового рельєфу у структурі посівних площ, які за умови періодичних опадів зливового характеру та нехтування протиерозійними заходами зазнають посиленої деградації. Залучення чорноземів у сільськогосподарське виробництво в умовах дефіциту органічної речовини призвело до прояву дегумуфікації. За останнє століття вміст гумусу в чорноземах Придністерської височини знизився з 5–6 % до рівня 3–4 %. Результати досліджень вказують на помітний прояв дегуміфікації в межах орного горизонту (0–20 см), яка посилюється при зміні морфометричних параметрів рельєфу та через інтенсивність прояву ерозійних процесів. Отримані показники Сгк : Сфк свідчать про домінування гуматного типу гумусу в автоморфних умовах та плавну зміну з гуматного на фульватно-гуматний тип гумусу в межах схилів. Результатами колориметрії ідентифіковано зміни природного кольору чорноземів, інтенсивність яких зростає з посиленням деградаційних процесів. За оцінкою показника колірної відмінності (∆E) з урахуванням візуального сприйняття кольору спостерігачем, чіткого знебарвлення зазнали чорноземи схилових ділянок крутістю понад 3°. За даними вмісту агрономічно цінних повітряно-сухих агрегатів, щільності будови, пористості, використаних у якості діагностичних критеріїв, встановлено різний ступінь прояву ущільнення та знеструктурення на рівні орного та підорного горизонтів чорноземів вододільних плато та схилового рельєфу. Результати досліджень засвідчують відсутність чорноземів, з критичним ступенем фізичної деградації. В автоморфних умовах чорноземи вирізняються слабким, рідше середнім, ступенем прояву знеструктурення та ущільнення. У межах схилового рельєфу ступінь фізичної деградації чорноземів оцінюється переважно як сильний. Отримані результати висвітлюють особливості трансформації орних чорноземів у сучасних умовах ґрунтокористування, зокрема їхніх морфологічних ознак, а також фізичних і фізико-хімічних властивостей. Основний зміст роботи спрямований на дослідженні деградаційних процесів, їхніх особливостях прояву, інтенсивності та спрямуванні в чорноземах Придністерської височини на катенарному рівні з урахуванням геоморфологічних умов території.^USoil degradation is considered one of the biggest threats to the balanced management of soil resources and is a unique challenge for the sustainable development of society, exacerbating problems of both ecological and socioeconomic nature. In the system of scientific research, soil degradation as a result of irrational land use is one of the most urgent problems of soil science, ecology, and agriculture. Special attention is paid to the current state of arable chernozems, which is related to their productivity and important economic importance for the food security of the country. The Prydnisterska upland is considered to be a region with significant natural resource potential and, in particular, fertile soils, the basis of which are chernozems. The structure of the upland soil cover is dominated by chernozems, which reaches an area of 406 thousand hectares (62 % of the territory of the upland), of which typical chernozems account for 260 thousand hectares (39 %), and podzolised chernozems have an area of 146 thousand hectares (23 %). The current state of the chernozems of the Prydnisterska upland, as well as Ukraine in general, is causing increasing concern due to the intensification of degradation processes. The literature sources analysis and generalized comparisons of the arable chernozems properties show that over the past 40–50 years, the most threatening degradation processes in the region have been: dehumidification, erosion of the chernozem humus horizon, soil compaction in field crop rotations, especially on arable land, which results in the structural destruction. The situation is also complicated by the dominance of the sloping topography in the structure of cultivated areas, which, under conditions of periodic torrential rainfall and neglect of anti-erosion measures, undergo increased degradation. The involvement of chernozems in agricultural production under conditions of organic matter deficit has led to dehumidification. Over the last century, the humus content in the chernozems of the Prydnisterska upland has dropped from 5–6 % to 3– 4 %. The results of the research indicate a noticeable degree of dehumidification within the arable horizon (0–20 cm), which increases with changes in the morphometric parameters of the relief and due to the intensity of erosion processes. The obtained values of Ctc:Cfc indicate the dominance of humate type of humus in automorphic conditions and a smooth change from humate to fulvatehumate type of humus within the slopes. The results of colorimetry identified changes in the natural color of chernozems, the intensity of which increases with the intensification of degradation processes. According to the color difference index (∆E), which takes into account the visual perception of color by an observer, the chernozems of slopes with a steepness of more than 3° were clearly discolored. According to the content of agronomically valuable air-dry aggregates, structure density, and porosity used as diagnostic criteria, different degrees of compaction and disintegration were found at the level of arable and sub-arable horizons of chernozems of watershed plateaus and slope relief. The research results show that there are no chernozems with a critical degree of physical degradation. Under automorphic conditions, chernozems are characterized by a low, rarely medium degree of disintegration and compaction. Within the sloping terrain, the degree of physical degradation of chernozems is assessed as mostly severe. The obtained results highlight the peculiarities of arable soil transformation under modern soil management conditions, in particular, their morphological features, as well as physical and physicochemical properties. The main content of the work is aimed at studying the degradation processes, their peculiarities of manifestation, intensity and direction in the chernozems of the Prydnisterska upland at the catenary level, taking into account the geomorphological conditions of the territory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського