Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (185)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАСИЛЕВСЬК$<.>+<.>A=ВАНД$<.>+<.>A=ЛЬВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Василевська Л.А. 
Етіологічні та патогенетичні основи емпіричної і спрямованої антибіотикотерапії у хворих на сепсис: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Л.А. Василевська ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Вперше оптимізовано програму деескалаційної антибіотикотерапії (АБТ) у хворих на сепсис залежно від тяжкості септичного стану. Визначено частоту розвитку резистентності мікрофлори до антибактеріальних препаратів у часовому аспекті за різних схем застосування АБТ. Встановлено залежність між найбільш імовірною присутністю різних мікроорганізмів та епідеміологічним оточенням в гнійно-септичному центрі. Вперше встановлено кореляційні зв'язки між ефективністю проведення емпіричної та спрямованої АБТ та модифікованою бальною системою APACHE-II. Удосконалено найбільш ефективні режими проведення емпіричної та спрямованої АБТ для кожної форми (стадії) септичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52 +
Шифр НБУВ: РА333976

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Вандер О. В. 
Інтерпретаційні моделі поглибленого вивчення міжреперних товщ осадового чохла та кристалічного фундаменту ДДЗ за даними сейсморозвідки та ГДС: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / О. В. Вандер ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано інтерпретаційні моделі комплексної інтерпретації даних сейсморозвідки та ГДС, які забезпечують поглиблене вивчення будови складнопобудованого геологічного розрізу. Розроблені інтерпретаційні моделі адаптовано для вирішення геологічних задач за умов теригенного та карбонатного розрізів осадового чохла й утворень кристалічного фундаменту ДДЗ. На підставі застосування інтерпретаційних моделей уточнено та деталізовано існуючі моделі геологічної будови низки родовищ і перспективних площ бортів і прибортових частин ДДЗ (Скворцівська, Наріжнянська, Юхтинська, Новоселівська, Ульянівська), у межах яких виділено нові об'єкти неструктурного типу. У межах Багатойської площі закартовано зону підвищеної тріщинуватості карбонатної товщі турнейських відкладів, у межах Північного борту ДДЗ (Наріжнянсько-Скворцівська зона структур) досліджено характер неоднорідності кристалічного фундаменту і на цій підставі запропоновано варіант його блокової будови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417
Шифр НБУВ: РА377555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вандяк Н.П. 
Конкурентоспроможність продукції цукробурякового виробництва і стратегія її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.П. Вандяк ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічні та організаційні проблеми формування конкурентоспроможності продукції цукрового виробництва та стратегії її підвищення на основі комплексного аналізу сучасного стану розвитку галузі. Визначено зміст даного поняття, розглянуто сучасні методики оцінки конкурентоспроможності продукції, підтверджено її залежність від конкурентного потенціалу. Встановлено структуроформувальну роль цукробурякового підкомплексу в розвитку АПК. Узагальнено основні причини катастрофічного становища галузі та низького рівня її конкурентоспроможності, виявлено пряму залежність між техніко-технологічним забезпеченням та рівнем конкурентоздатності виробленої продукції. Обгрунтовано доцільність залучення інвестицій у цукробурякове виробництво, уточнено їх основні шляхи та напрями. Запропоновано удосконалення економічних відносин у цукробуряковому підкомплексі на основі інтеграційних процесів і утворення агропромислових об'єднань як найбільш раціональної виробничо-підприємницької структури. Розроблено економіко-математичну модель оцінки функціонування основних складових забезпечення конкурентоспроможності продукції цукробурякового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-82 + У9(4УКР)325.152.52-82 +
Шифр НБУВ: РА331942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Василевський Ю. Є. 
Нелінійна динаміка трубопроводів з рідиною, що протікає: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / Ю. Є. Василевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено нелінійну модель дослідження динаміки трубопроводу за швидкісного руху рідини та перехідних режимів руху системи в околі критичних швидкостей. Проведено дослідження енергообміну між формами коливань системи. Проаналізовано можливості використання різних режимів змін швидкості течії та тиску для зменшення негативного впливу наближення до критичної швидкості. Розглянуто різні закони розгону та гальмування рідини, пульсації швидкості рідини та тиску у трубі. Встановлено, що визначальними для формування динамічних процесів є врахування сил інерції Коріоліса, а також сил внутрішнього тиску в рідині, які визначають додаткові зміни критичної швидкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.311,022 + В251.106.2,022 + Ж123.7
Шифр НБУВ: РА374763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Василевська Т. Е. 
Особистісні виміри професійної етики державного службовця: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.03 / Т. Е. Василевська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено необхідність взаємного доповнення принципів безособистісних та особистісних підходів на державній службі та вибудовування оновленої етики державного службовця, що ставить головні акценти на повазі до особистості громадянина та працівника, професійному покликанні, творчості, моральній і професійній відповідальності та реалізованості представників державної служби. Виявлено роль місії професії й обгрунтовано систему основних вимог щодо професійно-етичних якостей чиновника. Узагальнено сучасні демократичні тенденції становлення та функціонування етики державного службовця. Здійснено аналіз шляхів взаємного узгодження суспільних, групових та особистісних смислів його діяльності. Обгрунтовано обов'язковість гармонійного поєднання інституціональних впливів та особистісної моральнісної саморегуляції щодо підтримки етики державного службовця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1:Ю7 + Ю751.3
Шифр НБУВ: РА370999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ванджура В.М. 
Порівняння антиангінальної та антигіпертензивної ефективності фелодипіну та амлодипіну у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.М. Ванджура ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що фелодипін і амлодипін поліпшують толерантність до фізичного навантаження (за даними велоергометрії) після 3 тижнів лікування. За результатами холтерівського моніторування ЕКГ, проведеного протягом доби, виявлено, що фелодипін та амлодипін суттєво зменшують кількість і тривалість больових ішемічних епізодів. Встановлено, що амлодипін зменшує асимптомну ішемію міокарда, а фелодипін знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск (АТ); амлодипін також зменшує варіабельність АТ хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА316834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Василевська Н.Є. 
Реорганізація системи ресурсозабезпечення промислових підприємств в умовах структурного реформування економіки України (на прикладі підприємств тракторного машинобудування харківського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Є. Василевська ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних досліджень та методичні рекомендації з удосконалення системи забезпечення матеріальними ресурсами промислового виробництва в умовах структурного реформування економіки України. У роботі обгрунтована необхідність структуроутворюючих процесів щодо здійснення ринкової трансформації економіки України, проаналізовано динаміку структурних зрушень на її макро- та мікрорівнях, визначено вплив структурних перетворень стосовно розвитку вітчизняного виробництва. Доведено необхідність переважного розвитку складних виробничих угруповань у структурі промисловості з метою активізації її структурної перебудови. Дослідження передумов подальшого розвитку структурного реформування української мікроекономіки визначає необхідність розробки та застосування нових методологічних і методичних підходів щодо забезпечення матеріальними ресурсами найбільш ресурсовитратної її сфери - промислового виробництва. Основні положення, висновки і рекомендації, що розроблені у дисертації, спрямовані на удосконалення системи ресурсозабезпечення галузевих промислових виробництв, зокрема їх системи забезпечення матеріальними ресурсами, в умовах структурної перебудови вітчизняної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-553.81

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Василевська О.П. 
Структурні зміни у пізньолатинському реченні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / О.П. Василевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру пізньолатинського речення, в якій відображено зміни, зумовлені поступовим переходом від синтетичної до аналітичної конструкції. Наведено погляди римських риторів та граматиків щодо послідовності елементів речення, які дозволяють зрозуміти той факт, що порядок слів у класичній латині був відносно вільним, не мав граматичного значення і належав до сфери стилістики. Вивчення структурних змін у пізньолатинському реченні здійснено на базі вербоцентричної концепції, тобто порядок послідовності елементів визначається їх положенням щодо дієслова-присудка. Досліджено позицію дієслова-присудка у головному та підрядному реченні, а також її зміни у порівнянні з положенням у реченні класичної латинської мови. Розглянуто положення щодо дієслова-присудка підмета, прямого та непрямого додатків, обставин й обставинних конструкцій різного типу у головному та підрядному реченні. Розглянуто розвиток конструкції - іменник і його означення: прикметник, займенник, числівник, дієприкметник, атрибутивний генетив. Визначено чинники, що зумовили зміни у структурі речення, зокрема, закономірний внутрішній розвиток мови, вплив класичної конструкції й екстралігвістичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.21 + Ш140/159-022 +
Шифр НБУВ: РА338629

Рубрики:

      
9.

Василевська Ю.В. 
Точно розв'язувані квантові потенціальні моделі спінового та солітонного походження: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.В. Василевська ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації отримано нові точні розв'язки рівняння Шредінгера спінового та солітонного походження, що мають прості явні аналітичні вирази для потенціальних полів, рівнів енергії та хвильових функцій стаціонарних станів. За допомогою методів квантової теорії спінових систем знайдено нові точні розв'язки одновимірного стаціонарного рівняння Шредінгера для деяких моделей ефективних потенціалів. Виведено формули для енергетичного спектра та відповідних хвильових функцій. Проведено цикл досліджень поведінки магнітної сприйнятливості анізотропних парамагнетиків у магнітному полі в залежності від температури. Вивчено особливості точних розв'язків рівняння Шредінгера, які з'явились завдяки методам, розробленим у теорії солітонів. Виведено явні формули для відповідних хвильових функцій стаціонарних станів та обговорюється аналогія між спіновими та солітонними точними розв'язками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23,022

Рубрики:

      
10.

Василевський В.С. 
Узагальнені когерентні стани та динаміка ядерних систем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.С. Василевський ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто мікроскопічний підхід щодо теорії атомного ядра, за яким завдяки використанню багаточастинкових базисів осциляторних функцій вивчено стани зв'язані та неперервного спектра і, тим самим, реалізує матричну форму квантової теорії багаточастинкових систем, в якій враховано відповідні межові умови. Згідно з запропонованим підходом для побудови матричних елементів оператора Гамільтона й інших операторів, важливих з фізичної точки зору, залучаються узагальнені когерентні стани. Переваги матричної (або алгебричної) форми квантової механіки під час вивчення неперервного спектра продемонстровано для модельної задачі: частинка під впливом гауссівського потенціалу. Введено нові величини, які одержали назву динамічних коефіцієнтів, що дають змогу визначати оптимальну область параметрів (тобто значення осциляторного радіуса, відповідно яким є необхідним мінімальне число базисних функцій (4 - 10) для одержання точних значень фаз розсіяння). У цій області осциляторний радіус співрозмірний з радіусом гауссівського потенціалу. Установлено, що коефіцієнти розкладання хвильової функції по осциляторним функціям за певних умов пропорційні початковій хвильовій функції в дискретних точках координатного або імпульсного простору. Якщо осциляторний радіус значно більший або значно менший радіуса потенціалу, необхідно залучати велике число осциляторних функцій (50 і більше). Для поліпшення збіжності в цих випадках запропоновано два алгоритми (стратегії: "короткодіюча" та "дальнодіюча"). За їх допомогою можливе скорочення базису у 2 - 3 рази і з заданою точністю одержання фази розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.1,022 + В383.5,022 +
Шифр НБУВ: РА328747

Рубрики:

      
11.

Василевська-Скупа Л.П. 
Формування комунікативних умінь майбутніх учителів музики в процесі фахової вокально-хорової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.П. Василевська-Скупа ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Конкретизовано суть та з'ясовано структуру комунікативних умінь вчителя музики. Визначено їх компоненти, критерії та рівні сформованості у студентів-музикантів. Доведено залежність ефективності формування у них цих умінь у процесі вокально-хорової підготовки від впровадження педагогічних умов, якими є: стимулювання розвитку мотивів комунікативної діяльності; формування чітких уявлень про суть і структуру даних умінь; організація діалогічної взаємодії суб'єктів педагогічного процесу; збагачення естетичних ціннісних орієнтацій студентів на базі систематизації вокального та хорового репертуару. Розроблено методику поетапного формування у майбутніх учителів музики комунікативних умінь, кожен етап якої передбачає реалізацію специфічних завдань і використання відповідних форм, методів і прийомів підготовки студентів до професійного спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-7р(4УКР)3:Ю9 + Ч314.0 + Ю953 +
Шифр НБУВ: РА350439

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Вандишева Н.В. 
Християнсько-антропологічні мотиви у творчості М.В.Гоголя: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Н.В. Вандишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Комплексно проаналізовано феномен творчості М.В.Гоголя у контексті християнської антропології. У ході дослідження визначено сутнісні філософські характеристики художніх творів письменника, що дозволяють говорити про його безсумнівну філософську значущість для культурного дискурсу не тільки XIX ст. Призмою антропологічного аналізу для нього є феномен буття, який забезпечує людині справжність існування. Доведено, що підгрунтям понятійних та образних структур творів М.В.Гоголя є глибоко приховані універсальні релігійно-моральні засади. Таким чином, встановлено тісний зв'язок ідеології християнства, напрацьованої фундаторами Церкви зі змістом гоголівських текстів, які є закономірним явищем, бо віддзеркалили зміни й очікування, що відбувались у духовному житті XIX ст. Показано, що в основі уяви митця про людину лежать ключові положення християнської антропології, але особливість гоголівського уявлення полягає у тому, що воно набуває "негативного" відтінку. Проаналізовано художні та епістолярні твори прозаїка стосовно даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М.В. 34 + Э37-103.61 + Ю216
Шифр НБУВ: РА313815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Василевський В. В. 
Прогнозування строку служби силового трансформатора за допомогою комплексної моделі технічного стану целюлозної ізоляції / В. В. Василевський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню математичних моделей для про-гнозуванню залишкового ресурсу силового трансформатора та техніко-економічного обґрунтування стратегії його технічного обслуговування шляхом розробки комплексної моделі технічного стану целюлозної ізоляції. Запропоновано комплексну модель технічного стану целюлозної ізоляції, яка складається з математичної моделі формування реального ресурсу трансформатора на етапі його виробництва та моделі витрати ресурсу целюлозної ізоляції силового трансформатора на етапі експлуатації. Розроблено математичну модель вологообміну в системі целюлозна ізоляція – трансформаторне масло у взаємозв'язку з іншими математичними моделями, які описують стан трансформатора в експлуатації. Проведено аналіз впливу проведення технічного обслуговування силового трансформа-тора (зокрема, сушіння активної частини) на ресурсні характеристики целюлозної ізоляції. Виконано моделювання витрати ресурсу трансформатора для різних стратегій технічного обслуговування. За допомогою аналізу результатів моделювання обґрунтовано необхідність урахування проведення технічного обслуговування при розрахунках залишкового ресурсу і моделюванні витрати ресурсу ізоляції в експлуатації. Отримав подальший розвиток розрахунковий метод визначення скорочення строку служби ізоляції за рахунок корегування відомої формули інтегралу старіння шляхом більш точної інтерполяції вихідних даних, що використовуються для побудови залежності швидкості старіння від вмісту вологи в ізоляції. Вперше запропоновано математичні моделі для оцінки впливу етапу виробництва на призначений ресурс, які відрізняються урахуванням недосконалості засобів контролю і стохастичності процесу зміни ресурсу в ході технологічного процесу.^UThe thesis is dedicated to the improvement of mathematical models for forecasting the residual lifetime of a power transformer and the feasibility study of its maintenance strategy by developing a complex model of cellulose insulation technical condition. The complex model of the cellulose insulation technical condition, which consists of a mathematical model of the transformer's real resource formation at the stage of its production and a model of the resource consumption of the power transformer's cellulose insulation during the exploitation phase, is proposed. The mathematical model of water exchange in the system of cellulose insulation - transformer oil in the interrelation with other mathematical models, describing the condition of the transformer in exploitation is developed. The analysis of the effect of maintenance of power transformer (in particular, drying of the active part) on the characteristics of cellulose insulation is carried out. The transformer resource consumption modeling for different maintenance strategies is executed. The simulation justified the need to take into account the maintenance in the calculations of the residual resource and the modeling of the insulation resource consumption in operation. The calculation method for determining the reduction of insulation's lifetime was further developed by adjusting the known formula of the integral of aging by more accu-rate interpolation of the original data used to construct the dependence of the rate of aging on the moisture content of the insulation. For the first time, mathematical models for assessing the influence of the production stage on the assigned resource, which differ by the imperfection of control and stochasticity of the process of resource change during the technological process, are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського