Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (246)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАСИЛЬЧУК$<.>+<.>A=АУРЕЛ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Васильчук О.Р. 
Автоматизація розробки технології виготовлення деталей типу "корпус" ливарно-пресових автоматів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Р. Васильчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена задачі розробки сучасних методів проектування технологій виготовлення деталей типу "корпус" для створення інтелектуальної комп'ютерної технології підготовки виробництва на основі комплексних моделей виробів, методів їх виготовлення і виробничого середовища, методів прийняття оптимальних комплексних технологічних рішень, принципів гнучкої адаптації до умов конкретного виробничого середовища і вимог сучасного ринку. Розроблено теоретичні основи нових технологій проектування шляхом комплексного використання вже існуючих методів. Запропоновано нову методологію проектування технологічних процесів і документів технологічної підготовки машинобудівного виробництва з використанням штучного інтелекту, що може ефективно застосовуватися в сучасних автоматизованих системах технологічної підготовки виробництва. Розроблено формалізовані моделі, методи й алгоритми процесів технології машинобудування для проектування технологічних процесів машинобудівного виробництва. Створено алгоритмічне забезпечення на основі нових методів проектування технології виготовлення складних деталей типу "корпус", що використовує нові методи динамічного програмування в процесі формування технології їх виготовлення. Викладено результати практичної апробації на прикладі системи автоматизованої підготовки виробництва, упровадженої на ВАТ "Термопластавтомат" (м.Хмельницький), що дозволили скоротити терміни підготовки виробництва нових деталей у 1,5-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148-642.1

Рубрики:

      
2.

Васильчук Т.В. 
Відновлення та розвиток системи вищої освіти в Україні (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Васильчук ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно висвітлено проблему відновлення та розвитку системи вищої освіти України післявоєнного періоду. Здійснено критичний аналіз історіографії дослідженої проблеми. До наукового обігу введено нові неопубліковані архівні джерела. Розглянуто характерні проблеми післявоєнного відновлення системи вищої освіти республіки. Узагальнено досвід з відродження та нормалізації навчального процесу. З'ясовано внесок науковців вищих навчальних закладів (ВНЗ) до розвитку наукового потенціалу країни. Відтворено характерні риси поступового розвитку зазначеної системи. Вивчено специфіку та засоби суспільно-політичного й ідеологічного виховання студентської молоді у контексті соціально-політичної ситуації в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА352237

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васильчук Є. О. 
Етнонаціоналізм як політична ідеологія в умовах суспільства, що трансформується (на прикладі Всеросійського суспільно-патріотичного руху "Російська національна єдність"): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Є. О. Васильчук ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз сучасного "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології, що узагальнює його сутнісні риси, особливості формування та перспективи розвитку. Обгрунтовано, що етнонаціоналістична ідеологія є продуктом розпаду старих світоглядних установок і результатом складного синтезу власне націоналістичних конструктів і релігійно-культурного, ксенофобського та соціально-економічного компонентів, кожен з яких поляризується на ряд окремих складових частин або сегментів. Удосконалено існуючі концепції та засади в дослідженні "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4РОС) + Ф055.254
Шифр НБУВ: РА373637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Васильчук О.В. 
Малоінвазивні технології в лікуванні перитоніту при перфоративній виразці дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Васильчук ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 19 . — укp.

Запропоновано новий підхід щодо вирішення наукової проблеми поліпшення результатів лікування хворих з проривною виразкою дванадцятипалої кишки, ускладненою перитонітом, шляхом застосування мініінвазивних технологій для санації черевної порожнини за умов карбопневмоперитонеуму. Вперше експериментально досліджено вплив карбоперитонеуму на процеси бактеріальної транслокації за перитоніту, спричиненого перфорацією дванадцятипалої кишки. Обгрунтовано доцільність виконання та встановлено ефективність лапароскопічних та лапароскопічно-асистованих операцій у хворих з проривною виразкою дванадцятипалої кишки у різні періоди перитоніту. Вперше проведено порівняльну оцінку ефективності лапароскопічних та загальноприйнятих методів лікування перитоніту за проривної виразки дванадцятипалої кишки. На підставі результатів багатофакторного аналізу розроблено диференційований підхід щодо вибору методу оперативного втручання, способу лапароскопічної санації черевної порожнини та динамічної санаційної відеолапароскопії залежно від поширення та характеру перитоніту за проривної виразки дванадцятипалої кишки. Встановлено, що лапароскопічне лікування перитоніту за проривної виразки дванадцятипалої кишки, проведене за певними показаннями, досить надійний та ефективний метод лікування даної категорії хворих. Показано, що використання відеолапароскопічних технологій дозволяє зменшити витрати наркотичних знеболювальних засобів, скоротити тривалість лікування хворого у стаціонарі в середньому на 3-и дні та запобігти таким післяопераційним ускладненням, як спайкова непрохідність кишечника та післяопераційна грижа передньої черевної стінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66-387 + Р457.465.101.1-38 +
Шифр НБУВ: РА341811

Рубрики:

      
7.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
8.

Васильчук Л.Ф. 
Німецькі фразеологізми-деривати в лексикографічній інтерпретації: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Ф. Васильчук ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено способи утворення фразем і їх лексикографічну інтерпретацію. Розглянуто зміни компонентного складу німецьких фразеологізмів-дериватів, чинники та наслідки таких змін. Визначено основні принципи лексикографування фразеологізмів-дериватів сучасної німецької мови та лексикографічні параметри їх опису. Встановлено, що німецькі фразеологізми-деривати виникають на базі наявної фразеології, змінюються під впливом лінгвальних і ектралінгвальних факторів, можуть слугувати базою для виникнення інших фразеологізмів-дериватів, що знаходить своє відбиття у німецькій лексикографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33 +
Шифр НБУВ: РА366399

Рубрики:

      
9.

Васильчук В.М. 
Німці України: суспільний та національний аспекти ХХ - початок ХХI ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Васильчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто становлення та розвиток німецького етносу у контексті суспільно-політичних і соціально-економічних реалій, що склалися за умов радянської дійсності та незалежної держави. На базі вперше введених до наукового обігу розкрито вплив політичних змін часів українських національно-визвольних змагань на німецьку спільноту. Розглянуто становище німців за умов катаклізмів XX ст., а саме, світових війн, революції, голодоморів, політичного та економічного терору влади. Проаналізовано реальні наслідки їх громадського життя, зазначено, що національно-політичні пріоритети радянської держави спрямовувалися на приниження етнічної самоідентифікації та підпорядкування цілям радянського будівництва. Охарактеризовано суспільний і національний розвиток німецької спільноти у період Другої світової війни. У контексті розгортання опозиційності у радянському суспільстві другої половини XX си. Розкрито специфіку громадського протесту німців в Україні. Значну увагу приділено місцю та ролі німців у багатонаціональному середовищі незалежної України наприкінці XX - початку XXI ст. Проаналізовано діяльність громадських органів самоорганізації. Описано процес заснування німецькомовної преси в Україні. Розглянуто основні зміни у соціально-демографічному середовищі німецького етносу в Україні у XX - XXI ст. Виявлено загальні тенденції та пріоритети розвитку етнокультури, релігійної самосвідомості, показано їх роль у загальноукраїнському духовному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)64 +
Шифр НБУВ: РА344793

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
11.

Васильчук І.І. 
Психологічні умови оптимізації кадрової роботи з персоналом Державної прикордонної служби України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.І. Васильчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації кадрової роботи з персоналом державної прикордонної служби України. Проаналізовано теоретичні засади організації кадрової роботи у спеціалізованих і правоохоронних органах держави, виявлено психологічні особливості кадрового забезпечення служби з охорони державного кордону. Обгрунтовано основні психологічні умови оптимізації кадрової роботи з персоналом органів охорони державного кордону. Проведено емпіричне дослідження кадрового менеджменту з персоналом органів охорони державного кордону з метою виявлення характерних для прикордонників кар'єрних орієнтацій та особливостей їх професійно-особистісного розвитку. Розроблено практичні рекомендації співробітникам кадрових підрозділів щодо удосконалення роботи атестаційних комісій в органах охорони державного кордону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-7 + Ц68,8(4УКР)1п +
Шифр НБУВ: РА362020

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Васильчук Г.М. 
Сучасна українська та зарубіжна історіографія соціально-політичного і культурно-духовного розвитку Української РСР в 20 - 30-і рр. XX ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / Г.М. Васильчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості сучасного історіографічного процесу, теоретико-методологічні основи та проблемно-тематичні пріоритети української та зарубіжної історіографії соціально-політичного та культурно-духовного розвитку УРСР 1920 - 1930-х рр. З'ясовано суть визначень поняття "непівське суспільство". Розглянуто статус громадських організацій. Показано сучасні інтерпретації історії формування унітарної радянської держави, її номенклатури. Висвітлено історіографію політики розкуркулювання та здійснення колективізації. Виявлено переваги та недоліки концепції повсякденності, етноцентричної парадигми вивчення українізації, "націонал-комунізму". Досліджено особливості історіографії нацменшин, формування радянської системи освіти, інтелігенції, культури. Проаналізовано історичні аспекти духовного життя, відносин церкви і держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА360254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Васильчук А.Г. 
Технологія навчання футболу школярів у системі фізичного виховання загальноосвітніх шкіл: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.Г. Васильчук ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено й експериментально перевірено технологію комп'ютерного навчання футболу за умов загальноосвітньої школи. Запропоновано ефективні форми, засоби та методи підготовки юних футболістів. Наведено модельні характеристики змагальної діяльності старшокласників. Визначено динаміку показників їх фізичного стану під впливом запропонованої методики навчання футболу та змагальної підготовки. Виявлено, що рівень фізичної та технічної підготовки старшокласниіків протягом року суттєво змінюється, показано пріоритетний вплив ступеня тренованості на даний процес. Експериментально досліджено взаємозв'язок показників фізичної та технічної підготовки юних футболістів. Зроблено висновок, що за умов належної організації педагогічного процесу заняття футболом є ефективним засобом покращання стану здоров'я, підвищення працездатності та рівня спортивної майстерності старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78 +
Шифр НБУВ: РА353922

Рубрики:

      
14.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Васильчук М.М. 
Українські видання в Коломиї (друга половина ХІХ - ХХ ст.): історико-функціональний і тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.М. Васильчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Відтворено об'єктивну картину видавничого процесу як цілісного явища зі своїми особливостями, позитивними та негативними моментами. Показано складний шлях пошуку національних орієнтирів за умов австро-угорського та польського панування, спроби зберегти традиції за умов радянського тоталітаризму. Висвітлено роль видавничої справи у національному відродженні та державному будівництві. Визначено роль книговидання, журналістики у налагодженні контактів Галичини зі східною частиною України, у становленні українських ідей. На підставі результатів дослідження встановлено, що друкарство, книговидання, журналістика в Коломиї гармонійно вписується у загальний розвиток друкованого слова в Галичині, однак, мають свої прикметні риси, етноформуючі пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)516 + Ч612.3(4УКР)516 +
Шифр НБУВ: РА322830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського