Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (171)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАЩУК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ФЕДОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ващук О.В. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів 5 - 7 класів у процесі самостійної роботи на уроках трудового навчання засобами нових інформаційних технологій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Ващук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості активізації пізнавальної діяльності учнів 5 - 7 класів загальноосвітньої школи на уроках трудового навчання за допомогою засобів нових інформаційних технологій (НІТ). Визначено й експериментально апробовано педагогічні умови розробки комп'ютерної навчальної програми, етапи її складання, шляхом організації діяльності учнів зазначеного віку у процесі самостійної роботи на уроках трудового навчання з використанням засобів НІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.253.1 + Ч421.266.0 + Ч4521.267
Шифр НБУВ: РА319945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ващук П.С. 
Асимптотичний аналіз еліптичних крайових задач з почерговою зміною крайових умов у густих багаторівневих з'єднаннях: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.01.02 / П.С. Ващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено асимптотичні методи розв'язань крайових задач з частою зміною крайових умов у густих багаторівневих з'єднаннях. Досліджено асимптотичну поведінку узагальнених розв'язків крайових задач для рівняння Пуассона в густих дворівневих з'єднаннях різних типів з почерговою зміною крайових умов. Розглянуто задачі з почерговою зміною крайових умов Діріхле та Неймана в густих з'єднаннях типів 2:1:1 та 3:2:1, і з почерговою зміною крайових умов Неймана та Фур'є в густому з'єднанні типу 3:2:1. Доведено теореми збіжності та збіжність інтегралів енергії, побудовано асимптотичне наближення та наведено відповідні асимптотичні оцінки для розв'язків даних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621-3 +
Шифр НБУВ: РА362481

Рубрики:

      
3.

Ващук О.М. 
Конституційно-правовий статус громадських організацій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.М. Ващук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження конституційно-правового статусу громадських організацій, проаналізовано механізм його набуття, реалізації та оптимізації. Визначено специфіку конституційної правосуб'єктності громадської організації, розглянуто правові аспекти взаємовідносин громадських організацій з іншими суб'єктами суспільного ладу, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Встановлено чинники формування сучасної системи громадських організацій, запропоновано класифікацію видів та визначено функції даних суспільних об'єднань. Проаналізовано систему гарантій діяльності громадських організацій, обгрунтовано концепцію їх державно-правової (конституційної) відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.8 + Х809(4УКР)2 + Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА331127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ващук О. В. 
Логістичні аспекти підвищення ефективності збуту продукції рослинництва аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Ващук ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено існуючу систему просування продукції рослинництва до споживача, виявлено її недоліки та чинники, що впливають на ефективність її функціонування. Визначено логістичні підходи до управління потоками плодоовочевої продукції, що здатні через синергетичний ефект підвищити ефективність господарської діяльності усіх суб'єктів ринку. Доповнено систему оцінки конкурентних позицій агропідприємств. Запропоновано методику визначення обгрунтованих параметрів виробництва та реалізації деяких видів аграрної продукції. Розроблено структурну модель системи просування продукції рослинництва до споживача з залученням логістичних гуртових (посередницьких) підприємств - гуртівень та методику визначення місцерозташування логістичного підприємтсва на території адміністративного району. Розроблено рекомендації щодо формування логістичних підрозділів у структурі аграрних підприємств та організаційної структури логістичних підприємств - плодоовочевих гуртівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-592
Шифр НБУВ: РА381045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ващук В.Ф. 
Механізм формування конкурентоспроможності галузей агропромислового комплексу на зовнішньому і внутрішньому ринках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.Ф. Ващук ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методологічні та методичні засади формування конкурентоспроможності галузей агропромислового комплексу на зовнішньому та внутрішньому ринках. Виявлено закономірності розвитку конкурентних переваг підприємств сільського господарства, а також харчової та переробної промисловості. Досліджено питання трансформації зовнішньоекономічної діяльності в аспекті понятійного апарата конкурентоспроможності, розвинуто систему критеріїв та індикаторів для визначення її пріоритетних рівнів. Проаналізовано проблеми спеціалізації експорту товарів з урахуванням порівняльних переваг, а також запобігання ігноруванню національних інтересів та формування мінімальної митної вартості товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0 +
Шифр НБУВ: РА340648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ващук Д.П. 
Обласні привілеї Волині та Київщини: генеза і функціонування в другій половині ХV - першій третині ХVІ cт.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.П. Ващук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання походження й функціонування обласних привілеїв Волині та Київщини у другій половині XV - першій третині XVI ст., до видання Першого Литовського Статуту (у вересні 1529 р.), норми яких були визначені принципами судовоадміністративного та соціально-економічного життя кожного регіону. Здійснено порівняльний аналіз привілеїв з грамотами інших земель Великого князівства Литовського, загальноземським привілеєм 1447 р., Руською Правдою, Першим Литовським Статутом і запропоновано реконструкцію архетипних грамот, а також визначено терміни їх одержання. Розроблено постатейний розподіл грамот, систематизовано норми за спорідненими галузями права. Досліджено функціонування судової системи Волині та Київщини у контексті положень уставних грамот. Розглянуто питання реалізації артикулів, які визначали основні принципи податкової системи, повинностей і соціальних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44-5 +
Шифр НБУВ: РА340839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ващук Б.Л. 
Предмет доказування в цивільному позові у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Б.Л. Ващук ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз предмета доказування щодо цивільного позову у кримінальному процесі. Обгрунтовано необхідність виділення предмета доказування як теоретичної конструкції, а також закріплення його структури в окремій нормі карно-процесуального кодексу (КПК). На підставі доктринальних напрацювань, а також норм чинного кримінально-процесуального законодавства цивілістичної сфери сформульовано структуру (зміст) предмета доказування щодо цивільного позову. Детально проаналізовано його елементи, способи відшкодування шкоди. Розглянуто кримінально-процесуальне законодавство у частині здійснення провадження щодо цивільного позову, з'ясовано його недоліки та запропоновано внесення відповідних змін до чинного та нового проекту КПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 +
Шифр НБУВ: РА349112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ващук Т.О. 
Теплотехнологічні режими процесу концентрування томатопродуктів в роторно-пліковій випарній установці: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Т.О. Ващук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено модель механізму перенесення імпульсу й енергії у плівках роторно-плівкових апаратів, яка базується на урахуванні інтенсивності динамічної взаємодії ротора зі стічною плівкою рідини, що визначається за допомогою еквівалентного дотичного напруження на поверхні плівки та переміжності турбулентості плівкової течії (дані поняття вперше введено до наукового обігу). Створено напівемпіричну модель процесі перенесення у плівках роторно-плівкових апаратів з роторами спірального типу, що базується на використанні нової моделі механізму перенесення та результатів експериментального дослідження. Обгрунтовано розрахункову залежність для визначення інтенсивності тепловіддачі до плівки рідини роторно-плівкових апаратів з роторами спірального типу. Досліджено вміст нітратів і важких металів у томатопродуктах місцевого виробництва. Встановлено залежність зміни концентрації нітратів у томатопродуктах у процесі їх згущення у дослідно-промисловій трикорпусній випарній установці. Розглянуто режими роботи трикорпусної випарної установки, що складається з роторно-плівкових випарних апаратів з роторами спірального типу, за умов широкого діапазону відносної зміни одночасної подачі нагрівної пари у різні корпуси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.91-5 +
Шифр НБУВ: РА357826

Рубрики:

      
9.

Ващук Т.Р. 
Фінансування малого та середнього бізнесу в системі глобального підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.Р. Ващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти фінансування сектору малого та середнього бізнесу у глобальному підприємництві. Висвітлено характер глобалізації світової економіки та її вплив на розвиток підприємництва: виявлено позитивні та негативні наслідки, а також фактори такого впливу, запропоновано шляхи його подолання, усунення або пом'якшення. Проаналізовано розвиток малого та середнього бізнесу у системі глобального підприємництва, а також інституційні основи участі українського малого та середнього бізнесу у зовнішньоекономічних зв'язках. Досліджено джерела його фінансування, розглянуто грошово-фінансові аспекти економічної безпеки та аутсорсингу, як однієї з найсучасніших та найуспішніших бізнес-моделей, що сприяє покращанню фінансового стану суб'єктів підприємництва. Зроблено порівняльний аналіз критеріїв визначення малих та середніх підприяємств у різних країнах. Висвітлено вплив вступу України до СОТ на перспективи розвитку українського малого та середнього бізнесу у контексті Європейського вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93 +
Шифр НБУВ: РА331356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ващук А. В. 
Синтез, структура і властивості сітчастих поліціануратів та нанопористих матеріалів, одержаних з використанням іонних рідин / А. В. Ващук. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: створення нових матеріалів шляхом синтезу термостійких полімерів з мономерів, що містять CN зв'язок, за присутності іонних рідин як мультифункціональних агентів. Мета дослідження: встановлення закономірностей формування сітчастих поліціануратів у присутності іонних рідин залежно від їх хімічної будови та вмісту, та визначення впливу іонної рідини як мультифункціонального агенту на комплекс фізико-хімічних властивостей синтезованих полімерів та нанопористих матеріалів. Методи дослідження: Фур'є трансмісійна інфрачервона та 1Н ЯМР спектроскопії, диференційна сканувальна калориметрія, сканувальна електронна мікроскопія, динамічний механічний термічний аналіз, термогравіметричний аналіз, ДСК-термопорометрія, метод газової адсорбції (БЕТ аналіз). Синтезовано поліціануратні сітки у присутності іонних рідин (ІР) як мультифункціональних агентів: каталізатор, реакційноздатний модифікатор, наповнювач та пороутворювач. Вперше синтезовано та досліджено кінетичні закономірності формування сітчастих поліціануратів за присутності ІР різного типу, а саме апротонних, протонної та полімерної протонної. З використанням модельних досліджень запропоновано схеми хімічного вбудовування протонних ІР до структури поліціануратної сітки. Запропоновано механізм каталізу поліциклотримеризації диціанового естеру бісфенолу Е апротонними ІР за рахунок утворення перехідних комплексів. Синтезовано сітчасті поліціанурати з високим ступенем наповнення апротонною ІР (20-40 мас.%), встановлено вплив її вмісту на кінетичні особливості синтезу поліціануратів та зафіксовано формування комплексу між аніонами ІР та електрофільними центрами триазинових кілець, також визначено комплекс властивостей одержаних композитів. Розроблено ефективний спосіб одержання плівкових нанопористих сітчастих поліціануратів шляхом екстракції апротонної ІР з композиту та визначено їхні морфологічні особливості, параметри пористої структури та термічні властивості.^UObject of research: designs of new materials by synthesis of thermostable polymers from monomers containing C≡N bond, in the presence of ionic liquids as multifunctional agents. Aim of the work: establishing regularities of polycyanurate networks formation in the presence of ionic liquids depending on the chemical structure and content of the latter, and determining the influence of ionic liquid as multifunctional agent on physical-chemical properties of polymers and nanoporous materials synthesized. Methods: Fourier transform infrared (FTIR) 1H NMR spectroscopies, differential scanning calorimetry, scanning electron microscopy, dynamic mechanical thermal analysis, thermogravimetric analysis, DSC-based thermoporometry, gas adsorption method (BЕТ analysis). Polycyanurate networks were synthesized in the presence of ionic liquids (ILs) as multifunctional agents: catalyst, reactive modifier, filler or porogen. Kinetics of polycyanurates formation in the presence of ILs of various types, namely, aprotic, protic or polymeric protic were studied for the first time. Schemes of the chemical incorporation of protic ILs into polycyanurate network are suggested using model studies. The mechanism of catalysis of dicyanate ester of bisphenol E polycyclotrimerization due to the formation was newly proposed. Polycyanurates with a high amount of [HPyr][BF4] (20-40 wt%) were synthesized. The influence of IL content on the kinetic features of polycyanurates formation and properties of the composites filled with the IL were studied. The complex formation between the IL and electrophilic centers of triazine rings was proposed. An effective method of nanoporous PCN films generation was developed by extraction of aprotic IL from composites and their morphological features, porous structure parameters and thermal properties were determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського