Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЛЬСЬК$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=ГЕННАДІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Вольський Я.В. 
Ефективність стандартних та емпіричних режимів хіміотерапії у хворих на туберкульоз легень, які потребують повторного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.26 / Я.В. Вольський ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено симптоми туберкульозу, характер туберкульозного процесу в 507-ми хворих на вперше діагностований раніше лікований туберкульоз легень та рецедиви захворювання. Визначено високий рівень медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів I ряду (74,9 %). Розроблені стандартні режими хіміотерапії для IV категорії дозволили на 27,9 % підвищити ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 15,7 % зменшити частоту побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 +
Шифр НБУВ: РА366807

Рубрики:

      
2.

Вольський С.Б. 
Літературно-критична діяльність Ксенофонта Олексійовича Полєвого: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / С.Б. Вольський ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 22 с. — укp.

Досліджено відтворення естетичної концепції Ксенофонта Олексійовича Полєвого у його критичних роботах, журналістській діяльності та документально-художніх творах. Виявлено жанрові та стильові особливості літературно-критичних і документально-художніх творів автора. Визначено внесок К.Полєвого в утвердження ідей прогресивного романтизму, розвиток теорії літератури, критики, журналістики, документально-художнього жанру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Полєвой 33

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вольська В.В. 
Мотиваційні механізми діяльності фермерських господарств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Вольська ; Укр. НДІ продуктивності агропромисл. комплексу. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні та практичні аспекти формування мотиваційних механізмів діяльності фермерських господарств, обгрунтовано напрями їх удосконалення з метою підвищення ефективності функціонування даних виробничих структур. Зроблено оцінювання діючої системи мотивації праці у фермерських господарствах. Розкрито сутність поняття мотиваційного механізму діяльності фермерських господарств як категорії ринкової економіки. Виявлено основні мотиви, що спонукають сільських трудівників до організації фермерських господарств, визначено чинники, які впливають на підвищення ефективності їх виробничої діяльності. Розроблено пропозиції щодо удосконалення системи мотивації праці та впровадження засобів матеріальної зацікавленості найманих працівників фермерських господарств у кінцевих результатах праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-645 +
Шифр НБУВ: РА363078

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вольська А. О. 
Соціальне страхування в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. О. Вольська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито, уточнено та доповнено економічні категорії "соціальне страхування", "соціальний захист", "соціальне забезпечення", "загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у взаємозв'язку з іншими категоріями, визначено місце та роль у фінансовій системі держави фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Проаналізовано тенденції розвитку національної системи соціального страхування, динаміку та структуру фондів, проблематику та прагматику їх дохідної та видаткової частин за умов трансформаційних процесів, що відбуваються в Україні. Обгрунтовано, що система соціального страхування України перебуває на стадії реформування та продовжується пошук напряму її вдосконалення. Запропоновано конкретні пропозиції щодо ефективної діяльності та подальшого реформування соціального страхування на основі реформування фондів соціального страхування в єдиний Фонд загальнообов'язкового соціального страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271
Шифр НБУВ: РА381102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Наталіна Н.О. 
Стратегії політичної конвертації суспільних капіталів у пострадянських державах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.О. Наталіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему трансформації політичного поля пострадянських країн через групові й індивідуальні стратегії нагромадження та конвертації капіталів політичних акторів. З'ясовано особливості застосування концепції конвертації суспільних капіталів як методології дослідження політичних еліт у трансформаційних соціумах. Визначено специфіку економічного, соціального, політичного, символічного, культурного та гендерного капіталів у контексті системної трансформації за трьома рівнями аналізу: індивідуальним, груповим і соціоетальним. Виявлено вплив конвертаційних стратегій опозиційної еліти як групових політичних акторів на динаміку політичного поля України, Грузії, Молдови та Литви на початку XXI ст. Показано, що основною конвертаційною стратегією індивідуальних політичних акторів у політичному полі сучасної України є взаємоконвертація політичного й економічного капіталів. Як case study індвідуальних конвертаційних стратегій проаналізовано модель життєвого циклу політика Ю. Тимошенко та доведено, що домінувальною формою для неї є символічний капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 +
Шифр НБУВ: РА363664

Рубрики:

      
6.

Вольська С. П. 
Фінансова стійкість банку та механізми її забезпечення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. П. Вольська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність поняття фінансової стійкості банку та визначено її основні складові. Досліджено методичні підходи щодо оцінювання фінансової стійкості банків, виявлено їх переваги та недоліки. Проведено аналітичне дослідження фінансової стійкості українських банків за такими напрямами: аналіз власного капіталу, залучених коштів, активів, кредитного портфеля, прибутковості. Вдосконалено методичний підхід щодо комплексного оцінювання фінансової стійкості банку, який базується на побудові нормативно-індексної моделі. Висвітлено трактування механізму забезпечення фінансової стійкості банку, який визначено на макро- та мікрорівнях. Запропоновано сформувати систему внутрішньобанківських лімітів, яка дозволить банку вчасно реагувати на погіршення фінансової стійкості та вжити відповідних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА379669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вольський О. І. 
Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади: порівняльний аналіз на прикладі Республіки Польща та України / О. І. Вольський. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації з'ясовано історіографічні, теоретико-методологічні та практично-емпіричні атрибути охоплення, структурування, систематизації і порівняння еволюції, чинників, параметрів, процедур, регламентацій, складових і наслідків історичних й чинних етапів становлення та розвитку систем й органів місцевого самоврядування, локального суспільно-політичного процесу і адміністративно-територіального устрою в умовах спершу централізації, а згодом децентралізації влади у Республіці Польща й Україні. Це реалізовано внаслідок розв'язання ключових дослідницьких завдань, зокрема: оцінювання історіографії тематики місцевого самоврядування і місцевого розвитку в умовах децентралізації влади у Польщі та Україні, в тому числі на тлі особливостей становлення і поступу означеної проблематики у регіонах Центрально-Східної та Східної Європи; систематизації понятійних, концептуальних та загалом теоретико-методологічних засад і підходів до дослідження тематики сутності, видів, моделей, структури, легітимності, розвитку, повноважень, функціоналу та відповідальності місцевого самоврядування в умовах демократизації і розмаїтості форм, типів й ефектів децентралізації влади; з'ясування і порівняння особливостей та наслідків децентралізації влади у рамках процесів становлення, поступу і чинного стану розвитку засад формування й уповноваженості системи та органів місцевого самоврядування і складових адміністративно-територіального устрою у Польщі та їхнього впливу на Україну; структурування виявів, практик і показників ефективності передачі державних повноважень «згори вниз» за наслідками децентралізації влади та їхнього впливу на формування і функціонування місцевого самоврядування як на рівні громад у Польщі й Україні, так і на подальше збільшення ефективності децентралізації влади, місцевого самоврядування й місцевої політики у нашій країні.У дисертації встановлено і доведено, що чим більш успішною, демократизованою та євроінтегрованою є та чи інша країна або частина світу, тим більш розвиненою та запозичуваною у ній є теорія і практика місцевого самоврядування у контексті децентралізації влади, чим забезпечується географічне і геополітичне (але поступово послаблюване й вирівнювальне) переважання умовних «Заходу» над «Сходом» (зокрема Західної Європи над Центрально-Східною і Східною та Центрально-Східної Європи над Східною). Саме тому аргументовано, що місцеве самоврядування та децентралізація влади – це фільтри локальних інтересів, мобілізатори й промоутери інституційних, соціально-економічних і демократичних реформ та цінностей тощо.На цій підставі продемонстровано, що деякі громади характеризуються низькою стабільністю і високою інституційною ефективністю, а деякі навпаки, хоч усереднено кращою є ситуація зі стабільністю, а не ефективністю громад у виконанні базових завдань. Існує часткова залежність між інституційною ефективністю місцевого самоврядування в громадах й стабільним виконанням ними поставлених функцій і завдань. При цьому, у Польщі, на відміну від України, успішність реформ місцевого самоврядування та децентралізації влади зумовлена їхнім швидким ініціюванням та реалізацією відразу після краху режиму «реального соціалізму», бо майже автоматично встановлено, а згодом імплементовано впливовий функціонал громад, навіть попри спроби рецентралізації влади. Крім того, у Польщі на рівні громад (але не на вищому рівні) традиційно (фактично і формально) властива персоналізація політики через деполітизацію, департизацію і технократизацію, а в Україні – персоналізація політики через політизацію, партизацію і регіоналізацію, через що довіра до влади на рівні громад є вищою у першій країні, а не в другій.Хоча водночас аргументовано, що найкращої, універсальної і єдиної моделі децентралізації влади не існує, а натомість конкретні моделі розвитку місцевого самоврядування треба виробляти з огляду на особливості соціального, економічного, політичного, культурного, історичного і навіть географічного розвитку, але крізь призму їхнього охоплення засобами політичної, адміністративної і фіскальної децентралізації влади та в рамках політичного й інституційного дизайну і умов соціально-економічного розвитку. Адже децентралізація влади змінює відносини влади між місцевими жителями, органами місцевого самоврядування, надавачами послуг та вищими/центральними рівнями урядування, а тому динамічно, а не статично встановлює нові чи модифікує чинні правила політичної гри та міжінституційних відносин.^UThe dissertation clarifies historiographical, theoretical, methodological, practical and empirical attributes of coverage, structuring, systematization and comparison of evolution, factors, parameters, procedures, regulations, components and consequences of historical and current stages of the formation and development of local government systems and bodies, local socio-political process and administrative-territorial structure in the conditions of primary centralization and later decentralization of power in the Republic of Poland and Ukraine. This is due to the solution of key research tasks, in particular: assessment of the historiography of local government and local development in the context of decentralization of power in Poland and Ukraine, including at the background of the peculiarities of the formation and progress of these issues in the regions of East-Central and Eastern Europe; systematization of categorical, conceptual and generally theoretical and methodological principles and approaches to the study of the essence, types, models, structure, legitimacy, development, powers, functionality and responsibility of local government in the conditions of democratization and variety of forms, types and effects of decentralization of power; elucidation and comparison of features and consequences of decentralization of power within the processes of formation, progress and current state of development of the principles of formation and authorization of the system and bodies of local government and the components of administrative-territorial organization in Poland and their impact on Ukraine; structuring the manifestations, practices and indicators of the efficiency of transfer of state powers «from top to bottom» as a result of decentralization of power and their impact on the formation and functioning of local government at the communities' level in Poland and Ukraine as well as on further increase of the effectiveness of decentralization of power, local government and local politics in Ukraine.The dissertation proved that the more successful, democratized and integrated to the European Union is a country or a part of the world, the more developed and borrowed in it is the theory and practice of local government in the context of decentralization of power, thus providing geographical and geopolitical (but gradually weakened and equalizing one) dominance of the conditional «West» over the conditional «East» (including Western Europe over East-Central and Eastern Europe and East-Central Europe over Eastern Europe). That is why it is argued that local government and decentralization of power are filters of local interests, mobilizers and promoters of institutional, socio-economic and democratic reforms and values, etc.Based on this, it was demonstrated that some communities are characterized by low stability and high institutional efficiency, and some communities – on the contrary, although the situation with stability is better on average than the situation with the efficiency of communities in performing basic tasks. There is a partial relationship between the institutional effectiveness of local government in communities and the stable performance of their functions and tasks. Thus, the success of local government reforms and decentralization of power in Poland, unlike in Ukraine, is due to their rapid initiation and implementation immediately after the collapse of the regime of «real socialism», because given these the influential function of communities was almost automatically established and subsequently implemented, even despite the attempts to recentralize power. In addition, Poland at the community level (but not at the higher levels) is traditionally (actually and formally) characterized by the personalization of politics through depoliticization, departization and technocratization, and Ukraine – by the personalization of politics through politicization, partization and regionalization, as a result the level of trust in governance at the community level is higher in the first country than in the second.Although it was argued that there is no the best, universal and unified model of decentralization of power, but instead specific models of local government and development should be established taking into account the peculiarities of social, economic, political, cultural, historical and even geographical development, but through the prism of their coverage by the means of political, administrative and fiscal decentralization of power and in the framework of political and institutional design and the conditions of socio-economic development. Since decentralization of power changes the power relations between locals, bodies of local governments, service providers and higher/central levels of governance, and therefore dynamically rather than statically establishes new or modifies the existing rules of the political game and inter-institutional relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Коцюбанський Р. В. 
Обґрунтування параметрів котка-подрібнювача рослинних решток до дискової борони.: автореферат дис. ... д.філософ : 133 / Р. В. Коцюбанський. — Б.м., 2024 — укp.

Актуальним є завдання зменшення витрат палива і затрат праці на післяжнивний обробіток ґрунту завдяки суміщенню операцій подрібнення і загортання рослинних решток, які реалізують комбіновані агрегати. Тому дослідження механізму впливу фізико-механічних властивостей рослинного матеріалу на якість його подрібнення є необхідною умовою під час обґрунтування технологічних параметрів котків-подрібнювачів.Одним із раціональних шляхів вирішення зазначених проблем є розроблення котків-подрібнювачів, що уможливить застосовувати їх за умов створення комбінованого знаряддя в складі важкої дискової борони і встановленого попереду неї котка-подрібнювача.^UThe urgent task is to reduce fuel consumption and labor costs for post-harvesting soil by combining the operations of grinding and incorporation of plant residues, which are implemented by combined units.Therefore, the study of the mechanism of influence of the physical and mechanical properties of plant material on the quality of its grinding is a necessary condition when justifying the technological parameters of grinders.One of the rational ways to solve these problems is the development of chopper rollers, which will make it possible to use them when creating a combined tool consisting of a heavy disc harrow and a chopper roller installed in front of it.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського