Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (294)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Власов В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
3.

Власов В.В. 
Етіологія, патогенез, профілактика та лікування післяопераційних вентральних гриж: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Власов ; Ін-т хірургії та трансплантології АМН України. — К., 2002. — 32 с. — укp.

З використанням сучасних топографо-анатомічних методів уточнено особливості будови передньобічної стінки живота, визначено межу її присереднього фасціального вузла, особливості взаємодії даних структур ("парасольковий" механізм) та можливість безпечного використання в практиці. Наведено результати хірургічного лікування 1308 пацієнтів із абдомінальною патологією та 456 хворих на післяопераційну вентральну грижу. З метою запобігання виникненню післопераційної грижі розроблено діагностично-профілактичний алгоритм, показання до вибору оптимального оперативного доступу, технології виконання оперативного втручання або контрапертури, заходів щодо зменшення об'єму порожнистих органів черевної порожнини під час виконання певних операцій, що зменшує ризик утворення грижі до 3,5 %. Проведено порівняльний аналіз ефективності різних - традиційних і розроблених способів лікування післяопераційної вентральної грижі з індивідуальним урахуванням величини грижового дефекту, сили опору його країв, що зменшило загрозу рецидиву до 3,6 %. Визначено показання до поетапного лікування хворих на післяопераційну грижу та супутніми захворюваннями, а також численними, гігантськими, неправильної форми дефектами різної локалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8
Шифр НБУВ: РА317482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Власов В.П. 
Етнокультурні процеси в Криму у ІІІ ст. до н.е. - IV ст.н.е. (за матеріалами ліпної кераміки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.П. Власов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

На підставі вивчення значного масиву ліпної кераміки, із залученням усіх виданих, а також ще неопублікованих знахідок, висвітлюються етнокультурні процеси, що відбувалися у Північно-Західному, Центральному та Південно-Західному Криму протягом ІІІ ст. до н.е. - IV ст. н.е. Порівняльно-типологічний аналіз та культурно-хронологічна систематизація комплексу ліпної кераміки Криму показують, що він складається з однієї етнічно нейтральної групи та 15 різнорідних за походженням груп, які співвідносяться з тими чи іншими етнічними компонентами, що входили до складу мешканців півострова. Встановлено, що в Криму в різні часи жили скіфи, таври, сармати, меоти, носії зарубинецької культури, фракійці, германці та алани, а також населення, що з'явилось внаслідок міксації цих народів. В межах окремих хронологічних періодів простежено зміни в етнічному складі Криму, визначено час, динаміку та шляхи проникнення різних племен, а також характер взаємовідносин мігрантів з місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр- 6Кри)2

Рубрики:

      
5.

Власов В.С. 
Методика тематичного контролю навчальних досягнень учнів 5-7 класів з історії України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.С. Власов ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліжено проблему здійснення тематичного контролю навчальних досягнень учнів V - VII класів з історії України. Запропоновано експериментальну методику його здійснення, яка грунтується на засадах компетентнісно-орієнтованого навчання. Розкрито зміст поняття "тематичний контроль навчальних досягнень учнів з історії". Обгрунтовано доцільність розгляду даного поняття як елемента навчально-виховного процесу, який реалізується через системну взаємодію вчителя та учнів з метою перевірки й оцінки рівня розвитку історичної предметної компетентності учнів, досягнутого у процесі засвоєння визначеного блоку змісту шкільної історичної освіти. Експериментально перевірено методичні умови ефективної організації тематичного контролю, пріоритетними з яких є: планування вивчення матеріалу навчальної теми як засвоєння блоку змісту кількох уроків з передбаченими результатами навчання; системне використання контрольних заходів на всіх уроках теми як засобу реалізації діагностувального й оцінювального етапів контролю; спрямованість контрольних заходів на перевірку й оцінювання предметних компетенцій з історії. Запропоновано типологію контрольних вправ і розроблено методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності тематичного контролю в шкільній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Власов В.І. 
Продовольча проблема в умовах глобалізації: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Власов ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 37 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти еволюції економічної науки. Проаналізовано дані щодо зміни чисельності населення у світі, окремих регіонах та країнах у цілому, а також сільського населення зокрема. Висвітлено проблеми використання землі для сільськогосподарського виробництва, її збереження та зміни збиральних площ певних культур. Вивчено виробництво основних видів сільськогосподарської продукції у динаміці на душу населення світу, у його регіонах і окремих країнах. Здійснено порівняльний аналіз рівня розвитку сільського господарства України, світу, ЄС та окремих розвинених країн. Визначено місце України у глобалізаційних процесах аграрної сфери світової економіки. Досліджено значення аграрної науки для зростанння виробництва продовольства і міжнародної продовольчої допомоги. Запропоновано механізми вирішення глобальної продовольчої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-982 +
Шифр НБУВ: РА334268

Рубрики:

      
7.

Власов В. С. 
Математичні моделі для автоматизації процесу керування гідроекобезпекою при синхронізації вуглевидобутку та згортання гірничих робіт у Західному Донбасі: автореферат дис. ... д.філософ : 151 / В. С. Власов. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено актуальне наукове завдання, щополягає в обґрунтуванні гідрогеомеханічних параметрів, які обумовлюютьфізичне формування гідроризиків при синхронізації вуглевидобутку тазгортання гірничих робіт на основі створення послідовності чисельнихматематичних моделей як інструмента автоматизації процесів керуваннягідроекобезпекою в умовах шахт Західного Донбасу. Завдання вирішеношляхом створення і впровадження методики використання послідовностіфізичних та математичних моделей, зокрема розроблено програмне забезпечення, яке дозволяє автоматизувати прогнозування гідроекологічних ризиківна площах, де формуються мульди осідання денної поверхні в прибережнихзонах річок для прийняття управлінських рішень під час закриття шахт.Мета роботи полягає в створенні та впровадженні послідовностічисельних математичних моделей і програмного забезпечення як інструментаавтоматизації процесів керування гідроекобезпекою шахтних полів у Західному Донбасі для обґрунтування гідрогеомеханічних параметрів, що обумовлюють фізичне формування гідроризиків при синхронізації вуглевидобутку тазгортання гірничих робіт.Об’єкт дослідження – процеси формування гідроризиків та системакерування гідроекобезпекою при синхронізації вуглевидобутку і згортаннягірничих робіт у Західному Донбасі.Предмет дослідження – параметрична структура фізичних та математичних комп’ютерних моделей геофільтрації на шахтних полях Західного3Донбасу і аналітичне обґрунтування програмного забезпечення тривимірноговідображення динаміки гірського масиву, земної поверхні та рівневої поверхніпідземних вод.У першому розділі виконано аналіз основних чинників, які найбільшсуттєво впливають на формування факторів гідроекобезпеки при веденні тазгортанні гірничих робіт і можливу синхронізацію цих процесів. Визначеноосновні чинники для врахування певної послідовності створення логічнообумовленого модельного ряду відображення факторів гідробезпеки. Виконано аналіз інформаційних систем та програмного забезпечення, призначенихдля вирішення завдань керування гідродинамічними та геомеханічними процесами при веденні та згортанні гірничих робіт^UThe thesis has solved the topical research problem being substantiation ofhydromechanical parameters which stipulate physical formation of hydrorisks whilesynchronizing coal mining operations and shutting them down on the basis of thedevelopment of numerical mathematical models as a tool to automate processescontrolling hydroecosafety in the context of the Western Donbas mines. Theproblem has been solved through the development and implementation of methodsto apply a sequence of physical and mathematical models. Among other things,special software has been developed making it possible to automate forecasting ofhydroecological risks within the areas where day surface subsidence troughs areshaped in coastal river zones. The software will help make managerial decisionswhile shutting down mines.The research purpose is to develop and implement a sequence of physicaland mathematical models as well as software as a tool automating processes tocontrol hydroecosafety of mine fields in the Western Donbas required forsubstantiation of hydromechanical parameters stipulating physical formation ofhydrorisks while synchronizing coal mining operations and shutting them down.The research object is to analyze processes of hydrorisk formation anda system to control hydroecosafety while synchronizing mining operations in theWestern Donbas and shutting them down.The research subject is a parametrical structure of physical and mathematicalgeofiltration computer models within mine fields of the Western Donbas and17analytical substantiation of the software of 3D mapping dynamics of rock mass, theearth’s surface, and surface level of underground water.Chapter one is the analysis of the key factors influencing heavily theformation of hydroecosafety factors during mining operations and their shuttingdown as well as potential synchronization of the procedures. The basic factors havebeen identified for consideration of a certain sequence to develop logic-based modelseries mapping the hydroecosafety factors. Information systems and software,intended to solve the problems of control over hydrodynamic and geomechanicalprocesses while coal mining operations and shutting them down have been analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського