Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЙДУЧОК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=МАРКІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гайдучок І.Г. 
Взаємозв'язки хламідійної інфекції та імунодефіциту: імунопатогенез та імунодіагностика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Г. Гайдучок ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2008. — 18 с. — укp.

З'ясовано особливості змін NO-залежної активності нейрофілів і моноцитів крові щурів на формування у них фагоцитарного імунодефіциту за наявності глибоких структурних змін цих клітин у разі експериментального хронічного гіперімунокомплексного синдрому. Досліджено хворих на цей синдром за наявності хламідійної інфекції на фоні проявів імунодефіциту за кількісним і функціональним типом. Оцінено прояви імунодефіциту у хворих на хламідійну інфекцію на підставі адаптаційної гуморальної імунної відповіді, взаємопов'язаної з інтенсивністю синтезу специфічних антитіл та їх авідністю. Охарактеризовано внутрішньоклітинні цитокіно-регуляторні механізми T-хелперів I та II типів у хворих на зазначену інфекцію за наявності гіперімунокомплексного синдрому й імунодефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016 + Р715.016 + Р59 +
Шифр НБУВ: РА355145

Рубрики:

      
2.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гайдучок В.М. 
Структурно-енергетичні основи експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.М. Гайдучок ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розроблено структурно-енергетичні засади експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя трибоелементів ковзання деталей машин. Виявлено основні закономірності забезпечення ощадного використання ресурсу трибосистем ковзання. Розроблено комплексну методику їх структурно-енергетичного аналізу, удосконалено процес паспортизації трибоелементів даних спряжень. Систематизовано чинники та обгрунтовано критерії експлуатаційного зміцнення трибоелементів ковзання, виявлено ендемічний чинник зношування. Запропоновано методику розрахунку коефіцієнтів експлуатаційного зміцнення за побудованими полігонами розподілу зносу трибоелементів ковзання у різних середовищах та зі специфічним навантаженням. Розроблено методику визначення питомої енергії зношування поверхневих шарів трибоелементів ковзання та зносостійкості триболементів у активному середовищі. Обгрунтовано структурно-енергетичні засади зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин у процесі експлуатації. Визначено структурно-енергетичний показник для прогнозування зносостійкості трибоелементів ковзання у активному середовищі, одержано математичні залежності та фізико-хімічні моделі їх структурно-енергетичної взаємодії. Розраховано математичні залежності самоорганізації поверхонь трибоелементів ковзання у активному середовищі, затрат енергії зносу їх поверхневих шарів у різних середовищах та залежності поверхневої активності середовища від ступеня пластичного деформування металу трибоелемента ковзання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-5 +
Шифр НБУВ: РА331715

Рубрики:

      
4.

Гайдучок Т.С. 
Формування та використання основних засобів в аграрних підприємствах Центрального Полісся: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.С. Гайдучок ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання формування та використання основних засобів в аграрних підприємствах Центрального Полісся. На основі вивчення та узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду розкрито соціально-економічний зміст та інфраструктуру ринку основних засобів. Уточнено понятійний апарат визначення сутності основних виробничих засобів з урахуванням їх функціональної ролі за умов ринкової економіки. Розроблено методологію якісного аналізу формування та використання основних засобів. Досліджено природно-кліматичні та економічні умови господарювання аграрних підприємств у регіоні, рівень забезпеченості та якісний склад основних засобів, стан їх відтворення та економічну ефективність. Обгрунтовано перспективні напрями формування основних засобів в аграрних підприємствах. На основі проіндексованих нормативів науково обгрунтовано загальну потребу в основних засобах. Здійснено спробу врегулювання цінового паритету на матеріально-технічні ресурси та сільськогосподарську продукцію. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм формування ринку техніки та інженерно-технічних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР1)321.0-571.1 +
Шифр НБУВ: РА335860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гайдучок І. Г. 
Імунопатологічні синдроми у хворих на системні аутоімунні хвороби: імунопатогенез та тактика ведення / І. Г. Гайдучок. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню імунозалежних та молекулярно-генетичних механізмів розвитку імунопатологічних синдромів у хворих на системні аутоімунні хвороби, дослідженню їх поширеності та тактики ведення таких хворих з оцінкою фармакотерапевтичної та фармакоекономічної доцільності терапії супроводу.У результаті проведених осліджень удосконалена модель формування персистентних форм хламідійної інфекції в експерименті та визначена роль апоптозу при цьому. Проведено експериментальне моделювання персистентної хламідійної інфекції in vitro з метою вивченням реактивації інфекції на моделі in vivo та оцінки ролі апоптозу у формуванні персистентних форм хламідійної інфекції. Встановлено, що штам C. trachomatis проявляв чітку антиапоптозну дію, а виділені із системи пеніциліну аберантні форми C. trachomatis реорганізовувались у типові елементарні та ретикулярні тільця з наступним розвитком маніфестної інфекції, ступінь вираженості якої залежав від патогенного потенціалу мікроорганізму.^UThis disertation is dedicated to the study of the immune - dependent and molecular genetic mechanisms of the development of immunopathological syndromes in patients with systemic autoimmune diseases, and to the study of their prevalence and management of such patients with assessment of pharmacotherapeutic and pharmacoeconomic feasibility of support therapy.It as improved the model of the formation of persistent Chlamydia infection forms in the experiment and determinated the role of apoptosis in this pathology. Also it was performed the experimental modeling of persistent chlamydial infection in vitro for reactivation infection study in vivo models and described the role of apoptosis in the formation of persistent chlamydia infection forms. It was found that the strain C. trachomatis showed a clear anti apoptotic effect, and isolated aberrant forms of C. trachomatis from the penicillin system were reorganized into typical elementary and reticular bodies with the subsequent development of a manifest infection, depended on the pathogen severity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Гайдучок В. Г. 
Формування тонкоплівкових структур на полярних гранях кристалів LiNbO3: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.27.01 / В. Г. Гайдучок. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей формування металевих та діелектричних тонких плівок на поверхнях монокристалів LiNbO3, на яких присутній нескомпенсований електростатичний заряд, при застосуванні їх у пристроях функціональної електроніки.Вперше досліджено вплив нескомпенсованого електростатичного заряду на характер зародкоутворення при осадженні тонкоплівкових металевих та діелектричних покриттів на поверхнях монокристала ніобату літію LiNbO3. Показано, що плівки, нанесені на негативно заряджену поверхню, відзначаються кращою однорідністю та адгезією порівняно з плівками, нанесеними на позитивно заряджену поверхню.Встановлено, що найкращі за експлуатаційними властивостями структурно однорідні тонкі плівки отримуються на полярно заряджених поверхнях кристалів ніобату літію за допомогою методу магнетронного розпилення у вакуумі. Проведено розрахунок розподілу наночасток срібла осаджених термічним напиленням на позитивно заряджену поверхню LiNbO3 за радіусами, висотами та відстанями між ними. Встановлено, що плівка срібла масовою товщиною приблизно 10 Å складається в основному з наночасток у вигляді сплюснутих сфероїдів з середнім радіусом 7 нм та висотою близько 1,2 нм.Встановлено, що спектральне положення максимуму ППР у нанорозмірних плівках металів, осаджених на полярних гранях монокристалів ніобату літію, суттєво визначається концентрацією вільних носіїв на електрично зарядженій поверхні та товщиною плівки.Виявлено довгохвильове зміщення максимуму смуги ППР в наноплівках Ag, нанесених на полярних гранях LiNbO3. Максимум поглинання ППР в плівках Ag осаджених на позитивно зарядженій підкладці кристалу ніобату літію відповідає 564 нм, а на негативно зарядженій підкладці – 587 нм. Спостережуване довгохвильове зміщення максимуму смуги ППР в наноплівках срібла на 23 нм зумовлено відносним збільшенням концентрації вільних носіїв на негативно зарядженій поверхні підкладки з кристалу ніобату літію на 8 %.^UThesis is devoted to the study of the peculiarities of the formation of metallic and dielectric thin films on the surfaces of LiNbO3 single crystal with uncompensated electrostatic charge.The influence of an uncompensated electrostatic charge on the nature of nucleation during the deposition of thin-film metal and dielectric coatings on the surfaces of a single crystal of lithium niobate LiNbO3 was first investigated. It is shown that the films deposited on a negatively charged surface are characterized by better homogeneity and adhesion as compared to the films deposited on a positively charged surface.It was found that structurally homogeneous thin films with the best performance properties are obtained on polarly charged surfaces of lithium niobate crystal using the method of magnetron sputtering in vacuum. It has been found that the spectral position of the surface plasmon resonance maximum in nanoscale metal films deposited on the polar faces of a lithium niobate single crystal is significantly determined by the concentration of free carriers on the electrically charged surface and the film thickness. The distribution of silver nanoparticles deposited by thermal sputtering on a positively charged LiNbO3 surface has been calculated in terms of radii, heights, and distances between them. It was found that the silver film with a thickness of about 10 Å consists mainly of nanoparticles in the form of flattened spheroids with an average radius of 7 nm and a height of about 1.2 nm.It is shown that the structure of metal and dielectric films obtained on the polar surfaces of a lithium niobate single crystal depends significantly on the deposition methods, the characteristics of the substrate surface, the temperature and the deposition rate. Based on the analysis of different methods of vacuum deposition of metallic and dielectric films, it is shown that the films obtained by the magnetron method on negatively charged surfaces of lithium niobate crystal LiNbO3 have a higher uniformity due to an increase in the proportion of positively charged ions in the flux of transfer of target material to the substrate, which allows obtaining continuous layers already at a thickness of 2 nm;It was found that the maximum absorption of the surface plasmon resonance (SPR) in Ag films deposited on an electrically neutral glass substrate corresponds to 532 nm, while the maximum absorption of the SPR in Ag films deposited on a positively charged lithium niobate crystal substrate corresponds to 564 nm and on a negatively charged substrate to 587 nm. The observed 23 nm long wavelength shift of the maximum of the TEM band in silver nanofilms is due to a relative increase of 8% in the concentration of free carriers on the negatively charged surface of the lithium niobate crystal substrate.Based on the study of the peculiarities of the use of thin metallic and dielectric films deposited on the polar surfaces of active elements made of lithium niobate single crystals, constructive and technological solutions are proposed for the manufacture of active elements for an acousto-optic modulator on a standing acoustic wave, an electro-optical shutter, and acoustic delay lines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського