Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЛКІН$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Галкін О.Ю. 
Біотехнологія одержання та використання моноклональних антитіл до IgM людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / О.Ю. Галкін ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки біотехнології одержання моноклональних антитіл (МКАТ) до IgM людини та створення на їх основі високоспецифічних і чутливих методів імуноаналізу. Одержано оригінальний набір із 21-го клону гібридом-продуцентів високоактивних і специфічних МКАТ. Вперше розглянуто епітопну структуру молекули IgM людини в аспекті імунодомінантності та наявності обмеженої кількості високонсервативних епітопних регіонів (ЕР). Виявлено три основні ЕР: A, B і C. Зазначено, що ЕР-A та ЕР-B містять по одному домінантному епітопу у відповідності із більшим числом спрямованих до них МКАТ, а ЕР-C представлений однією антигенною детермінантою. Встановлено особливості одержання МКАТ до різних ЕР, їх відносна просторова локалізація і ступінь імуногенності. Вперше запропоновано класифікацію епітопів IgM людини, яка за приналежністю до певного ЕР і відомою афінністю МКАТ дозволяє заздалегідь встановити практичну цінність анти-IgM антитіл для імуноаналізу. Наведено ефективну короткострокову схему імунізації мишей лінії Balb/c для одержання МКАТ до IgM людини, придатних для використання в імуноаналізі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*74*871
Шифр НБУВ: РА370211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Галкіна Я.В. 
Від О.Уайльда до І.Северяніна: доля європейського естетизму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Я.В. Галкіна ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

Досліджуються моделі переживання естетської абсолютизації прекрасного російським та європейським культурним середовищем на різних історичних етапах. Автор аналізує творчі системи О.Уайльда та І.Северяніна як підсумкові в історичному функціонуванні естетської ідеї, виокремлює їх суттєві характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.17

Рубрики:

      
3.

Галкін А. І. 
Математичні моделі оцінки боргових цінних паперів з урахуванням кредитного ризику: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. І. Галкін ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні, методологічні положення та комплекс економіко-математичних моделей оцінювання основних інвестиційних параметрів щодо вартості, дохідності, надійності, часу векселів та облігацій з урахуванням кредитного ризику на підгрунті даної системи імовірнісних і вартісних показників. Проаналізовано особливості та сучасний стан обігу боргових цінних паперів в Україні. Обгрунтовано необхідність аналізу й урахування кредитного ризику за оцінювання боргових цінних паперів. Розроблено моделі оцінювання інвестиційних параметрів боргових зобов'язань залежно від їх виду та можливого сценарію погашення з урахуванням кредитного ризику на підгрунті визначення ймовірності їх оплати. Запропоновано підходи до управління кредитним ризиком векселів та облігацій. Розроблено програмне забезпечення "мастер-цінні папери" для підтримки прийняття рішень щодо доцільності капіталовкладень в боргові цінні папери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292 в611
Шифр НБУВ: РА376983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Галкіна Є.С. 
Обгрунтування хімічної імунізації винограду як прийому захисту від сірої гнилі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.00.11 / Є.С. Галкіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено можливості застосування індукторів стійкості для захисту внограду від сірої гнилі, а також вплив індукторів на метаболізм виноградних рослин у зв'язку з індукцією імунітету. За результатами дослідження встановлено, що для захисту винограду від сірої гнилі можливе застосування фунгіцидів мікат (0,3 кг/га), алфіт ЄФ (0,5 кг/га), регулятора росту полістимуліну А-6 (0,1 кг/га), комплексоната міді (0,1 - 0,3 кг/га). Розроблена технологія застосування індукторів дозволяє одержувати біологічну ефективність 90 % та вище. Індуктори, що вивчалися, позитивно впливають на вегетативний розвиток виноградних рослин, збульшують деякі його показники. Доведено, що застосування таких індукторів, як мікал, полістимулін А-6 сприяє підвищенню синтезу білків у листках винограду. Комплексонат міді та мікал також викликають збільшення концентрації фенолів в листках винограду. Показано господарську та економічну ефективність розробленого способу захисту. Наведено рекомендації щодо застосуванння індукторів стійкості для захисту винограду від сірої гнилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6 +
Шифр НБУВ: РА322805

Рубрики:

      
5.

Галкін Д. В. 
Організаційно-структурна побудова міліції УСРР у 1918 - 1934 роках (історико-правова характеристика): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. В. Галкін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано та доведено, за яких історичних умов виникла необхідність створення штатних державних органів для охорони революційного порядку, особистої безпеки громадян і боротьби з кримінальними елементами, а також як масові самодіяльні організації трудящих перетворились на один з перших правоохоронних органів радянської держави. Підтверджено на підставі аналізу архівно-документального матеріалу, що створення радянської міліції на місцях відбувалось до видання загальноукраїнського декрету. Досліджено нормативно-правові акти уряду УСРР та НКВС УСРР, якими визначались організаційно-правові засади розбудови української міліції. Висвітлено основні напрями її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112,011-1 + Х621.163.1-11(4УКР)
Шифр НБУВ: РА380259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Галкін О.В. 
Парасуперсиметрія та тензор-біспінорні рівняння для частинок з вищими напівцілими спінами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / О.В. Галкін ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Описано незвідні зображення розширеної парасупералгебри Пуанкаре з нетривіальними центральними зарядами й алгебри внутрішніх симетрій. Запропоновано процедуру побудови лінійних моделей, інваріантних відносно парасупералгебри Пуанкаре для довільного цілого значення параметра параквантовості p. Узагальнено відому модель Весса-Зуміно на випадок парасупералгебри Пуанкаре. Побудовано тензор-біспінорні рівняння для частинок з вищими напівцілими спінами, що описують аномальну взаємодію як лінійну, так і аномальну по електромагнітному полю. З використанням моделі, що базується на даному рівнянні, описано рух частинки у постійному магнітному полі. Показано, що сформульоване рівняння є парасуперсиметричним. За допомогою моделі на основі тензор-біспінорних рівнянь досліджено рух частинки зі спіном 3/2 у схрещених електричному та магнітному полях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.57,0 + В382.142,0 +
Шифр НБУВ: РА346522

Рубрики:

      
7.

Галкіна О.В. 
Правове регулювання способів та строків виконання обов'язку із сплати податків та зборів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Галкіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано процес виконання платниками податкового обов'язку, стадію сплати податків і зборів як складову, що визначає сутність даної категорії та її функціональне призначення. Способи й строки виконання обов'язку щодо сплати податків і зборів диференціюються у залежності від типу загальнообов'язкового платежу, що обумовлює їх групування в родові блоки й подальший аналіз. Такий підхід застосовується з метою максимально адекватного відображення сутнісних характеристик окремих способів виконання обов'язку щодо сплати податків і зборів, виділення системоутворювальних критеріїв для формування цілісного уявлення про взаємозв'язки різних способів, впливу правового регулювання строків сплати на динаміку зміни податкового обов'язку в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА371447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Галкіна А.С. 
Управління інвестиційною діяльністю на підприємствах машинобудування з використанням кредитних операцій : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А.С. Галкіна ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми вибору коштів комерційних банків як оптимального джерела інвестиційних ресурсів із всього різноманіття потенційних ресурсів під час управління інвестиційною діяльністю машинобудівних підприємств. Обгрунтовано напрямки вдосконалення процесів спрямування даних коштів у відповідності до потреб виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56
Шифр НБУВ: РА374279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Галкін В. М. 
Фазова рівновага рідина-пара в бінарних сумішах компонентів повітря. / В. М. Галкін. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню та аналітичному опису фазової рівноваги рідина-пара в бінарних сумішах компонентів повітря. В результаті роботи було запропоновано дві форми рівняння для розрахунку властивостей таких сумішей.Всі дослідженні в роботі суміші були розділені на три групи: основні компоненти повітря, що включають суміші з азотом та киснем; суміші інертних газів; суміші, що включають в якості одного з компонентів діоксид вуглецю або метан. Для цих сумішей виконано аналіз експериментальних даних про параметри фазової рівноваги рідина-пара та проведено їх розрахунок.На підставі наявних експериментальних даних були розроблені форми та складені рівняння для розрахунку фазової рівноваги рідина-пара для 22 бінарних сумішей компонентів повітря у широкій області параметрів. Описана методика складання та вибір рівняння для розрахунку фазової рівноваги рідинапара в бінарних сумішах компонентів повітря. Оскільки залежність тиску бінарної суміші у стані фазової рівноваги від температури та складу має складний характер, а також залежить від значеньтемператури суміші та критичої температури низькокиплячого компоненту були розроблені дві форми рівнянь, які придатні для апроксимації дослідних даних із достатньою точністю. Рівняння відображають тиск рідини або пари як функцію температури та складу.^UThesis research is devoted to the study and analytical description of the liquid - vapor phase equilibrium in binary mixtures of air components, the equation to calculate the properties of such mixtures. All air component mixtures were divided into three groups: major air components including nitrogen and oxygen mixtures; mixtures of inert gases; mixtures comprising as a component carbondioxide or methane. For these mixtures, the methods of obtaining experimental data of the liquid-vapor phase equilibrium parameters were reviewed. On the basis of the available experimental data, forms and complex equation were developed to calculate the liquid-vapor phase equilibrium for 22 binary mixtures of air components over a wide range of parameters. The method of assembly and choice of equation for calculating the liquid-vapor phase equilibrium in binary mixtures of air components is described. Because the pressure dependence of the binary mixture in the phase equilibrium state on temperature and composition is complex, two formsof equations are described that depend on the experimental data with sufficient accuracy, depending on the values of the mixture temperature and the critical temperatures of the components. These equations reflect the pressure of the liquid or vapor as a function of temperature and composition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мотроненко В. В. 
Біотехнологія субстанції рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини / В. В. Мотроненко. — Б.м., 2020 — укp.

Інтерлейкін-7 людини (ІЛ-7) – лімфопоетичний фактор росту, який займає особливе положення серед інших цитокінів через його унікальну функцію в гематопоезі, що не дублюється іншими факторами. Відсутність функціонального ІЛ-7 може бути однією з причин важкого комбінованого імунодефіциту. Результатом відсутності функціонального ІЛ-7 в організмі є лімфопенія та, як наслідок, важкий імунодефіцит. При збільшенні кількості ІЛ-7 рівень В- і Т-лімфоцитів в крові підвищується. ІЛ-7 бере участь у формуванні лімфовузлів. Основними продуцентами ІЛ-7 є стромальні клітини кісткового мозку та тимуса, а також деякі інші клітини організму людини. Наукова новизна отриманих результатів. Оптимізовано склад живильного середовища для біосинтезу рІЛ-7 бактеріями E. coli (вихід – 0,95 мг/мл) із високою біологічною активністю in vitro та in vivo, що дозволило підвищити вихід рІЛ-7 у 1,3 рази у порівнянні із базовою технологією. Показано стимулюючу дію екстрактів клівії кіноварної і зеферантесу великоквіткового (0,5-1,0%) та ліпосомальної форми вітаміну К1 (15-25 мг/мл) як стимулюючих добавок до поживного середовища (приводить до збільшення виходу цільового продукту у 1,69 рази). Біологічно активні речовини досліджених фітоекстрактів взаємодіють з поринами зовнішньої мембрани E. coli, що, ймовірно, є причиною підвищення біосинтетичної активності рекомбінантного продуцента. Показано, що застосування рІЛ-7 (5мкг рІЛ-7 на добу внутрішньочеревно, щодня до загоєння рани) прискорює швидкість загоєння ран у дослідних тварин та елімінації Pseudomonas aeruginosa із них. Результати роботи доповнили сучасні науково-методичні підходи створення препаратів рекомбінантних білків терапевтичного призначення.Експериментально обґрунтовано раціональний кількісний склад органічних компонентів та мінеральних речовин живильного середовища для культивування рекомбінантного продуценту E. coli, що дозволило збільшити вихід рІЛ-7 у 1,3 рази.Доведено стимулюючу дію екстрактів клівії кіноварної і зефірантесу великоквіткового як добавок до живильного середовища при культивуванні рекомбінантних бактерії E. coli в діапазоні 0,5-1,0%, що забезпечувало підвищення виходу цільового продукту в 1,69-1,82 рази. Показано стимулюючий вплив ліпосомальної форми вітаміну К1 в концентрації 15-25 мг/мл на рівень біосинтезу рІЛ-7 (збільшення в 1,74-1,81 рази). Показано, що механізми біологічної активності фітоекстрактів на синтез рІЛ-7 бактеріальними продуцентами, включають взаємодію з поверхневими структурами бактеріальної клітини.Розроблено удосконалену схему очистки рІЛ-7 за рахунок введення стадії високоспецифічної імуноафінної хроматографії, що дозволило досягти чистоти отримуваної субстанції на рівні 98%. Для синтезованої імуноафінної колонки на основі тетраетоксисилану визначено раціональні технологічні параметри хроматографічної очистки, які дозволяють отримувати восокоочищений продукт упродовж 15 циклів безперервної роботи та у широкому діапазоні концентрацій продукту (0,005-20мкг/мл).Експериментально доведено ефективність застосування рІЛ-7 при лікуванні ранової інфекцій P. aeruginosa. Показано, що у мишей, які отримували лікування препаратом рІЛ-7 (5мкг на добу внутрішньочеревно), загоєння ран і елімінація збудника наступає на 5 днів раніше, ніж у мишей без лікування препаратом рІЛ-7.Розроблено технологічну та апаратурно-технологічну схему отримання субстанції рІЛ-7 людини на основі отриманих експериментальних даних. Проведено оцінку ризиків технологічного процесу отримання субстанції рІЛ-7 та визначено найбільш критичні стадії, що дозволило розробити систему контролю виробництва для запобігання та мінімізації ризиків.Проведено техніко-економічну оцінку розробленої технології отримання субстанції рІЛ-7: визначено собівартість кінцевого продукту та потужність виробництва з огляду на забезпеченість пацієнтів України та поширеність відповідних патологій. Розрахункова потужність виробництва склала 240г субстанції рІЛ-7 на рік, а її собівартість – 43 478грн. Розрахункова сировина собівартість готової ін'єкційної форми препарату рІЛ-7 (3-60мкг на дозу) становить 38-1512грн., що обумовлює його соціальну доступність для населення України.^UHuman's interleukin-7 (IL-7) is a lymphopoietic growth factor that holds a special position among other cytokines because of its unique function in hematopoiesis, which is not duplicated by other factors. Lack of functional IL-7 may be one of the causes of severe combined immunodeficiency. The result of functional's lack IL-7 in the body is lymphopenia and, as a consequence, severe immunodeficiency. The level of B- and T-lymphocytes in the blood increases with the increase in the number of IL-7, IL-7 is involved in the lymph nodes' formation. The major producers of IL-7 are bone marrow and thymus stromal cells, as well as some other cells in the human body.Scientific novelty of the obtained results. The composition of the nutrient medium for rIL-7 biosynthesis was optimized by E. coli bacteria (yield 0.95mg/ml) with high in vitro and in vivo biological activity, which increased the rIL-7 yield 1.3 times compared to the basic technology.The stimulating effect extract of Cliviaminiata and Zephyranthes grandiflora (0.5-1.0%) and liposomal form of vitamin K1 (15-25mg/ml) as stimulating additives to the nutrient medium is shown (leading to an increase in the yield of the target product 1.69 times).The biologically active substances of the investigated phytoextracts interact with the pores of the outer membrane of E. coli, which is likely to cause an increase in the biosynthetic activity of the recombinant producer.It has been shown that administration of rIL-7 (5mg rIL-7 daily intraperitoneally, daily before wound healing) accelerates the rate of wound healing in experimental animals and the elimination of Pseudomonas aeruginosa from them.The results of the work are in close connection with the current scientific and methodological approaches for the creation of recombinant proteins for therapeutic purposes.The practical significance of the results obtained. The technological and instrumental scheme of obtaining substance rIL-7 was developed and the critical points of the production process were analysed.The rational quantitative composition of organic components and minerals of the nutrient medium for the cultivation of recombinant producer E. coli was experimentally substantiated, which allowed to increase the yield of RIL-7 1.3 times.The stimulating effect of clover extracts of cinnabar and zephyrantes large-flowered as additives to the nutrient medium in the cultivation of recombinant E. coli bacteria in the range of 0.5-1.0%, which provided an increase in the yield of the target product 1.69-1.82 times. The stimulating effect of the liposomal form of vitamin K1 at a concentration of 15-25mg/ml on the level of rIL-7 biosynthesis (an increase of 1.74-1.81 times) is shown. The mechanisms of biological activity of phytoextracts for the synthesis of rIL-7 by bacterial producers have been shown to include interaction with the surface structures of a bacterial cell.An advanced scheme for purification of rIL-7 was developed by introducing a highly specific immunoaffinity chromatography step, which allowed the substance to be obtained at 98%. For the tetraethoxysilane-synthesized immunoaffinity column, rational technological parameters of chromatographic purification have been determined, which allow to obtain a highly purified product over 15 cycles of continuous operation and over a wide range of product concentrations (0.005-20μg/ml).The efficacy of the use of rIL-7 in the treatment of P. aeruginosa wound infections has been experimentally proven. It was shown that in mice treated with rIL-7 (5μg per day intraperitoneally), wound healing and pathogen elimination occurred 5 days earlier than in mice without rIL-7 treatment.The technological and equipment-technological scheme of obtaining the substance of human rIL-7 based on the obtained experimental data was developed. The risks of the process of obtaining the substance rIL-7 were evaluated and the most critical stages were identified, which allowed the development of a production control system to prevent and minimize risks.The feasibility study of the developed technology of obtaining substance rIL-7 has been carried out: the cost of the final product and the production capacity have been determined in view of the safety of patients of Ukraine and the prevalence of relevant pathologies. The estimated production capacity was 240g of substance rIL-7 per year, and its cost was 43 478UAH. The estimated raw material cost of the ready-to-use injection form of the drug rIL-7 (3-60µg per dose) is 38-1512UAH, which determines its social accessibility for the population of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Галкін А. С. 
Теоретичні основи логістичного управління вантажопотоками у транспортних системах міст / А. С. Галкін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розвитку теоретичних основ логістичного управління вантажопотоками у транспортних системах міст. Для оцінки ефективності логістичного управління вантажопотоками у транспортних системах міст запропоновано застосовувати інтегрований критерій, який враховує доходи від реалізації вантажопотоку, витрати на його просування та вартісне вираження витрат кінцевих споживачів внаслідок процесу його придбання. Встановлений взаємозв'язок параметрів технології просування вантажів та ймовірності розподілу попиту кінцевих споживачів узагальнено в підході до логістичного управління вантажопотоками в транспортних системах міст. Розроблено модель змінювання ймовірності розподілу попиту кінцевих споживачів, що враховує енергетичні та часові витрати, які пов'язані з пересуванням кінцевих споживачів до об'єктів роздрібної мережі, параметри роздрібної мережі та характеристиками конкурентів, що дозволяє визначати обсяги завезення вантажу в зони обслуговування. Визначено сукупність технологічних параметрів процесу просування та характеристик попиту, які визначають доцільність застосування схеми постачання вантажопотоку, вантажопідйомність транспортного засобу, кількість поставок, що забезпечує максимальну інтегровану ефективність процесу просування вантажів. Ефективність технологічних процесів за різними схемами просування вантажопотоку залежіть від параметрів функціонування окремих ланок системи, до яких було віднесено такі: кількість учасників та час обслуговування роздрібної мережі, середня відстань від постачальника до роздрібної мережі, обсяг перевезень, загальний пробіг транспортних засобів, середня відстань між пунктами завезення вантажу, площа розподільчого центру та окремих учасників роздрібної мережі, середній термін зберігання вантажів на складі. Значення цих параметрів було отримано в результаті аналізу логістичного ринку та роботи транспортних, складських і торгівельних підприємств. Проведення статистичної обробки отриманих даних дало змогу формалізувати залежність складових логістичних витрат на просування вантажопотоку від характеристик технологічних процесів та параметрів попиту кінцевих споживачів.^UThe habilitation thesis is devoted to the development of Theoretical fundamentals of logistics engineering of freight flows in urban transport systems. Assessment the effectiveness of logistics engineering of freight flows in urban transport systems, it is proposed to use an integrated indicator that takes into consideration revenues from the sale of freight, the cost of its distribution and the cost of end-consumers due to the acquisition process. The established interrelation of parameters of freight distribution technology and probability of distribution of demand of end-consumers is generalized in the approach to logistic engineering of freight flows in urban transport systems. A model for changing the probability of distribution of end-consumers demand is developed, which takes into consider energy and time expenses associated with the movement of end-consumers to retailers, retail network parameters and characteristics of competitors, which allows to estimate the amount of freight delivery to service areas. The set of technological parameters of the distribution process and demand characteristics, which determine the feasibility of the scheme of freight supply, vehicle capacity, frequency of deliveries, which maximized integrated efficiency of the good's distribution. The efficiency of technological processes in different schemes of freight traffic depends on the parameters of the individual participants of the system, which included the following: the number of participants and service time of the retail network, the average distance from supplier to retail network, traffic amount, total vehicle mileage, average distance between points of freight delivery, the area of the distribution center and individual members of the retail network, the average stock time period at the warehouse. The value of these parameters was obtained as a result of the analysis of the logistics market and the work of transport, warehousing and trade enterprises. The statistical processing of the obtained data made it possible to generalize the patterns of the components of logistics costs for the distribution of freight flow on the characteristics of technological processes and demand parameters of end-consumers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лалаянц О. І. 
Отримання сцинтиляційних кристалів селеніду цинку для сучасних томографічних систем та кріогенних детекторів / О. І. Лалаянц. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі розроблено технологічні засади отримання сцинтиляційних кристалів селеніду цинку з поліпшеними параметрами швидкодії та однорідності люмінесцентного сигналу для сучасних детектуючих систем ретгенівських томографів та низькофонових сцинтиляційних болометрів для кріогенних спектрометрів. Встановлено, що домішка алюмінію сприяє утворенню вакансій цинку з формуванням мілких акцепторних рівнів близ валентної зони кристалів ZnSe. При концентрації Al в межах 0,001-0,005 % ат. в кристалах ZnSe(Al) можуть бути досягнуті параметри неоднорідності сцинтиляційного сигналу не більше, ніж 3% при рівні післясвітіння 0,005 % через 3 мс після дії рентгенівського імпульсу.Запропоновано конструкцію 2-х зонної ростової печі з можливістю відпалу вирощених кристалів в низькоградієнтній зоні, та новий метод вирощування кристалів ZnSe з використанням спливаючого в розплаві ZnSe графітового диску. Розроблено та реалізовано технологічну схему виготовлення болометричних сцинтиляторів на основі кристалів Zn82Se, що успішно пройшли тестування в лабораторії Гран Сассо (Італія).Ключові слова: сцинтилятор, селенід цинку, детектор для комп'ютерної томографії, кристали селеніду цинку збагачені 82Se, низькофонові сцинтиляційні болометри.^UIn order to improve the scintillation parameters of X-ray and cryogenic scintillators, methods for obtaining the charge, growing and heat treatment of ZnSe scintillation crystals were developed. It was found that the aluminum impurity promotes the formation of zinc vacancies with the formation of shallow acceptor levels near the valence band of ZnSe crystals. It was determined that at the concentration of Al in ZnSe crystals in the range of 0.001-0.005 at.%, the parameters of scintillation signal inhomogeneity can be achieved by no more than 3% at an afterglow level of 0.005% in 3 ms after the action of the X-ray pulse.Based on the results of modeling the thermal fields of the growth furnace, the design of a 2-zone growth furnace with the possibility of annealing the grown crystals in the low-gradient zone is proposed, and a new method of growing ZnSe crystals using a ZnSe melt graphite disk is proposed. A technological scheme for the manufacture of bolometric scintillators based on ZnSe crystals enriched with the natural isotope 82Se, which have been successfully tested in the laboratory of Gran Sasso (Italy), has been developed and implemented.Key words: scintillator, zinc selenide, computed tomography detector, 82Se enriched zinc selenide crystals, low-background scintillation bolometers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського