Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (140)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАРБАР$<.>+<.>A=ЖАНН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гарбарчук О.І. 
Біохімічні компоненти плазматичної ланки системи гемостазу за судинних ушкоджень в динаміці розвитку цукрового діабету: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Гарбарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зрушення в системі гемостазу за своєю природою носять різний характер за двох типах цукрового діабету (ЦД). За ЦД I типу вони вторинні, здебільшого пов'язані з характерними для хвороби ушкодженнями ендотелію дрібних судин кровоплину. У разі ЦД II типу, зміни в системі гемостазу визначаються дією первинних факторів, які індукують розвиток самого захворювання та вторинних чинників, аналогічних таким у випадку ЦД I типу. Найбільш виразні відмінності знайдено за наявності у хворих синдрому діабетичної стопи: за діабету I типу система гемостазу реагує посиленням гіперкоагуляційних процесів, які закономірно інгібуються введенням гепарину; за ЦД II типу розвивається своєрідний дискоагуляційний синдром з подальшим пригніченням реакцій фібринолізу та неочікуваним посиленням плазматичної гіперкоагуляції у разі застосування гепарину. Встановлено, що за діабетичної стопи, у хворих на ЦД II типу в крові суттєво збільшується вміст прозапальних цитокінів (інтерлейкіну I та туморнекротичного фактору). Показано, що першими ознаками ушкодження ендотелію судин у хворих на ЦД I типу без клінічно явних ознак мікроангіопатії може бути підвищення рівня розчинного фібрину, що може слугувати важливою діагностичною ознакою перших проявів цього ускладнення діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА314076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гарбар М. О. 
Взаємозв'язок між системним запаленням, варіабельністю серцевого ритму та міокардіальною функцією при гострому інфаркті міокарда: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / М. О. Гарбар ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

На основі дослідження показників запалення та ліпідного обміну, особливостей процесів реполяризації, вегегативного балансу та міокардіальної функції в пацієнтів з гострим інфарктом міокарда (ГІМ), а також вивчення взаємозв'язку між досліджуваними параметрами одержано нові дані стосовно механізмів розвитку захворювання та вперше в Україні з'ясовано значення змін досліджуваних показників у прогнозуванні ускладненого перебігу ГІМ. Встановлено, що предикторами розвитку ускладнень на стаціонарному етапі є концентрація С-реактивного протеїнц (СРП)>19Д8 мг/л (чутливість 98%, специфічність - 81%), ММА-1>372,0 нг/мл (чутливість 95%, специфічність - 78%), тривалість QTс>0,45с (чутливість 88%, специфічність - 82%), величина Теі-індексу > 0,49 (чутливість 92% та специфічність 84%), а також рівень співвідношення LF/HF > 3,28 (чутливість та специфічність 96 % і 82 %, відповідно), визначені в першу добу ГІМ. Уперше встановлено, що в пацієнтів, які з першої доби захворювання приймали аторвастатин у дозі 40 мг на добу або симвастатин у добовій дозі 80 мг, у порівнянні зі симвастатином у добовій дозі 40 мг, була значно вираженішою позитивна динаміка показників системного запалення, відчутніше покращувалася міокардіальна функція лівого шлуночка (ЛШ), зменшувалися прояви вегетативного дисбалансу та гомогенізувалися процеси реполяризації, рідше виникали життєвозагрозливі аритмії, гостра лівошлуночкова недостатність, післяінфарктна ішемія (як больова, так і безбольова), нижчою була частота розвитку післяінфарктного ремоделювання ЛШ. Відмічено, що максимально вираженими ці клінічні ефекти були в пацієнтів зі зниженою систолічною функцією ЛШ, яким не проводився тромболізис (ТЛ), та наявністю маркерів підвищеного ризику розвитку ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3
Шифр НБУВ: РА380678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гарбар О.В. 
Комплексне каріологічне та морфологічне дослідження ставковиків фауни України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Гарбар ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Описано каріотипи 16 європейських видів ставковиків. Встановлено їх хромосомні формули та основні числа, визначено основні лінійні параметри каріотипів. Для вирішення таксономічних питань в роді Lymnaea використано зовнішньоморфологічні характеристики хромосом, що дозволило уточнити споріднені зв'язки підродів Corvusiana та Galba. Проаналізовано конхіологічні, анатомічні та каріологічні дані за допомогою ієрархічного кластерного методу, за результатами чого визначено міжвидові дистанції в роді Lymnaea та можливість використання цих ознак у систематиці на таксономічних рівнях. Встановлено гіпотетичний предковий каріотип ставковикових, можливі види хромосомних перебудов, що тривали в каріотипах у процесі еволюції. Запропоновано схему шляхів еволюції хромосомних наборів роду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Lym
Шифр НБУВ: РА315229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гарбар Л.А. 
Оптимізація технології вирощування ярого ріпака в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.А. Гарбар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості формування продуктивності ярого ріпака залежно від елементів технології вирощування, зокрема системи удобрення, що базується на застосуванні мінеральних добрив. Встановлено залежність росту та розвитку ярого ріпака від погодних факторів і вплив рівня удобрення на морфофізіологічний розвиток культури. Показано, що внесення мінеральних добрив сприяє збільшенню площі листкової поверхні, а також накопиченню сухої речовини та підвищенню чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю насіння ярого ріпака. Виявлено, що проведення позакореневих підживлень цеовітом дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Вивчено вплив мінерального удобрення на рівень продуктивності ярого ріпака та показники якості насіння. Наведено економічну та енергетичну оцінку елементів технології вирощування. Розроблено та рекомендовано до промислового використання комплексну систему добрив і нових високопродуктивних сортів. Показано, що впровадження нової технології вирощування ярого ріпака забезпечує формування продуктивності культури до 3,6 т/га з високими показниками технологічної якості насіння за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344462

Географічні рубрики:

      
5.

Гарбар Г.А. 
Розвиток пізнавальної самостійності студентів (на матеріалі курсу "Поліфонія"): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.А. Гарбар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та специфіку поліфонії у контексті її педагогічної значущості. Розроблено й науково обгрунтовано теоретичну модель розвитку пізнавальної самостійності студентів-музикантів. Запропоновано систему типологічних завдань: репродуктивно-пізнавальних, початково-узагальнюючих, концептуально-логічних, пошуково-узагальнюючих, пошуково-систематизуючих, конкретизуючих, оціночно-коригувальних, творчо-пошукових. Виявлено три рівні критеріїв розвитку пізнавальної самостійності: творчий (високий), реконструктивний (середній), репродуктивний (низький). Досліджено й експериментально апробовано методику розвитку пізнавальної самостійності студентів в опануванні ними навчального музично-теоретичного курсу "Поліфонія". Визначено ефективність проведеного дослідження. Здобуто якісні та кількісні показники, які підтвердили ефективність розробленої моделі порівняно зі здобутими даними реальної практики, що доводить доцільність впровадження її у мистецьку освіту. Доведено важливість здобутих даних для подальшого розвитку музичної педагогічної теорії та практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)3-3 + Щ310.55
Шифр НБУВ: РА313061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гарбар Г.А. 
Становлення і розвиток соціокультурного інституту гостинності в українському туризмі: остання третина XIX ст. - 1990 р. (на матеріалі Миколаївської області): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 17.00.01 / Г.А. Гарбар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення поняття "соціокультурний інститут гостинності", виявлено його відмінності від гостинності як соціального явища. Розкрито співвідношення гостинності та туризму як відносно нового виду історичної практики. Розкрито суть понять "сфера гостинності" та "культура гостинності". Розглянуто передісторію формування сфери гостинності на Миколаївщині у дорадянський період. Виявлено специфіку відродження цієї сфери у міжвоєнний період. З використанням широкої джерельної бази, зокрема, архівних документів Державного архіву Миколаївської області та друкованих матеріалів, досліджено процес інституалізації гостинності у повоєнні роки, період хрущовської "відлиги", період укріплення командно-адміністративної системи Радянського Союзу, визначено особливості розвитку соціокультурного інституту гостинності у кожний з цих періодів. Запропоновано періодизацію процесу інституалізації гостинності у контексті історичної практики туризму на Миколаївщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР-4МИК) +
Шифр НБУВ: РА351015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гарбар М.А. 
Творчість З.М.Гіппіус 1911 - 1921 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.А. Гарбар ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Творчість З.М.Гіппіус 1911 - 1921 рр., однієї із найзначніших постатей "срібного віку" російської літератури, розглянуто в контексті ідейно-філософських і естетичних шукань. Виявлено ідейно-тематичну і жанрову еволюцію, зумовлену прагненням поетеси змалювати правдивий образ часу. Показано напружений пошук форми, здатної найбільш адекватно втілити авторську концепцію буття та ідею "релігійної громадськості". Простежено тенденцію до циклізації та тяжіння до створення власного міфу про майбутній прихід нових сил, здатних урятувати землю від зла, на основі біблійної міфології і ремінісценцій із світової літератури. Зазначено, що творчість З.М.Гіппіус цього періоду можна розглядати як певний метатекст, в якому відображено авторське бачення проблем тогочасної дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гіппіус, З.М.49
Шифр НБУВ: РА315168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гарбар М. В. 
Архітектурно – планувальна організація споруд для велосипедів у містах / М. В. Гарбар. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації виявлені умови комплексної організації велосипедних споруд у складі велоінфраструктури крупних міст. На базі даних ЕРОММ представлено відсоток використання велосипедів в усіх поїздках в містах Європи, Китаю, Японії, США. Визначено частку поїздок на велосипеді у залежності від довжини шляху. Досліджений вплив зовнішніх і внутрішніх груп факторів на стан веломережі та велоінфраструктури. Проаналізовано умови розташування споруд для велосипедів у містах «дружніх» до велосипеда: Амстердамі, Копенгагені, Портленді, Сан-Франциско, Нью-Йорку, а також початкові етапи формування веломережі у Львові та Києві. Наведені приклади споруд для велосипедів, які найбільш відрізняються своєю ідеєю та архітектурно-планувальним рішенням в різних країнах, наприклад, автоматизовані підземні паркінги в Японії, або велостанції «Radstation» в Німеччині. Визначена загальна методика дослідження. На основі розробленої автором класифікації споруд для велосипедів за різними критеріями, запропоновано поділ на типи: «А – Г» у залежності від монофункціональної або поліфункціональної організації з другорядними функціями обслуговування велосипедиста та велосипеду. Виявлені та проілюстровані принципи ергономічно-дизайнерської організації споруд та обладнання для велосипедів. Розроблені рекомендації щодо вибору оптимальних архітектурно-планувальних рішень споруд та раціональної організації приміщень для зберігання велосипедного транспорту в житлових комплексах, у складі міських громадських просторів, в рекреаційному середовищі та просторах спеціального призначення.^UThe subject of the study is dedicated to the inspecting of cycling infrastructure, which consists of buildings and equipment for bicyclers in cities with a high percentage of use of bicycles as a full-fledged transport in daily trips and the development of scientifically cogent recommendations for the establishment of bicycle infrastructure in Ukraine. In the dissertation the conditions of complex organization of bicycle structures in the bicycle infrastructure of large cities are revealed.The relevance of the architectural-planning development of buildings for bicyclers in the bicycle infrastructure is determined by new socio-economic, ecological, city building conditions in the conditions of total expansion of large cities and and in by requirement of solving transport, functional, architectural and design problems for the formation of an optimal, comfortable urban environment. One of the possibilities of reducing the number of motor transport in certain parts of the city, is the establishment of cycling transport in certain areas as a complete unit of urban transport. The ecological, social, city-building and economic problems of functioning of transport communications in cities and possibilities of their solving at the legislative, social, transport and urban levels are formulated. An overview of cities with a high degree of development of a bicycle network was conducted,cycling traffic in Europe,the USA, China and Japan was investigated, based on EPOMM statistical data.Determinated propotion of cycling trips depending on the length of the journey. Was made exploration of external and internal factors influence on state of bicycle network and infrastructure, was analyzed conditions of building location in bicycle-friendly cities: Amsterdam, Copenhagen, portland, San-Francisco, New York and early stages of the network formation in Kiev and Lviv. Given axamples of networks with original ideas and architectual desigions in different counties such as Japanese automated underground parkings, or «Radstation» in Germany. Based on invistigation of legal and normative documentation defined insufficient professional attention on development of cycling infrastucture. Based on classification of cycling structures according to various criteria developed by author, proposed division into types "A-D", depending on mono- or multifunctioning organisation with secondary maintenance functions. The principles of ergonomically-design organization of bicycle facilities and equipment are revealed and illustrated.Also, recommendations for the selection of optimal architectural and planning solutions for buildings and the rational organization of bicycle storage facilities in the form of urban public spaces, in recreational environments and special-purpose spaces are also developed. The quantitative and qualitative characteristics of the functional process, the possibility of changing the type of operating and function mode from the capacity and conditions of the inhabitants' activity depending on the season and seasonal load on the city objects are taken into account.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гарбар Є. О. 
Виховання громадянської відповідальності майбутніх офіцерів військових закладів вищої освіти. / Є. О. Гарбар. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено проблему виховання громадянської відповідальності майбутніх офіцерів військових закладів вищої освіти. На основі аналізу науково-педагогічних джерел, досвіду минулих епох щодо виховання громадянської відповідальності молодого покоління та проведене опитування науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти ЗВО, що приймали участь в експерименті дозволив визначити проблеми виховання громадянської відповідальності майбутніх офіцерів військових закладах вищої освіти, які в межах наукової розвідки будуть вирішені, а саме: не розробленість понятійно-термінологічного апарату виховання громадянської відповідальності майбутніх офіцерів військових закладах вищої освіти; теоретичних основ виховання даної відповідальності, а також відсутність ефективного комплексу інноваційних методів, форм, засобів, який би забезпечив результативність процесу вихованнягромадянської відповідальності майбутніх офіцерів військових закладах вищої освіти. Уточнено сутність базових понять дослідження «громадянськість», «громадянська відповідальність». Визначено ключові поняття дослідження: «громадянська відповідальність майбутніх офіцерів військових закладів вищої освіти» – здатність майбутніх офіцерів професійно ставитися до виконання своїх обов'язків перед державою та суспільством (особливо під час службово-бойової діяльності); формувати гармонійні відносини у системах «майбутній офіцер-держава», «майбутній офіцер-військовослужбовець», «майбутній офіцер-суспільство», власну активну громадянську позицію щодо служіння й відданості військовій справі; проявляти патріотизм, чесність, почуття поваги до інституцій влади, захисту громадян своєї держави, як при виконанні професійних обов'язків,так і в повсякденному житті, шанобливе ставлення до культурних, духовних та матеріальних цінностей Батьківщини», «виховання громадянської відповідальності у майбутніх офіцерів військових закладів вищої освіти – як інтегрований процес цілеспрямованого і систематичного впливуна курсантів/підлеглих з метою формування у них гармонійних відносин у системах «майбутній офіцер-держава», «майбутній офіцер- військовослужбовець», «майбутній офіцер-суспільство»; прищеплення їм поваги до культурних, духовних та матеріальних цінностей держави, її символіки, мови та громадян, здатності проявляти особистісну ініціативу на підставі власної активної громадянської позиції».^UThe thesis deals with studying the issue of training future officers' civic responsibility in higher education institutions. Having analysed scientific and pedagogical sources, the past experience on the education of civic responsibility of the younger generation and after surveying the academic staff and the students who participated in the experiment, we identified the issues of training civic responsibility of future officers of higher military education institutions, which are to be solved in the framework of the current research, namely: insufficient development of the conceptual and terminological apparatus of training civic responsibility of future officers of higher military education institutions; theoretical foundations for educating this responsibility, as well as the lack of an effective set of innovative methods, forms,tools that would ensure the effectiveness of training civic responsibility of future officers of higher military education institutions. The content of the basic research concepts «civic consciousness», «civic responsibility» is specified. The key research concepts are defined: «civic responsibility of future officers of higher military education institutions» as future officers' ability to professionally treat their duties to the state and society (especially when performing military service); to form harmonious relations in the systems «future officer-state», «future officer-serviceman», «future officer- society», their own active civic stand on service and devotion to military art; to act patriotically, to be honest, to respect state institutions, to protect their fellow citizens, both when performing professional duties and in everyday life, to respect cultural, spiritual and material values of the Motherland, «training civic responsibility of future military officers of higher military education institutions»as an integrated process of purposeful and systematic influence on cadets / subordinates aimed at the formation of their harmonious relations in the systems «future officer-state», «future officer-serviceman», «future officer-society»; inculcating respect for the cultural, spiritual and material values of the state, its symbols, language and citizens into them, their ability to show personal initiative on the grounds of their own active civic stand.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Степанкевич Н. С. 
Формування та розвиток інфраструктури фондового ринку України. / Н. С. Степанкевич. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації представлено вирішення важливого науково-практичного завдання – обґрунтування теоретичних засад та розробка науково-практичних рекомендацій щодо формування та розвитку інфраструктури фондового ринку в умовах глобалізаційних перетворень.На основі аналізу підходів зарубіжних та вітчизняних науковців до характеристики фондового ринку, його інфраструктури та їх комплексного поєднання, у дисертації запропоновано визначення економічної сутності поняття «інфраструктура фондового ринку».З метою підвищення ефективності взаємодії між суб'єктами фондового ринку та зростання загального рівня конкуренції між ними обґрунтовано теоретико-методичні засади формування системи взаємозв'язків між елементами інфраструктури фондового ринку.У дисертації удосконалено підходи до впровадження заходів державного регулювання та побудови дієвої системи саморегулювання інфраструктури фондового ринку шляхом модернізації інструментів алокації фінансових ресурсів, забезпечення їх ефективного розподілу та перерозподілу через полегшення обігу фінансових активів та імплементації норм європейського законодавства в національну систему державного управління фондовим ринком, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів в економічну систему та забезпеченню стабільного економічного зростання в країні. Разом з тим визначено, що виплив держави на функціонування інфраструктури фондового ринку має бути опосередкованим та головним чином нівелювати наслідки негативних коливань економічної кон'юнктури на міжнародних ринках капіталів.У роботі охарактеризовано практику функціонування фінансових інститутів та діяльності організаторів торгівлі на фондовому ринку. Доведено, що ефективність функціонування фінансових інститутів фондового ринку є важливим показником, що визначає напрями використання залучених в економіку країни фінансових ресурсів інвесторів, що направлені на економічне зростання та розширене відтворення. Доведено значимість надання послуг фінансовими інститутами на вітчизняному фондовому ринку, разом з тим відзначено необхідність імплементації європейських та міжнародних правових механізмів його регулювання з метою мінімізації негативних наслідків коливань на фінансових ринках.У дисертації обґрунтовано положення щодо формування домінантних факторів впливу на систему депозитарного забезпечення функціонування фондового ринку, що враховують фундаментальні характеристики середовища ведення бізнесу, необхідність підвищення правової упорядкованості та транспарентності відносин, ефективності здійснення депозитарної діяльності, що дозволить створити сприятливі умови для побудови ефективних правовідносин між всіма учасниками депозитарної системи та посилити гарантії безпеки інвестиційної діяльності в економіці України. Здійснено оцінку ролі та значення розрахунково-клірингової діяльності в процесі укладання угод на фондовому ринку. Охарактеризовано особливості проведення клірингу в сучасних умовах та виокремлено перспективні напрями удосконалення процесів на фондовому ринку. Визначено особливості регулювання біржової діяльності на фондовому ринку України та узагальнено механізми забезпечення її збалансованого розвитку. Враховуючи трансформацію економіки України та її інтеграцію в Європейський Союз систематизовано та удосконалено підходи до регулювання біржової діяльності на основі врахування зміни темпів реального валового внутрішнього продукту, економічної циклічності, інфляції, валютного курсу та попиту і пропозиції на фінансові ресурси на міжнародних ринках капіталів. У дисертації обґрунтовано прикладні положення щодо напрямів вдосконалення функціонування інфраструктури фондового ринку через використання внутрішніх резервів росту та адаптації досвіду країн з розвинутою та транзитивною економікою, лібералізацію процесів управління, застосування сучасних інформаційних систем та технологій, що дозволить підвищити ефективність використання економічних, технічних, нормативно-правових інструментів та досягнути довгострокового позитивного ефекту функціонування фондового ринку. Узагальнено та систематизовано підходи до функціонування інфраструктури фондового ринку як каталізатора швидкості руху грошей, капіталу, інформації та інновацій на фондовому ринку в умовах трансформаційних перетворень, що сприятиме досягненню синергетичного ефекту від взаємодії економічних агентів, держави та фінансових інститутів у середньо- та довгостроковій перспективі. На основі аналізу інфраструктури фондового ринку України обґрунтовано необхідність забезпечення пре- та постторгівельної транспарентності функціонування фондових бірж, що дозволить надати учасникам фондового ринку розширені можливості щодо інформаційного забезпечення їх діяльності. Розкрито перспективні напрями використання інформаційних технологій на фондовому ринку та можливостей щодо розширення переліку інструментів захисту інформації, в тому числі через технологію блокчейн.^UThe study confirmed that the formation of effective economic, regulatory and institutional foundations of the stock market functioning should be based on a clear definition of areas of financial regulation aimed at creating favorable conditions for its development. In such a situation, the issues of ensuring the effective operation of the stock market infrastructure become important. At the same time, improving the effectiveness of its operation requires a comprehensive combination of tools to stimulate, protect, control the activities of subjects of infrastructure support, the appropriate transformation of the financial and economic system of the country, taking into account endogenous and exogenous factors of influence.Based on the analysis of approaches of foreign and domestic scientists to thecharacteristics of the stock market, its infrastructure and their complex combination, the thesis proposes the definition of the economic essence of the concept of «stock market infrastructure». In order to increase the efficiency of interaction between stock market participants and increase the overall level of competition between them are grounded the theoretical and methodological principles of forming a system of relationships between elements of the stock market infrastructure, which take into account the institutional architecture of the stock market construction, the level of influence of macroeconomic environment factors, features of financial regulation of economic processes in the country, priority areas of financial globalization.It is determined that the mechanism of state regulation of the stock market is an effective tool for forming internal incentives for the development of the relevantinstitutional structure and prerequisites for economic growth. Analysis of the dynamics of the main indicators of the domestic stock market functioning shows the need for a systematic approach to the recovery of the domestic stock market, aimed at improving the regulatory functioning of trade organizers and increase the number of joint stock companies. The effectiveness and operability of depository activities creates opportunities to increase the transparency of relations arising in the stock market, improves the system of determining the value of investment resources based on fair and sound approaches.In the dissertation are improved the approaches to the implementation of state regulation measures and building an effective system of self-regulation of stock market infrastructure by modernizing instruments for allocating financial resources, ensuring their efficient distribution and redistribution by facilitating the circulation of financial assets and implementing European legislation in the national stock market management system, which will promote the attraction of additional financial resources to the economic system and ensuring stable economic growth in the country. The paper describes the practice of functioning of financial institutions and the activities of trade organizers in the stock market. It is proved that the efficiency of financial institutions finctioning of the stock market is an important indicator that determines the use of financial resources of investors involved in the economy,aimed at economic growth and expanded reproduction. The level of efficiency of financial institutions functioning of stock market is directly influenced by infrastructural factors that determine the type and model of the stock market, which is inherent in the country's economy, the level of influence of infrastructure participants on decision-making, the degree of market competition, information and technological openness, investment attractiveness. The dissertation substantiates the provisions on the formation of dominant factors influencing the depository system of the stock market functioning, taking into account the fundamental characteristics of the business environment, the need to improve legal order and transparency of relations, the effectiveness of depository activities, which will create favorable conditions for effective legal relations between all participants in the depository system and strengthen security guarantees for investment activities in the economy of Ukraine.The dissertation substantiates the applied provisions as to improving the functioning of the stock market infrastructure through the use of internal growth reserves and adaptation of the experience of developed and transition economies, liberalization of management processes, use of modern information systems and technologies which will allow improving the efficiency of usage of economic, technical, regulatory instruments and achieve a long-term positive effect of the stock market functioning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського