Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (257)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕНИК$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Геник О.В. 
Науково-методичні засади економічної діяльності об'єктів природно-заповідного фонду України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.В. Геник ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено науково-методичний підхід до моделювання витрат на забезпечення економічної діяльності об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) країни. Розроблено макро- та мікроекономічні моделі визначення витрат на забезпечення діяльності перших трьох заповідних категорій ПЗФ України та окремих заповідних господарств на період до 2020 р. Розглянуто джерела витрат на забезпечення економічної діяльності об'єктів ПЗФ та можливості одержання додаткових коштів на їх функціонування. Розроблено методику моделювання витрат на забезпечення їх економічної діяльності. Охарактеризовано основні завдання та екологічні, економічні і соціальні функції заповідних територій як важливої складової сталого розвитку держави. Викладено основні результати в наукових статтях та запроваджено в практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.15 +
Шифр НБУВ: РА365075

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
4.

Геник Л.Я. 
Релігійно-моральне виховання в українських навчальних закладах Східної Галичини кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.Я. Геник ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, історико-педагогічної, теологічної, філософської літератури досліджено процес релігійно-морального (християнського) виховання молоді в українських навчальних закладах Східної Галичини, що дало змогу узагальнити теоретико-методологічні засади зазначеного виховання в навчальних закладах Галичини (кінця XIX - початку XX ст.). Розкрито реалізацію основних завдань релігійно-морального виховання в навчальному процесі. Проаналізовано зміст, форми та методи релігійно-морального виховання у позашкільній діяльності та визначено їх особливості. Розкрито обов'язки класного керівника та визначено роль священників-катехитів як співорганізаторів виховного процесу досліджуваного періоду. Виявлено форми й методи діяльності молодіжних і церковних товариств ("Сокіл", "Січ", "Пласт", Марійські дружини). Запропоновано шляхи застосування цього напрямку виховання у процесі відродження української системи виховання через впровадження курсу "Основи релігієзнавства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52 + Ч421.350.4 + Э377.109(4УКР)-35-021.733 +
Шифр НБУВ: РА325972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Геник Н.І. 
Роль хламідійно-вірусної інфекції в патогенезі акушерських і перинатальних ускладнень та шляхи їх зниження: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / Н.І. Геник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Визначено роль самостійної та поєднаної хламідійно-вірусної інфекції у розвитку перинатальної патології. Уточнено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, кардіотокографічними, доплерометричними, ендикринологічними, імунологічними та вірусологічними змінами у жінок з хламідійною інфекцією, що зустрічається самостійно та в поєднанні. Встановлено зв'язок між функціональними та морфологічними змінами фетоплацентарного комплексу після загальноприйнятої та запропонованої методик лікування хламідійно-вірусної інфекції. Розроблено та впроваджено методику індивідуального прогнозування акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з хламідійно-вірусною інфекцією на підставі використання нейросіткової комп'ютерної програми з використанням клінічних, імунологічних, ехографічних, ендокринологічних і мікробіологічних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5
Шифр НБУВ: РА371151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Геник І.С. 
Теоретичне обгрунтування параметрів гвинтових затискних пристроїв металорізальних верстатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / І.С. Геник ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивності праці гвинтових затискних пристроїв технологічного оснащення з розширеними технологічними можливостями, призначеними для затиску тонкостінних заготовок типу тіл обертання за внутрішньою поверхнею. Досліджено напружено-деформований стан гвинтового затискного елементу в закрученому стані під час затиску та закручування його торців. Встановлено умови його взаємодії з фіксуючим конусом. Вперше проведено синтез гвинтових затискних пристроїв за конструктивно-функціональними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-541.3-02 +
Шифр НБУВ: РА343862

Рубрики:

      
8.

Геник М.С. 
Формування морально-етичних цінностей молодших школярів засобами українського народознавства: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.С. Геник ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему формування морально-етичних цінностей молодших школярів засобами українського народознавства, проаналізовано її філософські, психологічні та педагогічні аспекти. Розкрито зміст і структуру морально-етичних цінностей, запропоновано їх типізацію й обгрунтовано критерії та показники сформованості у молодших школярів. Досліджено історико-логічну трансформацію наукових поглядів щодо визначення сутності та природи моральних цінностей українського народу. Розроблено й апробовано нові методи формування морально-етичних цінностей у молодших школярів засобами народознавства та на підставі педагогічної взаємодії батьків і дітей, експериментально підтверджено її ефективність. Запропоновано методику позаурочної вихованої роботи з молодшими школярами з активним залученням усіх суб'єтків виховного процесу, здійснено її практичне впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч4221.352 + Ч313 + Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА357823

Рубрики:

      
9.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Перхулин О. М. 
Профілактика невиношування вагітності, ускладненої істміко-цервікальною недостатністю, у жінок з ановуляторним непліддям / О. М. Перхулин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена зниженню частоти акушерських та перинатальних ускладнень у жінок із групи ризику невиношування вагітності, ускладненої істміко-цервікальної недостатності (ІЦН), на основі вивчення гормонального фону, мікробіоценозу статевих шляхів, функціонального стану шийки матки та фетоплацентарного комплексу у осіб з ановуляторним непліддям шляхом удосконалення комплексу діагностичних та лікувально-профілактичних заходів. Встановлено чинники ризику розвитку ІЦН у жінок з ановуляторним непліддям: контрольована стимуляція яєчників для циклів з та без використання допоміжних репродуктивних технологій, запліднення in vitro, синдром полікистозних яєчників. Дістало подальшого вивчення стану гормональних особливостей в ІІ та ІІІ триместрах вагітності, які вказують на знижений вміст прогестерону та підвищений рівень пролактину та кортизолу, особливо у жінок, які завагітніли після запліднення in vitro. Доповнено дослідження еластичності тканини шийки матки у вагітних з ІЦН та ановуляторним непліддям, про що свідчить підвищення індексу цервікальної еластографії та зниження коефіцієнту деформації шийки матки в ділянках внутрішнього вічка та цервікального каналу. Обгрунтовано впровадження лікувальних заходів щодо попередження розвитку невиношування вагітності у жінок з ІЦН та ановуляторним непліддям в анамнезі та формування показів для профілактичної корекції невиношування вагітності у вагітних високого ризику з ановуляторним непліддям в анамнезі. Виявлені чинники ризику розвитку ІЦН у жінок після лікування ановуляторного непліддя привели до розробки алгоритму обстеження та формування групи ризику. У терміні вагітності 11-13 тижнів + 6 днів доведено потребу виконання додаткових методів дослідження стану шийки матки (еластографії) у осіб групи ризику. Результати проведеного комплексного обстеження дозволили обґрунтувати застосування оптимізованого підходу ведення вагітності у жінок з ІЦН та ановуляторним непліддям з метою попередження акушерських та перинатальних ускладнень. Ключові слова: невиношування вагітності, істміко-цервікальна недостатність, ановуляторне непліддя, яєчники, матка. Галузь – медицина.^UThe dissertation is devoted to reducing of the frequency of obstetric and perinatal complications in the women with risk of pregnancy loss who have CI and anovulatory infertility in a history, based on the study of hormonal background, genital microbiocenosis, functional state of the cervix and fetoplacental complex, and improvement of the diagnostic, preventive and treatment measures. The risk factors for the development of CI in the women with anovulatory infertility were determined: controlled ovarian stimulation for cycles with and without the use of assisted reproductive technologies, in vitro fertilization (IVF), polycystic ovary syndrome (PCOS). Further study of the state of hormonal features in the second and third trimesters of pregnancy was performed, which indicates a reduced concentration of progesterone and elevated levels of prolactin and cortisol, especially in women who became pregnant after IVF. The study of cervical tissue elasticity in pregnant women with CI and anovulatory infertility was supplemented with the data about an increase in the cervical elastography index and a decrease in the coefficient of cervical deformation in the internal os of the cervix and in cervical canal. The introduction of treatment measures to prevent the development of pregnancy loss in women with CI and anovulatory infertility in the history and the formation of indications for the preventive correction of pregnancy loss in pregnant women with anovulatory infertility in history and a high risk of pregnancy loss are substantiated. The identified risk factors for the development of CI in women after treatment of anovulatory infertility led to the development of an examination algorithm and the formation of a risk group. At 11-13 weeks + 6 days of pregnancy, the need for additional methods of examination of the cervix (elastography) in persons at risk has been proven. The results of a complex examination allowed to justify the use of an optimized approach to pregnancy management in women with CI and anovulatory infertility in order to prevent the obstetric and perinatal complications. Key words: miscarriage, isthmic-cervical insufficiency, anovulatory infertility, ovaries, uterus. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського