Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (130)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛАДКОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Гладкова Л.А. 
Асимптотичні задачі статистики для дискретних розподілів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Л.А. Гладкова ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Отримано граничні теореми про поведінку відповідних інтегралів Хелінгера, які вказують умови вірності теорем про великі відхилення. Доведено теореми про великі відхилення для логарифма відношення правдоподібності в задачі розрізнення двох простих гіпотез для статистичних експериментів, що породжуються спостереженнями бернулієвських послідовностей та процесами Гальтона - Ватсона з іміграцією. Досліджено поведінку ймовірностей помилок критерію Неймана - Пірсона, якщо теореми про великі відхилення для логарифма відношення правдоподібності у задачі розрізнення бернулієвських послідовностей та процесів Гальтона - Ватсона з іміграцією вірні. Розглянуто взаємозв'язок між швидкостями спадання ймовірностей помилок 1 і 2-го роду та ризиків байєсовських і мінімаксних критеріїв за умови виконання теореми про великі відхилення для логарифма відношення правдоподібностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.504 + В172.2 +
Шифр НБУВ: РА328786

Рубрики:

      
2.

Гладкова Р.Я. 
Виражальні можливості різнорівневих мовних одиниць у художніх творах К.Г.Паустовського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Р.Я. Гладкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно описано мовні виражальні засоби прози К.Г.Паустовського як прояв мови, що реалізується у художньому контексті та має чітку авторську естетичну функцію, яка ускладнює функцію комунікативну та виникає у фактах мови внаслідок різних прийомів їх художнього застосування. Лінгвостилістичний аналіз дозволив виділити виражальні можливості одиниць різних рівнів мови, прийоми їх використання та особливості їх функціонування у художньому творі. У процесі дослідження визначено функції експресивно використаних мовних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-72 Паустовський К.Г. + Ш5(4РОС)6-4 Паустовський К.Г. 457
Шифр НБУВ: РА313808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гладкова О. В. 
Вплив інноваційно-інвестиційних процесів на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Гладкова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств. Вдосконалено понятійний апарат щодо сутності дефініцій "інвестиції", "інновації", "інноваційно-інвестиційний процес". Обгрунтовано їх роль в розвитку підприємства. Визначено сутність поняття "фінансовий саморозвиток" торговельних підприємств, виділено його резерви та складові. Розкрито науково-методичні підходи щодо формування інноваційно-інвестиційного рішення в торгівлі. Розроблено комплексний підхід щодо їх прийняття. Проведено оцінку структури та динаміки інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств, джерел їх фінансування. Розкрито чинники зовнішнього та внутрішнього середовища та проаналізовано їх вплив на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств. Наведено оцінку ефективності інноваційно-інвестиційних процесів на торговельних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-55 + У9(4УКР)421.20-56
Шифр НБУВ: РА369744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гладков Є.С. 
Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідини та їх азааналоги: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Є.С. Гладков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено метод синтезу дигідропохідних 1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідину та їх азааналогів - тетразоло[1,5-а]піримідину, вивчено їх реакції та таутомірні рівноваги. На прикладі 1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідинів і тетразоло[1,5-а]піримідинів вивчено імін-єнамінні таутомірні рівноваги, а на прикладі тетрагідротетразоло[1,5-а]піримідинів вивчено азідо-тетразольні таутомірні рівноваги. Виявлено можливість здійснення перегрупування Дімрота у ряді тетрагідротетразоло[1,5-а]піримідинів. Запропоновано синтез піразоло- та ізоксалотетразоло[1,5-а]піримідинів ціклоконденсацією 6-ацетилпохідного тетразоло[1,5-а]піримідину з гідразином або гідроксиламіном. Одержано 6-гідроксіпохідні 1,2,4-триазоло-, тетразоло[1,5-а]піримідину та піримідо[1,2-а]бензімідазолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.1
Шифр НБУВ: РА317161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гладков А.С. 
Особливості електронно-променевої гарнісажної плавки сплаву Zr-1 Nb і розробка технології виготовлення трубних заготовок: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.С. Гладков ; Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що сплав Zr-1 Nb одержують шляхом плавлення електронним променем трьохкомпонентної шихти у гарнісажному тиглі зі зливним отвором у дні та системою електромагнітного перемішування. Зазначено, що легувальний елемент вводять шляхом сплавлення електронним променем у розплав у тиглі. Проаналізовано, що формування заготовок здійснюється у кристалізаторі, що розташовано на одній вісі отвором у дні правильного тигля. Обумовлені технічними вимогами механічні властивості сплаву забезпечує термочасова обробка розплаву на кінцевій стадії плавки. Розроблено три способи одержання литих заготовок з цирконієвих сплавів у мідних кристалізаторах, а саме: заливкою у стаціонарний суцільний водоохолоджуваний кристалізатор, відцентровим литтям, заливкою у стаціонарний водоохолоджуваний розрізний кристалізатор з накладанням електромагнітних полів на розплав в процесі кристалізації. За хімічним складом, структурою та механічними властивостями трубні заготовки зі сплаву Zr-1 Nb, одержані вказаними способами, не поступаються заготовками подвійного вакуумно-дугового переплаву та відповідають стандартам і технічним умовам на вироби з них. Наведено можливість виплавки складнолегованих сплавів цирконію в електронно-променевих гарнісажних установках. Розроблено рекомендації з удосконалення технології й обладнання для одержання литих трубних заготовок зі сплавів цирконію, в тому числі з використання його губки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.17 + К748.11 +
Шифр НБУВ: РА369457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гладковська Н.О. 
Спектрофотометричний аналіз зв'язування біологічно активних лігандів з молекулами ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Н.О. Гладковська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання експериментального вивчення взаємодії біологічно активних лігандів актиноцинового похідного актиноцил-біс-(діметиламіноетил) аміна (Act II) і біологічно активного нуклеозиду 6-азацитідіну (6AZC) з молекулами ДНК. Розроблено нову методику аналізу спектрофотометричних концентраційних залежностей щодо систем біологічно активний ліганд - поліелектроліт. Проаналізовано різні моделі зв'язування в розглянутих системах, визначено оптимальні моделі та термодинамічні параметри зв'язування біологічно активних речовин з полімерними матрицями. З'ясовано, що Act II утворює на всіх досліджених ДНК три типи комплексів: агрегати, мономерно зв'язаний зовнішній тип комплексу та інтеркаляція. Доведено, що 6AZC не зв'язується з цілком денатурованого зразками ДНК, але взаємодіє з нативною та частково денатурованою ДНК. Уперше показано, що процес зв'язування 6AZC із ДНК, виділеної з опромінених тварин, є ендотермічним і відбувається за рахунок енергії гідрофобних взаємодій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1в734.5 +
Шифр НБУВ: РА344065

Рубрики:

      
7.

Гладковський В. В. 
Властивості хімічно активної плазми ємнісного високочастотного розряду в керованих магнітних полях / В. В. Гладковський. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена дослідженню параметрів високочастотного ємнісного розряду в керованих магнітних полях. Запропоновано механізм, який пояснює зменшення швидкості травлення кремнію від напруги автозміщення і зміщення. В основі даного механізму лежить ефект розпорошення конструкцій плазмохімічного реактора, який призводить до блокування оброблюваної поверхні атомами металів. Досліджено вплив магнітного поля на анізотропію та швидкість травлення кремнію. Встановлено лінійний механізм росту швидкості травлення кремнію від напруженості магнітного поля. Виявлено, що анізотропією профілю травлення можна керувати з допомогою магнітного поля. Вперше вивчена зміна спектрів випромінювання плазми ВЧЄ розряду в залежності від керованої напруги зміщення. Встановлено, що з ростом величини негативної напруги автозміщення понад 200 В на спектрах випромінювання плазми з'являються лінії збуджених атомів металів. При цьому молекулярні смуги та атомарні лінії, які належать продуктам дисоціації робочого газу, практично не спостерігаються.^UThe work is devoted to the investigated of the parameters of a high-frequency capacitive discharge in controlled magnetic fields. A mechanism is proposed which explains the decrease in the etching rate of silicon from the self-bias voltage and bias voltage. In the basis of this mechanism is the effect of sputtering of the structures of the plasma-chemical reactor, which leads to the blocking of the treated surface by the metal atoms. The effect of the magnetic field on the anisotropy and the etching rate of silicon was investigated. A linear mechanism was established for increasing the etching rate of silicon from a magnetic field strength. It was found that the anisotropy of the etching profile can be controlled by a magnetic field. The change in the emission spectra of an RF discharge plasma as a function of the controlled bias voltage was investigated for the first time. It was established that with an increase in the negative bias voltage of more than 200 V lines of excited metal atoms appear on the plasma emission spectra. At the same time, molecular bands and atomic lines, which belong to the products of dissociation of the working gas, are practically was not observed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Гладкова М. В. 
Мотивні домінанти в прозі В. Дрозда 1970–1980-х років: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / М. В. Гладкова. — Б.м., 2023 — укp.

Українська література другої половини ХХ століття представлена іменами визначних митців, з-поміж яких необхідно назвати В. Дрозда. У дисертаційній роботі розглянуто праці, присвячені доробку письменника, виділено основні елементи поетики творів, на які звертали увагу науковці. У такий спосіб було з’ясовано, що на сьогодні відчувається потреба в поглибленому аналізі певних аспектів його творчості, зокрема мотивних домінант, які є важливими маркерами концепцій художніх текстів та індивідуального стилю автора. Важливо зауважити, що проза В. Дрозда періоду 1970–1980-х років ілюструє балансування в межах двох способів зображення дійсності – соцреалістичного та химерного – і врешті утверджується неповторний почерк письменника. Визначено, що таке роздвоєння авторського мислення зумовлене культурно-політичними умовами доби, що, незважаючи на певні ознаки деканонізації, все одно прикметна догматичністю, цензурним режимом і заохоченням влади до кон’юнктурного прозописання, про яке В. Дрозд розкаже устами персонажа-Петруні в романі «Спектакль» (1985).Об’єкт і предмет дослідження спонукав нас звернутися до осмислення літературознавчих понять мотиву, домінанти, а також простежити провідні ознаки соцреалізму та химерної прози, специфіку їхнього вираження в словесному мистецтві.Спираючись на означений вище теоретико-методологічний комплекс, ми виділили мотивні домінанти прози В. Дрозда 1970–1980-х років: ідеологічної свідомості, стоїчної особистості, екології душі (для творів, у яких домінують риси соцреалізму); роздвоєння, маскування, перетворення (для химерних художніх текстів). У відображенні названих домінант письменник послуговується літературними засобами і прийомами: контрасту, антитези, гіперболи, ретроспекції, психологізму; бінарними опозиціями («свій – чужий», «високе – низьке», «матеріальне – духовне», «місто – село», «раціональне – ірраціональне», «звірине – людське» та іншими), архетипами (Тіні, Матері, Дитини, Вогню, Лісу) тощо.У романах соцреалістичної поетики – «Ритми життя» (1974), «Дорога до матері» (1978), «Земля під копитами» (1979), «Інна Сіверська, суддя» (1985) – В. Дрозд змальовує сильного і виняткового позитивного героя з акцентом на морально-етичні риси, романтизуючи його образ. Проте в названих творах автор, незважаючи на яскраво виражені радянські міфологеми, намагається показати особистість з наголосом на її мікросвіті та поєднати соціальну проблематику з філософською.Новаторство В. Дрозда повною мірою ілюструється його химерною прозою. Найяскравішими зразками періоду 1970–1980-х років є повість «Ирій» (1974), романи «Вовкулака (Самотній вовк)» (1982), «Спектакль» (1985). У цих творах епік у завуальованих, театралізованих формах наголошує на амбівалентній сутності людини. Він художньо втілює ідеї трансформації, множинності (маскування, перетворення, роздвоєння) особистості, що вимушена вдаватися до передбачених стратегій поведінки, аби функціонувати в радянському соціальному середовищі.У дисертації з’ясовано, що два вияви творчості митця – химерний та соцреалістичний – мають різні мотивні домінанти, які сприяють розумінню авторської концепції, увиразнюють своєрідність поетики героя в аналізованих текстах і відображають особливості літературного процесу другої половини ХХ століття. Виявлення та вивчення мотивних домінант прози В. Дрозда 1970–1980-х років є перспективним дослідженням, адже сприяє ґрунтовному аналізу його художньої спадщини.^UUkrainian literature of the second half of the 20th century is represented by the names of prominent artists, among whom V. Drozd should be mentioned. The dissertation examines the works devoted to the writer's work, highlights the main elements of the poetics of the works, to which scientists paid attention. In this way, it was found that today there is a need for an in-depth analysis of certain aspects of his work, in particular, motive dominants, which are important markers of the concepts of artistic texts and the author's individual style.In our paper, it was found out that V. Drozd's prose of the 1970s and 1980s deserves a scientific rethinking. It illustrates balancing within the two ways of depicting reality, namely socialistic realist and chimeric and finally establishes the writer's unique handwriting. It is determined that such a splitting of the author's thinking is due to the cultural and political conditions of the time, which, despite certain signs of decanonization, is still noteworthy by dogmatism, censorship and the encouragement of the authorities to the opportunistic prose writing, which V. Drozd will tell through the character-Petruni's lips in the novel «Spectacle» (1985).The object and subject of the research forced us to turn to the understanding of the literary concepts of motive, dominant, as well as trace the leading signs of socialist realism and chimerical prose, the specifics of their expression in verbal art.Based on the above theoretical and methodological complex, we identified the motif dominants of V. Drozd's prose of the 1970s and 1980s: ideological consciousness, stoic personality, ecology of the soul (for works dominated by the features of socialist realism); bifurcation, masking, transformation (for chimerical artistic texts). In the reflection of these dominants, the author uses literary means and techniques of contrast, antithesis, hyperbole, retrospection, psychologism; binary oppositions («one's own» – «another's», «high – low», «material – spiritual», «city – village», «rational – irrational», «beast – human» and others), archetypes (Shadow, Mother, Child, Fire, Forest), etc. In the novels of socialist realist poetics, namely «Rhythms of Life» (1974), «The Road to the Mother» (1978), «The Land Under the Hooves» (1979), «Inna Siverska, the Judge» (1985), V. Drozd depicts a strong and exceptional positive character with an emphasis on moral and ethical features, romanticizing his image. But the writer, despite the pronounced Soviet mythologems, tries to preserve the freedom of the author's speech by demonstrating a personality with an emphasis on its microcosm and combining social problems with philosophical ones.V. Drozd's innovation is fully illustrated by his chimerical prose. The most striking examples of the period of the 1970s and 1980s are the story «Iriy» (1974), the novels «Vovkulaka (Lone Wolf)» (1982), «Spectacle» (1985). In these works, the writer emphasizes the ambivalent essence of human in veiled, theatrical forms. He artistically embodies the ideas of transformation, plurality (bifurcation, masking etc.) of personality, which is forced to resort to the envisaged behavior strategies to function in the Soviet social environment.The paper found that two manifestations of creativity of the artist, namely chimerical and socialist realist ones, have different motif dominants that contribute to the comprehension of the author's concept and artistic thinking, express the originality of the hero's poetics in the analyzed texts, and reflect the peculiarities of the literary process of the second half of the twentieth century. The identification and study of the motif dominants of V. Drozd's prose of the 1970s and 1980s is a promising study because it contributes to the substantiated analysis of his artistic heritage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського