Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (328)Книжкові видання та компакт-диски (357)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛУШКОВ$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Глушковецький А.Л. 
Вибори до Державних Дум і становлення парламентаризму в Російській імперії у 1906 - 1917 рр. (на матеріалах Подільської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Л. Глушковецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто вибори до усіх чотирьох Державних Дум Російської імперії на прикладі окремої адміністративної одиниці - Подільської губернії. Висвітлено суспільно-політичну боротьбу політичних партій і етнічних груп під час виборів. Розглянуто особливості діяльності Подільської губернської адміністрації щодо організації та проведення виборчого процесу в краї. Охарактеризовано роботу Подільської губернської та повітових виборчих комісій у справах виборів. Визначено та проаналізовано соціальний, партійний і національний склад представників губернії у російському парламенті. Розкрито основні напрямки думської та позадумської діяльності подільських депутатів. Окреслено форми їх співпраці з виборцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)52-5 + Т3(2)52-532.2 +
Шифр НБУВ: РА356809

Рубрики:

      
2.

Глушкова 
Ідіостиль газетного видання: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / Тетяна Вікторівна Глушкова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.174.2
Шифр НБУВ: РА359060

Рубрики:

      
3.

Глушкова О.М. 
Міжфазний розподіл хлороорганічних токсикантів і його застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Глушкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На єдиній основі гідрофобно-гідрофільного балансу хлоровмісних органічних молекул та їх міжфазного розподілу узагальнено відомості про хлоровмісні токсиканти різних класів: пестициди, лікарські засоби, отруйні речовини, розчинники та інші широко розповсюджені сполуки. Розроблено екстракційно-хімічну класифікацію хлоровмісних органічних токсикантів, яка дозволяє прогнозувати умови вилучення токсикантів шляхом утворення асоціатів, комплексних сполук, а також зміни ступеня іонізації. Вивчено вплив атомів хлору на гідрофобно-гідрофільний баланс молекул хлороорганічних сполук. Розглянуто величини зарядів на атомах хлору, а також проаналізовано внесок атомів хлору в константу розподілу похідних 8-оксихіноліну, який порівняно з внеском метильної групи. На прикладах неелектролітів - хлоропохідних метану, етану та етилену досліджено міжфазний розподіл у системах водний розчин - органічний розчинник та водний розчин - газова фаза для наступного ІЧ-спектрометричного визначення. Запропоновано експерсні та прості методики ІЧ-спектроскопічного визначення галогенвуглеводнів, яке не потребує хімічних реактивів, час визначення не перевищує 5 - 7 хвилин, відносне стандартне відхилення - 0,04. Встановлено, що даний підхід дає можливість розробляти експерсні та прості методики з метою визначення хлоровмісних органічних сполук різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.510
Шифр НБУВ: РА310645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Глушков В.М. 
Нові аспекти в теорії та методах обчислення багаточастинкових квантових систем. Застосування до електронної структури молекул: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.М. Глушков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

Запропоновано нову концепцію визначення хвильових функцій та енергій збудження станів однакової симетрії, яка забезпечує збалансований опис сукупності станів за теоріями: самоузгодженого поля (СУП), багаточастинковою теорією збурень та теорією функціоналу густини. Уперше на базі варіаційного принципу реалізовано систематичний підхід щодо генерації варіаційно оптимальних одночастинкових базисів для обчислення енергій збуджених станів. У межах СУП наближення для систем з відкритими електронними оболонками розвинуто альтернативний метод генерації оптимальних орбіталей для основного та збудженого станів. Зазначено, що у порівнянні з традиційним методом Рутана він має переваги, які забезпечують узагальнення теорії для збуджених станів однакової симетрії. Показано, що на відміну від методів, які базуються на формалізмі необмеженого методу Хартрі - Фока, орбіталі, визначені запропонованим методом, задовольняють коректні варіаційні умови. Для обчислення кореляційних ефектів у збуджених станах однакової симетрії уперше побудовано аналог популярної теорії збурень Меллера - Плессе. З'ясовано, що витрати комп'ютерного часу на її реалізацію практично такі ж, як для відповідного основного стану. Розроблено нову схему генерації модельного підпростору конфігураційних функцій стану, яка не потребує, на відміну від традиційних методів, попереднього розв'язання складної секулярної проблеми у багаточастинковому просторі, а також розвинуто кілька варіантів багатоопорної теорії збурень. Уперше реалізовано збалансовану процедуру визначення енергій збудження в межах формалізму теорії функціонала густини у варіанті теорії підпросторів (subspace density functional theory). Запропоновано нові моделі генерації послідовності дистрибутивних базисних наборів, які забезпечують систематичне підвищення точності обчислень енергій без проведення мінімізації за нелінійними параметрами базису. Проведено обчислення нерелятивістських і релятивістських енергій з точністю, що перевищує точність, досягнуту тридиційними методами, в межах наближення однакового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.5 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА329960

Рубрики:

      
5.

Глушкова Т.Г. 
Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Т.Г. Глушкова ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню споживчих властивостей фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів. Доведено, що легкоплавкі глини та відходи вуглезбагачення можуть бути використані як основний сировинний матеріал для виробництва фігурних керамічних виробів. Визначено області оптимальних співвідношень мінералів, а також домішок вугілля для одержання фігурних керамічних виробів. Результати досліджень дозволили отримати фігурні керамічні вироби з поліпшеними споживчими властивостями при економії сировини і палива. Враховуючи сучасні вимоги до фігурних виробів, особливості сировинної бази України розроблено проект технічних умов. Наведені дані економічної ефективності основних результатів праці від впровадження у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.7-3

Рубрики:

      
6.

Глушкова 
Участь спеціаліста в цивільному судочинстві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Дарина Георгіївна Глушкова ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА366096

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грінченко О. Д. 
Матеріалознавчі основи підвищення довговічності лопаток парових турбін / О. Д. Грінченко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - процес зміцнення вхідної кромки лопаток парових турбін зі сталі 15Х11МФ-Ш комбінованим способом: загартуванням струмами високої частоти та електроіскровим легуванням однойменною сталлю 15Х11МФ-Ш. Метою дисертаційної роботи є підвищення довговічності лопаток парових турбін зі сталі 15Х11МФ-Ш за рахунок впровадження комплексного зміцнення вхідних кромок лопаток для захисту від ерозійно-корозійного руйнування на основі управління параметрами структури і функціональних властивостей. Предмет дослідження - закономірності формування структури і властивостей поверхневих зміцнених шарів лопаток парових турбін. Методи дослідження: для досягнення поставленої мети і вирішення зазначених задач було використано систему загальнонаукових методів і прийомів. Оцінювання властивостей матеріалів виконували з використанням стандартних методів механічних досліджень (мікротвердомер ПМТ-3, Nano Indenter G200), металографічного (оптичні мікроскопи ММО-1600, МІМ-8), рентгеноструктурного (дифрактометр PHILIPS PW3710), мікрорентгеноспектрального аналізу (електронний скануючий мікроскоп PHILIPS XL 30 ESEM), методів електронної мікроскопії (електронний мікроскоп JSM 7001F), визначенням корозійної стійкості (Voltalab 40), визначення ерозійної стійкості методом ультразвукового диспергування (Hielscher УИП-1000). Лабораторні випробовування виконано з використанням методик, що відповідають державним стандартам України та стандартам ISO. Промислові випробування робочих лопаток зі зміцненими вхідними кромками за запропонованим способом проводилися спільно з АТ «Турбоатом» на АЕС «Пакш» в Республіці Угорщина. Наукова новизна одержаних результатів: вперше встановлено, що поєднання методів поверхневого зміцнення - загартування струмами високої частоти та електроіскрове легування сталлю 15Х11МФ-Ш, дозволило підвищити твердість кромки лопатки зі сталі 15Х11МФ-Ш в 2,2-3,0 рази до 5500-7000 МПа та підвищити опір ерозійно-корозійному руйнуванню за рахунок формування в поверхневому шарі структури легованого мартенситу, залишкового аустеніту та складних карбідів Cr3C2 та Cr7C3; вперше встановлено, що використання корозійностійкої сталі 15Х11МФ-Ш, яка ідентична основному матеріалу лопатки, для зміцнення методом електроіскрового легування вхідної кромки робочої лопатки парової турбіни дозволило підвищити стійкість до ерозійного руйнування на 72% за рахунок збільшення концентрації хрому до 44%; удосконалено та апробовано метод порівняльної оцінки ефективності зміцнюючих технологій підвищення довговічності робочих лопаток парових турбін; отримав подальший розвиток метод оцінки корозійної стійкості захисних зміцнених шарів, вперше отримано залежності параметрів корозії від структурно-фазового стану зміцнених шарів лопаток зі сталі 15Х11МФ-Ш. Практичне значення одержаних результатів: розроблено технологію підвищення довговічності лопаток парових турбін за рахунок застосування комбінованого способу зміцнення шляхом поєднання у одному технологічному процесі загартування струмами високої частоти та електроіскрове легування; розроблено методику зміцнення вхідної кромки лопатки останнього ступеня низького тиску ротора парової турбіни. Теоретичні та практичні розробки, запропоновані в дисертації, використовуються у навчальному процесі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету при викладанні дисциплін, при виконанні випускних кваліфікаційних робіт магістрів.^UThe object of research - the process of strengthening the inlet edge of the blades of steam turbines made of steel 15H11MF-W in a combined way: hardening with high frequency currents and electrospark alloying of the same name 15X11MF-W. The aim of the dissertation is to increase the durability of steam turbine blades made of steel 15H11MF-W by introducing a comprehensive strengthening of the inlet edges of the blades to protect against erosion and corrosion damage based on the control of structure parameters and functional properties. The subject of research is the regularities of formation of the structure and properties of surface reinforced layers of steam turbine blades. Research methods: to achieve this goal and solve these problems, a system of general scientific methods and techniques was used. Evaluation of the properties of materials was performed using standard methods of mechanical research (microhardness tester PMT-3, Nano Indenter G200), metallographic (optical microscopes MMO-1600, MIM-8), X-ray diffractometer (PHILIPS PW3710 diffractometer), micro X-ray spectroscopic analysis X 30 ESEM), methods of electron microscopy (electron microscope JSM 7001F), determination of corrosion resistance (Voltalab 40), determination of erosion resistance by ultrasonic dispersion (Hielscher UIP-1000). Laboratory tests were performed using methods that meet the state standards of Ukraine and ISO standards. Industrial tests of work blades with reinforced inlet edges according to the proposed method were carried out jointly with JSC "Turboatom" at the NPP "Paks" in the Republic of Hungary. Scientific novelty of the obtained results: for the first time it was established that the combination of surface hardening methods - hardening by high frequency currents and electrospark alloying of steel 15Х11МФ-Ш, allowed to increase the hardness of the blade edge of steel 15Х11МФ-Ш 2.2-3.0 times to 5500-7000 MPa and increase the resistance to erosion-corrosion destruction due to the formation in the surface layer of the structure of doped martensite, residual austenite and complex carbides Cr3C2 and Cr7C3; for the first time it was found that the use of corrosion-resistant steel 15H11MF-W, which is identical to the main material of the blade, to strengthen the method of electrospark doping of the inlet edge of the working blade of the steam turbine allowed to increase erosion resistance by 72% by increasing chromium concentration to 44%; the method of comparative evaluation of efficiency of strengthening technologies of increase of durability of working blades of steam turbines is improved and tested; the method of estimation of corrosion resistance of protective strengthened layers was further developed, dependences of corrosion parameters on a structural-phase condition of the strengthened layers of blades from steel 15Х11МФ-Ш were received for the first time. The practical significance of the obtained results: the technology of increasing the durability of steam turbine blades due to the use of a combined method of hardening by combining in one technological process of hardening with high frequency currents and electrospark alloying; a technique for strengthening the inlet edge of the blade of the last stage of low pressure of the steam turbine rotor has been developed. Theoretical and practical developments proposed in the dissertation are used in the educational process of Kharkiv National Automobile and Road University in the teaching of disciplines, in the performance of master's theses.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського