Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (205)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОВОРУН$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ПАВЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Говорун 
Вогнівки (Lepidoptera, Pyralidae) поліської та лісостепової зон Лівобережної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / Олександр Володимирович Говорун ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Pyr*852.114(4УКР)
Шифр НБУВ: РА344884

Географічні рубрики:

      
2.

Говорун 
Розмірний ефект в електрофізичних властивостях плівок Cu, Ni та Co з тонким металевим або діелектричним покриттям: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Тетяна Павлівна Говорун ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В373.6,022 + В377.1,022
Шифр НБУВ: РА366000

Рубрики:

      
3.

Говорун Т.В. 
Соціалізація статі як фактор розвитку Я-концепції: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Т.В. Говорун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Досліджено психологічні закономірності становлення особистості як статевої істоти, особливості її гендерного та психосексуального розвитку під впливом факторів соціалізації. На підставі теоретичних засад генетичної психології розглянуто процес засвоєння дитиною статевих ролей та їх диференціацію, взаємозв'язок соціостатевих та сексуальних установок у формуванні образу Я, вплив статевих стереотипів на розвиток статево-типізованої поведінки. Розкрито соціально-психологічні чинники, які детермінують процес набуття індивідом статевої ідентичності в нормі та патології, орієнтацію на традиційний або паритетний розподіл сімейних і соціальних ролей. Обгрунтовано необхідність спрямування змісту виховного процесу на розвиток андрогінних властивостей особистості, переборення статевих упереджень, усунення гендерної комплементарності та підлеглості. Визначено роль вчителів, батьків та мас-медіа у запобіганні дисгармонійним міжстатевим стосункам, профілактиці проявів сексизму щодо жіночої та чоловічої статі та у звуженні діапазону гендерних ролей. Висвітлено теоретичні та практичні положення щодо інтеграції сексуальної сфери до ціннісно-смислової структури свідомості людини, простежено роль статевого виховання у варіативності сексуальної поведінки, здатності дітей та юнацтва до самовизначення у сфері збереження сексуального та репродуктивного здоров'я. Поглиблено існуючі уявлення про розвиток концепції Я в людей з порушенням сексуальних орієнтацій та досвідом сексуальної віктимізації. Запропоновано концептуальну модель надання практичної допомоги дітям та учнівській молоді у вирішенні проблем сексологічного характеру, запобіганні сексуальним зловживанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю937.3
Шифр НБУВ: РА317214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Говорун Д.М. 
Фізико-хімічні механізми біомолекулярного впізнавання: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / Д.М. Говорун ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Встановлено найбільш загальні фізико-хімічні механізми білково-нуклеїнового і нуклеїново-нуклеїнового впізнавання. Розширено уявлення про структурно-динамічні і енергетичні властивості нуклеотидних основ та їхній стекінг. Визначено, що основи нуклеїнових кислот (НК), як і самі НК, унікально поєднують у собі цілу низку взаємопов'язаних форм структурної мінливості - прототропну таутомерію, структурну нежорсткість, геометричну ізомерію, здатність приєднувати або відщеплювати протон, спонтанно дезамінуватися і окислюватися тощо. Розроблено моделі спонтанних напіврозкритих станів ДНК та її передплавлення, далекодії в ДНК та її просторової викривленості, генотоксичного впливу на неї УФ-опромінення, кооперативності. Встановлено основні мікроструктурні чинники структурно-динамічної гетерогенності ДНК. Представлено низькочастотні Раманівські спектри компонентів НК, що послідовно ускладнюються, та співкристалізатів типу "основа - похідна амінокислоти". Підтверджено класичну модель Малєєва низькочастотної рухомості ДНК. Досліджено енергетику і кооперативні властивості Н-зв'язків у кристалах і співкристалізатах основ ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3*115,022

Рубрики:

      
5.

Шиманський С. І. 
Використання біогазу як добавки до стисненого природного газу для живлення двигунів транспортних засобів / С. І. Шиманський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена використанню біогазу як добавки до стисненого природного газу (СПГ) для живлення двигунів транспортних засобів. Запропонована методика визначення складу модельованого газу, що дозволяє досліджувати вплив величини добавки біогазу до СПГ. В роботі доведено, що в автомобілях з двигуном з іскровим запалюванням, при живлені СПГ витрата палива зменшується на 13,1%, а при живлені сумішевим паливом на 9,8% у порівнянні з використанням бензину А-92, та використання сумішевого палива приводить до зниження сумарних масових викидів шкідливих речовин автомобіля з двигуном з іскровим запалюванням у порівнянні з використанням бензину А-92 та СПГ.^UThe dissertation is devoted to the use of biogas as an additive to compressed natural gas (CNG) to power vehicle engines. A method for determining the composition of the simulated gas is proposed, which allows to study the influence of the amount of biogas additive to CNG. It is proved that in cars with a spark-ignition engine, when powered by CNG, fuel consumption is reduced by 13.1%, and when fed with mixed fuel by 9.8% compared to the use of gasoline A-92, and the use of mixed fuel leads to reduction of total mass emissions of harmful substances of the car with the engine with spark ignition in comparison with use of gasoline A-92 and CNG.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського