Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (363)Книжкові видання та компакт-диски (331)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВАН$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Головань А.В. 
Адаптивна обробка сигналів на фоні завад з довільним просторовим спектром потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / А.В. Головань ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель плоскої електромагнітної хвилі (ЕМХ), згідно з якою просторово-поляризаційна селекція (ППС) корисних сигналів (КС) та активних шумових завад (АШЗ) мають вигляд сукупності просторових гармонік, що відрізняються своїм аргументом, яким може бути просторова частота (напрямок приходу ЕМХ). Це дає змогу здійснити подальший синтез АВ, модель адекватно описує реальну завадову ситуацію. Розроблено методику синтезу оптимальних систем ППС КС, яка передбачає розподіл матриці завади на блочні складові, що дає змогу підвищити швидкість обробки сигналів та здійснити подальший синтез АВ. Одержано нові математичні співвідношення для синтезу оптимальних АК, відмінність яких полягає у використанні прямого добутку для подання кореляційної матриці АШЗ, які діють на адаптивні антенні решітки (ААР) з каналами, рознесеними за простором та поляризацією. Це дає змогу здійснити подальшу факторизацію адаптивного агоритму ППС. Розроблено методику синтезу системи ППС, яка базується на виділенні регуляризуючої складової гармоніки у ППС, що дозволяє визначити умови оптимальної факторизації ППС та розробити структури, які можна фізично реалізувати. Удосконалено статистичну модель адаптивної обробки сигналів на фоні АШЗ, призначену для оцінювання ефективності адаптивних систем ППС. Створено методику розрахунку бістатичної індикатриси розсіювання двоелементної адаптивної антенної решітки (ААР), з урахуванням залежності між коефіцієнтом відбиття від апертури ААР і кутами падіння та спостережень КС. Це дає змогу обгрунтувати вимоги до ААО у разі її використання з метою протирадіолокаційного маскування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 +
Шифр НБУВ: РА334359

Рубрики:

      
2.

Голован В.П. 
Аксіопсихологічний потенціал гуманізації професійної підготовки соціальних педагогів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.П. Голован ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано гуманізацію професійної освіти як безальтернативної детермінанти адекватної викликам розбудови відкритого демократичного суспільства в Україні аксіопсихологічної структури особистості соціального педагога, співвідносної з освітньокваліфікаційною характеристикою фахівця. Експериментально встановлено аксіопсихологічні показники гуманізації професійної освіти соціальних педагогів ВНЗ - зниження рівня внутрішнього ціннісного конфлікту, підвищення світоглядної та культурної толерантності, дружелюбності, відмова від маніпулятивних стратегій у спілкуванні і нераціональних психологічних захистів, відсутність виражених акцентуацій рис характеру та ймовірних девіацій; інтерпретації психосемантичних механізмів актуалізації аксіопсихологічного потенціалу майбутніх соціальних педагогів (розсіювання, конденсація, локалізація).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + С5*148:430 +
Шифр НБУВ: РА346445

Рубрики:

      
3.

Головань Т.П. 
Естетична природа поетичного мислення Василя Барки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.П. Головань ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поетичний доробок письменника української діаспори Василя Барки 1940 - 1970-х рр. Досліджено формування сучасного критичного осмислення його поезії, що полягає у відмові від неокласичних традицій розуміння структури художнього твору. Розглянуто питання про співвідношення зовнішньої та внутрішньої форми творів поета, вивчено естетичну природу та визначено параметри його поетичного мислення, простежено зв'язок поезії Барки з національними філософсько-світоглядними традиціями символізму, літературними традиціями бароко. Досліджено систему символів другої частини ліричного збірника "Океан". Проаналізовано естетичні функції лексичних новотворів поета, базуючись на естетичному та компаративному методах. До наукового обігу залучено недруковані архівні матеріали поета, зокрема, листи, есеїстика, виступи, нотатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Барка, В. 535 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Барка, В. 535 +
Шифр НБУВ: РА322655

Рубрики:

      
4.

Голованьов М.Ю. 
Імовірнісна оцінка термічної та динамічної стійкості елементів електропостачальних систем до струмів короткого замикання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / М.Ю. Голованьов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності використання електропостачальних систем за рахунок виявлення резервів елементів цих систем щодо термічної та динамічної стійкості до струмів короткого замикання. Розроблено вдосконалену імовірнісну модель розрахунку характерних струмів короткого замикання з урахуванням восьми параметрів, що впливають на нього, та часу переходу одного виду короткого замикання до іншого. Одержано функції розподілу та квантелі характерних струмів короткого замикання, які враховуються під час вибору та перевірки силових кабелів, комутаційних апаратів і силових трансформаторів щодо струмів короткого замикання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-018.6 +
Шифр НБУВ: РА350148

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Голованов І.М. 
Математичне моделювання режимів експлуатації водосховищ з метою їх оптимізації по водогосподарським та екологічним критеріям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Голованов ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Виконано обгрунтування та створена математична оптимізаційна модель пошуку режимів експлуатації каскаду водосховищ по водогосподарським та екологічним критеріям, яка базується на сучасній методології багатокритеріальної оптимізації та камерних моделях транспорту забруднювачів у водоймищах. Модель використовується для розрахунків режимів роботи Дніпровського каскаду водосховищ в умовах забруднення води радіонуклідами в результаті Чорнобильської аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.1

Рубрики:

      
6.

Головань Д.В. 
Моделі та методи контролю якості в проектах розробки інноваційної продукції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Д.В. Головань ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано засоби контролю якості у процесі реалізації інноваційних проектів. Визначено критерій якості на підставі співвідношення між поточними та запланованими значеннями показників якості. Для оцінки якості проекту розроблено моделі визначення комплексного адитивного та комплексного імовірнісного показників якості. З метою визначення належності проекту до однієї з груп якості для прийняття рішення стосовно його подальшого розвитку розроблено метод класифікації якості. Для визначення оцінки впливу змін на якість проекту запропоновано моделі прогнозування показників якості. На підставі даних моделей і методів створено алгоритм управління якістю проекту. Розроблено програмні засоби контролю якості проекту, з використанням яких проаналізовано запропоновані моделі. Обгрунтовано доцільність застосування розроблених моделей і методів у життєвому циклі проектів створення технічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-823.2 в611 +
Шифр НБУВ: РА344086

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Голованова М. А. 
Модель, метод та інструментальні засоби вибору технологічних рішень у машинобудівному виробництві в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. А. Голованова ; "Харківський авіаційний інститут", національний аерокосмічний університет ім. М.С.Жуковського. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 ф12
Шифр НБУВ: РА369493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Голованенко М.В. 
Моделювання управлінських рішень з підвищення ефективності бурякоцукрового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.В. Голованенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено апарат прийняття управлінських рішень щодо подолання кризи в бурякоцукровому комплексі України. Здійснено комплексний аналіз ефективності як критерію прийняття управлінських рішень. Запропоновано систему класифікації задач оцінки ефективності. Обгрунтовано критерії оптимальності для застосування в економіко-математичних моделях. Розроблено двохетапну модель планування виробництва в бурякоцукровому комплексі. Зазначено, що її застосування дозволяє виявити організаційні резерви підвищення ефективності й одержати оптимальні за критерієм мінімізації витрат на одиницю продукції схеми зв'язків у ланках виробники буряків - цукрові заводи та цукрові заводи - споживачі цукру. Створено електронну карту для візуалізації та аналізу результатів пошуку оптимальних рішень. Для дослідження ефекту операційного важелю розроблено модель максимізації ефективності бурякоцукрового комплексу. Запропоновано здійснювати збільшення рівня використання виробничих потужностей шляхом дозавантаження заводів переробкою тростинного цукру-сирцю та концентрації квот на виробництво у ефективних виробників. Зазначено, що розроблені моделі успішно пройшли верифікацію й підтвердили свою придатність для вирішення практичних проблем управління бурякоцукровим комплексом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-210.301 + У9(4УКР)325.153.251.54-210.301 +
Шифр НБУВ: РА330097

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Голованчук Л.П. 
Навчання учнів основної загальноосвітньої школи культурно-країнознавчої компетенції на уроках англійської мови: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.П. Голованчук ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Виявлено місце та роль культурно-краєзнавчого аспекту спілкування у загальноосвітній школі. Визначено компоненти та структуру культурно-країнознавчої компетенції. Розглянуто загальні вимоги до навчальних матеріалів зазначеного характеру, сформульовано спеціальні вимоги до текстів-полілогів і текстів для навчання аудіювання та читання, а також творів пісенно-поетичного жанру. Виділено критерії відбору автентичних матеріалів культурно-країнознавчого характеру. Теоретично обгрунтовано та розроблено систему вправ для навчання культурно-країнознавчої компетенції в основній загальноосвітній школі. Сформульовано методичні рекомендації щодо використання цієї системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.39 +
Шифр НБУВ: РА326290

Рубрики:

      
10.

Головань А. П. 
Нанокомпозитні матеріали на основі високодисперсного гідроксіапатиту та біополімерів як модель кісткової тканини: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / А. П. Головань ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено ефекти самоорганізації водно-органічних систем у природній кістковій тканині та продуктах її термічної деградації, що виявляються в утворенні системи нанорозмірних кластерів, до складу яких входять органічні речовини та молекули сильно- і слабоасоційованої води. Для даних матеріалів вивчено вплив температури та співвідношення концентрацій інгредієнтів на термодинамічні характеристики та розподіл за розмірами кластерів різних форм міжфазної води. Показано наявність впливу органічних розчинників на структурні й енергетичні параметри гідратного шару губчастої складової кісткової тканини людини і продуктів термічної деградації природного кісткового матеріалу. Розроблено математичну модель кінетики росту кристалів гідроксіапатиту, яка дозволяє проаналізувати вплив зміни концентрації вихідних реагентів і температури синтезу на розміри частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998 с03
Шифр НБУВ: РА379786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Головань І.В. 
Правова робота у механізмі захисту прав суб'єктів підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Головань ; НАН України. Ін-т екон.-правових дослідж. — Донецьк, 2003. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність ширшого використання можливостей правової роботи в економіці, що передбачає активізацію дій самих суб'єктів підприємницької діяльності з підвищення рівня реалізації чинного законодавства, спрямованого на захист їх прав і законних інтересів. Всебічно обгрунтовано необхідність застосування в процесі здійснення правової роботи заходів, що мають універсальне значення для протидії будь-яким порушенням прав суб'єктів підприємницької діяльності та для профілактики порушень: фіксації фактів незаконних дій чи протиправної бездіяльності порушників прав суб'єктів підприємницької діяльності, повідомлення компетентних органів про факти порушень їх прав та звернення уваги громадськості на ці факти, використання суб'єктами підприємницької діяльності наданої законом можливості невиконання незаконних вимог з боку порушників їх прав, обмеження доступу порушників прав до конфіденційної інформації, яку мають у своєму розпорядженні суб'єкти підприємницької діяльності. Виявлено нові можливості правової роботи у застосуванні засобів та методів захисту їх прав та інтересів під час розгляду спорів у господарських судах (застосування звуко- та відеозапису, особливості доказування), а також у стосунках цих суб'єктів з іншими правоохоронними органами (особливості захисту залежно від конкретного державного органу). Розкрито особливості застосування засобів і методів захисту прав та інтересів суб'єктів підприємництва у сфері найбільшого поширення цих прав: під час здійснення державними контролюючими органами перевірок фінансово-господарської діяльності. Уточнено поняття механізму захисту прав суб'єктів підприємницької діяльності як системи відповідних засобів, методів та техніко-юридичних прийомів, Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства, яке регулює відносини суб'єктів підприємництва та державних органів шляхом запровадження процесуальних норм, спрямованих на врегулювання порядку реалізації державними органами їх прав і повноважень. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення організації правової роботи за сучасних умов шляхом розширення сфери діяльності юридичних служб, залучення зовнішніх консультантів, а також адвокатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.010.6 +
Шифр НБУВ: РА323804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Головань С.В. 
Синтез і дослідження олігоарилетеркетонів з реакційноздатними групами та термостійких полімерів на їх основі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.В. Головань ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено реакцію Фріделя - Крафтса на модельних сполуках з метою одержання реакційноздатних олігомерів. Синтез модельних сполук з кінцевими аміногрупами здійснено на базі взаємодії ацетаніліда з хлористим бензоїлом і хлорангідридом терефталевої кислоти, модельних сполук з кінцевими малеїмідними групами - взаємодією N-фенілмалеіміду з хлорангідридом терефталевої кислоти, а ненасичених модельних сполук - реацією малеінового ангідриду дифеніловим етером. На підставі одержаних даних розроблено методи синтезу олігомерів з кінцевими малеімідними, аміногрупами, а також ненасиченими групами, розташованими вздовж ланцюга. Показано, що олігоарилетеркетони є аморфно-кристалічними системами. З використанням полімеризації ненасичених олігомерів та поліконденсації олігобісмалеімідів з діамінами синтезовано полімери та проведено їх дослідження за методами диференційної скануючої калориметрії та термогравіметричного аналізу. На основі полімерів одержано композиції з задовільними адгезійними властивостями. Створені матеріали можна використовувати як термостійкі зв'язуючі та клеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.5-4 + Л710.1 +
Шифр НБУВ: РА332171

Рубрики:

      
13.

Головань Т.М. 
Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання у Криму (друга половина XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.М. Головань ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного історико-педагогічного дослідження основних етапів становлення та розвитку суспільних дошкільних закладів у Криму в другій половині XIX - на початку XX ст. Виявлено політичні, економічні, соціально-культурні та педагогічні особливості становлення суспільного дошкільного виховання як самостійної ланки у системі освіти, визначено його мету, завдання та структуру. Висвітлено передумови становлення та розвитку суспільного дошкільного виховання у Криму в зазначений історичний період. Розкрито роль місцевих благодійних і громадсько-педагогічних товариств у відкритті дошкільних закладів у другій половині XIX - на початку XX ст., визначено й охарактеризовано їх основні типи, якими є заклади опіки, денного перебування дітей, лікувально-оздоровчі. До наукового обігу введно нові матеріали про діяльність засновників і керівників дошкільних закладів у Криму у другій половині XIX - на початку XX ст. (А.Адлерберга, С.Аренда, В.Готлиба, Є.Глаголєва, С.Дарагана, О.Данилова, В.Ляпідуса, А.Фабра, Л.Фінкельштейна, М.Фридерікса, С.Шнейдера). Встановлено основні періоди формування мережі суспільних дошкільних закладів у регіоні (1854 - 1871 рр., 1872 - 1896 рр., 1897 - 1910 рр., 1911 - 1919 рр.). Визначено провідні тенденції у розвитку дошкільних закладів у Криму в другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР7) + Ч414(4УКР7) +
Шифр НБУВ: РА355829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Головань 
Сумісництво та суміщення професій (посад) в трудовому праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Тетяна Георгіївна Головань ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА352443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Головань І.В. 
Формування характеристик асинхронних двигунів з масивними елементами в магнітопроводі ротора: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.09.01 / І.В. Головань ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Уточнено математичну модель асинхронного двигуна (АД) з масивнимими елементами в магнітопроводі (МЕМ) ротора, в якій, на відміну від існуючих, вихрові струми еквівалентуються двома системами зосереджених струмів, обумовлених зміною потоку за тангенціальним і радіальним напрямками. Вперше одержано вирази для розрахунку параметрів еквівалентних контурів вихрових струмів, обумовлених зміною потоку за тангенціальним і радіальним напрямками, для АД з гладким масивним феромагнітним ротором (МФР); з МФР з короткозамкненою обмоткою (КЗО); з МЕМ ротора у вигляді фероклітки. Удосконалено вирази розрахунку реактивної потужності лобової ділянки контуру, що еквівалентує вихрові струми, які відрізняються від існуючих урахуванням нерівномірності розподілу струмів у лобовій частині ротора. Вперше зроблено кількісне оцінювання впливу електромагнітних процесів за основним потоком взаємної індуктивності у торцевих поверхнях МФР на характеристики режиму роботи АД. Вперше визначено закономірності зміни параметрів робочих режимів АД з тришаровим масивним ротором залежно від співвідношення його конструктивних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-042-016
Шифр НБУВ: РА358280

Рубрики:

      
16.

Булгаков Р. В. 
Моделі та методи управління науковими проектами у вищих військових навчальних закладах / Р. В. Булгаков. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 «Управління проектами та програмами» (12 – Інформаційні технології). – Одеський національний морський університет Міністерства освіти і науки України, Одеса, 2020.Дисертаційне дослідження присвячено вирішенню наукової задачі підвищення ефективності управління науковою і науково-технічною діяльністю у вищих військових навчальних закладах. Робота спрямована на розробку і впровадженнямоделей та методів управління науковими проектами у вищих військових навчальних закладах.Розроблено: модель замовлення та виконання науково-дослідних робіт у Збройних силах України; метод розподілу науково-дослідних робіт серед колективів виконавців наукових проектів; метод оцінки наукового потенціалу науковопедагогічних підрозділів; модель системи управління науковими проектами у вищих військових навчальних закладах; концептуальну модель інформаційного забезпечення системи управління науковими проектами у вищому військовому навчальному закладі.^UThe dissertation research is devoted to the decision of a scientific problem of increase of efficiency of management of scientific and scientific and technical activity in higher military educational institutions. The work is aimed at developing and implementing modelsand methods of managing research projects in higher military educational institutions. Developed: model of ordering and performing research work in the Armed Forces of Ukraine; method of distribution of research works among teams of executors of scientificprojects; method of assessing the scientific potential of scientific and pedagogical units; model of research project management system in higher military educational institutions; conceptual model of information support of the research project management system in ahigher military educational institution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Оксак Г. А. 
Медико-соціальне обґрунтування оптимізованої моделі надання третинної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда / Г. А. Оксак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене науковому вирішенню проблеминадання третинної медичної допомоги хворим на інфаркт міокарду.Мета роботи полягала в створенні оптимізованої моделі наданнямедичної допомоги хворим на інфаркт міокарда, основною метою якої повиннастати мінімізація факторів ризику виникнення ранніх ускладнень гострогоінфаркту міокарда (ГІМ) при кардіоінтервенційному втручанні через вчаснуоперативну діагностику, територіальну доступність та обізнаність пацієнтів.Для цього були сформовані основні завдання:- розробка функціонально-організаційної структури та власне оптимізованоїмоделі надання третинної медичної допомоги хворим з гострим інфарктомміокарда;- визначення основних біологічних, медичних, поведінкових таорганізаційних факторів ризику виникнення ранніх ускладнень гострогоінфаркту міокарда при кардіоінтервенційному втручанні наіндивідуальному рівні;- обґрунтування заходів з моніторингу індикаторів якості своєчасного наданнятретинної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда. Інформаційною базою дослідження були: карти аналізу медичних картстаціонарного хворого пацієнтів з інфарктом міокарда (n = 486), дані Центрумедичної статистики Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України тастатистичні звіти закладів охорони здоров'я (ЗОЗ) про рівень захворюваностіта поширеності інфаркту міокарда, хвороб системи кровообігу та їх основнихформ (ішемічної хвороби серця (ІХС), стенокардії, гіпертонічної хвороби) середнаселення України за період 2004 – 2018 рр.^UThe dissertation research is devoted to the scientific solution of the problem ofproviding of the tertiary medical care to patients with myocardial infarction.The aim of the work was to create an optimized model of providing of medicalcare for patients with myocardial infarction, the main purpose of which should be tominimize the risk factors for early complications of AMI in cardiointerventiontreatment through timely operative diagnostics, territorial accessibility and awarenessof patients.For this purpose the main tasks were formed:• development of functional and organizational structure and actuallyoptimized model of tertiary medical care for patients with acute myocardialinfarction;• identification of the main biological, medical, behavioral andorganizational risk factors for early complications of acute myocardial infarctionduring cardio-interventional treatment at the individual level;• substantiation of measures of monitoring of the quality indicators oftimely provision of tertiary medical care to patients with acute myocardial infarction.The information base of the study were the cards of medical records ofinpatients with myocardial infarction (n = 486), data from the Center for MedicalStatistics of the Ministry of Health of Ukraine and statistical reports of health care institutions on the incidence and prevalence of myocardial infarction, circulatorydiseases and their main forms (coronary heart disease, angina pectoris, arterialhypertension) among the population of Ukraine for the period 2004 – 2018.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гончарук І. П. 
Методи діагностики і підвищення ефективності контролю технічного стану суднопіднімальних гідротехнічних споруд / І. П. Гончарук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена рішенню актуального науково-практичного завдання, яке полягає в розробленні методів і засобів діагностування та підвищення ефективності контролю технічного стану транспортної техніки, зокрема елементів і агрегатів суднопіднімальних гідротехнічних споруд, за рахунок впровадження автоматизованої системи діагностики і контролю технічного стану, що забезпечує підвищення достовірності діагностування, зменшення часу та зниження витрат на проведення діагностування. Проведений аналіз показав, що існуючі методи визначення основних параметрів технічного стану елементів і агрегатів сліпів, які є основою для достовірної діагностики технічного стану потребують вдосконалення.Розроблено метод контролю цілісності основних елементів суднопіднімальних гідротехнічних споруд на основі аналізу температури та частоти власних коливань основних елементів, який на відміну від існуючих методів дає похибку вимірювання частоти сигналу менше 0,05%, що дозволяє визначати дефекти на ранніх стадіях їх розвитку.Удосконалено метод вібраційного контролю технічного стану тягових лебідок шляхом використання методів передискретизації та децимації з дробовим коефіцієнтом для підвищення точності гармонійного аналізу вібраційного сигналу, який на відміну від існуючих методів має похибку визначення віброшвидкості менше 0,5%, що дозволяє більш достовірно визначати фізичний знос підшипників.Удосконалено метод діагностичного контролю технічного стану насосів з електроприводом, шляхом застосування цифрової фільтрації з подальшою інтерполяцією вібраційного сигналу, яка підвищує точність і надійність контролю основної гармоніки коливань, що дозволяє проводити якіснішу оцінку радіального і кутового зміщення осей насосів та силових агрегатів суднопіднімальних гідротехнічних споруд.Представлені методи визначення параметрів технічного стану елементів і агрегатів сліпів впроваджено в апаратне та програмне забезпечення контрольно-обчислювального комплексу Distributed Measurement System який дозволяє вирішувати актуальне науково-практичне завдання розроблення та впровадження методів і засобів діагностування технічного стану елементів і агрегатів суднопіднімальних гідротехнічних споруд.^UThe thesis focuses on solving a relevant scientific and practical problem, which consists in the development of methods and diagnostic tools and improving the efficiency of monitoring the technical condition of transport equipment, in particular elements and units of marine railways, through the introduction of an automated system for diagnostics and monitoring of technical condition, which provides an increase in the reliability of diagnosis, reducing the time and cost of diagnostics. The analysis showed that the existing methods for determining the main parameters of the technical condition of elements and units of slips, which are the basis for reliable diagnostics of the technical condition, need to be improved.A method has been developed for monitoring the integrity of the main elements of marine railways based on the analysis of the temperature and natural vibration frequency of the main elements, which, in contrast to the existing methods, gives an error in measuring the signal frequency of less than 0.05%, which makes it possible to determine defects at early stages of their development.The method of vibration monitoring of the technical condition of traction winches has been improved by using the methods of oversampling and decimation with a fractional coefficient to increase the accuracy of the vibration signal harmonic analysis, in contrast to the existing methods, it has an error in determining the vibration velocity of less than 0.5%, which allows more reliable determination of the physical wear of bearings.The method of diagnostic monitoring of the technical condition of electrically driven pumps has been improved by using digital filtering with subsequent interpolation of the vibration signal, which increases the accuracy and reliability of monitoring the vibration fundamental harmonic, allows for a qualitative assessment of the radial and angular displacement of the axes of pumps and power units of marine railways.Methods for determining the parameters of the technical condition of elements and units of slips are presented and introduced into the hardware and software of the Distributed Measurement System, which allows solving the relevant scientific and practical problem of developing and implementing methods and means for diagnosing the technical condition of elements and units of marine railways.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Головань В. В. 
Біорізноманіття вірусів бактерій, поширених на Аргентинських островах, Антарктида. / В. В. Головань. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню біорізноманіття, біологічних та генетичних властивостей бактеріофагів, поширених у ґрунтових біотопах Аргентинських островів в Антарктиді. Бактеріофаги є внутрішньоклітинними паразитами, їх життєвий цикл повністю залежить від бактерії-хазяїна, а саме від її метаболічної активності, умов довкілля та систем захисту від вірусних інфекцій. Для оцінки та розуміння функціонування системи фаг-бактерія важливим є застосування системного (комплексного) підходу та цілісного розуміння біології вірусів бактерій. Досліджень, пов’язаних з вивченням бактеріофагів на території Антарктиди досить мало, що пов’язано з відсутністю методів, модельних систем та віддаленістю і кліматичними умовами Антарктичного регіону.Дослідження вірусного різноманіття у місці розташування Української антарктичної наукової станції «Академік Вернадський», о.Галіндез, Антарктида започатковані кафедрою вірусології КНУ імені Тараса Шевченка. Але досліджень, присвячених бактеріофагам у ґрунтах, не проводилось. Основною причиною відсутності інформації, присвяченої ґрунтовим вірусам в Антарктиді, є складність культивування, як вірусів, так і їх бактеріальних хазяїв. Для ідентифікації та визначення біологічних властивостей фагів обов'язковою умовою є наявність бактерій-хазяїв в яких відбудеться розмноження фага. Оскільки, біорізноманіття вірусів у будь-якій екосистемі залежить від бактеріального складу, нами було виділено та ідентифіковано 8 бактеріальних культур. Надалі бактеріальні культури використовувались для накопичення вірусів, а також для встановлення фагово-бактеріальної взаємодії. Ця робота формує перше комплексне уявлення про поширення бактеріофагів у ґрунтових біотопах Антарктиди. Дана дисертація містить унікальні дослідження біорізноманіття вірусів в Антарктиді, з особливим акцентом на ґрунтові фаги. Характеристика фагового різноманіття, дослідження біологічних властивостей функціонування системи фаг-бактерія, а також генетично-молекулярна характеристика деяких фагів сприяють розширенню наших уявлень про віром Антарктичного регіону.^UThe thesis is devoted to the study of the biodiversity, biological and genetic properties of bacteriophages, common in soil biotopes of the Argentine islands in Antarctica.Bacteriophages are intracellular parasites; their life cycle is completely dependent on the host bacterium, namely on metabolic activity, environmental conditions and defense systems against viral infections. To assess and understand the functioning of the phage-bacterial system, it is important to apply a systematic (integrated) approach and a holistic understanding of the biology of bacterial viruses. There have been almost no studies related to the study of bacteriophages in Antarctica, which is due to the lack of methods, model systems and the remoteness and climatic conditions of the Antarctic region.The work required the optimization of traditional methods for phage isolation and purification, which resulted in the successful production of 32 phage isolates, which were subsequently examined by electron microscopy. According to morphological characteristics, phages belonged to three taxonomic families: phages with long contractile tails of the family Myoviridae, phages with long incompressible tails of the family Siphoviridae and phages with short tails of the family Podoviridae, order Caudovirales. Studies of viral diversity at the location of the Ukrainian Antarctic Research Station "Academician Vernadsky", Galindez Island. Galindez, Antarctica, founded by the Department of Virology of the Taras Shevchenko National University. But there have been no studies dedicated to bacteriophages in soils. The main reason for the lack of information devoted to soil viruses in Antarctica is the difficulty of culturing both viruses and their bacterial hosts. In order to identify and determine the biological properties of phages, the presence of host bacteria, through which the phage can reproduce, is a prerequisite. As viral biodiversity in any ecosystem depends on the composition of bacterial populations, we isolated and identified eight bacterial cultures. Bacterial cultures were subsequently used to accumulate viruses as well as to establish phage-bacterial interactions. This work creates the first comprehensive insight into the distribution of bacteriophages in Antarctic soil biotopes.This thesis contains unique studies of virus biodiversity in Antarctica, with a particular focus on soil phages. Characterisation of phage diversity, studies of biological properties of the functioning of the phage-bacterial system and genetic and molecular characterisation of some phages contribute to our understanding of the Antarctic region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського