Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (285)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВАТ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Головатий А.І. 
Автоматизація проектування мікроелектромеханічних давачів кутової швидкості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.І. Головатий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено розробку математичного, інформаційного та лінгвістичного забезпечення для систем автоматизованого проектування мікроелектромеханічних давачів кутової швидкості (МЕМС гіроскопів). Розроблено математичну модель коливань робочого органа давача кутової швидкості компонентного рівня проектування, що дало змогу дослідити вплив окремих параметрів робочого органа на технічні характеристики давача. Представлено математичну модель системи пружного підвісу давача для компонентного рівня проектування, що дала змогу дослідити вплив геометричних парметрів на його чутливість і зменшити масу та габарити системи загалом. Викладено математичну модель впливу температури на динамічні характеристики давача для компонентного рівня проектування, що дало змогу змоделювати її вплив на робочі резонансні частоти давача для різних напівпровідникових матеріалів. Запропоновано математичну модель впливу паразитних крутильних коливань робочого органа на роботоздатність давача для компонентного рівня проектування, що дозволило їх врахувати під час оцінювання значень відповідних конструктивних параметрів давача. Розроблено VHDL-AMS моделі мікроелектромеханічного давача кутової швидкості камертонної та карданної конструкцій для схемотехнічного рівня автоматизованого проектування, що дало змогу підвищити ефективність проектування. Вдосконалено електричну схему спряження МЕМС давача для схемотехнічного рівня проектування, що дало змогу зменшити рівень шумів і мінімізувати зарядовий ефект. Визначено інформаційне та лінгвістичне забезпечення наскрізного паралельного проектування МЕМС давачів кутової швидкості, що дало змогу вдосконалити бібліотеку математичних моделей та розширити функціональні можливості БД САПР за допомогою використання XML-формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.53 +
Шифр НБУВ: РА367576

Рубрики:

      
2.

Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Головатюк Ю.В. 
Встановлення фізико-механічних характеристик для оцінювання деградації алюмінієвих сплавів типу Д16 і В95 після тривалої експлуатації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Ю.В. Головатюк ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223 +
Шифр НБУВ: РА369259

Рубрики:

      
4.

Головатюк К.П. 
Диференційоване ведення і лікування вагітних із синдромом утрати плода, обумовленим тромбофілією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.П. Головатюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему зменшення частоти синдрому затримки плода (ЗРП), ускладнень вагітності та перинатальних втрат у вагітних з сидромом утрати плода, обумовленим тромбофілією. На підставі ретроспективного аналізу встановлено, що частота цього синдрому, обумовленого тромболітичним станом, становить 3,5 %, а іншими чинниками - 1,2 %. Доведено, що для пацієнток з антифосфоліпідним синдромом (АФС) характерне порушення кровоплину в усіх відділах матково-плацентарного комплексу (МПК), маловоддя (25,0 %), ареактивний стресовий тест (65,0 %), симетрична форма синдрому ЗРП (83,3 %). За гіпергомоцистеїнемії виявлено минущі зміни МПК, дисфункцію плаценти (10,0 %), мінімальну частоту синдрому ЗРП (15,0 %). За змішаної мутагенної форми тромбофілії установлено порушення кровоплину у спіральних артеріях матки, зниження гормональної функції плаценти (30,0 %), патологію плацентації, ареактивний нестресовий тест за кардіографії (73,3 %), синдром ЗРП (57,5 %), неонатальну патологію (92,5 %). Диференційована корекція стану ФПК дозволила зменшити у вагітних з АФС частоту розвитку синдрому ЗРП на 10 %, порушень МПК - на 11 %, загрози переривання вагітності - на 26 %, прееклампсії - на 12 %, у пацієнток з гіпергомоцистеїнемією - зменшення частоти ЗРП на 11 %, порушень МПК - на 18 %, загрози переривання вагітності - на 33 %, прееклампсії - на 10 %. У вагітних зі змішаною формою тромбофілії - зменшення частоти синдрому ЗРП на 5 %, загрози переривання вагітності - на 20 %, гіпоксично-ішемічної енцефалопатії у новонароджених - на 10,0 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 + Р716.216.410.2-5 +
Шифр НБУВ: РА348111

Рубрики:

      
5.

Головатюк В.Д. 
Пісенна культура українців Підляшшя: етнорегіональна специфіка, загальноукраїнський контекст: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / В.Д. Головатюк ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На матеріалі пісенного фольклору, зібраного та опрацьованого протягом XIX - XX ст.ст., визначено ступінь збереженості його як складової частини традиційної етнічної культури народу, вказано на трансформаційні процеси в сучасному побутуванні окремих жанрів. Проаналізовано динаміку жанрової системи української пісенної творчості, відзначено її регіональні особливості та загальноукраїнський контекст. Зазначено, що всупереч постійній загрозі знеособлення українського етносу, пісенний фольклор Підляшшя зберіг основні традиційні жанри та залишається чи не єдиним виявом національної ідентифікації української спільноти. Зауважено, що традиційна народна пісенність існує в живому побутуванні та є складовою частиною сучасної народної культури терену. Водночас, сценічний тип репрезентації народної пісні залишається однією з провідних форм її збереження та пропаганди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-6,5 +
Шифр НБУВ: РА322473

      
6.

Головатий П.А. 
Продуктивність насаджень яблуні залежно від обрізування крони і підрізування штамбу в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / П.А. Головатий ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу кратності обрізування крони з одноразовим (раз на три роки) підрізуванням штамбу дерев на ріст і продуктивність яблуні сортів "Мантуанер" і "Мутсу" на середньорослій підщепі ММ 106. Установлено, що більша кратність обрізування крони - взимку, після цвітіння та влітку (у серпні) й одноразове підрізування штамбу через 14 днів після цвітіння сприяє послабленню процесів росту. Не виявлено впливу кратності обрізування крони та підрізування штамбу на активність цвітіння та рівень зав'язування плодів, проте врожайність насаджень сорту "Мантуанер" за триразового обрізування крони з підрізуванням штамбу під час розтріскування бруньок на 59 % вища (сорту "Мутсу" - на 57 %) у порівнянні з виконанням цих агроценозів до початку вегетації. Максимальний показник середної маси плоду обох помологічних сортів виявлено у тричі обрізаних за сезон дерев з підрізуванням штамбу під час розтріскування бруньок. За більшої кратності обрізування крони та пізніших строків підрізування штамбу вищий на 3,0 - 7,1 % вихід плодів вищого та першого товарних сортів. Для незрошуваних насаджень яблуні на клоновій підщепі ММ 106 за умов темно-сірого опідзоленого грунту Правобережного Лісостепу України рекомендовано триразове обрізування крони з підрізуванням (раз на три роки) штамбу під час розтріскування бруньок, що забезпечує максимальну продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Головата І.В. 
Розробка маржинальної теорії цінності українськими економістами кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / І.В. Головата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено розробки маржинальної теорії цінності у працях вітчизняних науковців на межі ХІХ - ХХ ст., визначено місце та роль даної теорії цінності у формуванні загальної спрямованості розвитку економічної науки. Простежено історичну еволюцію уявлень про економічну цінність у контексті парадигм корисності та вартості. Розкрито питання генезису маржинальних досліджень в Україні, їх спадкоємності та методологічних особливостей. Висвітлено значення, яке мала теорія цінності суб'єктивно-психологічного напрямку для сучасної економічної науки: теорії ринку, цін, поведінки споживачів, економічної психології. Головну увагу приділено маржинальним дослідженням українських (М.Бунге, Д.Піхно, А.Антоновича, Р.Орженцького, О.Білімовича, Є.Слуцького, М.Туган-Барановського), а також російських (В.Войтинського, В.Дмитрієва) та західних учених, які розробляли міждисциплінарні проблеми економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА324564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Головата Т.К. 
Стан строми і мікроциркулярного русла серця при хронічній алкогольній інтоксикації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Т.К. Головата ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Тернопіль, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-експериментальне вивчення структурних основ альтернативних і компенсаторно-пристосувальних процесів в гемо-лімфомікроциркуляторному руслі та стромі міокарда за умов хронічної алкогольної інтоксикації. Здійснено теоретичне узагальнення структурних змін міокарда у разі експериментальної алкоголізації напоями різної міцності та якості на органному, тканинному, клітинному й ультраструктурному рівнях. Установлено, що хронічна алкогольна інтоксикація спричиняє зміни міокарда на всіх рівнях його структурної організації. Виявлено необоротні та прогресуючі зміни на рівні мікроциркуляторного русла та у стромі серця. Пошкодження серця у разі алкогольної кардіоміопатії пов'язане з деструктивними змінами кардіоміоцитів і пошкодженнями його гістогематичного бар'єру. З'ясовано, що тривала динамічна та резорбтивна недостатність лімфатичного русла серця спричиняють хронічний набряк строми, який призводить до розвитку прогресуючого дифузного фіброзу строми. Застій лімфи, який є склерогенним і пошкоджуючим паренхіму агентом, ускладнює та посилює перебіг патологічних процесів в ураженому алкоголем серці та призводить до декоменсації серцевої діяльності. Проведено морфологічний аналіз стану м'язового та стромального компонентів серця після експериментального відтворення хронічної алкоголізації напоями різної міцності та якості та установлено взаємозалежність між рівнем вираженості морфологічних змін і етапами експериментального алкоголізму як прогредієнтного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-2 + Р419.451 +
Шифр НБУВ: РА361573

Рубрики:

      
9.

Головата Н.В. 
Характер фазових рівноваг та термодинамічні властивості сплавів потрійних систем Gd-Al-Ga, Gd-Ge-Ga і Gd-Si-Ga: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Головата ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати дослідження характеру взаємодії компонентів сплавів потрійних металічних систем Gd-Al-Ga, Gd-Ge-Ga і Gd-Si-Ga методом рентгенівського аналізу і методом високотемпературної калориметрії. Вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем Gd-Al-Ga, Gd-Si-Ga (1073 K) та Gd-Ge-Ga (673 і 1073 К). Встановлено існування 11 нових потрійних інтерметалідів. Для 6-ти потрійних сполук досліджених систем і 4-ох германідів гадолінію вивчена кристалічна структура. Вперше встановлена концентраційна залежність ентальпій змішування потрійних розплавів Gd-Al-Ga (1759 К), Gd-Ge-Ga (1758 K), Gd-Si-Ga (1750 K), включаючи ентальпії змішування бінарних систем Gd-Ga (1759 K), Gd-Al (1770 K), Si-Ga (1776 K). Для системи Gd-Si (1760 K) суттєво розширено концентраційний інтервал досліджень теплот змішування. З використанням моделі "оточеного атома" розраховано теплоти змішування в усьому інтервалі концентрації для досліджених подвійних і потрійних систем. Встановлено кореляцію між ентальпіями змішування в розплавах подвійних систем та відповідними діаграмами стану. Показано, що характер взаємодії компонентів потрійних сплавів систем Gd-Al(Ge,Si)-Ga як твердих, так і рідких визначається фізико-хімічними властивостями відповідних граничних систем з гадолінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.3

Рубрики:

      
10.

Головатюк К. П. 
Реабілітація репродуктивної функції у жінок після звичного невиношування індукованої вагітності в циклах допоміжнихрепродуктивних технологій / К. П. Головатюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі комплексних досліджень запропонована нова концепція звичного невиношування вагітності (ЗНВ) після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) у взаємозв'язку з порушеннями функції щитоподібної залози, гіпомелатонінемією і недостатністю та дефіцитом 25(ОН)ергокальциферолу, сироватковою дисімуноглобулінемією, психоемоційними порушеннями, порушеннями урогенітальної мікробіоти у жінок та їхніх чоловіків, наявністю внутрішньоматкової перетинки, імунної маткової дизреактивності та змін транскрипційного профілю генів імунної відповіді в ендометрії у день передбачуваного вікна імплантації, хромосомними аномаліями у пар, цитогенетичними особливостями сперматозоїдів чоловіків, хромосомними аномаліями хоріона, порушеннями цитокінпродукуючої активності мононуклерних клітин і рівня цитокінів інтерлейкіну-1 (IL-1), IL-4, IL-10, IL-17, фактора некрозу пухлин-α у зв'язку з наявністю однонуклеотидних поліморфізмів їхніх генів, наявністю анитифосфоліпідного синдрому. Визначені фундаментальні механізми виникнення та розвитку мимовільного переривання індукованої вагітності дозволили обґрунтувати систему лікувально-профілактичних заходів щодо реабілітації репродуктивної функції у жінок зі ЗНВ після ДРТ, застосування якої приводить до вірогідного поліпшення стану генітальної мікробіоти, рецептивності ендометрія, гормональної, імунної реактивності, поліпшення психоемоційних характеристик і частоти виношування вагітності в циклах ДРТ в 3,31 раза (ВШ 6,84; 95 % ДІ: 3,21–14,59) і може бути рекомендованою до широкого впровадження в клінічну практику.^UThe thesis presents a new solution to the scientific problem of obstetrics and gynecology, which consists in a theoretical synthesis of the results of the study of mechanisms and factors contributing to the recurrent pregnancy loss (RPL) after artificial fertilization in the cycles of assisted reproductive technologies (ART) and on this basis – pathogenetic substantiation and development systems of treatment and prophylactic measures, improvement of diagnostics, therapy of ART for rehabilitation of reproductive function in these women.The study consisted of 4 stages. At the first stage, based on a retrospective analysis of medical documentation, 157 couples after the ART in the main group and 30 fertile couples in the control group K, the clinical and anamnestic risk factors of RPL after artificial fertilization were determined. At the second stage, 655 couples were prospectively examined comprehensively, of which 240 women with RPL after ART cycles and their husbands; 200 women with RPL after natural congenital cycles and their men; 115 women with infertility who became pregnant after an ART and gave birth without any abortions; 100 conditionally healthy fertile women of the control group with a history of at least one urgent labor and the absence of episodes of spontaneous abortions and their husbands.At the third stage, a comprehensive system of treatment and prevention measures for rehabilitation of reproductive function in women with RPL after ART was substantiated and developed.The fourth stage evaluates the effectiveness of the developed integrated system of treatment and prevention measures for the rehabilitation of reproductive function in women with RPL after ART. To evaluate the effectiveness of the developed comprehensive system of treatment-and-prophylactic measures for the rehabilitation of reproductive function in women with RPL after ART in group with RPL after ART cycles, two groups were selected: patients with RPL after cycles of ART who received the developed complex personalized system of treatment preventive measures for the rehabilitation of reproductive function, and their husbands; patients with RPL after ART I cycles who received the traditional system of therapeutic and prophylactic measures for the rehabilitation of reproductive function, and their men.On the basis of complex research, a new concept of RPL after ART was proposed in conjunction with thyroid function disorders, hypomelatoninemia and insufficiency and deficiency of 25(OH)ergocalciferol, serum disimmunoglobulinemia, psycho-emotional disorders, urogenital microbiota disorders in women and their husbands, the presence of intrauterine membranes, immune uterine dysreactivity and changes in the transcriptional gene profile of the immune response in the endometrium on the day of the predicted implantation window, chromosomal abnormalities in pairs, cytogenetic characteristics of male sperm, chorionic chromosomal abnormalities, mononuclear cell cytotoxic activity disturbances and cytokine levels of interleukin-1 (IL-1), IL4, IL-10, IL-17, tumor necrosis factor α in connection with the presence of single-nucleotide polymorphism of their genes, the presence of anitiphospholipid syndrome. The identified fundamental mechanisms of the emergence and development of involuntary interruption of induced pregnancy allowed to substantiate the system of therapeutic and prophylactic measures for the rehabilitation of reproductive function in women with RPL after ART, the application of which leads to a possible improvement in the state of genital microbiota, receptivity of endometrium, hormonal, immune reactivity, improvement of psychoemotional characteristics and the frequency of pregnancy in the ART cycles is 3,31 times (OR 6.84; 95% CI: 3.21-14.59) and can be recommended for widespread introduction into clinical practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Головатенко Т. Ю. 
Тенденції професійної підготовки вчителів початкової школи у закладах вищої освіти країн Бенілюксу / Т. Ю. Головатенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є компаративно-педагогічним дослідженням системи професійної підготовки вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу. Об'єктом дослідження є професійна підготовка вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу. Предмет дослідження – спільні та відмінні тенденції систем підготовки вчителів початкової школи до професійної діяльності у закладах вищої освіти (далі – ЗВО) країн Бенілюксу. Мета дослідження – визначити та обґрунтувати тенденції професійної підготовки вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу, а також окреслити шляхи імплементації цього досвіду у вітчизняну освітню практику.Обґрунтовано соціально-економічні передумови (історичні, політичні, соціальні, економічні) реформування системи професійної підготовки вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу. Уточнено базові поняття дослідження «професійна підготовка вчителя початкової школи у країнах Бенілюксу», «професійна компетентність вчителя початкової школи у країнах Бенілюксу», «тенденції професійної підготовки вчителів початкової школи».^UThe doctoral thesis is a comparative pedagogical study of the system of professional training of primary school teachers in the Benelux countries. The object of the study is the training of primary school teachers in the Benelux countries. The subject of the study is common and different tendencies of the systems of pre-service teacher training at higher education institutions in the Benelux countries. The aim of the study is to identify and justify tendencies of pre-service primary school teacher training in the Benelux countries, as well as outline ways to implement its experience into the national educational practice.The article substantiates the socio-economic prerequisites (historical, political, social, and economic) for reforming the system of pre-service primary school teacher training in the Benelux countries. The basic concepts of the study are identified as follows: “pre-service primary school teacher training in the Benelux countries”, “primary school teacher competence in Benelux countries” and “tendencies of pre-service primary school teacher training”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського