Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВАЦЬК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Головацький В.А. 
Взаємодія квазічастинок у складних напівпровідникових наногетероструктурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.А. Головацький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено спектри електронів, дірок, екситонів і фононів у простих і складних сферичних квантових точках, а також електрон- і екситон-фононній взаємодії у зазначених наносистемах. Розвинуто теорію та виконано розрахунки спектрів і хвильових функцій квазічастинок у багатошарових сферичних квантових точках і сферичних періодичних наноструктурах. Висвітлено особливості локалізації квазічастинок у них. На підставі прикладу циліндричної квантової точки зі скінченною висотою потенціального бар'єра на межі поділу середовищ запропоновано метод наближеного розрахунку спектрів електронів і дірок у квантових точках несферичної симетрії. Розраховано зонні характеристики для надгратки сферичних квантових точок. У рамках моделі діелектричного континууму розвинуто теорію та розраховано енергії обмежених і інтерфейсних фононів у складних сферичних квантових точках. На основі методу функцій Гріна розраховано перенормування енергій основних етапів електрона та дірки взаємодією з фононами з повним врахуванням конфігураційної взаємодії. Розвинуто теорію квазістаціонарних резонансних станів електронів і дірок у "відкритих" сферичних та циліндричних наносистемах. Розраховано залежності часів життя квазістаціонарних резонансних станів від розмірів квантових ям, ширини потенціальних бар'єрів та величини поздовжнього квазіімпульсу для "відкритих" квантових дротів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА315078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Головацький Т.А. 
Зміни морфологічних параметрів судин гемомікроциркуляторного русла в лімфатичних вузлах у нормі і при антигенній стимуляції (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Т.А. Головацький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено дані стосовно щільності та діаметру артеріол, апілярів і венул у лівому регіональному та правому контрлатеральному підколінних лімфатичних вузлах собак у нормі та їх змін після антигенної стимуляції організму вакциною БЦЖ. Установлено, що судини гемомікроциркуляторного русла в нормі в різних структурних компонентах лімфовузла відрізняються між собою за щільністю та діаметром. Виявлено, що найбільшими є діаметр і щільність артеріол у мозкових тяжах, капілярів - у світлому центрі лімфоїдних вузликів, а венул - у паракортикальній зоні. Показано, що антигенна стимуляція організму викликає системні фазові зміни щільності та діаметра артеріол, капілярів і венул у всіх структурних зонах регіонарного та контрлатерального підколінних лімфовузлів. Визначено, що через шість годин після введення антигену в 1,5 - 2 рази зменшується щільність і діаметр мікросудин, з першої доби ці параметри починають зростати та є максимальні через 7 - 14 діб і перевищують у 1,8 - 2,4 рази контрольні. Через місяць ці показники нормалізуються. Після дії антигену "активуються" ендотеліоцити посткапілярних венул - утричі збільшується кількість мікроворсинок, піноцитозних міхурців і мітохондрій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29 +
Шифр НБУВ: РА326355

Рубрики:

      
4.

Головацька С.І. 
Облік і контроль витрат та виконаних робіт в підрядних будівельних організаціях (на матеріалах підрядних будівельних організацій споживчої кооперації України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 85.06.04 / С.І. Головацька ; Укоопспілка, Львівська комерційна академія. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.0-148.6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Головацька Н.Г. 
Становлення та розвиток сенсорних дієслів в англійській мові: функціональний і когнітивний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Г. Головацька ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто динаміку сенсорних дієслів чуттєвого сприйняття англійської мови VII - XX ст. у діахронному, синхронному та когнітивному аспектах. Установлено етимологію та джерела походження сенсорних дієслів у чотирьох періодах англійської мови, укладено етимологічний словник англійських сенсорних дієслів, досліджено кількісно-якісні зміни в їх розвитку, співвідношення вернакулярних і запозичених сенсорних дієслів. У кожному історичному періоді англійської мови структуризовано їх лексико-семантичні поля, визначено їх структурні, семантичні, когнітивні та функціональні характеристики, що включають семантичну, лексичну та синтагматичну сполучуваність сенсорних дієслів і їх функцію квазікопули. Змодельовано дві сенсорні підсистеми сенсорних дієслів, зокрема, у системі англійської мови й у структурі тексту на різних часових проміжках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5 + Ш143.21-022.1 +
Шифр НБУВ: РА369704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Головацька А. К. 
Правове регулювання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Україні / А. К. Головацька. — Б.м., 2020 — укp.

Автором сформовано поняття звітного періоду для цілей єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – це проміжок часу (місяць або рік) протягом якого у платника виникають об'єкти нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (або проміжок часу в якому платник єдиного соціального внеску зобов'язаний нарахувати ЄСВ у відповідності до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування») і за який платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний подати звіт до контролюючих органів. Розділ ІІІ дисертації присвячений аналізу міжнародного досвіду щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За основу Автором було взято країни-представниці системи соціального страхування Отто фон Бісмарка та Беверіджа. А.К. Головацька наголошує, що аналіз світового законодавства, що регулює правовідносини у частині нарахування, обчислення та сплати страхових внесків надав нам змогу визначити шляхи вдосконалення аналогічного національного законодавства України шляхом запровадження найвдаліших норм іноземних нормативно-правових актів. На думку Автора, світовий успіх системи сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, в тому числі, найманими працівниками, ще раз свідчить про необхідність встановлення аналогічного обов'язку для найманих працівників на території України. Національне законодавство України також потребує модернізації у частині платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – фізичних осіб з точки зору визнання факту належності фізичних осіб до переліку роботодавців. Тобто, у разі укладання трудових договорів між фізичною особою та іншою фізичною особою, які при цьому не являються зареєстрованими фізичними особами-підприємцями чи особами, які провадять незалежну професійну діяльність^UIn first chapter «The place of the unified contribution for compulsory state social insurance in the system of Ukrainian financial law» A. K. Golovatska carefully addresses the role of the unified contribution in domestic public revenue system. In order to effectively manage aforesaid challenges, the author calls on integrated and complex approach based on the fundamental works on the public revenues and expenses. Thus, the author agrees that the categories of public revenues and expenses are associated primarily with the state's duties and tasks, the implementation of which is financed by public revenues. Through the pragmatic synthesis of various legal approaches, it is argued that the central function of the unified contribution is to ensure the society's legal interest, which consists in obtaining a social protection and security from the state. Accordingly,the author reaches a conclusion that the funds accumulated from the payment of the unified contribution are used to ensure the public interest in the form of social security. That is why it is emphasized on the direct correlation between the unified contribution and the public revenue system of Ukraine. According to the A. K. Golovatska, the funds in the form of a paid unified contribution come to the target extra-budgetary funds and are allocated for the state to fulfill its function as a socially oriented state. The author also points out that the legal relations on the calculation, valuation and payment of the unified contribution are characterized by the authoritative nature, as the payment of the unified contribution is provided with the possibility of applying the coercion measures by the state.In sub-chapter 1.2 of the Chapter I A. K. Golovatska explores the legal nature of the unified contribution. Particular attention is drawn to the distinctive features of this category. More specifically, having analyzed the definition of the unified contribution, which us stipulated in the regulatory legal acts of Ukraine, the author distinguishes the following idiosyncratic features peculiar to the unified contribution: consolidation, association with the system of compulsory state social insurance, mandatory nature of the payment, regularity of payment, payment that does not belong to the tax system of Ukraine, the inability to include income from paying the unified contribution in the State budget of Ukraine and/or budgets of other levels. According to the author, a significantly larger number of features are inherent in the normative construction of the unified contribution. Indeed, according to the author, there are additional identifying parameters of the investigated contribution. Specifically, among them are the following: consolidation; income from payment to the system of compulsory state social insurance; obligatory and monetary nature; regularity; non-belonging to the tax system of Ukraine; the impossibility of accumulation in the State budget of Ukraine or in the budgets of other levels; publicity; legality. As the results indicate, the unified contribution has a sufficient number of features inherent toits legal construction, which in its turn allowed the author to clearly distinguish the unified contribution from tax payments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського