Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (1542)Книжкові видання та компакт-диски (985)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОНЧАРУК$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ІГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
3.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Гончарук О.П. 
Вплив різних культуральних середовищ на мейотичне дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів свиноматок з наступним їх заплідненням in vitro: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.П. Гончарук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Визначено терміни культивування, необхідні ооцит-кумулюсним комплексам свиноматок для дозрівання поза організмом до різних стадій мейозу. Встановлено особливості мейотичного дозрівання гамет свиноматок у культуральному середовищі, поповненому клітинами гранульози. Виявлено залежність кількості та якості ооцитів свиноматок від способу отримання їх з яєчників забитих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.443.1Sui*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гончарук О.В. 
Дихотомія права: право публічне та право приватне: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Гончарук ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття дихотомії права, розглянуто його особливості, проаналізовано історичні та теоретичні чинники існування розподілу права на приватне та публічне. Показано обумовленість відносної самостійності публічної та приватної підсистем права об'єктивними чинниками історичного розвитку правового регулювання. Досліджено прояви дихотомії права, починаючи з античних часів, у процесі історичного формування романо-германської правової системи, зокрема в рецепції римського права Європою. Визначено специфіку публічного та приватного права, встановлено їх цінність для побудови системи права. З'ясовано особливості прояву дихотомії права на стадії формування права та в структурі чинного позитивного права як результату правотворчості шляхом розгляду типології теорій розмежування публічного та приватного права. Критично проаналізовано спробу заперечення існування дихотомії права та запропоновано критерії разподілу права на публічне та приватне. Розглянуто різні наукові погляди на дихотомію права, зокрема нігілістичні. Окреслено вирішальну роль методу правового регулювання як чинника у розмежуванні права на публічне та приватне. Обгрунтовано висновок, що явище дихотомії права, яке в основному характеризує системи права романо-германської правової сім'ї, присутнє і в іншших системах права, зокрема країнах загального та мусульманського права. Доведено, що публічне та приватне право є взаємопов'язаними та взаємопроникаючими системами. Показано однаково важливий вплив двох підсистем права для визначення статусу суб'єктів права, з'ясування рівня форм і методів забезпеченості публічних та приватних інтересів і прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА341805

Рубрики:

      
6.

Гончарук С.В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування лікувально-профілактичних засобів з коренів цикорію при захворюваннях слизової оболонки порожнини рота: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Гончарук ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано застосування лікувально-профілактичних засобів, що містять біологічно активні речовини з коренів цикорію, для корекції метаболічних змін, які відбуваються у слизовій оболонці порожнини рота у разі хронічного рецидивного афтозного та кандидозного стоматиту. Обгрунтовано рецептури, розроблено й опрацьовано за експериментальних і клінічних умов нові лікувально-профілактичні засоби, а саме: зубний еліксир "Цикорій" і "КальЦикор", який містить біологічно активні речовини (БАР) цикорію та цитрат кальцію. Встановлено, що БАР з коренів цикорію є інгібіторами процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, що посилюється у разі захворювань слизової оболонки порожнини рота. За результатами проведених експериментальних і клінічних досліджень показано, що використання розроблених засобів у комплексному лікуванні хворих зі стоматитами різної етіології сприяє зниженню інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, зростанню активності ферментів антиоксидантного захисту, прискорює швидкість слиновиділення, нормалізує мікробіоценоз порожнини рота, зменшує термін лікування, що доводить доцільність їх застосування для профілактики та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-5 +
Шифр НБУВ: РА364352

Рубрики:

      
7.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
8.

Андрійчук І.В. 
Ефективність використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів в регіоні (на прикладі Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Андрійчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки інвестиційної привабливості регіону за рівнем використання деревної біомаси як енергоресурсу, яка дає змогу інвесторам вибирати найбільш ефективні інноваційні технології. Розвинуто механізм забезпечення ефективності використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів на базі розширення фінансових інструментів, а саме: створення спеціальних фінансових фондів, використання проектів спільного впровадження. Удосконалено підходи до обгрунтування ставки дисконту під час проведення оцінки інвестицій використання деревної біомаси у регіонах, які дозволяють визначити її величину з урахуванням ризиків, притаманних конкретному регіону. Запропоновано алгоритм економічної оцінки ефективності інноваційних проектів використання деревної біомаси у регіоні, що забезпечує спрощення та прискорення розрахунків на базі комп'ютерних технологій. Наведено методику економічної оцінки даних проектів використання деревної біомаси як паливно-енергетичного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)0-554.08 +
Шифр НБУВ: РА345094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гончарук Л.Я. 
Ефективність соціальної політики в умовах ринкових перетворень: проблеми соціалізації економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.Я. Гончарук ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано метрологічні проблеми ефективності соціальної політики та соціалізації економічних систем. Визначено фактори формування та зміни рівня соціалізаційної ефективності макро- та мікроекономічних систем у країнах з розвинутою та перехідною економіками. Здійснено багатоаспектний аналіз природи соціалізаційних процесів. З'ясовано багатовимірність понять "соціалізація" та "соціальна політика", розглянутих в потрійному вимірі як процеси посилення соціальної орієнтації економічного розвитку, усуспільнення та розширення суспільного сектора національної мікроекономічної системи. На підставі комплексного розуміння процесів соціалізації та соціальної політики виділено три їх типи: соціально-економічну та функціональну соціалізацію як процеси усуспільнення та відповідного використання грошового доходу та формаційну соціалізацію як процес розширення суспільного сектора національної мікроекономічної системи. Вперше сформульовано поняття "соціалізаційна економічна ефективність", яке відображає вплив соціалізації на формування та зміну параметра "економічна ефективність". Досліджено характер, типи впливу соціалізації та соціальної політики на економічний розвиток і відповідно позитивну, нейтральну та негативну соціалізаційну економічну ефективність. Визначено типи впливу соціалізації та соціальної політики на економічну ефективність функціонування макроекономічних систем перехідного та розвиненого стану. Виділено наступні види соціалізаційного циклу - субнормальний та гіперцикл. Наведено рекомендації щодо формування раціональної економічної політики держави у перехідній та розвиненій економіці. Виявлено ступінь чутливості (еластичності) різних економічних систем до зміни інтенсивності розвитку соціалізаційних процесів. Встановлено, що економічні ефекти соціалізації та соціальної політики детермінуються ринковим періодом, а не тільки характером чи типом економічних систем. Розроблено практичні рекомендації щодо формування раціональної економічної та соціальної поведінки суб'єктів бізнесу та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.29 + У9(4УКР)0-18
Шифр НБУВ: РА313372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
10.

Гончарук М.І. 
Зменшення втрат природного газу в трубопроводах низького та середнього тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.І. Гончарук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методики дослідження корозійних процесів на підземних ділянках газопроводу та впливу температури навколишнього та робочого середовищ на покази побутових лічильників газу. Удосконалено спосіб обліку витрат газу. Вивчено фізико-механічні властивості матеріалу різних ділянок підземного газопроводу за методом ступінчастого навантаження та побудови номінальних діаграм деформації, оцінено їх стабільність в процесі експлуатації. Виявлено схильність металу до місцевої корозії з утворенням глибоких виразок вздовж меж розділу фаз. Розвинуто окремі положення теорії захисту газопроводів від корозії на стадії проектування. Започатковано новий науковий напрямок - низькотемпературна корозійна повзучість зварних з'єднань труб. Розраховано середньозважені річні коефіцієнти для різних об'ємів споживання та обгрунтовано доцільність їх використання в кінцевих розрахунках. Розроблено ПКГ-номограму для визначення поправочних температурних коефіцієнтів до обсягів споживання газу, облікованого в побуті мембранними та роторними лічильниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082 + Н763.079 +
Шифр НБУВ: РА327174

Рубрики:

      
11.

Гончарук С.Ф. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / С.Ф. Гончарук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 40 с. — укp.

Розроблено новий підхід до комплексного застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з бронхіальною астмою, який передбачає їх поділ на базовий, що становить основу терапії, та допоміжні, які призначаються залежно від їх домінуючого лікувального ефекту. На підставі результатів спостережень за 427-ма пацієнтами, хворими на бронхіальну астму (БА), доведено ефективність створених нових лікувальних комплексів з застосуванням штучного середовища соляного аерозолю, нормобаричної гіпокситерапії, інгаляцій водного розчину препарату "Мумійо-Вітас", впливів на селезінку випромінювання арсенід-галієвого лазера та інтерференційних струмів. За результатами вивчення ролі різних індукторних і тригерних факторів в розвитку загострень залежно від ступеня тяжкості, давності виникнення та віку пацієнтів виділено пріоритети для оптимізації комплексного застосування фізичних чинників у дітей з БА у період ремісії. Здійснено експериментальні дослідження (за 268-ма білими щурами лінії Вістар) та виявлено особливості активації імунокомпетентних органів (тимуса і селезінки) за умов впливу лазерного випромінювання з різною довжиною хвилі (гелій-неонового й арсенід-галієвого лазерів), що дало змогу визначити оптимальні терміни комплексного призначення штучного мікроклімату соляного аерозолю та інших лікувальних фізичних чинників. Розроблено основні положення концепції призначення фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з БА (завдання, алгоритм дій лікаря, принципи) і схему моніторингу за перебігом БА у дітей, які дозволяють стандартизувати обсяг призначених діагностичних і лікувальних заходів під час складання довгострокових індивідуальних планів відновлювального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА335103

Рубрики:

      
12.

Гончарук Р. І. 
Клінічно-патогенетичне обгрунтування лікування інфекційно-алергійної форми бронхіальної астми у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Р. І. Гончарук ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 23 с. — укp.

Визначено діагностичну цінність та показники ризику проведених обстежень для верифікації бактеріального та вірусного загострення бронхіальної астми (БА) у дітей. Розроблено математичну модель тяжкості нападів БА та констеляційно-діагностичну таблицю для виявлення бактеріальної або вірусної інфекцій дихальних шляхів у дітей з фебрильними нападами БА. З позицій клінічної епідеміології вперше оцінено ефективність антибактеріальної терапії у дітей з бактеріальним загостренням БА. З урахуванням позитивного ефекту від антибактеріальної терапії у дітей з бактеріальною інфекцією дихальних шляхів у разі фебрильних нападів БА запропоновано алгоритм обгрунтування антибактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5
Шифр НБУВ: РА379469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Андрійчук І. Л. 
Кристалічна будова, редокс-реакції і сорбційні властивості метал-органічних каркасних сполук на основі карбоксилатних азамакроциклічних комплексів нікелю(ІІ) і міді(ІІ): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Андрійчук ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що взаємодія макроциклічних комплексів нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з ароматичними карбоксилатами в залежності від основності останніх в більшості випадків приводить до утворення метал-органічних каркасів (МОК), структурними блоками яких є одно- або двовимірні координаційні полімери. Показано, що в кристалічних гратках деяких сполук міститься вакантний простір. Встановлено, що кількість аміакату міді(ІІ) залежить від кристалічної будови сорбенту. Вперше показано можливість постсорбіційного перетворення даного адсорбату в нанорозмірний сульфід міді(ІІ). Продемонстровано, що перетворення комплексів нікелю(ІІ) в сполуки нікелю(ІІІ) в складі МОК, може розглядатись як шлях одержання нових редоксактивних метал-органічних каркасів (РАМОК). Показано, що редокс-взаємодія кристалічних макроциклічних карбоксилатів нікелю(ІІ) з солями срібла(І), золота(ІІІ) та паладію(ІІ) призводить до утворення нанокластерів відповідних нульвалентних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3 + Г278.13
Шифр НБУВ: РА371004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Андрійчук Ю.А. 
Менеджмент фінансових потоків підприємств енергетичних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Андрійчук ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та сформульовано галузеві особливості та чинники становлення фінансових відносин. Розроблено технологію менеджменту фінансових потоків. На підставі аналізу й оцінки існуючого стану електроенергетики та обленерго запропоновано основні засади та шляхи використання резервів підприємств енергетичних систем на базі побудованої регресійної моделі. Розроблено дворівневий механізм здійснення розрахунків, запропоновано методичний підхід адаптації підприємств енергетичних систем до ринкових умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-93-21
Шифр НБУВ: РА313888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гончарук А.А. 
Метод визначення координат вогневих позицій із застосуванням інформації сигнального розпізнавання цілей в РЛС РВП: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / А.А. Гончарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено метод сигнального розпізнавання артилерійської системи (АС), який передбачає використання встановленого закономірного взаємозв'язку між частотами прецесійно-нутаційних коливань балістичного об'єкта (БО) та спектром амплітудних флуктуацій відбитого від нього сигналу, що дозволило розробити алгоритм і структурну схему пристрою розпізнавання класу АС у радіолокаційних станціях (РЛС) розвідки вогневих позицій (РВП). Удосконалено метод визначення координат ВП гармат, що стріляють, шляхом порівняння виміряних координат БО з еталонними траєкторіями з застосуванням одержаних двопараметричних (кута падіння та моменту часу від початку руху БО) еталонних залежностей траєкторій польоту БО на початковій ділянці (за фіксованої початкової швидкості БО) та їх вибору з використанням удосконаленого методу сигнального розпізнавання, на базі якого розроблено алгоритм і структурну схему пристрою визначення координат ВП. Уперше застосовано РЛС РВП. Розроблено математичну модель для дослідження обробки відбитих від БО, стабілізованих у польоті власним обертанням, сигналів з метою розпізнавання класу АС та визначення координат ВП, яка відрізняється від відомих можливістю моделювання комплексного розв'язання задачі розпізнавання-визначення координат ВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541.43 + Ц541.43 + Ц541.43
Шифр НБУВ: РА345173

Рубрики:

      
16.

Андрійчук А.В. 
Мікобіота зерна ячменю, біосинтез і біологічна дія охратоксину А: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Андрійчук ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено мікобіоту зерна ячменю, вирощеного в Україні. Установлено її токсигенність і види токсинів, що продукують контамінанти зерна. Досліджено біологічну дію охратоксину (ОТА) A та становлено антитоксичну ефективність L-фенілаланіну у разі охратоксикозу перепелів. Досліжено кількісний і якісний склад епіфітної та ендофітної мікобіоти зерна ячменю різних фізико-географічних регіонів України. Серед виділених мікроміцетів виявлено продуценти T-2, F-2 токсинів, дезоксиніваленолу, моніліформіну, ОТА A, пеніцилової, коєвої та аспергілової кислот. Уперше в Україні серед мікобіоти зерна ячменю виявлено штами A. niger, які можуть продукувати ОТА A. Експериментально визначено оптимальні умови для одержання максимальної кількості ОТА за умов культивування штамів A. ochraceus. Вивчено вплив ОТА на організм перепела японського та встановлено протективну дію L-фенілаланіну у разі охратоксикозу. Розроблено експресивний метод визначення здатності грибів роду Fusarium продукувати зеараленон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.121.27 +
Шифр НБУВ: РА355012

Рубрики:

      
17.

Гончарук О.О. 
Мікрохірургія ушкоджень периферичних нервів нижніх кінцівок в умовах, несприятливих для регенерації нерва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / О.О. Гончарук ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Розвинуто новий напрямок у реконструктивно-відновній хірургії, а саме - мікрохірургію ушкоджень периферичних нервів нижніх кінцівок за незадовільних умов для їх регенерації. Вивчено протекторні можливості жирової тканини та розроблено техніку її видалення, підготування та трансплантації в зону втручання на нерві. Обгрунтовано виділення кінцівки як органу з особливими, притаманними тільки йому біомеханічними, гемодинамічними та трофічними характеристиками. На експериментальних моделях відтворено незадовільні умови (хронічна компресія, гнійний процес, венозна гіпертензія, хронічна ішемія, наслідки цукрового діабету) для регенерації сідничого нерва, який був з'єднаний периневральним швом. Експериментально вивчено морфологічні результати та визначено найбільш впливові негативні фактори. Прооперовано 244-х хворих, для лікування яких використано сучасні методи діагностики, можливості мікрохірургії нервів, хірургії судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5 + Р457.865 +
Шифр НБУВ: РА339855

Рубрики:

      
18.

Андрійченко Ю.В. 
Мовні засоби вираження емотивності у творчості Габріеля Гарсія Маркеса: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Ю.В. Андрійченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено лінгвопрагматичний аналіз вираження емотивності у творчості Г.Г. Маркеса. Зауважено, що дискусії з приводу можливого відображення емоційного у мові мають певні історичні витоки. Визначення різноманітних функцій емотивності текстів художніх творів дозволяє з'ясувати існування факторів, які впливають на збільшення щільності їх емотивної тканини. Такими факторами є прагматичний, спричинений необхідністю подолання емоційного бар'єру адресата у разі сприйняття його емоційного змісту тексту, зміни емоційного стану або відношення до події, що зумовлює актуалізацію психологічної закономірності до появи нових емоцій, яким необхідне мовне втілення; лінгвістичний фактор, взаємопов'язаний з синсемантизмом мовних знаків - жодне з засобів вираження внутрішнього хвилювання не є самодостатнім для адекватного відображення емоційного стану автора необхідно дублювати мовні засоби різних рівнів, тому у тексті можна спостерігати випадки скупчення емотивів; текстовий фактор, зумовлений накладанням емотивів фонового та тонального рівнів тексту. Розкрито суть поняття "емотивний фон", "емотивне забарвлення", "емотивна тональність тексту художнього твору". Виявлено характерну авторську особливість вживання поряд з прямим визначенням емоцій їх образного уявлення, що призводить до збільшення обсягу емоційної інформації у творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КОЛ)-4 Маркес Г.Г.457 +
Шифр НБУВ: РА364357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Андрійчук В.А. 
Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.07 / В.А. Андрійчук ; Харк. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технічні основи побудови засобів створення змінних світлових полів, виготовлено та апробовано за виробничих умов їх експериментальні зразки. Запропоновано метод визначення ефективності джерел випромінювання для світлокультури рослин і створено автоматизовану технічну систему для його реалізації. Наведено математичні моделі опромінювальних пристроїв змінного опромінення з круглосиметричним і несиметричним світловим розподілом, на основі яких розроблено аналітичний метод світлотехнічного розрахунку опромінювальних установок. Визначено раціональні режими роботи та запропоновано систему керування установкою змінного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА324279

Рубрики:

      
20.

Гончарук Т.В. 
Олександр Кульчицький в контексті світової філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Т.В. Гончарук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено філософську спадщину українського діаспорного філософа О.Кульчицького. Розглянуто основні чинники, що вплинули на фомування його світогляду. Показано, яким чином сімейне виховання, а також праці світових і вітчизняних філософів дозволили розкритися талантові О.Кульчицького. Вивчено наявний у всіх його творах філософський персоналізм, основою якого є persona. Проаналізовано погляди О.Кульчицького щодо традиційних розділів філософії, а також місця та значення філософських наук. Осмислено філософсько-антропологічні й етнопсихологічні погляди філософа. Охарактеризовано світоглядний менталітет українського народу. Досліджено світоглядні рефлексії О.Кульчицького. Доведено, що його філософська спадщина є вагомим внеском у розвиток світової й української філософської думки. Наголошено на важливості створення вченим парадигми націонал-персоналізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-8 Кульчицький О. +
Шифр НБУВ: РА346795

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського