Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИГОРУК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Григорук Н.Г. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.Г. Григорук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено конституційно-правовий статус народного депутата України як уособлюючого інституту представницької демократії та всієї системи парламентаризму, розглянуто теоретичні та практичні проблеми його реалізації. Запропоновано визначення поняття народного депутата України, надано його дефінітивну характеристику за суттю, змістом та формою. Встановлено та проаналізовано основні критерії класифікації повноважень, форм роботи, гарантій, відповідальності народного депутата України, охарактеризовано структуру його конституційно-правового статусу. Досліджено взаємозв'язок між окремими елементами та механізм реалізації конституційно-правового статусу народного депутата України, з урахуванням діючих конституційних норм наведено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА331557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорук О.П. 
Лікування артеріальних аневризм головного мозку у людей похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.П. Григорук ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу неускладненого субарахноїдального крововиливу аневризматичного генезу у хворих похилого віку. Обгрунтовано впровадження до практики методів нейрохірурхічного лікування з урахуванням атеросклеротичних уражень магістральних судин голови та шиї, їх деформації, наявності іншої соматичної патології й особливостей клінічного перебігу захворювання, а також морфологічних особливостей. Доведено, що у хворих похилого віку артеріальний судинний спазм, який розвивається внаслідок розриву артеріальної аневризми, виникає рідше, а якщо він розвивається, то за більш важкої форми. Проаналізовано частоту виникнення та вираженість основних клінічних симптомів у хворих різних вікових груп і встановлено, що клінічний перебіг неускладненого субарахноїдального крововиливу у хворих похилого віку аневризматичного генезу має свої особливості, які полягають у меншій на 19,7 % частоті та вираженості головного болю, ніж у молодих пацієнтів, меншою на 7,2 % частотою виникнення судомного синдрому, на 19 % - виникнення артеріального судинного спазму під час надходження до стаціонару, на 8,8 % - ішемічних ускладнень і значно більшою частотою наявності соматичної патології. Доведено, що у хворих похилого віку вибір методу оперативного втручання грунтується на особливостях атеросклеротичного ураження артерій і наявності їх деформацій. На підставі аналізу частоти інтра- та післяопераційних ускладнень, загальних результатів інтракраніальних операцій з метою позбавлення кровотоку від артеріальних аневризм показано, що у хворих похилого віку їх доцільно виконувати на 13 - 14-у добу після субарахноїдального крововиливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3-92 +
Шифр НБУВ: РА348499

Рубрики:

      
3.

Григорук Н.А. 
Наукова та громадська діяльність Миколи Чубатого (1889 - 1975 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.А. Григорук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено життя, наукову та громадську діяльність М.Чубатого. Визначено три етапи життя та діяльності вченого, а саме: дитячий та юнацькі роки, львівський період, а також життя в еміграції. Установлено, що наукова діяльність М.Чубатого охоплювала дослідження етногенезу українського народу, історію українського права, історію української церкви. Надано оцінку внеску вченого до розвитку національної історіографії. Висвітлено його участь у роботі Наукового товариства ім. Т.Шевченка у Львові та США, Українського історичного товариства за кордоном, Українського конгресового комітету Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Чубатий М. +
Шифр НБУВ: РА342006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
4.

Григорук В.І. 
Фізичні закономірності перетворення оптичного випромінювання у волоконних світловодах і пристроях на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.І. Григорук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Вивчено фізичні закономірності перетворення випромінювання в оптичних волокнах, елементах і пристроях на їх основі. Досліджено трансформацію оптичного випромінювання в керованих і пасивних волоконних відгалужувачах і деполяризаторах, у коротких світловодах і біконічних переходах, у тунельно-зв'язаних хвилеводах, а також особливості зміни обернення хвильового фронту у волоконних світловодах на основі нелінійно-оптичних явищ - вимушеного розсіювання Мандельштама - Брюллюена та під час генерації другої оптичної гармоніки на виході багатомодового волокна. Розглянуто закономірності змін параметрів оптичних імпульсів наносекундного діапазону, які поширюються в волоконних світловодах, у ході врахування різних порядків тензора нелінійної сприйнятливості. На підставі вивчення специфіки можливостей волоконно-оптичних інтерферометрів запропоновано схеми датчиків кутової швидкості з голографічною корекцією поля, керівними елементами, оберненням хвильового фронту. Доведено, що в запропонованих датчиках ключові характеристики стабільні внаслідок заглушення паразитних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з861.1-042
Шифр НБУВ: РА315996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Григорук С.С. 
Формування механізму управління економічною безпекою підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.С. Григорук ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано вирішення наукового завдання щодо визначення та наукового обгрунтування тенденцій, пріоритетних напрямів і перспектив формування управління економічною безпекою підприємств у сучасному ринковому середовищі. Обгрунтовано теоретичні та прикладні основи формування та розвитку економічної безпеки підприємства як об'єкта управлінських взаємовідносин. Проведено дослідження генезису наукової думки щодо формування, організації та управління економічною безпекою підприємств. Узагальнено сучасні наукові підходи до визначення економічної безпеки як соціально-економічної основи діяльності суб'єктів господарювання зі створення продукту та задоволення потреб населення. Сформульовано й обгрунтовано методичний підхід щодо дослідження системи управління економічною безпекою підприємства на підставі очікуваної зміни моделі легалізації та детінізації господарської діяльності на мікрорівні. Розроблено модель експертної оцінки економічної безпеки діяльності сучасного підприємства в системі стратегічного управління й оперативних взаємовідносин господарюючих суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995-21 +
Шифр НБУВ: РА368414

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Григорук І. І. 
Механізм стимулювання розвитку біоенергетичного напрямку в сільськогосподарських підприємствах. / І. І. Григорук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі удосконалено визначення поняття “біоенергетичні ресурси”, узагальнено та систематизовано класифікацію основних видів біопалива та сфери їх використання. Зважаючи на різноманіття тлумачень і підходів до розуміння альтернативних та відновлювальних енергетичних ресурсів, взято за основу поняття “сталі відновлювальні енергоресурси”, де окрім критерію відновлюваність ще береться до уваги відповідність вимогам сталого розвитку (екологічні наслідки використання, потенціал невичерпності, соціальний ефект).Удосконалено методологічні засади дослідження формування механізму стимулювання розвитку біоенергетичного напрямку в сільськогосподарських підприємствах шляхом обґрунтування системи принципів, методів та методологічних підходів стимулювання розвитку біоенергетичного напрямку сільськогосподарських підприємств, виокремлення алгоритму дослідження та визначення основних тенденцій публікацій, що стосуються біоенергетики у науково-метричних базах даних.За результатами соціологічного опитування виявлено, що існує ряд проблем розвитку біоенергетичного напрямку в сільськогосподарських підприємствах та перешкод на шляху до його активного становлення. Загалом працівники сфер, які потенційно пов'язані з ринком біоенергетики, позитивно оцінюють потенціал розвитку галузі. Вони обізнані з основними проблемами й перешкодами і готові до впровадження новацій задля стимулювання розвитку напрямку. Уточнено методику комплексної оцінки потенціалу розвитку біоенергетичного напрямку на основі відходів рослинництва і тваринництва сільськогосподарських підприємств, а також вирощування енергетичних культур. Для цього удосконалено визначення теоретичного, технічного, енергетичного, економічного та екологічного потенціалів. Методика сфокусована на критерію сталості, який базується на забезпеченні раціонального поєднання розвитку сільськогосподарського сектора зі збереженням природних ресурсів та продовольчої безпеки. Запропоновано методичний підхід до оцінки перспектив і проблем розвитку біоенергетичного напрямку в сільськогосподарських підприємствах шляхом ранжування сільськогосподарських культур і відходів в залежності від рівня енергетичного потенціалу. Розвинуто економіко-математичне моделювання прогнозу виробництва біопалива, використовуючи множинні регресійні рівняння та кореляційний аналіз основних показників біоенергетичного сектору, а також тенденцій розвитку інших відновлювальних і традиційних джерел енергії, інфляційних процесів, змін ціни на ринку традиційних джерел енергії та обсягів споживання енергії. За результатами досліджень обґрунтовано стратегічні напрями розвитку біоенергетичної діяльності сільськогосподарських підприємств та “зелену” дорожню карту, яка базується на поєднанні двох додаткових напрямів розвитку: екологічного та енергетичного. Кінцевим результатом має стати створення екологічно чистого та безвідходного сільськогосподарського виробництва, що дозволить Україні стати менш залежною від імпорту енергоресурсів та значно посилить економічну, енергетичну та політичну безпеку.^UThe definition of the concept “bioenergy resources” is improved, the classification of the main types of biofuels and the sphere of their use is generalized and systematized. Given the variety of interpretations and approaches to understanding alternative and renewable energy resources, the concept of "sustainable renewable energy" is taken as a basis, where in addition to the criterion of renewables is taken into account compliance with sustainable development (environmental impact, inexhaustibility, social impact).The methodological bases of research of formation of the mechanism of stimulation of development of bioenergy direction in agricultural enterprises by substantiation of system of principles, methods and methodological approaches of stimulation of development of bioenergy direction of agricultural enterprises, isolation of algorithm of research and definition of the basic tendencies of publications concerning bioenergy in scientific databases are improved.According to the results of a sociological survey, it was found that there are a number of problems in the development of bioenergy in agricultural enterprises and obstacles to its active development. In general, workers in areas that are potentially related to the bioenergy market positively assess the development potential of the industry. They are aware of the main problems and obstacles and are ready to innovate to stimulate the development of the direction.The method of complex assessment of the potential of bioenergy development on the basis of crop and livestock waste of agricultural enterprises, as well as the cultivation of energy crops is specified. To this end, the definition of theoretical, technical, energy, economic and environmental potentials has been improved. The methodology focuses on the criterion of sustainability, which is based on ensuring a rational combination of the development of the agricultural sector with the conservation of natural resources and food security.A methodical approach to assessing the prospects and problems of bioenergy development in agricultural enterprises by ranking crops and waste depending on the level of energy potential is proposed.Economic and mathematical modeling of the forecast of biofuel production is developed, using multiple regression equations and correlation analysis of the main indicators of the bioenergy sector, as well as trends in other renewable and traditional energy sources, inflation, changes in the market price of traditional energy sources and energy consumption. According to the research results, the strategic directions of development of bioenergy activity of agricultural enterprises and the “green” road map are substantiated, which is based on a combination of two additional directions of development: ecological and energy. The end result should be the creation of environmentally friendly and waste-free agricultural production, which will allow Ukraine to become less dependent on energy imports and significantly strengthen economic, energy and political security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Григорук Г. В. 
Оптимізація лікування хворих на ожиріння та артеріальну гіпертензію у поєднанні з синдромом подразненого кишечника з закрепами шляхом обґрунтування доцільності застосування блокатора альфа-1-адренорецепторів і синтетичного аналога мелатоніну. / Г. В. Григорук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих із коморбідністю ожиріння, артеріальної гіпертензії та синдрому подразненої кишки з закрепами на основі вивчення їхнього взаємообтяжуючого впливу на клінічний перебіг, вивчення додаткових механізмів розвитку та розробки і обґрунтування ефективних методів лікування. У 120 хворих із такою коморбідною патологією вивчали характер харчової поведінки, якість сну, рівень серотоніну та греліну в сироватці крові, варіабельність серцевого ритму, стан ліпідного обміну. Підтверджено вищу ефективність долучення до стандартної терапії цих коморбідних захворювань α1-адреноблокатора, що сприяло більш вираженому зменшенню клінічних симптомів, показників систолічного та діастолічного артеріального тиску, покращенню його добового профілю, параметрів варіабельності серцевого ритму, зниженню рівня серотоніну в сироватці крові, покращенню виділення греліну та структурно-функціональних показників лівого шлуночка. Включення до комплексної терапії даної коморбідної патології синтетичного аналога мелатоніну достовірно нормалізувало показники варіабельності серцевого ритму, якість сну, кишкові прояви, рівні серотоніну і греліну. Ключові слова: коморбідність, ожиріння, артеріальна гіпертензія, синдром подразненої кишки, α1-адреноблокатор, синтетичний аналог мелатоніну, грелін, серотонін, харчова поведінка, якість сну. Галузь – медицина.^UThe dissertation is devoted to increasing the effectiveness of treatment of patients with comorbidity of obesity, hypertension and irritable bowel syndrome with constipation based on the study of their aggravating effect on the clinical course, the study of additional mechanisms of development and justification of effective treatments. In 120 patients with such comorbid pathology, the nature of eating behavior, sleep quality, serum serotonin and ghrelin levels, heart rate variability, and lipid metabolism were studied. Higher efficacy of α1-blocker in standard therapy of these comorbid diseases was confirmed, which contributed to a more pronounced reduction of clinical symptoms, systolic and diastolic blood pressure, improvement of its profile, heart rate variability parameters, reduction of serotonin level, improvement of ghrelin secretion and structural and functional parameters of the left ventricle. The inclusion of a synthetic analogue of melatonin in the complex therapy of this comorbid pathology significantly normalized the indicators of heart rate variability, sleep quality, intestinal symptoms, serotonin and ghrelin levels. Key words: comorbidity, obesity, arterial hypertension, irritable bowel syndrome, α1-blocker, synthetic analogue of melatonin, ghrelin, serotonin, eating behavior, sleep quality. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського